PISS 3 - přednášky

Známý též jako PISS.

Moderátor: yenn

Zamčeno
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

PISS 3 - přednášky

Příspěvek od Vlasák »

Ale nyní k přednáškám. Nyní číselně - cca 1/3 lidí je explicitně pro delší přednášky, 2/3 pro kratší přednášky. Opět to lze interpretovat více možnostmi - kratší přednášky třeba mohou převažovat proto, aby se stihlo více přednášek, anebo třeba proto, že někdo dlouhé nerad poslouchá? ;-) Potvrdilo to však pouze představu, která je od začátku pissů a kterou se zatím realizovat nepodařilo - ten poměr i zhruba odpovídá - totiž, udělat jednu dvě větší přednášky a k tomu zhruba dvojnásobek počtu kratších. takže je dobré, že podobný je i veřejný názor, od toho se lze odpíchnout.

Jaká je základní idea? I sebekratší přednáška má svůj smysl - minimálně otevírá prostor k jisté diskuzi. Což je druhý aspekt - bylo by dobré na konec přednášek zahrnout prostor pro diskuzi.

V anketě se dost často vyskytlo skoro až magické trojsloví týkající se vlastních přednášek - a to "pokud bude zájem". Do této roviny bych to vůbec nestavěl - zájem je a bude. Ono je totiž ku prospěchu věci volit spíše než metodu "uvidět, jak se lidi vyjádří", volit metodu "předkládací". Pokud mám tedy možné téma pro odpřednášení, tak ho odpřednášet - zájem jistě bude - a ne čekat, až si toto téma někdy veřejnost vyvolá, že ho chce ;-)

Nebudu zde jmenovat témata, která se sešla - nechám na každém, ať vyjde se svou kůží na trh. Ale mohu říct, že se sešla vcelku pestrá a zajímavá sestava přednášek. Nikoho nechci tedy svazovat tím, že ho zde uvedu s tím, že se "upsal" k tomu a tomu - to ať každý udělá dobrovolně ;-) Ale tak, jak se to sešlo, je to dobré, nic není "mimo" a jen to podporuje onen model od velkých přednášek k malým.

Pokud se někdo chcete na detailech a pojetí vaší přednášky dohodnout, tak mi pište soukromé zprávy.


Za sebe bych nabízel přednášku o papírových hrách - jak, kde, co hrát.
A(nebo) něco ze soudku odbornějšího - kryptografie aneb "aby se paranoik nebál poslat dopis poštou" ;-) a(nebo) něco o IE moddingu pravděpodobně s real-time vytvořením něčeho.
Naposledy upravil(a) Vlasák dne 26.6.2007 8:48, celkem upraveno 1 x.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Tohle jsem vám chtěl říct než jsem začal se svoji přednáškou na 2. PISSu, ale vzhledem k časovému presu na to nebyl prostor, jak sami víte.

Předpokládám, že každý z vás má nějaký hlubší zájem, něco co ho baví a o čem ví trochu více než druzí. Pak se ovšem každému nabízí ta možnost předložit to ostatním.

Musím se přiznat, že mě zajímá spousta věcí, ale ne na všechny se dostavá času. Z tohoto důvodu jsem opravdu ocenil všechny přednášky, které doposud na PISSech zazněly. Vím že jinak bych se k těmto tématům vůbec nedostal.

Takže apeluji na každého účastníka PISSu, nebojte se jít s kůží na trh.
Vždyť posmívat se vám určitě nikdo nebude i když se to třeba hned napoprvé moc nepovede. Žádný učený z nebe nespadl.
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Na prvním jsem nebyl. Na druhém jsem byla měl jsem připraveny přednášky dvě. I když jsem to tak neplánoval, přednesl jsem je obě. To potom obralo o čas Tokkara což mě doposud mrzí. Snad to Tobě příteli Tokkare dá možnost tu svoji exkluzivitu dopracovat a přednést na tom sletu, který teď plánujeme. Na druhé straně pokud pojedu a já myslím že ano, s celou Neferit famili, tak si zase něco přípravím. Pokud bude čas tak to přednesu. Rozsah bude asi tak jako jedna přednáška minule. Téma si rozmýšlím a dám ho do placu příští týden. Jde mi o to, že dávám dohromady litraturu abych ji mohl vzít s sebou jako minule.

Myslím si, že i menší přednáška na kterou půjdou vyhraněně 4 až 5 lidí by měla smysl - třeba jen v tom, že se změní ve volnou diskusi, která bude stejně přínosná, byť jen pro tuto skupinku.
Naposledy upravil(a) Neferit Sr. dne 16.2.2007 17:06, celkem upraveno 1 x.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

Vlasák: Z tvých témat dávám hlas kryptografii.

S kůží na trh... U mého stánku je k prodeji pouze Olomoucká pevnost. Bastionová barokní tereziánksko-josefínská městská pevnost Olomouc s přilehlým systémem fortů. Tahle přednáška by asi patřila mezi ty delší, hrubý odhad půl hodiny, ale sám si to nedokážu dost dobře představit.

Vyvolávací cena je 10 zájemců. Chápejte, potřebuji k tomu nastudovat příslušné materiály a smysluplně je zpracovat do podoby prezentace - aby to k něčemu bylo, je nutné k tomu zařadit dost obrazového materiálu. Tohle všechno zabere hodně času a dá jistou práci, kterou nejsem ochoten vynaložit kvůli třem lidem. Jelikož se jedná o přednášku ze soudku "odborného", téma svým obsahem pro mnoho lidí nezajímavé a nudné, počítám s tím, že budu ušetřen, dest lidí se nenajde a vyberete si něco obecněji přitažlivějšího.

Mimochodem, v okolí Radíkova, Svatého Kopečku se nachází malý systém fortů B (tuším, že složený ze čtyř), patřící k olomoucké fortifikaci. Prohlídka není možná, ale pokud se některý nachází jen kousek od ubytování v Radíkově, je možnost se zajít mrknou.
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Tafif - mé militantní srdce zaplesalo. Jsem první? A pokud budeš chtít udělám před Tebou krátkou 5 až 10 minut dlouhou předpřípravu na téma "Románský Olomoucký hrad." Už se tím zabývám hodně dlouho.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

Jé! To by bylo super, i kdyby potom nenásledovala ta moje.
Jinak, dělám si první čárku. Najde se alespoň 9 dalších?
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Re: PISS 3 - přednášky

Příspěvek od Neferit »

Vlasák píše: ..a(nebo) něco o IE moddingu pravděpodobně s real-time vytvořením něčeho.
Pro tohle jsem zas já :mrgreen:
Tafif píše:Jinak, dělám si první čárku. Najde se alespoň 9 dalších?
Připiš si další hlas ;-)
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Javor
Sigilan
Příspěvky: 420
Registrován: 29.9.2005 20:43
Bydliště: Ve skleněné vitríně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Javor »

Podobně jakko Tokkar, i já mám ještě cosi z minula. A pokud bude zájem... ;-)
Feed your head
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

No, bude-li..... scaner :mrgreen: a čas - tak bych si připravil předn... ne - to slovo moc nemusím, takže řekněme 'seznámení' s nonverbální komunikací...
Nic sáhodlouhého - čas řekněme maturitní :-D
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Frosty:
Dovedu si živě představit způsoby, jakými přisluhovač Temné strany bude seznamovat s nonverbální komunikací. :twisted:
Každopádně se nenabízím jako dobrovolník. :-)
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Frosty: Rád ti na pissu pomocí nonverbální komunikace dám najevo, co si myslím o přednášce o nonverbální komunikaci...

Ano, jsem pro. :-D

Pokud budeš potřebovat šašky, tak se ochotně hlásím jako druhý.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Hamster - to jako myslíš třeba pochvala pohlazením lopatou? To by ta přednáka mohla být ještě lepší než jsem si myslel. :twisted: Taková jako akční.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: PISS 3 - přednášky

Příspěvek od AlieN »

Vlasák píše:Za sebe bych nabízel přednášku o papírových hrách - jak, kde, co hrát.
A(nebo) něco ze soudku odbornějšího - kryptografie aneb "aby se paranoik nebál poslat dopis poštou" ;-) a(nebo) něco o IE moddingu pravděpodobně s real-time vytvořením něčeho.
Damn, pekelně těžký výběr, nejradši bych bral všechny :twisted:
Ale kdybys musel vybrat jen jednu a ostatní si nechával na jindy, tak se přidávám k té kryptografii.

A k Frostyho nonverbální komunikaci se také s chutí přidám (jdu si nachystat lopatu :-P)
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Tafif: piš si další hlas 8-)

AlieN: vyjde-li čas, klidně všechny tři být mohou 8-) Jenže ono to spíš vypadá, že nevyjde... no, něco z toho zkrátka nakonec vypadne ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Vlasáku: Kryptografie - I když psaní dopisů v dnešní době se mi jeví jako archaismus :think: :lol:
Frosty: Nonverbální komunikace zní dobře sem s ní ... :-)
Tafife: Piš si další hlas...

No a za sebe bych si mohl připravil dílo R.E. Howarda Conanův svět - pojato by to bylo asi jako popis fční platformy pro tvůrčí psaní...

Protože popsat Conanův život při tom kvantu co je napsané (a nutno dodat že u některých děl je kvalita vskutku pochybná), se mi jeví jako nemožné :-)

Bude tu někdo kdo bude mít zájem? Nerad bych plýtval svým drahocenným volným časem jen prio svůj dobrej pocit :lol:
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Zamčeno

Zpět na „Pravidelný internacionální sigilský sraz“