Nejoblíbenější povolání

Cesty Bezejmenného po sférách s jednou moc ukecanou levitující lebkou.
Stránky: Planescape: Torment

Moderátor: Sadako

Odpovědět

Ktere povolani mate nejradsi?

Fighter
26
26%
Mage
69
70%
Thief
4
4%
 
Celkem hlasů: 99

Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od Cesare »

Studium Kruhu je vázaný na povolání mága, pokud se pamatuju. Jako bojovník nebo zloděj si o něm nepokecáš. Staty taky hrajou roli, ale nezávisí to jen na nich.
Jak ale říkáš - jakmile se už jednou tím mágem vyučíš, s Dak'konem není problém povolání bojovníka a mága střídat.

Jako převážně mág si ale IMHO P:T užiješ víc - v tom s Welwetem souhlasím. Questy pro Meb'beth, studování The Unbroken Circle, "lekce", který ti dává Ignus...
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od Welwet »

vlastně u moc postav narazíš na bonusové věci pro mága....i u ravel...jinak tam za bojovníka moc možností asi není..:-D
no jdu ho ho zkusit..dneska jsem dohrál za mága..

jinak myslím že původně byl bezejmenej hlavně bojovník....nebo dual class..bo plno lidí ho naučilo plno kouzel..ale vzhledem a ukázkama mě dost připadá že hlavně bojuje..a hlavně poslední ukázka... tom pekle..:)
Obrázek
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

To mě ani nijak nepřekvapuje. Podle všeho byl Bezejmenný mocný. Pod slovem moc si vybavím majestátní kladivo a ruku schopnou usmažit glabarezu na rostbíf.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od Welwet »

noo mocnej...mohl by mít ještě víc druhů kouzel :-D
jinak mě spíš připadá že má palcát než sekeru a kladivo..(aspoň na koncu..)
ale to je jen bezduché rejpání...:)
Obrázek
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od Carlos »

No, vzhledem k tomu, že na konci se stává tím v podstatě polobohem (když vezmu v úvahu statistiky a jeho vyjímečnost), tak to bude děsivé i kdyby vzal nohu od stolu.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od Welwet »

hááá.-...mocnej polobůh s nohou vod stolu..:-D


jinak mě napadá pokračování...:-) nechtěl by někdo založit toppic..? já na to nejsme moc fundovanej..:-D
ale po těch pár piv už jsem to pokračováni zapoměl...:-D
Obrázek
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od Field Mouse »

Válečník. Mág je oproti válečníkovi trapně slabý a kouzla jsou mnohdy k smíchu a mnohem méně učinné než dvě rány kladivem. Válečník se navíc musí minimálně zdržovat se spaním a hledáním míst pro tuto činnost.
Nedostatek v int a wis pak dožene v Under Sigilu, kde tak zhruba od 7. levelu dokáže vybít neomezené množství potvor bez přestávky. A když ho něco pokouše, nemusí trapně stát a čekat, než se uzdraví, protože s vysokou odolností se uzdraví hned. A mimochodem leveluje se na vyšších úrovních mnohem rychleji než mág.
Jediná nevýhoda válečníka je trochu nižší int a wis na začátku hry.

Zvlášní mi ale přijde, že když NO opustí dráhu válečníka, tak mu zůstanou všechny válečnické statistiky - THAC0, dokonce i specializace ve zbraních a počet útoků), takže lze klidně udělat level 13, max. specializaci do edged a potom hru dohrát třeba za mága, který se maximálně dobře ohání dýkou (třeba tou co vypadne z Ravel). V podstatě jde o dual povolání. Pakárna ovšem je to, že tohle funguje jen pro válečníka - když je NO mág a switchne se do jiné profese, kouzlit nemůže.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od PostTrauma »

No, bráno z čistě praktického hlediska je bojovník nejlepší volba, protože s jeho schopnostmi se můžeš vytrénovat i za mága a zloděje.

Pravdou je, že se mi nikdy nepodařilo seslat kouzla 9. úrovně (tedy to jedno), protože na tak vysoký level jsem se nedostal a nebavilo mě už zabíjet larváky.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od Elessar »

Myslím, že v hre, kde sú súboje tak jednoduché ako v PST, je praktické hľadisko celkom irelevantné.
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od valcik »

Ja som si mága náramne obľúbil, väčšinou hrám za bojovníka len do úrovne 6 a potom prechádzam k mágovi.
Hneď som si spomenul na svoj obľúbený trik:
Pri fiendovi v Curste skúste začarovať Guardian Mantle/Plášť (lvl7) a zároveň i Pain Mirror/Zrcadlo bolesti (lvl2). Vďaka Plášťu je vaša postava imúnna na fyzické poškodenie a Zrkadlo bolesti odrazí celé poškodenie na útočníka - fiend teda každým útokom na vašu postavu poraní sám seba za 60-70 životov, pričom Bezejmený neutrpí ani škrabanec. Len škoda, že kúzla majú také krátke trvanie! :twisted:
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Elessar píše:Myslím, že v hre, kde sú súboje tak jednoduché ako v PST, je praktické hľadisko celkom irelevantné.
+1

Navíc ty krásné animace, které mají kouzla vyšších úrovní - škoda se o to ochuzovat hraním za bojovníka. Jen mě trochu mrzelo že Bezejmenný-mág nemůže běhat po Sigilu s pořádnou sekerou, ty dýky mi k němu prostě moc nesedí.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od Carlos »

Kdyby alespoň šlo bojovat dvěma dýkami, to by bylo pro NO efektnější.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od Cesare »

Já na sekery nikdy moc nebyla, ale pořádný kladivo, to by bylo cool...
Mě tahle omezení výzbroje v závislosti na povolání tak nějak štvou všude.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od valcik »

PostTrauma píše:Pravdou je, že se mi nikdy nepodařilo seslat kouzla 9. úrovně (tedy to jedno), protože na tak vysoký level jsem se nedostal a nebavilo mě už zabíjet larváky.
To je pravda, pri návrate do Sigilu dokáže Bezejmenný zosielať kúzla siedmej úrovne, ak poctivo plnil všetky úlohy. Na kúzla deviatej úrovne dosiahne až v Pevnosti, po použití Bronzovej sféry, ktorá mu pridá dva milióny skúseností.

Mág ale získava celkom slušné výhody hneď v úvode hry, pretože od Mebbeth dostane magický náramok a náušnice, ktoré vylepšujú jeho obranné číslo. Okrem toho má k dispozícii aj obranné kúzla prvej a druhej úrovne a vďaka tomu prežije aj oveľa náročnejšie súboje, než bojovník.
Uživatelský avatar
Pandaren96
Sigilan
Příspěvky: 16
Registrován: 1.5.2012 21:59
Bydliště: Ostrava, nebo kdekoli, kam se dá ze Sigilu jít.

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od Pandaren96 »

Ja volim thiefa nebo fightera(spis to druhe). Bo za mage s kouzly moc nehospodařím a tak mi v pulce baatoru nebo FoR nebo curst prison dojdou a je problem. Navic ty magovi spelly sou too *imba*. A docela nechapu magy co sedi furt v knihach, nebo vyrabaji spelly(to naštěstí není TNOho případ :lol: )
Stupidita je znakem SLABOSTI. Není NEPRAVEDLIVÉ, pokud je ZNEUŽIT ten, kdo sám zneužívá.
Odpovědět

Zpět na „Planescape: Torment“