PISS 2 - "DnD"

Známý též jako PISS.

Moderátor: yenn

Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Podobně jako Tafif. FR, v případě možnosti něco navíc
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Hmm - koukám družina se začíná scházet 8-) Tedy se taktéž hlásím na FR...
A jinak jsem pro hru 'ze saveu' :D (musíme přeci něco vyvést s tím zapomenutým skřetem :twisted:)... BTW - v takovém případě bych měl o 1000xp více než při konci hry... Arian ví proč :mrgreen:
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Rád bych se účastnil PT a Hamsterova postapa 8-)
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 18.9.2006 18:11, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

ad FR - chcete jet z bezprostřednního savu, anebo "5 let poté"...? ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

No - mě je to v podstatě jedno. Třebas ostatní ani ze savu nebudou chtít jet (i když by mě to překvapilo).
Ale bezprostřední asi jedině v případě že by jsme hráli všichni tak jako minule.. Pokud by někdo chyběl, či místo chybějící postavy přibyla jiná (nebo by chtěl někdo dualnout své povolání :D), tak by se to asi lépe vysvětlilo v průběhu těch 5i let :)
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

:-P :-P :-P Paráda!

Proti loadu staré nic nemám. Ale chtěl jsem novou postavu. Vyzkoušet zase něco nového. Nejen povoláním, ale hlavně charakterem. Už jsem nad novou i přemýšlel. Co kdybych měl dvě? Franzi plus nová. Hm?

btw, nekontaktoval někdo Wakizashiho? Třeba by zahrál s námi.

Vlasák: Vím, že to dalo spoustu práce, ale nemohl jsem si nevšimnout, že i když naše hra byla nejlepší, byla nejkratší. Nešlo by to napříště trochu protáhnout?
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Tafif: A myslíš, že budeš dvě postavy najednou zvládat :?: :think:

Já jsem také pro seskupení naší staré dobré (poměrně tragikomické :lol: ) družiny, takže se hlásím na FR, ale hrál bych už nejspíše s jinou (nádherně zlou, podlou, zákeřnou a na pohled nevinnou :angel: ) postavou..
Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Sigilan
Příspěvky: 483
Registrován: 11.10.2005 13:11
Bydliště: Svět Ideí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kong Bao-tan »

100% FR - postavy mám 2 - záleží jaká se bude víc hodit - obě jsou dost zvláštní.

Narace mě nezaujala a systému fate nerozumím - němohli byste to ještě nějak blíže přiblížit?
Dost již bylo ostrých uší, na čase tasit nosy!
Něco málo o Svirfneblinech: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=125332#125332
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Kong Bao-tan:
Vlasák píše:Postava ve FATE je určena aspekty a dovednostmi.

Aspekt je cosi, co postavu charakterizuje - fyzicky, psychicky, dovednostně, společensky. Nemusí to být nutně vrozené. Příklady aspektů - ohnivá magie, antisociál, cikán, pedofil, telepat, cynik, optimista, lakomec,...

Aspekty jsou tedy pozitivní i negativní (anebo jak je to poměrné situaci ) a může jich použít i hráč, tak DM.

"Jsem cikán, zkusím na Žižkově najít nějakou pomoc." "Jsi cikán, lidi na plese na tebe divně koukají." "Jsem cikán, zkusím ukrást to a to" "Jsi cikán, skupinka pankáčů na tebe žádostivě kouká."

"Jsem cynik - nerozhodí mě tahle situace tolik" "Jsi cynik, nechal bys jí umírat."

Aspektu se lze vzepřít za jeden fate point (viz. níže). Volnost použití apektů je jakákoliv - je na hráči, jak si pro žádanou akci vymyslí využití svého aspektu ("umim dobře vařit nadívanou slepici, protože jsem cikán a cikáni dříve na vesnicích kradli slepice...").

Dovednosti jsou jakékoliv dovednosti, které si vymyslíte. Jakkoli konkrétní a jakkoli zaměřené (ovšem musí splnit supervizi DM ). Mohou být však také jakkoli obecné. Osobně bych navrhoval, abychom hráli spíše do konkrétna.

Citování replik z filmů, opravář výtahů, znalost starověkých run, rychlé tasení meče, ohnivý šíp, excitace smyslů,...

Pro soubojové postavy jsou dobré dovednosti typu zbraňových v DnD (umí bojovat s tou a tou zbraní) a také bojové manévry.

Pro kouzelnické postavy (kouzlení zpravidla pokryto aspektem) jde o kouzla, které umí velmi dobře a přirozeně. Kouzelník jinak může sesílat jakákoli ad hoc vymyšlená kouzla svého aspektu (ohnivá magie, telepatie), může to kombinovat i s dovednostmi, atp.

Postavy nespadající pod předchozí dvě a jakékoliv ostatní mohou mít tedy cokoliv, co k nim nějak pasuje. Tady trochu vysvětlení k použití.

Obecný skill anatomie by postavě dovoloval znát anatomie obecně, tj. téměř všeho - na úrovni, jaká by se prostě odhadla až by na to došlo ("umím žáby?").

Lépe je ale myslím dovednost anatomie člověka, kterou postava zvládá dobře, ale rámcově může umět i anatomii žab (a naopak umí anatomii žab, rámcově i člověka).

Skilly lze také zlepšovat do mnoha úrovní, takže anatomie žab s jedním punktem dovednosti bude skutečně taková povrchní znalost anatomie žab a nic jiného, zatímco dva punkty dají lepší anatomii žab a i rozhled do jiných tvorů...

Tedy podobně jako aspekty lze i dovednosti používat tak, jak hráč na situaci vymyslí použití skillu. ("Mám anatomii a tím pádem mám v bytě plno knížek zvláštních latinských názvů a obrázků v knihovně, což v návštěvách vyvolává respekt." "Mám anatomii, zkusím mu vykostit toho kapra" "Mám anatomii, zkusím tím nožem toho šmejda zasáhnout tam, kde to fakt pořádně bolí.")

Fate body jsou body, které postava získává za "dobré" odehrání situace. Dají se využít tak, že se jejich použitím kumulativně zlepší hod na aspekt/dovednost/souboj, popř. celkově pro vyvolání nějaké užitečné náhody (určuje DM - hráč buď sám může říct, co by chtěl, aby se stalo - čímž mu hrozí přemrštěnost požadavku a propadnutí fate bodu, anebo to nechá na DM, aby určil nějakou defaultní, základní náhodu, která třeba sama bude neužitečná).

Fate bodem lze také potlačit aspekt, jak již bylo řečeno.


Ve fate se hází čtyřmi k6. Ty by měly být speciální - dva symboly +, dva symboly - a dvě prázdné stěny (0). Klasickou kostku jde použít 1-2: +, 3-4: 0, 5-6: -.

Postava má nějakou dovednost na nějakém stupni. ŘEkněme 3. K překonání konfliktu vypravěč určí třeba 4. Hráč si tedy hodí a "sečte" hod s hodnotou dovednosti.
Takže hod:
+ + 0 -, dává s dovedností hodnoty 3 potřebnou 4.

Aspekt se používá jako dovednost tak, že si hráč opět vymyslí nějaké jeho použití.

Důležité rozdíly proti dovednostem:
- počet použití aspektu je omezený (viz. níže)
- na aspekt se nehází (funguje vždy)
- aspekt může vyvolat vypravěč ("ty se ale stydíš s tou ženou mluvit, protože jsi introvert"). Hráč se tomuto může vzepřít, anebo to přijmout (nejlíp samo, když si to hráči dělají sami, ale vypravěč tímto může některé věci okořenit a dávat různé "výzvy" hráčům).
- použitím aspektu lze zlepšit jednu kostku - na +, anebo mít možnost hodit celé znova.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Takže...

TAfif: nejkratší? Možná o nějakou půlhodinku, vše bylo afaik vyrovnané. Začalo se někdy v jedenáct a končilo v šest - mezitím oběd. Planescape začínal někdy před devátou a končil cca po druhé. Ravenloft začínal někdy v jednu a končil kolem osmé. Ale každopádně, teďka to půjde bez formalit, takže na hru samotnou bude času víc.

ad Wazikasi - afaik se nehlásil zatím ani na diss, takže ho chci nahnat někde na icq už jen kvůli tomu ;-)

ad dvě postavy - abych se přiznal, nejsem toho příznivcem. Zakazovat ti to přímo nechci, ale zvaž to - hra za jednu postavu je lepší - jak pro tebe, tak pro dojem ostatních. Blíže kdyžtak PM.

ad vůbec nové postavy - nové mít můžete, není problém. V tom případě bych o nich chtěl vědět s dostatečným předstihem ;-) Blíže kdyžtak PM.

ad FR a Fate - tady nejsem rozhodnutý, osobně počítám s tím, že FR bude ADnD. Ale je to na vás, co budete chtít. Pro představu o fate odkazuji na mům výcuc, který zde v předchozím příspěvku poslal yenn.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Žádné dvě postavy prosím, zdržoval jsi i s jednou Tafife :mrgreen:

Frosty:Já o žádných 1000Xp nevím :whistle: :lol:
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

Vlasák: Tak jó no, když to říkáš ty...

Já za dvě postavy hrát nechci, ale jestli se má pokračovat v minulé hře, bude se mi po Franzim stýskat. Jen tak ho odkopnout. :-(

Arian: Cha! Ty máš co kecat. Kdo si to chtěl pořád povídat se skřetama, až jsem to musel utnout? Kde jsem to podle tebe měl zdržovat? He? :-)
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Tafif: jak říkám, nezakazuju... ale asi to zní sugestivně, co? ;-) Ale vážně - nemám s tím moc dobré zkušenosti, přijde mi to rozptylující za předpokladu, že má hra být čistě o hraní za postavy bez vedlejších vlivů.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

Oook oook oook!

Dávám sbohem všem Frazům proklatejm,
který drápech má ďábel sám,
bard mává rukou, ve které má glejt,
a míří do údolí, který znám.

Postavu zašlu co nejdříve na PM.
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

tafif: hele, kdo tam v hospodě hrál karty, zpíval s malýma děcka zlatý špuntál (či jak se to jmenovalo) a podobně? :-P
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Zamčeno

Zpět na „Pravidelný internacionální sigilský sraz“