Militaristický koutek

A prach na ně usedá, brouci je prožírají.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Ale snažíš se ;))))

Pravda ej že F-16 byla konstruovaná jako dogfightová stíhačka určená k vybojování vzdušné nadvlády nad bojištěm, proto spíše než rchlostně byla vybavena na svou dobu špičkovou ovaldatelností, ale nyní je spíše než k dogfightům určena k bitevním účelům
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cozzinnni »

No, na dogfighty má USAF Eagly a nově i Raptory.
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Ts Ts ;)

Eagle je záchtyná stíhačka schopná zastavit MIG 25 a 31 a SU 24 (který je novější konstrukce). Na druhou stranu F-16 je konstrovaná jako typ doplňujíc F-15 v případě statického boje na jednom msítě, tedy k vybojování vzdušné nadvlády nad bojištěm. F-16 měla být schopná vymanévrovat cokoliv byl protivník schopen ukázat. Taková stíhačka USAF po zkušensotech ve Vietnamu chyběla - MIG 21, ale spíš MIG 17 byl schopný vymanévrovat cokoliv co mělo USA, Phantom a Crusader Included. Dogfightem mám na mysli klasický boj na koanony (které měl Phantom od verze G) a amíkům ve Vietnamu chyběl a na krátkou vzdálenost. Ač se Eagle a Viper začal vyrábět skoro na jendou je idět že to byla doplňující se koncepce. Manévrotavtelnost Viperu, nebo oficiálně Fighting Falcona a jeho převážně podzvuková rychlost se ukázala dokonalou možností pro bitevní letoun, tedy koncepce přesně opačná Thudu či Phantomu (F111 pak nahradil F-15E Eagle), kocnepce která se ve vietnamu nesovědčila, naopak šlo se cestou izraelských zkušeností s Ahitem (nebo li A-4 Skyhawk).

Ovšem toto ber jenom jako vzpomínky na minulost, které nemusí být zase až tak přesné
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Dalcor - jak myslíš tvrzení, že F-16 Fighting Falcon/Viper nezachytí Su-24?:)

doplňující otázka, jak vnímáš rozdíl mezi dogfightingem a zachytáváním?:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Jednoduché tvrzení - SU 24 při přiblížení k cíly letí +/- dvoumachovou rychlostí, pro letadlo operující ve skoro menší než poloviční rychlosti bude dost problematické SU 24 přimět k boji. F-16 k tomu prostě není určená...

Dogfight je souboj na blízko kde se využijí rakety krátkého dosahu typu Chřestýš, Amraam, nebo Vrabec a samozřejmě hlavňová výzbroj.

Zachycení vnímám jako přepad nepřátelského útočného svazu, který s emůže proměnit v Dogfight...

Útok Messerschmitů na blok B17 je Zqachycení, zapojení P51 do boje je dogfight

Jiank řečeno F-15 vyčkávají nebo ještě lépe letí naproti útočnému svazuSU24 + SU 35, který napadnou, pokud dojde k rozdělení svazu a letadla se zapojí do boje dochází k dogfightu.

Samozřejmě to není definice
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Amraam není střela "na blízko":) Sices to popsal, tak jak tomu rozumím i já, pak ale s Tebou nemohu souhlasit. Právě vzhledem k existenci střel středního a delšího dosahu, je i F-16ka schopná Su-24 zachytit a zničit, i když to samozřejěm není primárně záchytný stroj.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Grrrr.

Amraam funguje i na stejnou vzdálenost jako Chřestýš, na rozdíl od Vrabce, kterého nebylo možno na krátko odpálit.

Dále, pokud SU 24 poletí jako sedící kachna tak samozřejmě to funguje. To by ale byli blbci, že?

Ale F-16 není letoun určení k zachycení protivníka, to prostě není v jeho specifikaci. Ale těžko SU 24 dožene.

F-16 neudělá 2 až 2,5M ani za boha, F-16 je určena k tomu aby bránila prsotor nad jednom místě, když už je používaná jako F-16, ale ne k přepadům/zachycení.
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cozzinnni »

AMRAAM: Advanced MEDIUM RANGE Air to Air Missile :lol:
Dalcor: Vrabec, Chřestýš...dávám přednost anglickému názvu ;-)
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Já sakra vím co je AMRAAM, ale také vím že ji lze užít na nepoměrně bližší vzdálenost než Sparrow který nahradila!
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cozzinnni »

Jo tak to jooo... Já myslel, že nikdo z vás dvou neví, co to AMRAAM znamená...tak to sorry ;-)
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Jsou věci které si pamatuji. A jsou věci který jsem povinen si pro kvalitní diskuze znova nastudovat.

Est Sularus Oth Mithas :oops:
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Už dlouho jsem nepoložil nějakou zásadní otázku a nikdo se mnou nechcete spolupracovat.

Oookej - Byl Saladin vzorcem evropského rytířství, nebo byl stejná svoně jako všichni ostatní. Byl Edward Černý princ jeho opakem v evropském vyznění??
Naposledy upravil(a) Dalcor dne 29.12.2006 10:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Dalcor - zásadní otázky nepokládám. Studuji ročenku a hlavně jsem dokompletoval jakž takž ČSLA v útoku. Ještě vychytám trochu kosmetiky a nějak to dostanu na sigil. Geralt mi dal pár připomínek a tak je tam doplňuju - jako vždy měly své opdstanění a hned je co dělat.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Dalcor píše:Už dlouho jsem nepoložil nějakou zásadní otázku a nikdo se mnou nechcete spolupracovat.
nj, my jsme ale hrozní, že? :lol:
Oookej - Byl Saladin vzorcem evropského rytířství, nebo byl stejná svoně jako všichni ostatní. Byl Edward Černý princ jeho opakem v evropském vyznění??
Saladin? No, těžko říct, co udělal ze svého vnitřního přesvědčení a co udělal proto, aby ukázal křesťanskému světu, že je lepší. Osobně ale myslím, že to byl svým způsobem rytíř.

Hm a Edward Černý princ? Má to něco společného se stoletou válkou, nebo si to s něčím pletu?
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Dalcor - já osobně si myslím že Saladin byl produktem své doby a svého světa. Ale co se týká všeobecných rytířských ctností asi převyšoval mnoho svých rytířských současníků v Evropě i na Blízkém východě.

No počkáme si co na to Geralt, už vidím jak mu plane zrak a jak pravě skáče šipku do jemu důvěrně známých vod. To že ukončil svůj cyklus o Křížových výpravách, mu mám ještě pořád za zlé.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Zamčeno

Zpět na „Archivy“