PISS 3 - akce, činnosti a nečinnosti

Známý též jako PISS.

Moderátor: yenn

Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

PISS 3 - akce, činnosti a nečinnosti

Příspěvek od Vlasák »

Co se týká koncepce pissových akcí, tak tam vyšla totální remíza 14-14 (ano, ten jeden lichý se zdržel hlasování ;-)) mezi akcemi kolektivními a separátními. Když se k tomu připočte, že pro nějakou kolektivní akci 23 pro a 5 proti, dalo by se to shrnout zhruba tak, že se "vlk nažere a koza zůstane celá" - jedna dvě kolektivní (řekněme přesněji "kolektivnější") akce (výlet, přednášky, sportovní turnaj, opejkání buřtů... cokoliv :mrgree:) proběhnout mohou, to proti srsti není téměř nikomu - což zabere jeden den, a druhý se už pojede spíše sólo. Tím se v zásadě dá popsat dění na prvním i druhém pissu - suma sumárum, jde teď spíše o to, aby se správně v duchu výše zmíněného dokázal využít ten čas, který bude pissu věnován - tj. najít a realizovat dobré jednotlivosti a dobré kolektivní věci 8-)

Kupříkladu hry lze považovat za jednotlivost, ale třeba fotbálek, sledování filmů, paintball a podobné věci lze při jisté účasti už považovat i za kolektivní. Podobně u přednášek - třeba já je vidím za kolektivní, tj. proti nim bych do programu žádnou "protilehlou aktivitu" neřadil, na druhou stranu se vyskytly názory, že by přednášky nemusely být brané takto globálně, ale aby třeba bylo víc přednášek najednou, anebo přednáška a hra atp. To mi přijde trochu jako škoda, přednášky beru za dost zajímavý faktor celého pissu a takto vědomě nadsazovat dilema, zda hrát, anebo poslouchat přednášky, je dle mě zbytečné - stihlo by se oboje (viz. první piss).

Padl taky názor nějakého "tématického večera" - trochu podobně jako při myšlence prvního pissu a pásma komiksů a pásma hororů, což v prvním případě bylo podpořeno dvěma přednáškami a divadlem, ve druhém pak přednáškou, filmem a koneckonců i hororovou hrou. U druhého to až tak spojeně nevyšlo - Stalker a přednáška o sci-fi literatuře byly oddělené. Tato možnost se však klidně může využít i dále.

Pokud by se něco takového podařilo, nemuselo by to být od věci - třeba přednáška o post-apo žánru, post-apo film a post-apo hra...
Naposledy upravil(a) Vlasák dne 2.5.2007 15:19, celkem upraveno 1 x.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Příspěvek od Ave »

Berte to jen jako nějakou blbost, ale kdybych jela a kdyby byl zájem, možná bych vás mohla naučit dělat náramky přátelství nebo z korálků s vlastním jménem. Možná i lapače snů, ale nechtěla bych se zavazovat k něčemu, co bych nedokázala splnit. Tohle je jen takový dotaz, jestli by vás to nějak zaujalo 8-) Nebudu se zlobit, když se mi vysmějete, protože je to vážně blbina oproti celkovému programu, který máte na mysli vy... :oops:
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Ave píše:Berte to jen jako nějakou blbost, ale kdybych jela a kdyby byl zájem, možná bych vás mohla naučit dělat náramky přátelství nebo z korálků s vlastním jménem. Možná i lapače snů, ale nechtěla bych se zavazovat k něčemu, co bych nedokázala splnit. Tohle je jen takový dotaz, jestli by vás to nějak zaujalo 8-) Nebudu se zlobit, když se mi vysmějete, protože je to vážně blbina oproti celkovému programu, který máte na mysli vy... :oops:
Já jsem pro - nějaké ty korálkové sice umím, ale pokud máš na mysli takové ty pletené, tak se velice ráda naučím je dělat :-) a co se lapačů týče - sice už máme doma dva, ale to vůbec nevadí :-D
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Společné akce vítám a le současně se přimlouvám o model, že po sjetí všech nahlášených účastníků si sedneme a stanovíme rámcový program. Hlavně vyčlenit čas na přednášky-když už si stím někdo dá práci, měl by dostat prostor.

Společné akce vítám proto, že třeba Radíkov nabízí skvělé možmnosti-ZOO Svatý kopeček, Olomouc církevní centum s možností pátrat po stopách románského Olomouckého hradu, Botanickou zahradu a podobně. Přitom máme mezi sebou Tafifa - s tím se dá opět pracovat. A můžu zaručit, že vše co jsem popsal stojí za pozornost. Zakopat si proč ne.

A pak je potřeba dát prostor i individualitám a vlastním zájmům. Myslím, že to nemůže dopadnout špatně. Prostě vytvořit mix. A hlavně je potřeba vyrazit do Olympie - když si vzpomenu na náš výpad do brněnského TESCA, je mi jasné, že v Olympii, která je 10x větší to bude ještě větší nářez. Co ty na to Tokkare?
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

Co nejvíce společných, hromadných akcí. Přeci jenom, pro individualty jsou lokální srazy. Když už se sjedeme všichni, tak proč se separovat?

Ave: Zní to pěkně, ale má manuální zručnost, či spíše nezručnost, mi nedovoluje se čehokoliv takového aktivně účastnit.

Vytvoření rámcového programu jako na prvním PISSu považuji za nutnost.
Fotbálku, nebo čehokoliv podobného se rád zůčasním, ta výhra z minula mě povzbudila.
Jak řekl Senior, můžu nabídnout prohlídku Olomouce, malý výlet po nejzajímavějších památkách města. Tohle ovšem zabere alespoň jedno celé dopoledne. V Brně s mým průvodcovstvím počítat nemůžete.

Senior: Doporučuji Makro a ještě lépe Globus. Olimpia je jen velká krytá tržnice nevětnamců a to dobře přehledná.
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Ave: Jsem pro už jen proto, že chci vidět vlasáka jak motá korálky. :-D

Teď vážně, jdi do toho a pokud ano, tak já se rád téhle hipíkoviny zůčastním... (Ač jsem na tom stejně jako tafif) ;-)
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Hamster - souhlasím s Tebou ale ještě raději uvidím motat korálky Ajantise nebo Tokkara. Mě k tomu nikdo nedonutí, viděl jsem to doma a to mě přesvědčilo o tom, že jsou činnosti kde by mohlo nastat totální degradování mé osobnosti. Nerad bych se dočkal toho jak pracně vytvořená osnova letí oknem, korálky za ní a nedej bože za korálkami Ave. A to prosím mojí vinou.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Příspěvek od Ave »

To byl jen můj takový nápad. Nikdo neříká, že se toho každý musí účasnit. Já z vás na reál ještě nikoho neviděla, tak se hlavně budu seznamovat ;-)
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

:-)

Příspěvek od KEBULE »

Ave spíš ty náramky přátelství...

Jednou jsem zkoušel korálkový se jménem (já měl jen vzor) a musela to dodělat Neferit. Protože jsem měl titěrnou touhu to všechno podupat rozházet po pokoji a vysát. Vzhledem k pořizovací ceně by to bylo dráhé. Špagátky maximálně roztrhám... :twisted:

A k vytváření rámcových programů se nevyjádřím... Bo nemám dost zkušeností ;-)
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Ave - se neboj. :-D Já jsem v podstatě klidný člověk. Takže seznamovat ano ale motat korálky taky. Tak poznáš v lidech i skryté běsy a démony. :twisted:
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Jen připomínám, že na prvním PISSu jste měli domluvený paintball, který však kvůli počasí odpadl.
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Pan Bača
Lim-Lim
Příspěvky: 401
Registrován: 30.9.2005 7:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pan Bača »

To bych se hlásil všemi deseti :)
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Tak, pokud našetřím finančních prostředků a tedy pojedu, bych se paintballu raději nezúčastnil, z bezepčnostních důvodů...:D
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Paintball by byl fajn, ale v současnosti budu rád když si budu moct dovolit samotný PISS, takže se ho spíše nezůčastním.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

AlieN píše:Paintball by byl fajn, ale v současnosti budu rád když si budu moct dovolit samotný PISS, takže se ho spíše nezůčastním.
Asi tak :lol: :-?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Zamčeno

Zpět na „Pravidelný internacionální sigilský sraz“