Zvláštní předměty, speciální questy atd.

Cesty Bezejmenného po sférách s jednou moc ukecanou levitující lebkou.
Stránky: Planescape: Torment

Moderátor: Sadako

Odpovědět

Byli byste raději:

Kdyby se téma zabývalo jen speciálními a skrytýmy questy/předměty/možnostmi (modronská kostka, čepel entropie, No jako tichý král atd.)
22
32%
Aby se téma zabývalo všemi zajímavými questy a možnostmi hry
47
68%
 
Celkem hlasů: 69

smajdalf
Sigilan
Příspěvky: 56
Registrován: 10.6.2007 19:39

Re: Zvláštní předměty, speciální questy atd.

Příspěvek od smajdalf »

to je clen byvale bezejmeneho skupiny, myslim ze ho ted jako zombie najdes v marnici
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvláštní předměty, speciální questy atd.

Příspěvek od Rudax »

Díky za info, předpokládám že pro rozhovor sním bude potřeba schopnost: mluvení s mrtvými :mrgreen:
Uživatelský avatar
Twilight
Sigilan
Příspěvky: 56
Registrován: 21.11.2007 8:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvláštní předměty, speciální questy atd.

Příspěvek od Twilight »

presne :) Ak si dobre pamatam, tak je na prizemi, na tom poschodi ako aj tie velke kostry, v hornej casti. Inak cela marnica je s tou schopnostou veeeeeelmi zaujimava.
...you live, you learn...
Angel
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 31.3.2008 1:34

Re: Zvláštní předměty, speciální questy atd.

Příspěvek od Angel »

Musím říct, že PT jsem dohrál nejméně desetkrát ( a opět ho nyní hraji odznova) a většina věcí, které tu uvádíte mi není neznámá, ale co mně mate je něco co názýváte "svitek přání", nemohl by mi někdo dát radu, kde přesně bych ho našel? Skutečně by mě zajímalo, jak mi něco takového mohlo ujít, považoval jsem se za odborníka a nyní koukám, že se mám ještě co učit.
Lukfi
Sigilan
Příspěvky: 99
Registrován: 30.3.2008 13:54

Re: Zvláštní předměty, speciální questy atd.

Příspěvek od Lukfi »

Já o tom četl na jedné stránce o chybách ve hře, které se dají využít. Evidentně se dá získat někde v Curstu, nebo možná až v Carceri, a bug je prý takový, že Dak'kon nebo Ignus ho mohou použít, aniž by jej spotřebovali, i když ho v inventáři mají červený. Netestoval jsem to, možná to nefunguje, nejspíš jsou ty bugy tam uvedené už opravené. Jediný, za který dám ruku do ohně, že tam pořád je, je Hamrys.
Angel
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 31.3.2008 1:34

Re: Zvláštní předměty, speciální questy atd.

Příspěvek od Angel »

To jestli jsou bugy se svitekem spojené něják opravené mě vůbec netrápí, stejně by bylo proti mému hráčskému svědomí jich zneužít, ale zajímá mě ten stvitek sám o sobě. Dá se říct, že v PT znám každou skulinku, i když občas zapomenu na něco co jsem objevil při minulém hraní, ale to že jsem na tohle nenarazil ani jednou za celou dekádu mých dohrání, mě tak trochu trápí. Že existuje nepochobiju, ale dokáže mi někdo přesně říct kde?
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Angel: Pročti si pořádně tento thread a věnuj pozornost zejména jeho třetí straně...
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Angel
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 31.3.2008 1:34

Re: Zvláštní předměty, speciální questy atd.

Příspěvek od Angel »

Stačilo napsat "ve skladišti v přesunutém Curstu", ušetřila bys mi čtení a sobě psaní. Přesto děkuji.
Naposledy upravil(a) Angel dne 3.4.2008 16:34, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvláštní předměty, speciální questy atd.

Příspěvek od Rudax »

Myslím si že za speciální úkoly se dají považovat také ty pro Anarchisty :angel:

Zvláštní předmět: skvělá naušnice ( která může nepřátelská stvoření paralizovat ), kterou si pak z jejich skladu můžete koupit. :twisted:

malá ukázečka:
Obrázek
Gurthfin
Sigilan
Příspěvky: 64
Registrován: 15.4.2008 15:02
Bydliště: Závod, Human Interface

Re: Zvláštní předměty, speciální questy atd.

Příspěvek od Gurthfin »

Inak vsimol som si, ze Fall-from-Grace obcas pri kuzleni povie slovo Shiawase (Shi- Ši). Tak toto slovo je z japonciny a znamena Stastie.
Naposledy upravil(a) Gurthfin dne 18.4.2008 20:09, celkem upraveno 1 x.
"Neprítomnosť originálu spôsobí vytváranie jeho kópií." - Stand Alone Complex
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvláštní předměty, speciální questy atd.

Příspěvek od sevencreature »

No, FFG říká doslova "shiawasei", což může být neumělý pokus o to říci 幸せ, ale taky to může být něco úplně jiného.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Gurthfin
Sigilan
Příspěvky: 64
Registrován: 15.4.2008 15:02
Bydliště: Závod, Human Interface

Re: Zvláštní předměty, speciální questy atd.

Příspěvek od Gurthfin »

幸せ sa do hiragany prepise しあわ+せ (し- Shi, あ - a, わ - wa , せ - se). Preklada sa ako stastie(ludske - happiness), stastie(celkovo - luck), stastie (nahodne - good fortune), pozehnanie(blessing). Ono to moze byt aj to pozehnanie(ale tento vyraz som este nepouzil pri prekladani). A to i na konci moze naznacovat, ze sa jedna o pridavne meno. V jap. sa tvori pridavne meno pridanim i na koniec slovotvorneho zakladu.
"Neprítomnosť originálu spôsobí vytváranie jeho kópií." - Stand Alone Complex
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvláštní předměty, speciální questy atd.

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, možné to je a smysl by to teoreticky z hlediska čistě gramatického překladu u klerika možná dávalo :think: Pokud by se to přeložilo volně ve smyslu požehnání.

Ale jak jsem psal, těžko soudit, jestli tím autoři něco zamýšleli, nebo prostě použili slovo, které zaslechli, aniž by uvažovali nad smyslem, jen se jim prostě zdálo "cool" (k tomu bych se přikláněl spíš :mrgreen: ).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Gurthfin
Sigilan
Příspěvky: 64
Registrován: 15.4.2008 15:02
Bydliště: Závod, Human Interface

Re: Zvláštní předměty, speciální questy atd.

Příspěvek od Gurthfin »

Teraz som to dohral. Sem zvedavy na kolko sposobov sa to da dohrat. Jo a ake vyuzitie ma ta zbran vykovana Coaxmetalom, co ma prej zabit aj nesmrtelneho.

Inak zaverecny rozhovor je fakt zaujimavy... napriklad informacia ze vy ste zabili Luma Sialeneho - ti, ktori poznaju BG vedia o kom sa hovori.

Jo a s takyma statistikama ist do Valky Krve, to si nevim predstavit - sak som mal asi 500 HP, silu 25, odolnost 22, mudrost 25, inteligenciu 25, obratnost 16 a charizmu 16. Thaco 1, 3 a 1/2 utoka na kolo. Sak to tam musi byt boh.
"Neprítomnosť originálu spôsobí vytváranie jeho kópií." - Stand Alone Complex
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Re: Zvláštní předměty, speciální questy atd.

Příspěvek od raider »

Gurthfin píše:Jo a ake vyuzitie ma ta zbran vykovana Coaxmetalom, co ma prej zabit aj nesmrtelneho.
V Pevnosti Lítosti si s ňou môžeš podrezať hrdlo.
Gurthfin píše:Jo a s takyma statistikama ist do Valky Krve, to si nevim predstavit - sak som mal asi 500 HP, silu 25, odolnost 22, mudrost 25, inteligenciu 25, obratnost 16 a charizmu 16. Thaco 1, 3 a 1/2 utoka na kolo. Sak to tam musi byt boh.
Ja som mal všetky na 25, ale myslím, že vo Válke Krve by to bolo jedno, aj taký super hrdina sa raz unaví ;-)
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Odpovědět

Zpět na „Planescape: Torment“