Papíry proti Pikitovi + jak se stát LG

Cesty Bezejmenného po sférách s jednou moc ukecanou levitující lebkou.
Stránky: Planescape: Torment

Moderátor: Sadako

Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Papíry proti Pikitovi + jak se stát LG

Příspěvek od MCZ »

Zero píše:Když už jsme u těch přesvědčení, mě se jeden kámoš snažil přesvědčit, že skutečný neutrál koná jednou dobrý, jednou zlý, jednou zákonný a jednou chaotický skutek, a to přesně v tomhle pořadí. :-)
Jo, a jakmile jedinkrát splete pořadí (např. nějaký skutek přeskočí nebo vykoná vícekrát za sebou), tak se z něj stane "padlý neutrál".
Uživatelský avatar
Zero
Sigilan
Příspěvky: 152
Registrován: 24.3.2009 18:11

Re: Papíry proti Pikitovi + jak se stát LG

Příspěvek od Zero »

Hehe, na to se kámoše zkusím zeptat. :-)
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Papíry proti Pikitovi + jak se stát LG

Příspěvek od PostTrauma »

Ono s těmi přesvědčeními je to dost ošemetné. LG postava by teoreticky měla respektovat zákon a konat dobro, ale přece ne každý zákon je dobrý, takže pak se postava dostane do morálního dilematu mezi zákonem a vlastním pojetím dobra. Možná by se dal řád a chaos vnímat jako logika a intuice, tam to snad není až tak rozporuplné.

Skutečného neutrála si představuju jako někoho, kdo se přidává na stranu slabších, aby pomohl vyrovnat síly dobra a zla, řádu a chaosu. Řídí se spíš globálním stavem. Takže třeba v PS:T by skutečný neutrál dostal přesvědčení LG, protože by v tom světě plném zla musel konat samé dobro, aby dosáhl rovnováhy věcí : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Nutně by nemusel být LG, skutečný neutrál to nevnímá globálně, ale oblastně - třeba o území bojují dva gangy a Černá Růže, správný neutrál by zabil zhruba stejný počet gangsterů na obou stranách a Černou Růži podle situace (jestli v Sigilu funguje policie atd.), prostě žádná strana nemá navrch. Bude každopádne dělat i zlé skutky, když to srovná rovnováhu.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Papíry proti Pikitovi + jak se stát LG

Příspěvek od PostTrauma »

Tímhle "globálně" jsem měl na mysli Sigil : )

Každopádně moje představa Sigilu je taková, že neutrál by měl kvůli rovnováze vyvraždit oba gangy, Černou Růži a pořád by to nestačilo : ) Možná jsem ovlivněn vlastním přesvědčením : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

No, to bylo právě to ,oblastně', o němž jsem psal já - neutrál by musel nechat někoho v uličce žít, ona rovnováha bez něčeho, co by tu rovnováhu dělalo, je dost zbytečná. No a pokud vytvoří neutralitu (harmonii, whatever) v oblastech, nastolí ji v celém Sigilu. Protože právě Sigil je podle mého plný přesvědčení škatulkovaných jako ,neutrál' (zákonný, skutečný, chaotikcý - ten zejména).
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Papíry proti Pikitovi + jak se stát LG

Příspěvek od PostTrauma »

Každopádně se asi shodneme, že neutrál se nemá chovat tak, aby byl neutrální, ale tak, aby jeho okolí bylo v rovnováze.

Sigil je plný chaosu a na mě působí jako dost nepřívětivé místo. Z jedné strany se člověk musí bát gangů a zločinců, z druhé strany fanatických Harmonických a Mercykillers, kteří dělají v podstatě totéž, akorát podle zákona. Jejich síly můžou být sice více méně vyrovnané, ale určitě to nezavání rovnováhou. Spíš se to přelévá ze strany na stranu, takže neutrál by měl vyvraždit půlku Sigilu, aby vznikla harmonie : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

PT: No, my pořád zapomínáme, že nemusí nutně zabíjet - vyhrožování, uplácení, ukecávání, vydírání a jiné bohulibé nástroje jsou mu rovněž k ruce ;-)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Papíry proti Pikitovi + jak se stát LG

Příspěvek od PostTrauma »

Myslel jsem na to, ale to hra zas tolik nedovoluje, takže jsem zůstal u toho vraždění : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Pandaren96
Sigilan
Příspěvky: 16
Registrován: 1.5.2012 21:59
Bydliště: Ostrava, nebo kdekoli, kam se dá ze Sigilu jít.

Re: Papíry proti Pikitovi + jak se stát LG

Příspěvek od Pandaren96 »

PostTrauma píše:Tímhle "globálně" jsem měl na mysli Sigil : )

Každopádně moje představa Sigilu je taková, že neutrál by měl kvůli rovnováze vyvraždit oba gangy, Černou Růži a pořád by to nestačilo : ) Možná jsem ovlivněn vlastním přesvědčením : )
nad tímto jsem strávil notnou chvíli přemýšlením a dospěl jsem k tomuto:
LG postava by měla teoreticky vyvraždit oba gangy bez zadání úkolu, jelikož jsou to GANGY zlé, tudíž by páchal dobro(služba Sigilu) a zároveň zákon(GANGY jsou špatné a upřímě Krystall mě nepřesvědčila abych se přidal na její stranu, podle mě je to vypočítavá mrcha co využívá ostatní jenom proto, aby měla Uličku celou pro sebe a svůj GANG a byla v bezpečí). Poté pochopitelně co zjistí, že Černá Růže je vrah, zabít i jeho(mimochodem, nemůžu se zbavit pocitu, že je to ženská), další zákonně dobrá věc :salut: :salut: :salut: .

A dále k LG přesvědčení:
Dělám vše co popisujete a ne a ne se podařit. O toto jsem se pokoušel už mnohokrát, ale vždy se stejným výsledkem- NG. Tak jsem se naštval a získával od té doby jen CE. Je to totiž nejjednodušší přesvědčení na získání, nicméně to s LG mě velmi moc mrzí.
Stupidita je znakem SLABOSTI. Není NEPRAVEDLIVÉ, pokud je ZNEUŽIT ten, kdo sám zneužívá.
Uživatelský avatar
Pandaren96
Sigilan
Příspěvky: 16
Registrován: 1.5.2012 21:59
Bydliště: Ostrava, nebo kdekoli, kam se dá ze Sigilu jít.

Re: Papíry proti Pikitovi + jak se stát LG

Příspěvek od Pandaren96 »

Nejlehčí je podle mě se podívat na http://planescape.wz.cz/tipy.php , kde se podíváš na Instalace Planescape: Tormentu se všímšady, kde postahuješ fixpack, Qwinn's PS:T Tweaks a PS:T Unfinished Business. Poté si do PST nainstaluj všemožné p******y, a mezi nimi se ti ve statistikách objeví Law: 0, Good: 0, když jsi v plusu, blížíš se k zákonu a dobru, když v minusu tak k chaosu a zlu. Po +15 od obou jsi LG postava. Ale hlídej si po čem, jaké body získáš. Po dohrání budeš mít systém v malíku.
Stupidita je znakem SLABOSTI. Není NEPRAVEDLIVÉ, pokud je ZNEUŽIT ten, kdo sám zneužívá.
Letící Orel
Sigilan
Příspěvky: 7
Registrován: 5.5.2021 10:04

Re: Papíry proti Pikitovi + jak se stát LG

Příspěvek od Letící Orel »

Pandaren96 píše: 2.5.2012 18:11 A dále k LG přesvědčení:
Dělám vše co popisujete a ne a ne se podařit. O toto jsem se pokoušel už mnohokrát, ale vždy se stejným výsledkem- NG. Tak jsem se naštval a získával od té doby jen CE. Je to totiž nejjednodušší přesvědčení na získání, nicméně to s LG mě velmi moc mrzí.
Tak nevím, podle tohohle threadu to vypadá, že to funguje každému trochu jinak :-D Já jsem se stal LG ještě před tím, než jsem vlezl do katakomb, vlastně ještě před questem s gangy v Uličce. Stačilo jen splnit všechny questy v Úlu (i s tím, že jsem vyzradil Pharodovu taktiku, jak Sharegravemu, tak Emoricovi). V Uličce jsem se přidal nejdřív k Andělům a pak k Černé Růži, který jsem řekl, že nemá cenu se mnou bojovat, protože nemůžu zemřít - a zmizela. A LG mi zůstalo. Důsledně jsem si to ale hlídal - nikdy jsem neblufoval, nikdy jsem od nikoho nechtěl peníze, nevyhrožoval jsem, a vždycky jsem hned řekl bez vytáček, že chci pomoct. To asi na LG fakt stačí...
Odpovědět

Zpět na „Planescape: Torment“