PISS 4 - přednášky

Známý též jako PISS.

Moderátor: yenn

Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

PISS 4 - přednášky

Příspěvek od Vlasák »

Na minulém PISSu se to podařilo celkem dobře - bylo dost rozmanitých přednášek od různých lidí, přesně tak, jak by to mělo být. No, a bylo by samozřejmě dobře, kdyby se to v tomto duchu neslo i dále, takže neváhejte přispět svou vodou do mlýna - vítané je cokoliv, ať už krátké, nebo dlouhé, o hrách, nebo zcela mimo ně - zkrátka pokud máte nějaký zájem, který si myslíte, že by nějak mohl zaujmout sigilany, šup s tím sem ;-)
Naposledy upravil(a) Vlasák dne 3.12.2007 23:02, celkem upraveno 1 x.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Tafif nám dluží přednášku o pevnosti Olomouc. Má ji hotovou a já automaticky počítám, že ho beru sebou.

Já mám rozmysleny dva návrhy.

Isaac Asimov nebo Arthur C. Clark. Obě bych dokázal složit najednou. Takže si vyberte kterou by jste preferovali, jde mi o to, abych soustředil úsílí a zajistil potřebou kvalitu.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
wosmahl
Sigilan
Příspěvky: 399
Registrován: 2.3.2006 14:34
Bydliště: Kárlsbád
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wosmahl »

Mě osobně by zaujala nějaká přednáška o Roleplaingu nebo GMkování.
2Senior: Klidně obě ;-)
Quand trois poules vont aux champs,
La premiére va devant
La seconde suit la premiére
La troisième va derrière.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Asimova mám moc rád, takže asi toho. A. C. Clark mi nijak zajímavý nepřišel.
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Tak nemám tucha, jak budou postupovat témata, kterými bych přispěla já, ale koncem října už bych pokud se nemejlím měla odevzdávat seminární práci, takže bych si na ISSku mohla střihnout obhajobu nanečisto 8-) bylo by to na téma "Čarodějnické procesy", ale nemám tucha, jak to vlastně bude - tohle všechno se dozvíme nejspíš až v průběhu příprav :roll:
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

wosmahl píše:Mě osobně by zaujala nějaká přednáška o Roleplaingu nebo GMkování.
V nějaké podobě velmi pravděpodobně bude ;-) Uvidíme, jací budou nakonec spíkři - možná na tohle téma zbudu jenom já, ale i v tom případě bych něco o RP chystal udělat...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Přiznám se, že ten Asimov mě láká taky více. Ale uvidíme co zbytek světa.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Neferit Sr.: Hlas pro Asimova.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Asimov. Jednoznačně a bez debat.
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, těžká volba, pan Nudný a pan "starší bratr Radka Hulána" :think: Oba dva nemám rád a o obou dvou toho vím víc, než bych vědět chtěl. Ale možná spíš A. C. Clark - přece jenom, z technického hlediska jsou jeho knihy zajímavější (kdo by nechtěl být Ráma) a doplnit se může projekcí několika filmů :twisted:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

Pevnost být může, ale asi zdaleka ne tak kvalitní, jak mohla být v květnu, neboť paměť mám jen jednu. Vše záleží na tom, jestli najdu alespoň něco ze svých poznámek a jestli bude k dispozici PowerPoint.

Neferit: Tím chceš říct, že pokud bys odevzdávala seminárku dřív, než bude PISS, tak máme s čarodějnicema smůlu? Nebo jak? Pro mě je to velice lákavé téma a když na tom stejně děláš, nerad bych o to přišel.
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

sevencreature - to je zajímavé. jsi zatím první člověk co tyto dva autory nemá v oblibě. Tedy oba najednou. Čím to je? Jestli to tedy není tajné.

Jistě, Clarka - je možno podpořit třeba Vesmírnou odysseou.

Stejně mi napiš proč k nim máš negativní postoj.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Neferit Sr.: A. C. Clark - říkat, že jeho postavy jsou jednorozměrné je urážka úsečky. To nejsou postavy, ale jen figurky v jeho vyprávění. Igráček má víc osobnosti než libovolná Clarkova postava. Nejhorší, co jsem měl tu smůlu číst jsou Hluboké pastviny. Jinak (kromě těch postav) mi Clarkovy díla nevadí - koneckonců, přečetl jsem od něj snad všechno, co u nás vyšlo. Jo a další Vesmírné odysey byly celkově dost slabé :think: Asi stáří :think: Nebo spolupráce s dalšími autory?

A Asimov - tak toho nesnáším. Nemám rád jeho postavy, názory, sebechválu, jeho trapné pokusy o sex v románech, a celkově mi přijdou dost nezáživné. Neříkám, že nenapsal nic dobrého - některé povídky docela ušly, Ocelové jeskyně byly svého času také ok. Troufám si tvrdit, že jsem toho od Asimova přečetl víc, než mi bylo milé (včetně jeho životopisu :roll: ). Ovšem Nadaci jsem tedy opravdu nerozdýchal. Obecně bych řekl, že Asimov neměl špatné nápady, ale to provedení bylo něco příšerného.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

sevencreature píše:A Asimov - tak toho nesnáším. Nemám rád jeho postavy, názory, sebechválu, jeho trapné pokusy o sex v románech, a celkově mi přijdou dost nezáživné. Neříkám, že nenapsal nic dobrého - některé povídky docela ušly, Ocelové jeskyně byly svého času také ok. Troufám si tvrdit, že jsem toho od Asimova přečetl víc, než mi bylo milé (včetně jeho životopisu :roll: ). Ovšem Nadaci jsem tedy opravdu nerozdýchal. Obecně bych řekl, že Asimov neměl špatné nápady, ale to provedení bylo něco příšerného.
Co si tak ten jeho životopis (či co) pamatuji, tak měl první rande v 21 letech, pročež odtud možná lehce podivné vztahy v jeho knihách. Ale ta povídka o nějaký těch dvou zubařích, kteří mají rádi stejnou holku, tak ta byla výborná. Jenže taky byla myšlena jako nadsázka. :-D
Mně se jeho knihy především líbí, anžto jde o inteligentní příběhy s detektivní zápletkou. Spíše už jsem měl po čase pokrk té megalomanie, velkých odhalení atp. Z Nadace se mi líbil především první díl, kdy mi jeho styl vyprávění přišel neohraný. Postupně se to zhoršovalo. Ale celkově bych řekl, že je (byl) to fajn autor.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Jako autora mám mnohem raději Clarka než Asimova, ale zase o něm už se toho moc nového nedozvím takže je mi to de facto jedno.

btw, Clarka podpoříme Vesmírnou odysseou a Asimova Já, robotem :lol:
Zamčeno

Zpět na „Pravidelný internacionální sigilský sraz“