Otázky & odpovědi

Cesty Bezejmenného po sférách s jednou moc ukecanou levitující lebkou.
Stránky: Planescape: Torment

Moderátor: Sadako

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Re: Otázky & odpovědi

Příspěvek od Ave »

Vody píše:Ahoj, mam problem ^__^ hru mam nainstalovanou ze score. Dřív s ní nebyly problémy, ale teďka na novym kompu, když jsem si to chtěl zase zapařit tak mi při kouzlech nějak selže efekt, či co a místo krasné podívané letícího blesku mi tam naskočí rozmazaný obdelníček a není nic pořádně vidět. Nevíte co s tím? :-)
Je to o zákázání něčeho u grafiky po dobu hraní. Pak to zas zapneš. Ale teď ti nepovím co to je, nevzpomenu si. Někde v tomhle topicu už se to řešilo.
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Vody
Sigilan
Příspěvky: 6
Registrován: 15.10.2009 14:33

Re: Otázky & odpovědi

Příspěvek od Vody »

Ok, dík. Jdu hledat :mrgreen:
Poe
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 19.6.2011 11:08

Re: Otázky & odpovědi

Příspěvek od Poe »

Ahoj mám problém s instalací češtiny do Planescape: Torment..
Při pokusu o otevření češtiny mi vyskočí tato tabulka: http://clip2net.com/page/m71321/14879980
Zkoušel jsem různé češtiny (i tu 3Mb) a stále nic, reinstal hry také nepomohl.. =(
Nevíte někdo co s tím?
Předem dík, fakt bych si tu hru zapařil.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Otázky & odpovědi

Příspěvek od valcik »

Poe,
táto chyba je typická pre situácie, keď je spúšťaný program napísaný pre novší OS. Spúšťaš to na nejakej staršej verzii Windows, či snáď v emulátore pod Linuxom? (Ak áno, potom pomôže len novší Windows.)
Poe
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 19.6.2011 11:08

Re: Otázky & odpovědi

Příspěvek od Poe »

To mi chceš říct že se budu muset vzdát XPček? Hrami mi normálně jde jen ta čeština ne a ne se nainstalovat :-( A nějaká vychytávka by na to nebyla? Přeinstalovávat OS se mi fakt nechce.. Budu rád za každou radu.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Otázky & odpovědi

Příspěvek od valcik »

Hm, pod WinXP som inštaloval češtinu bez problému, myslel som že snáď používaš Win98 alebo ešte starší.
Vyskúšaj si aktualizovať všetky potrebné knižnice, najmä pre Visual C++, alebo si prípadne nainštaluj posledný Service Pack, ak ho ešte nemáš. Nič iné mi nenapadá.
edit:
..a NET Framework si updatni tiež, ten tuším na inštalačke WinXP vôbec nie je.
Poe
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 19.6.2011 11:08

Re: Otázky & odpovědi

Příspěvek od Poe »

Tak to už fakt nevím..
mám Windows XP Profesional SP3 (+ všechny aktualizace), Microsoft .NET Framework 3.5 (4.0 mi nejde).
Jen nevím jak na tu aktualizaci knihovny..
Mno jak na to tak koukám tak se vrhnu do přeinstalování OS, s tím bude méně práce než hledat problém.
Nevíš jestli to jde pod Win 7?
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Otázky & odpovědi

Příspěvek od valcik »

Neviem, tiež mám WinXP. Inštalátor češtiny mi ale funguje bez problému.
Aktualizácia knižníc pre Visual C++ je voľne dostupná na stránkach MS:

Kód: Vybrat vše

http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=5555
Ecce Homolka
Sigilan
Příspěvky: 1
Registrován: 27.6.2011 17:54

Re: Otázky & odpovědi

Příspěvek od Ecce Homolka »

Co se týče instalace češtiny. Měl jsem stejnej problém na Win Vista a jediný co mi pomohlo, bylo spustit win v nouzovým režimu, naistalovat češtinu a pak už jen spustit hru ;-)
Poe
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 19.6.2011 11:08

Re: Otázky & odpovědi

Příspěvek od Poe »

Paráda děkuju moc.. Nainstalování češtiny v nouzovém režimu opravdu funguje na 100%. :applause:
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky & odpovědi

Příspěvek od Carlos »

Poe píše:Paráda děkuju moc.. Nainstalování češtiny v nouzovém režimu opravdu funguje na 100%. :applause:
Pokud ti podobný problém dělají i instalace starších her (většinou pirátské kopie, ale ne nutně), je řešení stejné. To jen tak na doplnění.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Kyng
Sigilan
Příspěvky: 1
Registrován: 25.7.2011 20:59

Re: Otázky & odpovědi

Příspěvek od Kyng »

Ahoj, potřeboval bych poradit, hra mi neuprosně padá, mam to nainstalovaná podle tohoto návodu http://www.planescape.wz.cz/tipy.php#instalace mam 4cd verzi hry, Windows 7,. Jednou za cas se vytvori misto nebo situace kdy hra vzdy spadne, v tudle chvili je to napriklad u ty carodejnice na hadrnikove namesti, kdyz u ni prespim a chci odejit, tak ve chvili kdy ma prijit loading hra spadne. Dost casto hra spadne kdyz pouzivam kouzla (a kdyz hraju za maga tak je to celkem neprakticky) skoro mi az pride ze je to v situacich kdy ma hra vykreslit hodne grafickych efektu :/. Nevite nekdo nejakej typ, kterej by to vyresil?
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky & odpovědi

Příspěvek od AlieN »

Kyng píše:Ahoj, potřeboval bych poradit, hra mi neuprosně padá, mam to nainstalovaná podle tohoto návodu http://www.planescape.wz.cz/tipy.php#instalace mam 4cd verzi hry, Windows 7,. Jednou za cas se vytvori misto nebo situace kdy hra vzdy spadne, v tudle chvili je to napriklad u ty carodejnice na hadrnikove namesti, kdyz u ni prespim a chci odejit, tak ve chvili kdy ma prijit loading hra spadne. Dost casto hra spadne kdyz pouzivam kouzla (a kdyz hraju za maga tak je to celkem neprakticky) skoro mi az pride ze je to v situacich kdy ma hra vykreslit hodne grafickych efektu :/. Nevite nekdo nejakej typ, kterej by to vyresil?
Řeším teď podobné problémy - co se týče zabugovaného kouzlení tak toto vyřeší zakázání hardwarové akcelerace ve Windows, případně odinstalování ovladačů grafické karty (pak se mi sice objevil bug s tím že v menu za kurzorem zůstává jeho stopa, ale to už je snesitelný problém).

Časté padání hry při loadingu další lokace "většinou" problém velký také není, protože hra "většinou" nepadá úplně pokaždé (alespoň mě ne) a před každým loadingem hra ukládá autosave a tudíž i když spadne, tak je možné rychle navázat tam kde hráč skončil.
Horší je když hra při vstupu do nějaké lokace padá úplně pokaždé a jinak se do ní dostat nedá (např jako do márnice - když to nejde dveřmi, tak se stačí zabít) - prý může pomoci promazání cache složky v adresáři se hrou, mně nicméně pomohlo až její komplet nové nainstalování.
Nechal jsem si na disku ale i instalaci starou - v té nové mi totiž tímto způsobem padají zas lokace jiné než ve staré, takže mám na disku dvě a občas mezi nimi přetahuju savy podle toho co kde padá.
Bizarní řešení, nicméně prozatím funkční.
Uživatelský avatar
Patejl
Sigilan
Příspěvky: 73
Registrován: 30.12.2005 0:31

Re: Otázky & odpovědi

Příspěvek od Patejl »

Ahoj, teď znovu hraje PS:T a chtěl jsem se zeptat, při zvyšování úrovně za bojovníka, jak se dají přidělit dovednosti zbraním, jde to vůbec nějak? (v tabulce s postavou mám pořád akorát jedno "plusko" k sečným zbraním a pěstím, ale zároveň je tam napsáno : "nevyužité sloty: 5" ).

Díky za odpověď, je mi divné že by to nějak nešlo :)
What can change the nature of man...? // Co muze zmenit charakter cloveka...?
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Otázky & odpovědi

Příspěvek od valcik »

Pri zvyšovaní úrovne sa to nedá. Musíš nájsť skúseného trénera, ktorý ťa naučí, ako sa so zbraňou zaobchádza.
Odpovědět

Zpět na „Planescape: Torment“