Láska, sex a něžnosti

A prach na ně usedá, brouci je prožírají.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Tokkar píše:Pokud by tento jedinec opravdu miloval, nechtěl by ji takto ubližovat, ale přál by ji štěstí. A to třeba i s někým jiným, když není schopna být štastná s ním.
Jenže tenhle přístup opravdu vyžaduje již jistou míru zralosti.
Uh - no myslím, že tohle vyžaduje i něco trochu jiného než jen 'zralost'. Za prvé čas a toho se v tu chvíli dotyčnému věru nedostává, neboť nemá na zhodnocení celé situace týden, ani měsíc, ale padá to na něj všechno hned a dále také vliv okolí (rodina, přátelé). V případě uzavřenějšího člověka, ovšem kolikrát ani to okolí nemá šanci nějak pomoci.
A pokud člověk, který je v tom až po uši při odmítnutí jen pokrčí rameny a řekne - ''Jo holka - tak buď s někým jiným, hlavně když budeš šťastná'' a bude to celé výraz jeho zralosti a nesobeckosti... mmm - tak to fakt asi nebude úplně celé že. V takovém případě imo ten vztah k té osobě skutečně nebude až po ty pomyslné uši. Kdyby byl tak věř, že představa dotyčné osoby s někým jiným bude to poslední co člověka napadne. Tedy vyjma masochisty, kterýžto si asi jako jediný bude vědomě a dobrovolně způsobovat bolest ;) A co takhle případ, kdy se manžel rozhodne žít s milenkou a doma má ženu a dítě...? To myslíš, že jeho manželka (pokud ho miluje) ho 'zrale a nesobecky' jen tak přenechá jiné ? To už je skoro sci fi 8-)
Navíc tvé odsouzení dotyčného myslím není zcela na místě. Pokud jsem dobře četl - Vadnu o svém úmyslu nijak neinformoval, nijak ji nevydíral (tak jako to dělá maník ve Firkově případu) takže nevím čím jí podle tebe ubližoval.

Neferit Sr. : a když už jsme u té zralosti na kterou jsi Ty potom navázal jakýmsi smyslem pro odpovědnost, dobrovolným opuštěním svobody, zakládáním rodiny atd. atd. - no jsem rád, že jsi to zevšeobecnění skutečně bral jen jako svou úvahu. Jak psal Jab - dalo by se totiž opravdu stejně všeobecně (směrem k té 'zralé' části populace) kontrovat. Když se totiž podívám kolem sebe - tak ty hodnoty o kterých jsi psal, vidím už jen sporadicky.
Uzavírání manželsví pouze kvůli daním či naopak neuzavírání manželství, protože je mnohem výhodnější být svobodná matka s dítětem.... kalkul kam jen oko dohlédne. A myslíš že se takto chovají jen osoby pod 30..? 8-)
Skutečně si nemyslím, že by v naší Evropě společnost rezignovala na rodinu jen proto, že se Evropa začíná plnit škarohlídy.

Do jisté míry jsi si ale i sám odpověděl
Neferit Sr. píše:Když jsem si to všechno četl ta mě obešel pocit jakési neschopnotsi dospělých své děti připavit k pozitivnímu myšlení.
Příklady táhnou ;) ... myšleno všeobecně samozřejmě :D

Ale opravdu bych to tak černě neviděl. Tak jako není života bez smrti - není ani pozitiv bez negativ 8-)
Vždyť pokud by všichni měli tak pozitivní a vřelý přístup ke sbližování se, množení a zakládání rodin - měli bychom tu za chvilku druhou Čínu. Ber tedy tyto škarohlídy a samotáře, jako takové přirozené regulátory populačního růstu :mrgreen:
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Frosty píše:(..)Uzavírání manželsví pouze kvůli daním (..)
Tohle uzavírání manželství alespoň chápu - z důvodu daní či když se dva berou pro peníze na obou stranách (pokud se jedná jen o peníze na jedné straně a neuzavírá se předmanželská smlouva, tak je ten bohatší blázen na svobodě a chci vědět, kde takoví rostou, nechala bych se adoptovat :mrgreen: ), ale že se někdo bere z tzv. lásky, to opravdu jde jaksi mimo mě. Manželství je přece svazek převážně ekonomický, tak když někoho potrefí zamilovanost, nechápu, proč se všemi silami chce nechat okroužkovat, když je to naprosto zbytečné. A hlavně je moc zajímavé pozorovat, jak taková bezmyšlenkovitě uzavřená manželství po 10, 20, 30 letech vypadají, vydrží-li tedy - hezký pohled to zrovna není. :roll:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Frosty píše:Vadnu o svém úmyslu nijak neinformoval, nijak ji nevydíral (tak jako to dělá maník ve Firkově případu) takže nevím čím jí podle tebe ubližoval.
Vzhledem k tomu, že jsme se velmi často vídali, tak kdyby mu ten pokus vyšel, určitě bych si toho všimla a rozhodně by mi to velmi ublížilo, čehož si určitě byl vědom. No ale výše už jsem to napsala, že jsem to nebrala jako citové vydírání, což v případě Frikaagově je a závěr příspěvku se vztahoval hlavně na tu jeho situaci, respektive té jeho přítelkyně.
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Frosty - máš pravdu, každé zevšeobecňování je ošemetné. Pokud ho člověk neprovádí s úmyslem válečného štváče jako strejda Tokkar. Budiž mu dovolená lehká.
Tak jak jsi napsal možné ukončení vzahů , máš pravdu - takto život nejede. To tak možná v romantickém filmu. Tam je možné skoro vše.
Jinak, tak jak je možné všechno, co jsi napsal je možné že je potřeba více vnímat že i dlouhodobé vztahy mohou být funkční, hezké a přinášet štěstí oběma. Dnešní doba učí a nutí lidi počítat a pokud je sociální systém tak velkorysý jak je, vždy je prostor pro jeho zneužití nebo lépe využití. Je to ale i ekonomická past. Mám podřízeného, který žije už 9 let v harmonickém vztahu. S družkou vedenou a vyplácenou jako samoživitelka mají prima dceru.Ona má vyšší sociální daávky. Ale on je vedený jako svobodný a na daních, které má díky tomu, že dobře vydělává koňské, to státu pěkně vrací.
Kdyby se vzali ekonomicky by se nic nezměnilo. Tak co je lepší?

Poslední odstavec mě nadchnul. To myslíš vážně? Takže škarohlídi a samotáři zbaví lidstvo populační exploze. Jo možná máš pravdu. Ale proč to potom funguje jen ve světě ve kterém žijeme My? a ne v tom co nazýváme rozvojový?

Vampirie - další přesně vyhranění názor. Já vím, že dlouhodobý vztah tedy v mém případě manželství je potřeba vidět ve více rovinách. Ta ekonomická je rozhodující. Ale i samotář musí jíst, pít, někde spát, platit si svoje účty. Nebo ne? V čem je potom v této oblasti jeho život lepší než můj? V ničem. Jen je na to sám. Pokud se pro vztah rozhodněš, tak s dobrovolnou zrátou svobody, na sebe bereš i závazky, tento ale není vyhraněn pouze manželům ale každému jedinci. Jsi si jistá, že manželství jsou uzavírána bezmyšlenkovitě? Že se manželství rozpadají, je domácí nasilí a jiné problémy? Ve volných svazcích je to také. Je to zajímavé tvrzení, ale pokud bych chtěl oponovat tak jak cítím, bylo by to personifikování problému na mě osobně a to by nebylo korektní. Proto tady tento vstup ukončím.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Neferiťák: Ale jistě, že konflikty, rozepře a problémy etc. jsou ve volných svazcích stejné jako v manželství - tedy nevidím jiný racionální důvod pro vstup do něj než ekonomické důvody - i např. pracovní stáž v zahraničí někdy snáze dostane pracovník ženatý než svobodný, jelikož se u něj předpokládá menží riziko útěku od mateřské firmy do lůna ciziny. Onen papír mi tedy v případě, že toto se nebere při uzavírání svazku ouředního v potaz, přijde jako holá zbytečnost.

EDIT: Rozvojový svět zbaví populační exploze pár šikovných bomb... :twisted:
Naposledy upravil(a) Sadako dne 24.12.2006 1:27, celkem upraveno 1 x.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Neferit Sr. píše:Takže škarohlídi a samotáři zbaví lidstvo populační exploze. Jo možná máš pravdu. Ale proč to potom funguje jen ve světě ve kterém žijeme My? a ne v tom co nazýváme rozvojový?
Mno asi tam nemají tak snadný přístup ke spolehlivé antikoncepci? :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

sevencreature - asi to tak bude. Ale zajímavé je, že se komunity a menšiny těchto národů takto chovají i pokud trvale žijí v našich oblastech. To znamená že to není jen o antikoncepci ale o rodinném a společenské jiném vidění světa. Prostě pro ně rodina, děti a to i více a pevné vazby v rodině i komunitě jsou normální a náš svět jim to nedokáže narušit.

Jen je pravda že nemám tušení, nakolik v tom hraje roli láska a nakolik jiné vztahy. To by nakonec tyto vztahy došli někam jinam než já považuji za žádoucí. Ale to by pak patřilo do menšin.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Neferit Sr.: Jj, zcela určitě to není tak prosté - teď nemám představu, jak to vypadalo třeba v naší společnosti dříve, takže nemůžu posoudit (tolik k antikoncepci).

Určitě to je o zvyku a tradici - když budete vyrůstat v rodině s mnoha sourozenci už po několik generací, tak se to asi projeví... Hmmm, i když třeba moje babička měla kolem 4 sourozenců a pokud vím, příbuzní a známí jsou na tom stejně. Taktéž moji rodiče - 3 a více dětí bylo v jejich okolích něco běžného (taky asi záleželo kde kdo žil - tj. vesnice/město - těžko říct a ani se mi do toho nechce zabředávat :wink:).

Ale postupně se počty snižovaly - zase se snižuje úmrtnost dětí. Pokud vím, tak v předminulém století byla celkem vysoká. A v dnešní době je to v rozvojových zemích pořád vysoká.
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 27.12.2006 16:49, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

To o počtu dětí je relativní....babička je ze sedmi dětí, maminka z osmi a mě stačí ty moje dvě :lol: :lol: 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Sirine - a někdy je toho až nad hlavu viď.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

No při větším počtu dětí možná existuje jakási samoregulace :think: (:lol: teď ovšem těžce spekuluji :-) )
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Článek to není vyloženě zlý. Možná by někomu pomohla ke kritické reflexi (či sebereflexi) i celá kniha. Ale když dojde na jednotlivce, tak se jen málokdy dá řídit nějakými příručkami...
Naposledy upravil(a) Jab dne 2.1.2007 13:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Ten článek nemá s "vědeckostí" společného vůbec nic, nadto se nedá číst.

Jab: Koukám, že se bujaré silvestrovské oslavy negativně projevily na Tvém citu pro jazyk. ;-)
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Vzhledem k tomu, že jsem se vyjádřil v tom duchu, že vztahy nejsou o vědě byl jsem zvědavý na jeho obsah. Přečetl jsem si to a nevím. Napadla mě jediná otázka. "NO A CO?"
Čtení zajímavé, ale pro můj postoj k věci to nemá žádný význam.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Zamčeno

Zpět na „Archivy“