Otázky & odpovědi

Cesty Bezejmenného po sférách s jednou moc ukecanou levitující lebkou.
Stránky: Planescape: Torment

Moderátor: Sadako

Odpovědět
EhiQ
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 1.11.2010 10:40

Re: Otázky & odpovědi

Příspěvek od EhiQ »

zdravim, mam takový problém technického ražení. Instalace score 2cd(patch) + čeština + fixpack. Jednak ve hře se špatně zobrazuje grafika (bohužel mam Nvidia) ale to se vyřešilo nastavením na softwarově. Ale to hlavní, hra se občas zasekává v tom smyslu že mi nejde ani navázat rozhovor, a další věc při boji někdy nereaguje na útok (A). Nevíte někdo co s tím ?
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Otázky & odpovědi

Příspěvek od Field Mouse »

To, že nejde udělat rozhovor, nebo zaútočit, se mi taky občas stává - obvykle stačí v případě rozhovoru uložit hru a znovu načíst. V případě boje pak účinkuje dát postavě rozkaz od soupeře poodejít, odpauzovat hru, po chviličce znovu zapauzovat a nyní už by kliknutí na útok mělo fungovat.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
EhiQ
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 1.11.2010 10:40

Re: Otázky & odpovědi

Příspěvek od EhiQ »

Field Mouse píše:To, že nejde udělat rozhovor, nebo zaútočit, se mi taky občas stává - obvykle stačí v případě rozhovoru uložit hru a znovu načíst. V případě boje pak účinkuje dát postavě rozkaz od soupeře poodejít, odpauzovat hru, po chviličce znovu zapauzovat a nyní už by kliknutí na útok mělo fungovat.
dobře, no a na to asi nějaký fix neexistuje že? a ještě jedna věc mam tu verzi ze score z uloz.to 2CD jenže se to nainstalovalo zřejmě jen z jednoho cd a to druhý cd (iso) to chce při spuštění musim ho vždycky dát do další virtuální jednotky, nejde to i jinak?
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Re: Otázky & odpovědi

Příspěvek od Ave »

Ahoj, tak mám taky menší problém. Koupila jsem si nový 22'' monitor a chtěla bych se zeptat zda existuje jiná možnost nastavení rozlišení planescape:torment, než je aplikace Widescreen Modu nebo jestli ho teda mám nainstalovat.
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Otázky & odpovědi

Příspěvek od valcik »

Ave,
widescreen funguje parádne, máš s ním nejakú zlú skúsenosť?
Neviem či existuje iná možnosť, ako rozbehnúť PS:T vo vyššom rozlíšení.
K widescreen modu ale doporučujem ešte jeden doplnok, ktorý vycentruje všetky dôležité časti užívateľského rozhrania do stredu obrazovky. Rovnako aj ten mám otestovaný, funguje bezvadne.

PS:T User Interface mod
(najskôr treba nainštalovať widescreen mod; až potom UI mod)
http://www.shsforums.net/index.php?app= ... owfile=683
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Re: Otázky & odpovědi

Příspěvek od Ave »

valcik: Nemám, jen jsem se ptala, protože Baldur's Gate II mi šla celkem v pohodě přenastavit na 1024x768, ale dobře, dala jsem na tebe. Dík za tu utilitku pro centrování, takhle to vypadá skvěle. Dík za pomoc :)

Jen je mi líto te rozehrané hry co jsem měla.
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky & odpovědi

Příspěvek od MCZ »

Ave: hru snad znovu začítat nemusíš (pokud nepřidáš ještě nějaký další fixpack), ne?
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Re: Otázky & odpovědi

Příspěvek od Ave »

V readme od Widescreen Modu bylo že doporučují začít novou hru, protože dochází u starých savů ke spostě padání.
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky & odpovědi

Příspěvek od MCZ »

A jak jsi daleko? Že už bys rovnou mohla těch patchů nainstalovat více (tady a tady; dost možná ale některé nejsou kompatibilní s češtinou).
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Re: Otázky & odpovědi

Příspěvek od Ave »

Opatchováno. Děkuju.

No předtím jsem byla už skoro u Ravel (ano, to hodně naštve)

BTW, co vy si myslíte o rozlišení 1024x768 pro PTS? MYsléte že je takhle dobré? (Když jsem měla sedmnáctku monitor, rozlišení bylo zasazené asi na 800x600 a přišly mi podstavy zbytečně obrovské, teď velikostně omnoho víc připomíná Baldur's gate (ač je stále větší)) Ptám se, protože pro mne jsou nejmenší rozdíly ve velikostech děsným nezvykem :lol:
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky & odpovědi

Příspěvek od MCZ »

Ave: jaké má tvůj monitor nativní rozlišení?
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Re: Otázky & odpovědi

Příspěvek od Ave »

Tuším že 1280x800. Alespoň se tak chová. Ale v tom rozlšení mi přišlo PST poněkud...takové protáhlé a úzke po stranách
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky & odpovědi

Příspěvek od MCZ »

To určitě není nativní rozlišení pro 22 palcový monitor, spíše tak pro 15,6" :-).

Ideálně se koukni na krabici nebo manuál toho monitoru, mělo by to tam být napsané; pravděpodobně to bude buď 1680x1050 nebo 1920x1080.

Ale můžeš to zjistit i jinak - klepni někde na ploše pravým, dej Rozlišení monitoru nebo Vlastnosti (podle verze systému) a tam najdi, jaké máš nastavené. Rozbal si nabídku a zvol si nejvyšší možné (to je v případě LCD nativní), bude to asi jedno z těch dvou uvedených. Možná už bude i nastavené (to asi nejlíp zjistíš podle toho, jestli se ti obrazovka nezdá trochu rozostřená - v tom případě je vybrané špatné). A pak zopakuj instalaci toho widescreen modu (nejlíp podle nějakých instrukcí kvůli případné odinstalaci apod.) a přesně tohle rozlišení nastav i Planescapu.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Otázky & odpovědi

Příspěvek od valcik »

Hm, pri starších hrách s izometrickou grafikou nerád používam natívne (tj. maximálne) rozlíšenie monitora.
Momentálne hrám na 19" monitore, ktorý má rozlíšenie 1280x1024 a pri inštalácii PS:T widescreen modu som nastavil 800x600; rovnaké rozlíšenie volím aj pri Falloute.
Preto myslím, že na 22" obrazovku úplne stačí 1024x768, ako spomenula Ave.

Tieto staré hry majú rozmery hernej plochy navrhnuté tak, aby príliš veľa detailov neodvádzalo pozornosť od hlavnej postavy, plávajúcich textov ap.
Keď som skúšal niektorú hru rozbehnúť vo vyššom rozlíšení, nepáčila sa mi. Postavy boli príliš malé, zobrazovalo sa aj viac textov (najmä plávajúcich) a nedokázal som sa do atmosféry hry ponoriť tak, ako som zvyknutý, pretože som očami neustále behal po obrovskej hernej ploche. Mnohé grafické detaily, ktoré inak obdivujem, som si pri hre na vysokom rozlíšení vôbec nestihol všimnúť.
Naposledy upravil(a) valcik dne 16.11.2010 10:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Re: Otázky & odpovědi

Příspěvek od Ave »

Tak já mám rozlišení 1200x960. Ve větších už je všechno buď malé, nebo takové zkosené ze stran. A nebylo náhodou uWidescreen modu povolené nejvyšší rozlišení 1200x800? :eh: :think:

Teda, souhlasím s valcikem, taky nabývám tohoto pocitu. Dokonce jsem nakonec musela přenastavit BG II nazpět protože bylo opravdu nemožně prťavý a nečitelný. A na 1024x768 je herní plocha planescape vskutku obrovská
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Odpovědět

Zpět na „Planescape: Torment“