Planescape: Torment v knize

Cesty Bezejmenného po sférách s jednou moc ukecanou levitující lebkou.
Stránky: Planescape: Torment

Moderátor: Sadako

Odpovědět
Enter
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 12.7.2009 18:23

Planescape: Torment v knize

Příspěvek od Enter »

Buďte všichni pozdraveni , chci Vám říci co mi sama třetí můza pověděla...
Když jsem asi před třemi dny hrál svoji nejoblíbenější hru , napadlo mne že tak dokonalý příběh bych se dal zvěčnit , a to na papíře . Vím , zní to jako šílený nápad , ale samotný fakt že tato hra je skoro bez chyby a je tak úžásná i po deseti letech dokazuje , že je možné všechno. Nevím jestli toto forum ještě někdo - kromě adminů - navštěvuje , ale chtěl bych znát Váš názor , co si o tom myslíte?
Představoval bych si to asi tak že by se vybrala nejzajímavější dějová linie a ta by také byla hlavní dějovou linkou knihy . Samozřejmě to chce tvůrčí talent ( což bych v nejhorším případě mohl byt já ) , který by celý příběh přenesl do nějaké "formy" . Já vím jak to teď vypadá , ale možné je všechno . Děkuji za objektivní názory.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Enter
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 12.7.2009 18:23

Re: Planetscape : Torment v knize

Příspěvek od Enter »

Proklatě ! :-( Celá moje existence náhle přestává mít smysl :( ... a to už sem měl i nějaké návrhy :cry:
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Planescape: Torment v knize

Příspěvek od MCZ »

Enter: cítíš-li se jako psavec, můžeš začít psát vlastní vyprávění. Třeba na motivy některého z desítek drobných příběhů z Tormentu ;-).
Enter
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 12.7.2009 18:23

Re: Planescape: Torment v knize

Příspěvek od Enter »

Tak uvidíme , já možná něco zkusím :)
Cestovatel
Sigilan
Příspěvky: 1
Registrován: 23.12.2009 20:09

Re: Planescape: Torment v knize

Příspěvek od Cestovatel »

Poznate niekto ine, podobne skvele pribehy ako je ten v Planescape? nemyslim ani tak pocitacovu hru (co by vobec, ale VOBEC nebolo odveci, aj ked nemyslim si) ako skor nejaku knihu...

kto je vlastne autorom? lebo klobuk dolu :applause:
Uživatelský avatar
kadak
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 11.11.2009 19:16
Bydliště: Sever ČR

Re: Planescape: Torment v knize

Příspěvek od kadak »

na tom jednom linku knihkupectví ( http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/0786915277 ) sem dole zahlíd tři další knížky s motivem PS:T nevíte někdo jak je to s českym překladem? bylo by fajn kdyby to někdo přeložil:D
Pafoid
Sigilan
Příspěvky: 6
Registrován: 27.1.2011 9:53

Re: Planescape: Torment v knize

Příspěvek od Pafoid »

Cestovatel píše:Poznate niekto ine, podobne skvele pribehy ako je ten v Planescape? nemyslim ani tak pocitacovu hru (co by vobec, ale VOBEC nebolo odveci, aj ked nemyslim si) ako skor nejaku knihu...
Já měl při čtení titulu "Drsný spasitel" od Míry Žambocha občas dojem, že se Planescapem dost inspiroval, ačkoli je to jiný příběh z jiného (našeho) světa.

Musím, ale zároveň upozornit, že Drsný Spasitel je přes určitou podobnost (hlavní hrdina bez paměti, velká postava jizvy, vyměňovací oko, zlá druhá já.... , naturalistický svět, magie) spíš záležitost pro odreagování. Není pro mě tak hluboký a díky tomu, že jsem na Žambocha trošku zanevřel díky "předrsnělosti" a chlapáctví jeho postav, bych ho snad ani nedoporučoval.
Uživatelský avatar
Thanes
Sigilan
Příspěvky: 101
Registrován: 20.3.2006 15:58
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Planescape: Torment v knize

Příspěvek od Thanes »

Upgrade tý předchozí verze -

Kód: Vybrat vše

http://discogenie.dyndns.org/planescape
je to z roku 2011 a z krátkého porovnání MNOHEM lépe jazykově a umělecky zvládnutá
Beefate
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 28.4.2013 16:44

Re: Planescape: Torment v knize

Příspěvek od Beefate »

Tak kde to vázne? chci něco vidět :D Máš nějaké autorské stránky?
Odpovědět

Zpět na „Planescape: Torment“