tanar’ri/baatezu

Cesty Bezejmenného po sférách s jednou moc ukecanou levitující lebkou.
Stránky: Planescape: Torment

Moderátor: Sadako

Která strana je vám sympatičtější?

Baatezu
34
52%
Tan'nari
32
48%
 
Celkem hlasů: 66

Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

AlmSiVi píše:Já bych řek že LoP je zákonně neutrální tanarri.
Zákonný Tanar'ri? Jak by s tím mohla žít?
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

drake127 píše:
AlmSiVi píše:Já bych řek že LoP je zákonně neutrální tanarri.
Zákonný Tanar'ri? Jak by s tím mohla žít?
Asi jako Fall-from-Grace, ne??
Ta je taky tannari a je ZkN
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

AlmSiVi: Beztak lže ;-) :lol:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

A v čem??
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

V tom, jaké má přesvědčení 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

AlmSiVi píše:Asi jako Fall-from-Grace, ne??
Ta je taky tannari a je ZkN
Protože ji vychovali Baatezu :)
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Mr.DAN
Sigilan
Příspěvky: 46
Registrován: 27.3.2006 14:39
Bydliště: Kolííín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.DAN »

tanar'ri rulzz
Uživatelský avatar
Loki
Sigilan
Příspěvky: 6
Registrován: 10.4.2006 18:54

Příspěvek od Loki »

Tanar'ri, protože nejsou svázáni zákonny. Tudíž si mohou dělat co se jim zachce a kdy se jim zachce...... :twisted:
Až zemřu, pohřběte mě tváří dolů, aby mi mohl celý svět políbit prdel.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Loki píše:Tanar'ri, protože nejsou svázáni zákonny. Tudíž si mohou dělat co se jim zachce a kdy se jim zachce...... :twisted:
MYSLIA SI ze si mozu robit co sa im zachce a kedy sa sa im zachce... 8-) A to je sakra rozdiel
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Tanar'ri - každej extrém je sice škodlivej, ale když už si mám vybrat, volím extrémní chaos - to radši pořádnej bordel, než sterilní, byrokratickej, stagnující a skrz naskrz nudnej řád. Chaos má tvůrčí i destruktivní potenciál - veškerej potenciál je v chaosu. Řád je jen taková pitomá usměrňující a svazující síla...
Samozřejmě, jedno bez druhýho je obojí dost na hovno, ale s Chaosem je bez debat mnohem větší čóro a prdel. (Ono teda IMHO jedno bez druhýho existovat vlastně ani nemůže - jsou to dvě strany jedný mince - ale nerada bych do toho nějak zabředávala...) ;-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Podle mě to je jak pro koho
Zakon je dobrý pokud chceš udržet věci tak jak chceš ale na druhou stranu zákon nemůže pružně reagovat a přizpůsobit se novým situacím
Kdežto tanar'ri se rychle přizpůsobí protože nemá žádná pravidla ale podle mě se moc nehodí pro větší společenství a kromě toho se neobejde alespoň bez náznaku řádu, např. uznaní tvé autority jako vůdce, MUSÍ tě všichni poslouchat
Idealní stav je když cokoliv co řekne vládce je zákon

za sebe volím chaos za společnost zákon
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Idaho: Nemyslím, že by každé společenství muselo nutně uznávat prvky řádu. V čistě chaotické společnosti by se nahoru dostal ten, kdo by byl nejsilnější a vládne pouze díky strachu, který jako nejsilnější vzbuzuje- poddaní ho tedy poslouchají jen proto, že se jej bojí. Ovšem neustále by byl vystaven tlaku zdola a ve chvíli, kdy by se objevil někdo mocnější, byl by okamžitě vystřídán. O dlouhodobě trvanlivosti tohoto "systému" by se asi dalo pochybovat, ale nemyslím, že by to nešlo.

Zákony by samozřejmě měly pomoci udržovat nějaké dlouhodobější hodnoty, na nichž je ve společnosti konsenzus, ovšem jejich pružnější přizpůsobování vývoji společnosti rozhodně není nereálné a je naopak žádoucí. Jejich problém je, že málokdy vyhovují všem a často jen nějaké vládnoucí skupině.


Osobně nemám rád extrémy, ovšem kdybych si měl vybrat, sympatičtější jsou mi Baatezu. Minimálně se s nima snáze jedná.
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 15.5.2008 18:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Ajantis: Máš i nemáš pravdu, podle toho jak by jsi to bral, v případě který jsi zmínil, nestavá se pak - ,,poslouchej mě nebo zemřeš" zákonem?

O přizpůsobování zákonů jsem netvrdil že jsou nerealné, ale že nemůže pružně reagovat, protože ho omezují pravidla a někdy byrokracie
Chaos nemusí měnit pravidla protože přirozeně žádné nemá ergo může se nové situaci přizpůsobit rychleji než zákon
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Idaho píše:...v případě který jsi zmínil, nestavá se pak - ,,poslouchej mě nebo zemřeš" zákonem?
Těžko říct, jestli lze za řád chápat už tohle mé "nejsilnější vyhrává". Ve společnosti, již jsem nastínil, neexistuje žádný mocenský aparát, skrz nějž by si nejsilnější to své přání vynucoval - aby jej uplatnil, musí být on sám silnější než ten, kdo mu odporuje. A pokud nejni, zemře a je vystřídán. Jest pravdou, že v každé společnosti platí NĚJAKÉ pravidlo - minimálně, že silnější vyhrává. Ale trochu se zdráhám označit tohle za "řád".
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Ale není pravidlo už řád? Záleží jak si tyto slova vykládáš, podle mě, jestliže se někde vytvoří pravidlo, je to řád a řád je zákon
aby jej uplatnil, musí být on sám silnější než ten, kdo mu odporuje. A pokud nejni, zemře
to je řád a pravidlo...

Ovšem je rozkaz pravidlo? Jaká je vlastně definice pravidla?
Odpovědět

Zpět na „Planescape: Torment“