PISS 2 - "DnD"

Známý též jako PISS.

Moderátor: yenn

Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

PISS 2 - "DnD"

Příspěvek od Vlasák »

Abstrakt: Půlrok se s půlrokem sešel a je tu další plánování her na PISS. Na minulém setkání se hraní celkem povedlo a vedle hráčů se bavili i přihlížející. A tak je nasnadě v tomto trendu pokračovat. Na druhou stranu, nic by se zase nemělo přehánět...



Osobně myslím, že už je celkem čas začít řešit něco trochu konkrétního kolem pissu - a teď zrovna kolem plánovaných her a vůbec hrách na pissu. Oproti pissu, ale na druhém pissu dojde k několika změnám a hlavně je vše (zatím) protkané velkým množstvím otazníků. Ale postupně...

Na rozdíl od minula na tomto srazu aplikuji notoricky známé programovací paradigma "divide and conquer". V praxi to znamená, že ne všechny hry budu zajišťovat já. To bylo jednak vynucené mou potenciální absencí v říjnovém termínu (1.:?:), druhak dobrovolné, protože větší rozmanitost her a vypravěčů jistě přijde k duhu.

Další změnou je systém jednotlivých her. Idea prvního pissu byla v tom podat ADnD známé z IE her. Vzhledem k tomu, že průnik účastníků obou srazů má velkou kardinalitu, nebude stejně ani moc koho seznamovat s ADnD, protože ho už většina od minula zná. Z tohoto důvodu většina her ADnD nebude. Osobně preferuji FATE, který je pro one-shoty jako na míru, ale detaily viz. níže. Nicméně vše je záležitostí poptávky - pokud většina ADnD chtít bude, tak ADnD bude ;-) (2.:?:)

Minulý piss byl postavený na následujícím modelu:

klasická hra (Forgotten Realms, byť ne s klasickými hrdiny ;-))
fajnšmekrová hra (Planescape)
experimentální hra (hororovka ala Ravenloft)

Tento model bych chtěl udržet i na následujícím setkání, ať už hry (ne)bude vést kdokoliv, takže je garance, že pokud se na cokoliv sejdou alespoň tři lidé, tak se to hrát bude. Defaultem zajištěným mnou bude pro jednotlivé kategorie:

klasická hra - FR (spíše ADnD)
fajnšmekrová hra - PS (Fate)
experimentální hra - hororovka, tentokrát asi ne ve fantasy (Fate)

Kromě toho se na posledním pražském srazu vyskytl drobný ohlas směrem k tzv. "narativním" hrám (např. hry, kde jde kromě hry za postavu i o hru "pro příběh" - každý je tak zároveň hráčem, hercem i režisérem, vše se hraje na scény; jde tedy o něco jiného než klasické hraní za postavy v nějaké družině). Konkrétním příkladem budiž My Life with Master, což je takový romanticko-tragický polohoror, kde hráči hrají zlé sluhy zlého pána, avšak mající ještě zbytky nějaké lidskosti (blíže viz. recenze a snad nejlépe zápis ze hry).
Druhou podobnou záležitostí jsou třeba Nicotine Girls (recenze), aneb hra za náctileté naivní dívky :mrgreen:
Nebyl by problém něco takového odehrát, pokud by byl zájem, problémem jsou však dvě věci - obě hry vyžadují celkem pečlivou kolektivní přípravu od všech zúčastněných (2-5 hodin) a hlavně je třeba být při hraní koncentrován, což nevím, zda by přicházel v úvahu u některých nejmenovaných žíznivců ;-) Pokud by toto přišlo na přetřes, pak to půjde do experimentálního "slotu" (místo hororovky, anebo navíc, to by se uvidělo...). (3.:?:)

K Fate - jde o velmi jednoduchý systém založený pouze na tom, že si hráči sami vymyslí pro svou postavu její aspekty (nějaké vrozené přednosti, sociální postavení, charakterové rysy,...) a dovednosti. K nim přiřadí míru jejich zvládnutí a toť vše ;-) Použití schopností je pak už na hráči a jeho "zdůvodnění" proč a jak to či ono používá a či rovnou zahrání dané situace s použitím vybrané dovednosti. Jednoduché, rychlé, podporující vybroušenost postav.


Vedle toho připadají v úvahu další vypravěči.

Pokud pojede Dalcor (4.:?:), pak se nabízí FR (ADnD/DnD 3e.), Dragonlance (ADnD/DnD 3e.), Engel d20 (d20 = mechanika DnD 3e.) a popř. WoD vlkodlaci. Kromě FR (klasika) a možná DL by vše ostatní šlo mezi fajnšmekrovky.

Pokud by sraz byl v Brně, zvyšovala by se pravděpodobnost nějaké formy účasti Markuse (5.:?:), což je správnej psychopat pro vedení experimentálních her ;-) Kromě toho by mohl zastát i svým PS dobrodružstvím Klatě (Curst ;-)) ve Fate.

Dále se pak přihlásil Hamster (rsp. souhlasil s tou možností ;-)), že by vedl nějakou postapokalyptiku ala Fallout, ale nebyl by to klasický Fallout setting.

A nakonec samozřejmě může vést a vyprávět cokoliv kdokoliv jiný (6.:?:), to je už na libovůli každého, ale chtělo by to využít tohoto threadu k nějaké dohodě.

Každopádně je tu stále mnoho otazníků, s nimiž se těžko dobírat něčeho konkrétního:

- kdy sraz bude? (na 95% se jeví listopad, takže to vypadá ok)
- přijedou externisti (Dalcor, Markus, ...)?
- je zájem o narativní hru?


I bez odpovědí na ně by ale jistě přišlo k duhu házet tu své preference o tom, co by kdo chtěl a jaký je názor na tuhle koncepci.

Shnruto a podtrženo - méně her než minule nebude a v zásadě budou podobného charakteru jako minule.



Rozložení her a hráčů:


Experimentálka (pravděpodbně Fate v blázinci)

Ajantis
Vampiria
(Alien)
(krokodile)
Hamster
(Daemon)


FR

Tafif
Arian
Frosty
KOFi-chan
Kong Bao-tan
(drake127)


Postapo

yenn
Adieu
javor
(7c)
Daemon
Lothar


Planecape

(7c)
(Alien)
MCZ
CrowX
drake127
Naposledy upravil(a) Vlasák dne 20.11.2006 12:29, celkem upraveno 7 x.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Vlasák: Právě dnes v noci jsem si před usnutím vzpomněl, že bys už mohl nahodit něco ohledně RPG na PISS. :think:

1. Já hrát určitě chci.
2. Byl bych pro tu experimentální hru - ať už narace, fate nebo cokoliv šíleného
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 17.9.2006 17:51, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Ajantis: ok, píšu si tě ;-)

U té experimentálky jde o jednu věc - experimentální jaksi "dějem" (znáš to, pissová a srpnová hororovka by se za to daly považovat), anebo celým pojetím (zmiňované MLwM). Mně osobně to je jedno - v druhém přísptupu vidím akorát úskalí v tom, že to chce přípravu, vážnou hru atp.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Hororovek už jsme odehráli celkem dost, tak bych v rámci "experimentální hry" vyzkoušel zase něco jiného.
Velmi se mi líbí ta možnost hry z prostředí blázince, tady si dovolím ocitovat Vlasáka osobně:
Napadá mě třeba blázinec a postavy by byly pacienty... tj. tam by se do děje vstupovat za další magory dalo hezky s tím, že doktoři by byli výsadou vypravěče. V tohmle by šlo hrát i fate i mlwm...
Ono to je taková polo... spíš bych řekl psycho :))
Pročetl jsem si recenzi i tu hotovou část zápisu z My life with Master a vypadá to senzačně. Určitě bych to chtěl zkusit, ale mám takové tušení, že pro DISS to není právě nejlepší volba.

Osobně bych byl pro nějaký FATE s rozšířenými možnostmi - tedy skrze FATE body přidávat do děje NPC atp. A líbilo by se mi nějaké neobvyklejší prostředí - onen Vlasákem navrhnutý blázinec zní přímo ideálně.
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 15.9.2006 23:28, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Já se taky hlasím na psycho! Čím větší, tím lepší 8-)
Podrobnosti doedituji později, jelikož přemýšlím nad několika možnostmi a klasicky se naprosto nemohu rozhodnout.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Vampiria: tak ono toho moc daného zatím není - jedinou jistotou je, že se odehrají tři hry - jaké, toť zatím otázka ;-)

Jen blázinec byl momentální nápad...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

Mám základní, velice důležitou otázku. Je možnost hrát více her? Určitě bych si dal znova klasický FR, byla to sranda. Ale "narativní" hra mě také láká. Stejně jako spousta dalších jmonovaných možností.
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Tafif: takhle...

Dáno je, že budou minimálně tři hry... Pokud poptávka, časové možnosti a (ne)vytíženost vypravěčů a prosté volné místo v herní skupině určí jinak, her může být klidně více.

Nicméně, osobně vidím tři za optimum, čtyři za akceptovatelné překročení a jakýkoliv počet navíc už mi přijde jako *dost* - to teď neříkám z pozice, že se mi hypopteticky nechce vyprávět pět her, ale z čistě programového hlediska - piss neni akce papírového hraní, od toho jsou jiné - hraní na pissu je pouze doplněk.


Od toho je právě tohle téma, aby se tu zjistilo, jaká je poptávka, po čem...

Jinými slovy - kdo se chce k něčemu vyjádřit, k něčemu přihlásit, etc., tak je právě tohle to správné místo ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Nechci hrát na DISSu, nýbrž na PISSu 2 8-)

A co? Z navrhovaných nejraději Hamsterovo postapo. Nebude-li se konat, pak experimentální hru, pokud nebude narativní (na MLwM i Nicotine Girls bych se rád podíval, ale na hraní se necítím). Jinak bych se asi přifařil, kde bude místo.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Já bych si taky zahrál, jestli bych teda nebyl nijak nad počet 8-) a jestli to nedopadá stejně jako u nás ve škole, kde se všichni mezi sebou vyvražďovali ( :-( ).
Ještě bych chtěl dodat, že jsem to hrál jen jako takovou velmi osekanou verzi Dračáku, což znamená, že s RPG-gamingem vpodstatě nemám zkušenosti a také je mi jedno jaký to bude svět (ač bych preferoval Planescape, je-li v papírovém provedení stejně temný jako v tom počítačovém, anebo "Hamsterovo postapo")...
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Javor
Sigilan
Příspěvky: 420
Registrován: 29.9.2005 20:43
Bydliště: Ve skleněné vitríně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Javor »

Osobně bych se taky přidal k Hamstrově hře, ono postapo vedené povídkářem, Fallouťákem a anarchistou zní víc než zajímavě :-)
Feed your head
Uživatelský avatar
krokodile
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 2.12.2005 10:34

Příspěvek od krokodile »

Teda pokud na něj dojde, tak bych si rád zkusil My Life with Master, to by mohlo bejt supr
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Takže...

Hamster se pravděpodobně konat bude. Jen dodám, co vím - bude to postapo, nebude to "Fallout" (tj. žádné Bratrstvo oceli atp.). Z pravidel se rozhoduje mezi okleštěným WoD, anebo Fate. V úvahu by mohlo připadat i ořezané GURPS anebo Fallout PnP, ale pravděpodobně jedno z těch dvou prvně jmenovaných.

Adieu: je jedno, jestli jsi někdy hrál, nebo ne. Myslím, že se do hry celkem adaptovat dá, i když hraní vidíš poprvé - s nováčky (ať už z minulého pissu, tak jinde) mám zkušenost velmi dobrou, takže nevidím problém.

Dimenzování her bude takové, aby si mohl zahrát každý, kdo chce (a pokud možno i co chce ;-)).

Co se týče Planescapu - pokud bude poptávka, tak nějaký bude. S temnotou nevím, ale výstřední a sarkastický rozhodně je ;-)

S MLwM nevím... spíš se přikláním k tomu, že *tentokrát* se hrát spíš nebude. Ono by to o tom nejdřív chtělo možná nějaký pokec o tom.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

Vlasák: Oook. Hlásím se tedy po minulých zkušenostech na FR. V případě, že by bylo volno, zkusím i něco jiného. S ohledem na to, aby si zahráli všichni, co chtějí hrát.
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Nejvíc se mi zamlouvá MLwM, ovšem na PISSu 2 bych to taktéž nehrála (imho je na to potřeba trochu větší soustředění, než na obvyklé RPG..nebo ne?). Tam bych byla pro nějaký ten FATE.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Zamčeno

Zpět na „Pravidelný internacionální sigilský sraz“