1. internacionální Sigil sraz ;o))

Známý též jako PISS.

Moderátor: yenn

Zamčeno
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

1. internacionální Sigil sraz ;o))

Příspěvek od Vlasák »

No, než se to zase usadí a zamluví, tak radši začnu ;-)

Už mnohokrát padla tady, na bg.cz, na různých jiných srazech, diskuzích a setkáních myšlenka celorepublikového srazu hráčů BG. Některé plány byly spíše jen takovými stesky a přáními, jiné vypadaly v rovině plánování i docela vážně. Nakonec se však nic realizace nedočkalo, a když, pak to byl klasický "lokální" sraz s několika "přespolními" hosty.

Ale protože ta myšlenka nijak nerealizovatelná není, pojďme to tedy zkusit 8-) Mohlo by se namítnout "proč tak brzy?" (ačkoli tu ani žádné datum ještě nepadlo ;-) ), ale všichni sami dobře víme, že když je času dost, tim spíš se vše řeší až den před dnem D - a to by moc nešlo :-D (i když ono to nakonec jde všude ;-) ).

Vše by se v tuto chvíli dalo shrnout a uvodit třemi předložkami JAK, KDY a KDE, tákže...

JAK - jak by celá akce měla být dlouhá a jak by měla vlastně vůbec vypadat? Ony jsou ty otázky tak trochu spřažené k sobě, takže občas budu přeskakovat o jedné k té druhé ;-)

Jak by akce měla být dlouhá, to je vcelku jednoduché - buď by šlo o věc v podobě "srazu", tj. ve stylu "přijede se, pokecá se, odjede se", kdy jde o záležitost kolem a kolem jednodenní. Anebo by šlo o akci typu "workshop" (viz. níže), která by trvala dní několik. Osobně vidím za nejlepší řešení v podobě "prodloužených víkendů", tj. pátek a/nebo pondělí přilepené k víkendu.

Co je myšleno workshopem? Věc, která taky padla několikrát - několikadenní soužití pod stany, v chatě, v penzionu, naplněné krafáním, ale i nějakými věcmi navíc v podobě (sázím, co mi zrovna bez ladu a skladu lítá v hlavě) multiplayeru, papírového hraní, nějakých tématických přednášek, tvorby nějakého meeting-modu, promítání filmů, xyz (zpravidla čerpám z myšlenek Šedého Vlka z BonusWebu, kdy neplánoval rezervaci penzionku, přičemž by v "sále" jely právě přednášky, multiplayery atp.) - samozřejmě, náplň by mohli dotvořit i nějací potenciální special-guesti z řad herních vývojářů, distributorů, překladatelů, psavců a psanců 8-) Rsp. obecně lidi zajímající se o oblasti související (DnD, CRPG,...). [btw znalí zkrátka nechť si představí sraz pěstitelů obilí alias Sběratelů ;-) ]
Ale jsou tu třeba i další "přírodnější" možnosti činností v podobě nějakého grilování, turističení a co já vím koho třeba co všechno napadne 8-)

Celá tahle věc tedy stojí na tom, na co bude chuť, na co budou finance, a na tom, jaké dáme dohromady možnosti (místo, chata, hotýlek, etc.).


KDY - kdy by se to tak asi mělo konat? 8-) Nenechme se vysmát smetením ze stolu a odpovědí "o prázdninách" ;-) Protože o prázdninách zpravidla vůbec není tolik času, jak se vždycky zdá, že bude ;-) Je však pravdou, že to léto má v sobě přece jenom podtext volna, a tak se jeví jako výhodné. Ale celkem solidní možnost se ukazuje i v podobě nalepení svátečních 1. a 8. května roku příštího právě na víkend (Tokkarovi díky za upozornění ;-) ), což by možná taky stálo za úvahu.

Nejlepší řešení asi bude pomalu se dohadovat na termínech v podobě víkendů (spíše než těch volných tak těch, o nichž se dopředu bude vědět, že budou asi zabité) a pak se někdy na jaře řekne "dost" a jeden termín se vybere. A pak už holt bude na každém, jak se zařídí s tím, aby mu ten termín vyšel. Nekompromisní, ale jinak by to nešlo 8-)


KDE - kde se to bude odehrávat? Má to zlehka vazbu na oddíl "JAK" - jednodenní sraz nepotřebuje tolik možností jako sraz vícedenní. Ale otázka je spíš geograficky "kde".

Hledat nějaký geografický střed republiky je imho nesmyslné, největší roli hraje dostupnost a snadná dosažitelnost. Namísto nalezení precizního neutrálního místa, kam to má většina se dvěma přestupy a destikilometrovým výšlapem, bych preferoval to, kam to nikdo nemá s dvěma přestupy (např.). Skutečnost, že holt někdo bude privilegován a bude to mít blíž, to se holt nemůže brát jako argument 8-) (BTW nemám teď na mysli, že by se to muselo konat v Praze. Ba naopak, v Praze by moc možnosti pro sraz typu "workshop" nebyly, rsp. byly a asi v lcečems nejlepší, ale šrajtofle by se prohnuly :-P. Myslím, že pražáci se klidně rádi někam ven podívají... třeba do Brna :mrgreen: )

V zásadě pak jde taky o to, že místo "kde" určí i možnosti, jaké tam kde budou, tj. když se naskytne nějaké místo s dobrou srazovou "infrastrukturou", pak asi budem rádi za to, že vůbec něco je, a řešit, jak je to odkaď daleko se zas tak moc nebude - jestli o hodinu cesty dále, to už je za předpokladu, že se člověk vůbec rozhodne někam vyrazit, malichernost.


No, a nakonec otázka mimo soutěž - chceme vůbec globální sraz? 8-)



Kdo má nějaké návrhy, nápady, připomínky, poznámky, zkušenosti k čemukoliv zmíněnému, nechť se sem ozve. Taky prosím držet se tématu a věcných příspěvků ;-)
Naposledy upravil(a) Vlasák dne 1.5.2006 22:18, celkem upraveno 2 x.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

vynikající nápad, jsem pro všemi deseti :-)
JAK: hlasuji pro formu workshopu, protože takovéhle srazy asi nebudou nijak časté a proto je potřeba si je pořádně užít :-D
KDY: ten temín v květnu bych určitě změnil, protože tou dobou se vysokoškolákům mílovími kroky blíží zkouškové období :-( , lepší by to bylo zřejmě až začátkem letních prázdnin (tzn červenec), kdy už mají volno všichni studenti (pracující mají smůlu, budou si zřejmě muset vzít volno :-( )
KDE: nejlepší by zřejmě bylo Brno, protože má slušnou dojezdnost pro většinu lidí a hlavně je dostupné i pro slováky, což se o Praze asi říct nedá (a nemyslete si že Brno chci jen proto že v něm právě bydlím, protože o prázdninách v něm určitě bydlet nebudu)
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Nejprve vzkaz pro Vlasáka - :applause:
Již jsem toto téma chtěl taky několikrát založit, leč určitě bych se nedokopal k takovémuto výkonu ;-) Jinak odpověď 100% ano! :-D
Na úvod jen hned jedna technická co se týče názvu - myslím, že by bylo dobré to pojmenovat 'Celorepublikový Sigil sraz s mezinárodní účastí' :lol: Samozř. že nějaké rozdělení republik v tomto případě nemám na mysli a účast našich bratů beru jako samozřejmost :-D, ale - velká akce - velké názvy :lol:
JAK: taktéž jsem pro workshop (přeci jen - myslím, že takováto akce bude tak max. 1 či 2x do roka) a to asi nejlépe formou těch stanů, či chatek apod. Myslím, že finanční výhoda tohto řešení je oproti třebas hotelu značná. Jinak náplň - pokud by se nějak nevykristalizovala, tak bych byl asi pro jakýs takýs mix. Do světa DnD a spol. až zas tak moc nevidím, ale nebráním se tomu načerpati nějaké zajímavé informace atd. Ovšem jak se praví (zpívá) v jedné 'budovatelské' písni - po práci legraci :lol:
Zde se potom dle mě nabízí prostor pro cokoli. Od sportovních aktivit, her všeho druhu, po zmíněné grilování, turistiku, popíjení :mrgreen: apod.

KDY: mě osobně na termínu prakticky nesejde. V práci (a kor jestli by byl termín znám dlouho dopředu) pro mě není problém si vzít dovolenou na kdy bych potřeboval. Ale volil bych pokud možno nějaké ty teplejší měsíce: Ze zcela praktických důvodů :-)

KDE: klidně zde již zmíněné Brno. Dopravit se do něj není problém jak vlakem, autobusem, autem, tak i na kole 8-) Jinak jak uvedl AlieN - myslím že i slovenští účastníci budou pro :-)
Navíc u priglu je tuším i kemp a taky minigolf :-D Tedy alespoň ještě před 5i lety tam byl.

EDIT: ještě jsem zapoměl jak dlouho - mno, já osobně to pojmu asi jako dovolenou, takže bych to viděl něco okolo týdne :mrgreen:
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Pro ;-) .

termín : opravdu bych spíše než léto preferoval školní rok (tak jaro) a nějakou tu vícedení akci kolem víknedu

místo : Brno, tady skutečně není co řešit, nic proti Praze, ale do Brna se nejede tak dlouho (a především tak draze ;-) )
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Taky jsem pro, ale u mě bude problém hlavně v tom, že u našich není nikdy jisté, že se mi je podaří přesvědčit, aby mě na něco takového pustili a celkem pochybuju, že by se mi povedlo dotáhnout tam bráchu (letos maturuje, takže asi nebude mít čas, docela velké problémy způsobila i akce CVVZ). Pokud by se ale termín naplánoval dlouho dopředu, třeba bych rodičovstvo přesvědčila. :-D

K pravděpodobnému místu konání - Brno je opravdu blíž (jak už podotknul MCZ) a je tam větší frekvence vlaků/autobusů zpátky do Prostějova ;-)
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Musím smeknout před Vlasákem za odhodlání, provedení i zpracování...

Jsem rozhodně PRO

jak: lepší jendodenní než nic, ale lepší vícedenní než jednodenní :lol:

čas: buď pozdní letní prázdniny, ale nejlepší by bylo vskutku jaro (tak březen-duben, ale i onen začátek května by šel). Víkend bych v podstatě oželel vždycky

místo: nejni pro mne problém kdekoliv v republice. Ale někde v okolí dvou největších měst by byla výhoda. Jinak přetransportovat s ez Prahy do Brna či naopak snad nejni problém ani z časových ani z finannčích důvodů téměř pro nikoho ;)
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 6.12.2005 22:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Sigilan
Příspěvky: 483
Registrován: 11.10.2005 13:11
Bydliště: Svět Ideí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kong Bao-tan »

na stupnici 1 až 10 tento nápad zaujímá tak 15 místo :-P
JAK - jasný workshop
KDY - mě se nejvíc líbí idea delšího volna - tudíž prázdniny
KDE - tento bod je pro mě nejvíce komplikovaný, jelikož bydlím stále u rodičů a ti žijí "někde jinde" (jemně řečeno). Jinak Brno by nebyl problém, kdybych nežil s rodiči :evil: ... pak bych si řekl:"Ono z Teplic je to daleko, ale budiž..."
Dost již bylo ostrých uší, na čase tasit nosy!
Něco málo o Svirfneblinech: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=125332#125332
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Pro 8-)

JAK: viz Ajantis.

KDY: začátek května (víkend + svátek) zní dobře, ovšem neměl by pro mě být problém uvolnit si téměř jakýkoli víkend (zkouškové se nepočítá).

KDE: Ostraváci, co Ostrava? ;-) Slovákům by mohla vyhovovat ještě více a pendolinem to je cobydup :-)
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

No.... Porozmyslam... a btw pre Slovakov je vazne pristupnejsia Ostrava ;) Tak ako xcete, len nie Praha :)
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

yenn píše:KDE: Ostraváci, co Ostrava? ;-) Slovákům by mohla vyhovovat ještě více a pendolinem to je cobydup :-)
No, Ostrava. Kdyby jste fakt chtěli, proti bych nebyl, jenže
1. nevím, jestli by jsme Ostravě našli vhodné místo, no snad ano
2. Ostrava je hnusná a nepozval bych tam ani největší nepřítele ;-)
3. ač je to jistě pro Slováky nejpřístupnější, všechny lidi ze západu republiky by to jistě nenadchlo a pendolino stojí nějaký ten peníz navíc, který ne všichni mají, jinak je 5ti hodinová cesta obyčejným vlakem skutečná otrava.
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

No jsme za, ovšm nesmí mi to kolidovat se slovenským Stretkem, tomu dávám přednost, tam ovšem datum není a ještě dlouho nebude mít určené datum. Prodloužený víkend je ideální a kde - navrhuji Český ráj - je to asi tak veprostřed republiky (Asi tak)
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Dalcor: hlavně aby tam byla doprava co nejvíce v pohodě (žádné velké přestupování atd.).
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Jsem rád, že se idea líbí, teď jen, aby neumřela na krásu 8-) I když, už teď je vidět, že aspekt "KDY" bude zapeklitý ;-)

Jinak jsem to přejmenoval, ať to vyjadřuje lépe skutkovou podstatu věci 8-) A s přejmenováním mě napadla i další skupina možných účastníků... :mrgreen:

AlieN: ano, květnový termín už pro vysokoškoláky zní ošemetně. Budu v květnu asi finišovat bakalářku, takže pokud s ním budu souhlasit, rsp. nebudu nesouhlasit, možná si sám svojí účasti budu kopat hrob :-P Ale je to asi jediný reálný termín, kdy mimo prázdniny.
Model při běžném víkendu pátek_večer příjezd - sobota - neděle - pondělí_ráno odjezd se při shodě okolností (rozvrh, popř. oželení přednášky) může vysokoškolákovi hodit, pracujícímu s dovolenou taky, ale zbytku asi už moc ne. I když nakonec... osoba starší 18ti už může přece psát omluvenky, ne? :mrgreen:

Pak by ještě zbývaly Velikonoce, ale ty nevím, kdy v 06 jsou... nakonec, vycházejí většinou zhruba na duben (no, někdy i na březen, jestli se nepletu), a to by termín zas tak k zahození být nemusel.

Já nejsem ani proti létu - dopředu vím, že out mám víkend nejblíže červencovým svátkům a jak je nepsanou tradicí, víkendy kolem přelomu červenec-srpen. Kterýkoli jiný si můžu rezervovat a půjde to, ale sám (sám za sebe, tak co do různých těžce sešlých, rsp. nekonaných srazů) vím, že letní prázdniny dopadají spíš katastrofálně - dovolené, svatební cesty, brigády, xyz.
Na druhou stranu, vypadne-li tady nějaký termín s dostatečným předstihem, bude dost času, aby si každý případné kolidující akce ještě za tepla popřesouval, a zas tak katastrofální by to být nemuselo.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Vlasák: tou další skupinou myslíš Slováky nebo snad ještě někoho jiného? ;-)

Velikonoce klidně, jinak mimo velikonoce jsem pro dny pátek - neděle, to pondělí by nemuselo být (škola).

Škoda, že nemáme současně jarní prázdniny, to by pak mohl být termín víceméně jasný.
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Vlasák: no o ty velikonoce by to vskutku též nebylo marné. Volno by mělo totiž být v pátek 14 a v pondělí 17 - tedy ideální stav :-P Čtvrtek večer příjezd - pá, so, ne ('srážení') a v po odjezd. 3 dny - pravidlo tří - sigil sraz - to je určitě znamení :-D

MCZ: přeci nedáš škole přednost před takovouto událostí. Tím jedním dnem to tam stejně nezachráníš :mrgreen:

EDIT: 2 Dlacor - eh - ve středu republiky? Tak teď nevím jaký Český ráj máš na mysli. Já znám jen ten v okolí Turnova. Tam mohu doporučit kemp Sedmihorky ;-)
Naposledy upravil(a) Frosty dne 7.12.2005 10:57, celkem upraveno 1 x.
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Zamčeno

Zpět na „Pravidelný internacionální sigilský sraz“