Láska, sex a něžnosti

A prach na ně usedá, brouci je prožírají.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Firkraag: Po tom čísle bych nepátrala, není podle mě nejlepší nápad se do toho míchat. Nedivím se, že chlapec se tak snaží, když už tolikrát tu tvou přítelkyni tímto způsobem přesvědčil k návratu, proto taky je nyní tak vytrvalý a jak daleko dokáže zajít, si netroufám odhadnout. Jenže být s někým ze soucitu? Jak takový vztah může vypadat?
Já osobně jsem zažila na vlastní kůži, kdy můj kamarád se fakt pokusil podřezat si žíly, když jsem ho tvrdošíjně jako svého partnera odmítala. Tedy neřekl mi to on sám, "hodní" přátelé mi to donesli, takže to ani nevnímám jako citové vydírání, spíš neschopnost smířit se s tím, že vždy všechno není podle našich představ. Mno, ale protože jsem ho měla jako kamaráda velmi ráda, dost mě to tehdy zasáhlo a těžko jsem se s tím smiřovala, že až tak daleko je schopen zajít, ale taky jsem díky tomu měla silnější pocit, že je na mě vytvářen nátlak a o to víc se mi do toho vztahu nechtělo, nemuselo by z něj být pak úniku. Jinými slovy, člověk musí být trochu sobec a myslet v těchto věcech na sebe a mít se rád a na žádné vydírání nepřistoupit.
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

No dobrá, takže podle toho co jsem si přečetl jsem na tom asi hodně špatně. Pokud bych se na svět podíval vašima očima jaký by byl vlastně můj život?

Podle Ajantise žiji v bludu. Já si myslím, že svoji manželku miluji ale jeho zkušenosti nasbírané za 22 let života - zde si myslím Ajantisi, že jestli tyto věci vnímáš a hodnotíš tak asi tak od 18 let takže spíše 4 roky ale nevím, nechci tě podcenit - mu říkají že s ní žiji pouze ze zvyku, potřeby opory a ze ztráty schopnosti provést změnu. Taky názor.

Alnag zde provedl brilatní rozbor založený na informacích pro mě nedostupných že mít někoho rád znamená být akutně nebo případně chronicky nemocen. Tím že si myslím, že svoji ženu miluji, jsem obětí halucinací a bludů. Ne špatně, nejsou nedostupné, mě natolik nezajímají, že je nehledám. Ale přečetl jsem si to se zájmem.

Dalcor má dvě špatné zkušenosti - je mi to líto ale život píše příběhy a prostě u něj napsal o jednu kapitolu navíc a zcela jistě neskončil - a to je důvod k rezignaci. Dobře proč ne, je to jeho volba.

Vážení sigilané, po přečtení všeho co jste zde napsali jsem pochopil, proč je dnešní společnost taková jaká je. Pokud se na vztahy podívám jako Alnag, nikdy žádný nenevážu - přece nejsem blázen abych světu ukázal že jsem akutně onemocněl. Být nemocný v dnešní společnosti není in. Pokud se na něj podívám jako Ajantis je to stejné - naco navazovat vztahy pokud stejně skončí u stereotypu a jakési formy přátelství. Podle Dalcora pak když si naklepu hlavu je nejlepší se na cše vykašlat a ze své proklamované opuštěnosti si udělat program.
Pokud se na svět takto dívá většina lidí pod 30 let , chápu proč lidi žijí sami, bez vztahů a upnutí jen sami na sebe. Nevěřáí sami sobě, nevěří případným protějškům a chtějí mít klid. Navíc nemusí nikdo nést zodpovědnost za případné děti, jejich výchovu a materiální zabezpečení.

Jestli se na svět díváte podle těchto postojů nedivím se, že v naší Evropě společnost na rodinu postupně rezignuje. Ono je to plně v intencích pocitu mít svobodu za každou cenu. Mít vztah a nakonec uzavřít pevný svazek znamená dobrovolné omezení svobody a hlavně odpovědnost za budoucnost tohoto vztahu.

Možná máte pravdu. Tak si ji mějte. Já setrvám ve svém bludu a halucinacích, budu pkračovat ve svém přátelství se svojí ženou. Pánové běžte k šípku. Vykašlete se na vědecké studie, na zkoumání okolí a na neúspěchy. O tom život není. Já svoji ženu miluji a je mi celkem jedno co na to věda nebo okolí.. I já jsem si několikrát nabil hubu. Ale nikdy jsem to nebral jako důvod k rezignaci. V žádné složce svého života.

Naštěstí je zde Vlasák. Příteli, to co jsi napsal bylo jedno z nejlepšího co jsem na sigilu četl. :-D :applause: l Svůj život si máme schopnost řídit sami. Alespoň do určité míry. Tak to prostě dělejme a nenechme se omezovat. Jsou naštěstí pořád lidé co se na svět a život dívají jako já. Nezkoumají ho , nepitavají ale žijí ho. Se všema průšvihama le i radostma co to přináší. Oni i ty průšvihy k životu patří. Naopak někdy jsou důležité - jejich asanace nutí člověka jít vpřed.

Vanda - velmi zásadní pohled. :applause: :applause: :applause: Nejenom souhlasím ale i tleskám. I o tom je život. Potom pevný postoj umožní jít dál.

Firkraag - držím palce a výše sepsanými pohledy se nech insprovat jen tehdy pokud si myslíš že sám se na nic nezmůžeš. Ale to není Tvůj případ. Ukázal jsi, že si za svým dokážeš dojít a zvednout si to. :-D
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

Nefe sr...mám takový dojem, že ač svět není vůbec hezké místo pro život, je pořád o co stát a navzdory všemu a někdy i všem (páč nic není jenom černé a jenom bílé) stojí za to vytrvat ;-) :-)
Ostatně, nevím jak u Vás, v mém okolí se nějak množí rozvody ale také prvosvatby a miminka mých kamarádek po xletech manželství...takže svět je jaký je.
Tak trochu života do toho umírání :-D
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Vlasák: Moooc pěkné. :applause:
Chtěl jsem k tomu něco dodat, ale nenapadá mě nic tak dobrého, abych nezkalil čistotu Tvého uvažování. :-)
Neferit Sr: Opovaž se házet mladší generaci do jednoho pytle, jako to předtím udělal Tokkar. ;-)
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

No když si můj předchozí post trochu přečtete, třeba zjistíte, že jsem vlastně pár větami napsal to o čem jiní piší romány. Ovšem díky za ně, vím, že se s tím nemusím psát já. Mé heslo je zjednodušující generalizace. ;-)

ad. mladší ročníky - schválně jsem nenapsal žádný věk, protože dosažení jisté blíže nespecifikované úrovně zralosti je značně individuální.
A tak pojem "mladší ročníky" myslím dobře vystihuje vazbu nezralosti na entity mladšího věku. Kdybyste v tom nehledali nic osobního, nemuselo vás to naštvat.

Chcete-li příklad, tak s vysokou mírou jistoty snad mohu za zralého označit Seniora, i proto, že ho osobně znám. A také s ním souhlasím. Všichni ostatní nechť se laskavě pasují sami.
Vanda píše:...Já osobně jsem zažila na vlastní kůži, kdy můj kamarád se fakt pokusil podřezat si žíly, když jsem ho tvrdošíjně jako svého partnera odmítala. Tedy neřekl mi to on sám, "hodní" přátelé mi to donesli, takže to ani nevnímám jako citové vydírání, spíš neschopnost smířit se s tím, že vždy všechno není podle našich představ. Mno, ale protože jsem ho měla jako kamaráda velmi ráda, dost mě to tehdy zasáhlo a těžko jsem se s tím smiřovala, že až tak daleko je schopen zajít, ale taky jsem díky tomu měla silnější pocit, že je na mě vytvářen nátlak a o to víc se mi do toho vztahu nechtělo, nemuselo by z něj být pak úniku. ...
Díky Vando za sqělý příklad. Ukažte mi, co je laskyplného na tomto postupu.
Je to jen sobecké vydírání, zcela bez ohledu na "milovanou" bytost.
Pokud by tento jedinec opravdu miloval, nechtěl by ji takto ubližovat, ale přál by ji štěstí. A to třeba i s někým jiným, když není schopna být štastná s ním.
Jenže tenhle přístup opravdu vyžaduje již jistou míru zralosti.
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Tokkar píše:Mé heslo je zjednodušující generalizace. ;-)

ad. mladší ročníky - schválně jsem nenapsal žádný věk, protože dosažení jisté blíže nespecifikované úrovně zralosti je značně individuální.
A tak pojem "mladší ročníky" myslím dobře vystihuje vazbu nezralosti na entity mladšího věku. Kdybyste v tom nehledali nic osobního, nemuselo vás to naštvat.
Ale no... Zase se nepřeceňuj. Kdo říká, že jsi kohokoliv naštval? :-P :-D
Jsem moc rád za každého dalšího "moudrého starce", který chápe, že jedině díky zobecňující generalizacím dosáhne správného hodnocení, aníž by ublížil hodnotě jedince.
Nechceš-li ale zbytečně vyvolávat mezigenerační spory, tak raději šetři se svými zobecněními. Ono opravdu není problém na ně odpovídat zobecněními jinými (a stejně nespravedlivými). :-)
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Ahoj Sirine, rád Tě vidím :-D a souhlasím s Tebou.
Škarohlídství :-( není můj profil osobnoti. Znám spoustu prima mladých lidí tedy pod 30 let, kteří se zamilovávají, rozchází pláčou nad tím a také se žení a někteří už přivedli na svět první dítě. Já nad nikým nikdy nedělam kříž. To ať si každý udělá nad sebou sám.
Moje učetní se rozhodla a ve 41 letech úprávě dnes porodila třetí dítě - svět není dokonalý ale my si ten svůj můžeme udělat pěkný. Kdo si ale zavře sám sobě cestu, jeho problém.
Když jsem si to všechno četl ta mě obešel pocit jakési neschopnotsi dospělých své děti připavit k pozitivnímu myšlení. Ale naštěstí jak píšeš není to možná tak zlé.

Jab - to bych si nikdy nedovolil, nebylo by to fér a hlavně by to nebyla pravda. Já jsem polemizoval se třemi lidmi a jejich názory - to přece není vzorek společnosti a už vůbec ne mladých lidí. Jen pokud by se tento postoj stal nosným v jedné generaci tak to vyvolává obavu. Vlasák jako vždy napsal příspěvekke kterému není moc co dodat.

Jo, a proč by se jako měl Tokkar dopustit zevšeobecnění a jednopytlování? Skoro se chce říct: " kdo se cítí ten se vtípí". A to v Tvém případě nebyla pravda. Nech na těch co to vezmou osobně ať Tokkarovi nadají sami. Aspoň mu to trochu zpestří den.

Tokkar - ahoj bráško, :-D :-D :-D jak v práci, už hotovo? Já padám na držku. Ale mezi svátkama se Ti ozvu osobněji. Jinak je pravda, že jsem se trochu více rozepsal. Ale když jsem to přečetl tak jsem si řekl, že je potřeba vyslovit jisté pochybnosti nad obsahem čtených textů. A na zjednodušující generalizaci - excelentní termín :-D bych tady byl opatrný, fórum je na to velmi citlivé, to jsem si vyzkoušel osobně. Hned se rozčiluje :naughty: a brble. :-(
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Tokkar píše:schválně jsem nenapsal žádný věk, protože dosažení jisté blíže nespecifikované úrovně zralosti je značně individuální.
Vzhledem k tomu, že jsi do té kategorie zahrnul i Dalcora, který patří mezi nejstarší procenta na tomhle fóru, tě tolerance v rozpětí asi nezachrání. Mě tvůj "poznatek" o sobeckosti mladší generace rozhodně nevhovuje a to já JSEM nezralý! Obrázek
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Seniore: Začínáš mě vysloveně sr.... zase máš pravdu. Na Tokkara se totiž ozvali ti co se vtípili.

A pro všechny "láskový chemiky" a "psychiatry" nebo "životní škarohlídy" a dokonce i pro "svobodomyslný osamělce", něco jsem už ve svejch jednadvaceti pochopil -

život je jen takovej jakej si ho uděláte

A počítejte s tím, že když si na hlavu sami naser..sypete taksi ji budete sami muset i umýt. Jak s oblibou říkám "Když upsals ses ďáblu, tak si teď tahej svou káru."

A končím váem...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

KEBULE píše:Seniore: Začínáš mě vysloveně sr.... zase máš pravdu. Na Tokkara se totiž ozvali ti co se vtípili.
Rozumíme si všichni dobře nebo jsou členové Vaší rodiny členy různých psychologických škol?
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Jistě, že život je takový, jaký si ho uděláte, o tom není sporu. Proto se někomu žije (z mně neznámých důvodů) lépe v páru, někdo jiný zase žije raději sám.
Někdo opravdu netrpí potřebou navazování vztahů, někdo naopak ano, tak tedy každému co jeho jest. 8-)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Bože Růžo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nemám slov... :!:
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

:-)

Příspěvek od KEBULE »

Jab:
Nejspíš to budou různé psychologické školy, nebo spíš jiné názory na svět. Neznamená to však, že nejsme schopní se seniorem domluvit... :-D

Jinak bych to řekl, já nejsem ani optimista ani idealista, nicméně dokážu vidět světlou perspektivu i tam kde není vidět. Přeber si to jak chceš.
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Hamster píše: Vzhledem k tomu, že jsi do té kategorie zahrnul i Dalcora, který patří mezi nejstarší procenta na tomhle fóru, tě tolerance v rozpětí asi nezachrání. Mě tvůj "poznatek" o sobeckosti mladší generace rozhodně nevhovuje a to já JSEM nezralý! Obrázek
Já? Dalcora? Kdy? Kde? Kde? Jak? :shock:
Senior píše:A na zjednodušující generalizaci - excelentní termín bych tady byl opatrný, fórum je na to velmi citlivé, to jsem si vyzkoušel osobně. Hned se rozčiluje a brble.
A proč myslíš, že to dělám? Lidičky se tak krásně tříbí, no néé? :-D

No dnes mě radši neberte moc vážně, já už blbnu s tý radosti, že mám konečně dovolenou a jedu si užívat. Takže se tu mějte, milujte se a množte, resp. perte se a žerte se. Adieu. :-P
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Tokkar píše:A proč myslíš, že to dělám? Lidičky se tak krásně tříbí, no néé? :-D
Jéé!

Nejvyšší čas pomalu se vrátit k normální diskuzi, ne?
Zamčeno

Zpět na „Archivy“