Pokračování Planescape: Torment?

Cesty Bezejmenného po sférách s jednou moc ukecanou levitující lebkou.
Stránky: Planescape: Torment

Moderátor: Sadako

Uživatelský avatar
Edvin
Sigilan
Příspěvky: 188
Registrován: 2.11.2006 8:18
Bydliště: Stín

Pokračování Planescape: Torment?

Příspěvek od Edvin »

Co si myslíte, je ještě nějaká naděje že by mohlo vzniknout pokračování Tormentu ? Už je to sice delší doba, ale pamatuji se že jsem někde četl že se chystá pokračování i když už né z bezejmeným. Pokud si to dobře pamatuju tak tam bylo něco o kouzelníkovi z nesmrtelné rasy ( neumírají stářím ) který putuje sférami a jehož úlohu máte převzít vy. Četl jsem to ale už hodně dávno takže z toho asi sešlo, ale stejně by bylo pěkné se zase podívat do sfér i když už né z Bezejmeným.

A když už jsem to nakousnul, jaká by podle vás byla nejzajímavější záplatka kdyby ( a snad se chystá ) se chystal Planescape Torment 2 s Bezejmeným v hlavní roli ?
Uživatelský avatar
SneZhulak
Sigilan
Příspěvky: 344
Registrován: 8.10.2005 8:13
Bydliště: vlastní hlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SneZhulak »

to "pokračovaní" byl asi onem neoficiální datadisk, u kterého tvůrci údajně přišli o 90% práce a už to nedodělali...

Jinak, špatně se mi to říká ale pokreačování PT s největší pravděpodobností nebude, není žádný předpoklad že by bylo komerčně úspěšné.
težko pochopit, že chápu vše, protože mi nezbýva nic jiného než nechápát nic
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Hlavně není kdo by to udělal, teď jsou všichni zaneprázdnění tvorbou 3d akčních rpg, ale líbilo by se mi to....

Děj bych viděl asi tak že by byl nějakej mega průser (např. ztracená paní bolesti a narušená rovnováha mezi svérami) a chtělo by to pomoc nějaký nekonečně moudrýho vševěda, tak by se hráč vydal třeba přes lothara za našim starym dobrym bezejmeným do pekelný sféry, kdo může být moudřejší než týpek co žil několik století a pamatuje několik set smrtí, bezejmený by pak vystupoval jako rádce a průvodce a sypal ze sebe moudra a zadával hlavní questy (samozřejmě pořád ve sféře pekla, kterou nemůže opustit dokud nedojde soudu)

To by bylo, kdo se do toho pustí? ;-)
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

Idaho: Něco podobného by třeba šlo udělat jako addon pro nwn / nwn2 / oblivion. Tak ještě zbývá najít někoho kdo by to dokázal :)
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Já klidně zamakám na příběhu a scénaři...
Takže zbytek je na tobě ;-)
Jestli editor oblivionu stejnej jako morrowindu tak to bych to odpískal dřív než začnem, NWN2 imho ho zas tolik lidí nemá/nerozchodí (rozchodim ale nemám) a editor v NWN1? Víme jakých kvalit dosáhl SP který tvořil celá divize lidí...
Takže bych se přikláněl spíše k IE
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

Idaho: Moment, já jsem to nemyslel tak že bych to chtěl já udělat. :-D Chtěl jsem spíše podotknout že když už Planescape 2 tak by to bylo asi nejlepší jako neoficiální mod pro jednu z existujících her, protože pokračování relativně dost komerčně neúspěšné hry asi nikdo nebude chtít udělat.
Uživatelský avatar
Duke
Sigilan
Příspěvky: 54
Registrován: 4.8.2006 16:12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Duke »

AlmSiVi píše:Chtěl jsem spíše podotknout že když už Planescape 2 tak by to bylo asi nejlepší jako neoficiální mod pro jednu z existujících her, protože pokračování relativně dost komerčně neúspěšné hry asi nikdo nebude chtít udělat.
To o komerčním neúspěchu PS:T je v podstatě mýtus. Slovy designera Scotta Warnera:
We did sell-through around 400k worldwide on Torment. There seems to be an ongoing legacy that the game did very poorly at retail, which isn't true. It actually sold more copies than the Fallouts did.

Those aren't Final Fantasy numbers, but it certainly was profitable for the company.
Co se týče pokračování, jsem v podstatě rád že se žádné nekoná a nejspíš konat nebude. Šance, že by i podruhé vzniklo tak jedinečné dílko je minimální a i kdyby to byla nadprůměrná hra, už by to nebyl Torment jak ho známe -- původní vývojářský tým už se asi sotva dá dohromady a nevěřím, že by se to někomu jinému mohlo podařit napodobit. Ještě jednu citaci od Warnera:
To give you some perspective on the why the content was how it was, the three principle writers for the project had degrees in Writing, Philosophy, and Psychology, and all three of them had a lifetime immersion in PnP role playing (and of course one actually worked for TSR). The game didn’t turn out like it did by accident.
Přestože bych Torment a jeho přiběhovou linii nechal jak jsou, tak bych v každém případě rád viděl novou hru z Planescape settingu. Pro hry je asi těžko uchopitelný, ale PS:T dokazuje, že to jde a že to může stát za to. Trochu bych se ale obával 3D zpracování, kterému už se dneska asi nevyhnou ani klasické CRPG.
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

DUKE: souhlasím s tebou ale...

... máme v rukou jedno eso...

... Infinity Engine...

... a k tomu pár nadaných lidí co si s ním umí pohrát... (kde jinde je sehnat než na sigilu)

A teď všichni řekněte "Ano, pane" a od teď mě oslovujte pane generále, vyjímku uděluji pouze Neferit Sr. který mě může oslovovat jen "pane" nebo "generále"
Uživatelský avatar
Fiskantes
Sigilan
Příspěvky: 78
Registrován: 4.1.2007 13:14

Příspěvek od Fiskantes »

Idaho píše:Hlavně není kdo by to udělal, teď jsou všichni zaneprázdnění tvorbou 3d akčních rpg, ale líbilo by se mi to....

Děj bych viděl asi tak že by byl nějakej mega průser (např. ztracená paní bolesti a narušená rovnováha mezi svérami) a chtělo by to pomoc nějaký nekonečně moudrýho vševěda, tak by se hráč vydal třeba přes lothara za našim starym dobrym bezejmeným do pekelný sféry, kdo může být moudřejší než týpek co žil několik století a pamatuje několik set smrtí, bezejmený by pak vystupoval jako rádce a průvodce a sypal ze sebe moudra a zadával hlavní questy (samozřejmě pořád ve sféře pekla, kterou nemůže opustit dokud nedojde soudu)

To by bylo, kdo se do toho pustí? ;-)
mega pruser a zachrana sveta je kliche ktore by som ziadnemu pokracovaniu PT neodpustil
>>>Tu raz bude nieco velmi vtipne<<<
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

nový Torment

Příspěvek od Rudax »

Já jsem si taky říkal proč není nějaké pokračování - jakýsi datadisk - začátek - konec jedničky - krvavé boje.... ve válce krve........ cesty po dalších sférách .... setkání se svou partou(hlavně s tím kdo šel svámi až do konce - samozřejmě pokud byl oživen) .....

Taky jsem si říkal že by mohlo stát za to PT hodit do 3D s použitím nejmodernější techniky - pohled očima Bezej. a pohled 3. osoby.a absolutně žádný cenzura :twisted: (jistě bi to znamenalo obrovské rozšíření herního světa, spousta dalších úkolů, samozřejmě mnoho dalších herních možností....)
Ve 3D by ta surovost byla prostě vidět (márnice, ....), ale v tomto existujícím 2D tormentu s izomet. pohledu se mi líbí že člověk musí hodně používat svoji fantazii při čtení dlouhých dialogů, při bližším popisu daného objektu.....
Prostě má svoji jedinečnost,... a nemyslím si že by se mu v tom nějaké pokračování nebo nové 3D zpracování mohlo rovnat. :applause:
Naposledy upravil(a) Rudax dne 12.12.2007 19:41, celkem upraveno 2 x.
smajdalf
Sigilan
Příspěvky: 56
Registrován: 10.6.2007 19:39

Příspěvek od smajdalf »

ve 3D?!? ani nahodu, vubec, nedovedu si predstavit Torment ve 3D (ani si to nechci predstavovat, natoz videt) :naughty:
Uživatelský avatar
Dead Boss
Sigilan
Příspěvky: 64
Registrován: 3.8.2007 16:16
Bydliště: Košice

Re: Pokračování Planescape: Torment ?

Příspěvek od Dead Boss »

Mne by sa páčilo keby Morte cestoval po sférach s Candrianom. Annah by sa mohla stať kráľovnou zberačov v Úle. Fall by dalej viedla svoj "podnik". Nordom by mohol byť Šifrovač(frakcia ktorá v hre nebola) aj keď jeho pohľad na svet asi to filozofovanie dosť neumožňuje.(Možno by mohol byť Vnímavý. To by bola prirodzená evolúcia.) Dakkon by napr. založil Githzeraiský bar. :-D Hrdina by ich mohol cestou stretávať a oni by mu hovorili o starých časoch keď cestovali s nesmrteľným chlapíkom.
Šupa by bola keby hrdina cestou stretol Alaisa ako mocného a uznávaného bojovníka ktorého každý pozná.

A zápletka? Hrdina by žil v Curste s rodinou a deťmi. Celý Curst by začal opäť padať do Carceri a hrdina by ho chcel zachrániť. Asi ne moc origoš. Alebo by sa jeho rodina nakazlia tou žltou chorobou a umierala. On sa vydá hľadať liek aby ich zachránil. Trochu lepšie ale na PST príbeh to nemá ani zďaleka.

Otázka: Ak by NO zomrel dostane sa na nejakú sféru ako žiadateľ. Kam by sa dostal?
The punishment is death for all who live

Torment v LEGU - http://www.mocpages.com/moc.php/4312
Uživatelský avatar
Twilight
Sigilan
Příspěvky: 56
Registrován: 21.11.2007 8:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokračování Planescape: Torment ?

Příspěvek od Twilight »

Pokracovanie? nikdy.. P:T je dokonaly tak ako je... cokolvek navyse by ho znicilo.

A kde NO skonci, je snad jasne z outra ;-) Myslim ze ferovejsi a viac naplneny osud si ziadat nemohol...
...you live, you learn...
Uživatelský avatar
Edvin
Sigilan
Příspěvky: 188
Registrován: 2.11.2006 8:18
Bydliště: Stín

Re: Pokračování Planescape: Torment ?

Příspěvek od Edvin »

Napadlo me neco lepsího nez pokracování.

Kdyby uz meli neco vydat já bych vydal hru z pribehem které se odehrával jeste pred Planescape Torment.

Jen si to predstavte, byli by jste clovek který by zil velmi nebezpecný zivot pak by tam byl nejaký ten pribech
( o minulosti 1 bezejmeného se neodvazuju spekulovat ) potkali by jste staré známé spolecníky jako je Xcharias,
Mladý Dakkon, " Cerstvý " Morte a Cestoval by s vámi ( asi by to bylo knezka ) i vase stará dobrá snoubenka.

Vasim uhlavní úkolem ke konci by bylo najít Ravel ( tehdy jeste mladou a krásnou ) ta po vás nejdríve bude neco
chtít atd..... Hra by vlastne skoncila tím ze by vás Ravel na otestování nesmrtelnosti zkusila zabít a pak by jste se
probudili na márnicním stole, naprosto originální konce :-)
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Edvin píše:Napadlo me neco lepsího nez pokracování (...)
:lol: :lol: Příště se tomu napadení líp braň. :mrgreen:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Odpovědět

Zpět na „Planescape: Torment“