Morte nejde oslovit + několik dotazů k povolání

Cesty Bezejmenného po sférách s jednou moc ukecanou levitující lebkou.
Stránky: Planescape: Torment

Moderátor: Sadako

Odpovědět
Pafoid
Sigilan
Příspěvky: 6
Registrován: 27.1.2011 9:53

Morte nejde oslovit + několik dotazů k povolání

Příspěvek od Pafoid »

Uražený Morte? :-? ...dělám si legraci, ale faktem je, že nemůžu navázat rozhovor s Mortem, ačkoli třeba s Dakonem bez problému. Jsem teprve na začátku, tak uvažuji o "Novém životě", protože pokud bych Morteho chtěl na chvilku někde odložit (To pokušení na mě často přichází :-) ), nevím jak bych ho pak přibral zpět do party.

Pokud bych mohl ještě připojit pár dalších dotazů a dojmů, začínám hru hrát nyní asi po 2 letech, dohrál jsem ji tenkrát jen jednou za mága. Mám najednou dojem, že jsem příběh tehdy profrčel a teď bych hrozně rád tenhle svět "pozřel" se všemi dialogy informacemi a místy... mňam mňam... zdejší témata mě přivádějí do depresí, tím, že zmiňují desítky věcí, o kterých nemám páru :-D

Taky si uvědomuju, že jsem prve úplně nepochopil systém změn povolání vs. úrovňování. Je například možné (Nebo spíš :Má cenu? )nějakým způsobem vypracovávat dovednosti se zbraní a pak se měnit zpět na mága, či změnit si povolání třeba uprostřed hry?

- Například, když člověk coby mág potká za polovinou hry dobrého trenéra zbraní a poté co jej využije se opět vrátí k magii?

Žádný čistý mág, bojovník atd. archetypálního typu mě nepřijde dostatečně zajímavý. Zkoušeli jste někdo nějaký experiment?

díky
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Morte nejde oslovit + několik dotazů k povolání

Příspěvek od PostTrauma »

Nejdřív jsem to chtěl vysvětlovat, ale nakonec myslím, že tohle je jednodušší. Doufám, že umíš anglicky : )

Osobně preferuju bojovníka, občas ho potom změním na mága (jak ses mohl dočíst v odkazu, je z něj pak kouzlící drtička).

Co se týče Morteho, zkus nějaký fixpack (možná bude třeba začít novou hru), pokud nebude stačit reload, přejít do jiné lokace nebo tak něco.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Pafoid
Sigilan
Příspěvky: 6
Registrován: 27.1.2011 9:53

Re: Morte nejde oslovit + několik dotazů k povolání

Příspěvek od Pafoid »

K Mortemu: Tedy zvolím raději "nový život", nejsem příliš daleko.

K povolání: Ten článek je užitečný, díky. Myslím, že jsem to pochopil. Snad jen dva doplňující dotazy, nevadí-li ti to.

Na jakém levelu jsi přeorientovával z bojovníka na mága?

Čím je ovlivněno, zda dostanu při úrovni bod k investování? Občas se mi po změně profese stane, že jej nedostanu.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Pafoid píše:Čím je ovlivněno, zda dostanu při úrovni bod k investování? Občas se mi po změně profese stane, že jej nedostanu.
Myslím, že při změně povolání získáš další bod až ve chvíli, kdy se dostaneš na úroveň vyšší, než je ta, které jsi dosáhl v původním povolání. Pokud jsi tedy kupříkladu bojovník na 3. úrovni a staneš se kouzelníkem, další bod získáš na 4. úrovni nového povolání.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Pafoid
Sigilan
Příspěvky: 6
Registrován: 27.1.2011 9:53

Re: Morte nejde oslovit + několik dotazů k povolání

Příspěvek od Pafoid »

Taky jsem o tom přemýšlel. Nejspíš to tak bude, díky.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Morte nejde oslovit + několik dotazů k povolání

Příspěvek od PostTrauma »

Pafoid: Jedu za bojovníka třeba tak do 12.-20. úrovně (na 12. získáš možnost dát pět hvězdiček do zbraně, na 20. ti přestává růst THAC0) a pak tam šoupnu mága. S obojím používám dýky (mág nic jiného ani neumí). Já ale vždy rozvíjím všechna povolání alespoň do jisté míry, protože tím můžu splnit řadu questů. Ale můžeš si to nakombinovat jak chceš, možností je spousta.

Body do vlastností dostáváš s nejvyšší dosaženou úrovní, stejně jako životy. Pokud pak "doháníš" s jiným povoláním, dostáváš jen jeden život za úroveň.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Odpovědět

Zpět na „Planescape: Torment“