Zvláštní Chybová hláška

Cesty Bezejmenného po sférách s jednou moc ukecanou levitující lebkou.
Stránky: Planescape: Torment

Moderátor: Sadako

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Zvláštní Chybová hláška

Příspěvek od Ave »

No...konečně jsem na Silvestra dostala Planescape Torment na dvou cd, má to ovšem jednu závadu a já nevím jak ji vyřešit. Občas, většinou při nějakém výbuchu pasti nebo zakouzlení složitějšího kouzla se hra zakousne a následně spadne s chybovou hláškou znějící takto:

An Assertion failed in d:/TORMENT/SOURCE/BALDUR/INCLUDE/ Infinity.h at line number 639

- D je mechanika, v tomhle problém není

Nutno říci že by to nebyl až zase takový problém, kdyby se po každém takovém pádu ve hře nekontrolovatelně nerozmazávál kurzor, připadně při přesouvaní v inventáři předměty a neřešil to až následný restart celého počítače. Nevěděl by jste někdo co s tím?
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Měl jsem také problémy s pády hry na dvou CD (ze Score). Pravděpodobně to byla vina settingu windows, protože format to bezpečně vyřešil. Pokud tedy už budeš krajně zoufalá pátrat po krajním řešení...

EDIT: Ještě mě napadá zkusit hrát přes Infinity CD. Jestli je třeba přeci jen vina na CD.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Re: Zvláštní Chybová hláška

Příspěvek od Ave »

Okai, to bych zkusit mohla, ale nějak nechápu, jak to mám udělat? O Infinity CD vím, ale tak nějak....nevím co s tím :doh:
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

No, nainstaluješ si full instalaci (což na 2CD verzi je snad standartně, bez možnosti si vybrat). No a místo toho, abys cpala CD do mechaniky, mountneš InfinityCD image do Daemon Tools (osobně doporučuju právě toho Daemona, Alcohol je zbytečně velký a pomalý).

Co se týká imageů - stačí nainstalvoat Daemon Tools ( http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia ... mon-tools/ ), vedle hodin se ti ukáže ikonka blesku - tam si nejdřív zapni všechny ochrany a přes mount image 'otevři' Infinity CD. Pak by mělo jen stačit spustit hru ;-)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Re: Zvláštní Chybová hláška

Příspěvek od Ave »

Než jsi odpověděl zkoušela jsem něco jiného, ale nefungovalo to a tak jsem reinstalovala. Co je ale sranda...ono je to cracknutý a jede to bez CD O.o akorát to neukazuje ty úvodní animace s logem Black Isle, Red Wyrm a video s bezejmenným, skočí to rovnou do menu. Co se stalo? O.o

Edit : Nejsou tam vůbec žádné filmy O.o
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvláštní Chybová hláška

Příspěvek od MCZ »

Ave: jo, to dělají ty pirátské verze :-). Ale vážně - upirátění PST je ještě docela "pochopitelné" (vzhledem k špatné sehnatelnosti hry), doporučuji se o tom ale moc nešířit. Ta prvotní chyba mohla být zaviněná právě tím...

Je ale fakt, že mně se něco podobného stávalo s originálkou (myslím tu hlášku) a ohledně těch videí - když jsem to zkoušel jednou hrát bez cd, dělo se mi to samé. Zkus to Infinity CD (a vrátit tam necracknutou verzi, třeba reinstallem), to by mohlo pomoc.
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Re: Zvláštní Chybová hláška

Příspěvek od Ave »

Reinstalováno. Jediná chyba kterou jsem teď zaznamenala bylo že jak jsem byla v pevnosti lítosti (pak jsem reinstalovala) a kdy ž jsem to potom z toho savu chtěla dohrát, nebyly na střeše mrtvolky družníků. Co naplat. Hlavně že je to relativně v pořádku.
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvláštní Chybová hláška

Příspěvek od drake127 »

Já tedy přesně nevím, jak se chovají nové edice, ale jedna postarší US 2CD verze funguje tak, že se nainstalují data z prvního CD a věci z druhého CD se loadují až při hře (tedy je třeba mít CD2 vždy v mechanice). To se běžně obchází tím, že se překopíruje CD2 do složky hry a upraví torment.ini. Až pak jde použít Infinity CD, jinak mu celkem pochopitelně chybí data.
Žralok, který štěká, nekouše.
Odpovědět

Zpět na „Planescape: Torment“