Nejoblíbenější povolání

Cesty Bezejmenného po sférách s jednou moc ukecanou levitující lebkou.
Stránky: Planescape: Torment

Moderátor: Sadako

Odpovědět

Ktere povolani mate nejradsi?

Fighter
26
26%
Mage
69
70%
Thief
4
4%
 
Celkem hlasů: 99

Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

povolání

Příspěvek od Rudax »

jednoznačně mág - kouzla dělají hru mnohem pestřejší
+ masová destrukce nepřátel
oblíbená kouzla - všechna útočná - jiná nepoužívám hlavně - magická střela, kledba roje, mocná střela, bouře řetěz. blesků, a především pád meteoritů
:twisted: 8-)
Lukfi
Sigilan
Příspěvky: 99
Registrován: 30.3.2008 13:54

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od Lukfi »

Na poprvé jsem hrál za bojovníka, přišlo mi to moc jednotvárné. Na kradení mám Annah. Takže mág. A nejoblíbenější kouzlo Abyssal Fury.
Gurthfin
Sigilan
Příspěvky: 64
Registrován: 15.4.2008 15:02
Bydliště: Závod, Human Interface

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od Gurthfin »

skoda, ze tu na zaciatku nie je nahadzovanie vlastnosti ako v BG. Potom by som sa veru nemusel trapit s rozdelovanim bodov a nizkymi statmi. Taky hod so suctom 99 ako som videl by bola krasa. Max v BG sa mi podarolo 96 ale v PT by som hadazl asi dalej. Inak CHA je presne na co? Viem ze ludia reaguju lepsie a ceny su nizsie, ale ta reakcia nepotrebujem na to omnoho viac bodov? Lebo sa mi nezda, ze som splnil q na +2CHA a stale na mna reguju divne a to sa mi zmenilo z nadpriemernej za heroicku. Inak na nizke ceny mam Annah, znacka vsetko zadarmo(s kradnutim nemam ziadne problemy, ale ak mi povie nejaku stiplavu narazku, tak mam sto chuti zahodit svoje gentlemanstvo a odpovedat jej tiez nejakou narazkou, ale nemozem sa premoct).

PS. niekdo na strane 2 sa pytal na Hlavu XXII... tak tu knihu milujem.
"Neprítomnosť originálu spôsobí vytváranie jeho kópií." - Stand Alone Complex
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Díky vyššímu charismatu můžeš splnit některé questy jinak nebo se i dozvědět informace podobně jako s moudrostí. Ale většinou to neposkytuje bůhvíjakou výhodu (narozdíl od moudrosti a inteligence).
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Lukfi
Sigilan
Příspěvky: 99
Registrován: 30.3.2008 13:54

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od Lukfi »

Charisma je opravdu užitečná věc, dá se tak z ledasčeho vykecat a můžeš lidem lhát a oni ti budou věřit. Ale podobně jako s ostatníma statistikama, od 9 do 12 není rozdíl, až od 13 výš se mění nějaká proměnná, která ovládá reakci NPCs. Nicméně CHA není nutno moc zvyšovat, od toho je kouzlo Friends, které stačí použít před důležitými rozhovory.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od sevencreature »

Jediný problém je v tom, že Friends AFAIK nevydrží po celý rozhovor s Ravel, pokud jste tedy Fighter (za mága si nejsem jistý). No, na druhou stranu, ani power gaming by se neměl přehánět, no, a nakonec to lze obhájit berličkou RP - přece jako LG nebudu Ravel lhát do očí (moc :mrgreen:).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Gurthfin
Sigilan
Příspěvky: 64
Registrován: 15.4.2008 15:02
Bydliště: Závod, Human Interface

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od Gurthfin »

nestopuje sa pri rozhovore cas? (recnicka otazka) takze sa stopuje aj kuzlo a efekt. ked mam nejaku neutralnu partu, ktora ma po rozhovore napadne a nechce sa mi stracat zivoty, tak dam kuzla a rozhovor a pekne hned po rozhovore je polka nepriatelov mrtva lebo ich zasiahnu kuzla, ale pocas rozhovoru nic. Hoci Ravel tam ma par pasazi, ktore spustaju cas, ale tie nie su tak dlhe.
"Neprítomnosť originálu spôsobí vytváranie jeho kópií." - Stand Alone Complex
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od sevencreature »

Ten rozhovor s Ravel je poměrně specifická záležitost ;-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Gurthfin
Sigilan
Příspěvky: 64
Registrován: 15.4.2008 15:02
Bydliště: Závod, Human Interface

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od Gurthfin »

aha... tak potom ja nic, ja muzikant. Ja som s nou nemal problemy. Navalila mi + 2 Wis + 3HP asi 500 000XP a este nieco, ale uz nevim co, takze som odchadzal s usmevom a ked som sa pozrel, co saom dostal za prechod na 12. uroven prepadol ma huronsky smiech. Inak ako sa to da hrat za maga? Asi velmi opatrne, lebo v hre som zatial nevidel dobreho bojovnika. Magia je dobra, ale vacsinou vsechno aj tak dava Annah backstapom a ja s mojim kladivom.
"Neprítomnosť originálu spôsobí vytváranie jeho kópií." - Stand Alone Complex
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od sevencreature »

No, mně hra za mága přišla dost nudná, ale hádám, že jsem tu nejspíš výjimka. Na druhou stranu, kladiva mi tedy k srdci taktéž nepřirostla - sekery jsou sekery :-)
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 21.4.2008 14:21, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Gurthfin
Sigilan
Příspěvky: 64
Registrován: 15.4.2008 15:02
Bydliště: Závod, Human Interface

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od Gurthfin »

no vynimka nejsi. Mam magov rad, ale len v kombinacii. Osobne sem totiz nejako fixovany na hlavne postavy, takze tie musia byt vpredu. Napr. v BG sem to vyriesil - Kensai - zastaveny na 12. urovni a potom mag. Sekal sem nepriatelov hlava nehlava(5* na zbrani, OC -6, THACO -10, zrcadlovy obraz, kamena koza, plast odvracania kuziel a ten pas co rozmazava). Ale tu sa to tak neda. A vobec neviem, kto by bol vpredu. Mozno morte, ale ten ma slaby utok, Gith a Annah tiez nemozu byt vpredu, pripadne by som musel casto spat. A backstapy su zdlhave, hlavne s tak vysokym THACO. Takto ma to za maga vobec nelaka ani len zacat. Mozno len tie efekty kuziel ma budu mrziet. Asi ich uvidim len na Youtube. A kladiva su srdcovka(Crom Fear, Mjollnir). Skoda, ze tu nie su katany. Tie mam najradsej.
"Neprítomnosť originálu spôsobí vytváranie jeho kópií." - Stand Alone Complex
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, já bych preferoval obouruční meče, oštěpy nebo krátké meče. Většina výše uvedených zbraní v BG2 buď nestojí za moc nebo je dostupná až pozdě :-?

Jinak Morte je docela dobrý tank a Dak'kon se taky dá použít. Nicméně i když jsem hrál za mága, tak jsem se držel v prvních liniích - NO prostě vydrží docela hodně a nezáleží na povolání.

OT: Vidím, že pro příští BG 2 hru si budu muset vytvořit nějaký mod a nejspíš i kit :think:
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 21.4.2008 17:39, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Já osobně mám nejradši bojovníka se specializací buď na kladiva anebo sekery. Mág mi přišel nepříliš záživný (všechna kouzla v PS:T mají moc hezké efekty, ale jinak mi přišla nudná - nevím proč, v BG mě to bavilo) a zloděj tak trochu o ničem.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Gurthfin
Sigilan
Příspěvky: 64
Registrován: 15.4.2008 15:02
Bydliště: Závod, Human Interface

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od Gurthfin »

(Sem to nepatri, takze po precitani to pls zmaz, dik)
sevencreature: naco kit, skus si dat Kensai/zlodej(clovek - zastavenie kensai a potom na zlodeja), 5* na obojrucaky a vdaka pouzivani vsetkych predmetov u zlodeja mu do ruky pacni Crasomyr(este som to ale neskusal, mozno to nepojde)
"Neprítomnosť originálu spôsobí vytváranie jeho kópií." - Stand Alone Complex
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejoblíbenější povolání

Příspěvek od sevencreature »

Kensai/Thief mě příliš nebaví. Resp. je to dobrá kombinace, ale přednost dávám když už dual class, tak Kensai/Mage. Nicméně Kensai je stupidní kit (tématikou, alespoň dle mě), takže uvažuji o nějakém vhodnějším.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Planescape: Torment“