Gothic 1, 2 + datadisk

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Siki
Sigilan
Příspěvky: 97
Registrován: 5.1.2006 18:50
Bydliště: to neznate
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Siki »

AlieN píše:s pc nic nemám (žádná jiná hra to nedělá), je to Gothic 2 a je to verze ze score (jen pár měsíců stará, takže by měla být se všemi patchi)
tu samou verzi mam taky a nedela mi to tak newim v cem by to mohlo byt :cry: ale kdyz narazim na reseni tak ho sem napisu.ale Gothic nekdy pada ale ne tak casto
Uživatelský avatar
Killdozer
Sigilan
Příspěvky: 463
Registrován: 23.10.2005 15:13
Bydliště: Friendly Arm Inn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Killdozer »

AlieN píše:Bleh, ta hra mi strašně padá (skoro co hodinu) :-x - je to problém všech a nebo jen u mě:?:
mám tu samou verzi. možná to bude komplem... zkus zkontrolovat DX, ovladače a tak...
je hezké, když se lidé spojí jako řetěz.. je ale krásné, když se spojí jako kroužková košile...

http://www.immortalfighters.net
Draci doupe ponetu
Uživatelský avatar
Grakchus
Sigilan
Příspěvky: 48
Registrován: 18.7.2006 16:12

Příspěvek od Grakchus »

tak ja dohral oba dily, nevim kterej me bavil vic oba sou trosku jiny, v 1 byl fakt skvelej pribeh a ve dvojce zase vic moznosti, vice zbrani, lepsi questy, vetsi prostredi...faktem je, ze jsem se u hrani fakt bavil....a klidne si to zahraju jeste parkrat:-)
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

já jedničku zatím nehrála, ale pořád zvažuji, jestli do ní nemám jít, zvlášť když je nyní hra téměř zadarmo. Dvojku hraji, i když nyní si dávám přestávku kvůli čtyřem drakům. Jednoho totiž né a né zabít. Jinak je to po dlouhé době hra, u které jsem se lekala. Člověk je tak rozmazlený z jiných her, že nebezpečí bývá vidět a né , že mě najednou sejme něco ze zadu jednou ranou. :snooty:
Uživatelský avatar
Calis
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 1.8.2006 18:43
Bydliště: Márnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Calis »

Dohrál jsem G1,2 i datadisk.Jednička byla dle mého názoru více atmosférická rozhodne jsem za noci mazal raděj do tábora než abych se někde toulal narozdíl od dvojky kde se mnou jednali tak nějak v rukavičkách:))alespoň ze začátku.Dvojka zase mela více úkolů a mohli jste na delší dobu odběhnout od hlavního příběhu.Oboje rozhodně skvělé hry datadisk mě trošku zklamal ale též stoji za zahraní při cekaní na G3.

Vanda: mě se na draky osvědčil lektvar rychlosti a neměli moc šanci mě tím ohněm trefit ;-)
Hledět příliš do minulosti znamená nehnout se z místa, zabývat se budoucností znamená žít v nejistotě.Přítomnost je to oč tu kráčí a je třeba si vychutnat každý okamžik.
kronos
Sigilan
Příspěvky: 1
Registrován: 16.9.2006 21:14
Bydliště: ledový palác : )

Příspěvek od kronos »

cus, já jsem taky hrál jednicku a dvojku , ale po pravdě mě víc bavila jednička protože tam byl tábor v bažinách ;-) . Jo a taky se už těšim na 3 ale skoda že neni multiplayer to by bylo super :-D
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Calis: to já ty draky zabiju všechny, ale mám tam bug. Prostě je ten poslední nesmrtelný, ať to vezmu z které strany chci. Radili mi, že se to stává, když plním úkoly a ani se moc neptám, ale i když se ptám, tak stejně je ten poslední nesmrtelný. :-( Asi můžu hrát dál aniž by někomu vadilo, že jsem zabila ty draky jenom tři, ale štve mě to, že to nejde. Teď mi pro změnu zbývá drak ledový, ale vzhledem k tomu, že už mi poděkovali za zabití všech draků a nikomu tenhle ledovej nevadí, tak bude asi taky nesmrtelný.
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Á, po několikáté jsem rozehrál Gothic II... A ani jednou jsem ho díky příšerným bugům nedohrál. Zrovinka dnes jsem zjistil, že nemůžu obnovit sílu Innosova oka, neb mi hra neumožní používat alchymistickou kolonu. :roll: Navíc hra při nahrávání často padá...
Co na TOHLE říct? Snad jen: SMRT Piranha Bytes. Tolik fatálních bugů jsem v žádné hře neviděl. Nejvíc mě na tom nasírá, kolik času u toho člověk musí strávit a pak... :-x
Jedinou útěchou pro mě je, že Gothic II začínal být pekelně nudný. On je jednou z nejpřeceňovanějších her vůbec - idiotský systém boje, kdy není žádná možnost bojovat s více nepřáteli najednou, trapná kouzla, jež připomínají prskavky, nudný klišovitý příběh... atd... atd...
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Já se u Gothica 2 setkal jen s padáním hry (docela častým, ale nikdy při nahrávání) a jednou jsem propadl zdí, na jiné bugy jsem nenarazil. I přesto mě ale hra velice bavila a to po celou dobu.
Ve hře je perfektní oběvování cizího a nepřátelského světa který je přitom docela živý a hlavně realisticky drsný - většina nepřátel je mnohem silnějších než hlavní postava. Boje mě později, až jsem byl silnější, hodně bavily, ale je pravda že zlepšit by se na nich dalo docela dost (s boji ve skupině jsem problém neměl - většinu silnějších nepřátel jsem vylákával ze skupinek a zabíjel po jednom).
Hál jsem přitom za paladina takže jsem většinou bojoval mečem, ale ke konci jsem i docela dost kouzlil a ty jeho kouzla jsou hodně silné.
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Příspěvek od raider »

Adieu: tak to mas docela smolu, lebo uz som hral G1 a 2 (+NotR) niekolko krat a na podobne bugy som nenarazil.
btw k tomu boju... G1 a 2 povazujem za jedni z mala hier kde musis pri boji bojovat a nie iba klikat, takze subojovy system povazujem za velmi vydareny.
Ked uz hovoris o fatalnych chybach ... hral si G3 ? :lol: Tu by som ani nezelal smrt Pyrana Bytes (to by som vlastne nezelal nikomu),ale skorej by som nadaval na JoWood.
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

raider: Ono když Gothic II poněkolikáté rozehraješ, a přitom se soustředíš hlavně na to, abys zase neudělal něco, co ti tu hru znemožní dohrát a následně zjistil, že se to opět stalo a nemáš žádnou šanci, jak to napravit... to naštve. :-P

Gothic II tímto pokládám definitivně k ledu a pokud ho ještě někdy rozehraju, tak jedině s datadiskem, který snad už ty příšerné bugy odstraní (ovšem určitě přidá nové, tím jsem si jistý... :-) ).
Btw Gothic I považuju za jednu z nejlepších her všech dob. ;-) Jednička mi tedy přišla o hodně lepší (hlavně díky skvělému příběhu a atmosféře) a nemůžu se ubránit dojmu, že za přehodnocením dvojky v recenzích stojí podhodnocení jedničky - přeci se vše dostane do rovnováhy. :lol:

ad soubojový systém:
AlieN píše:s boji ve skupině jsem problém neměl - většinu silnějších nepřátel jsem vylákával ze skupinek a zabíjel po jednom
To mi právě přijde idiotské. Kdyby autoři namísto neexistující AI, která umožňuje takto nepřátele odlákávat, zakomponovali něco, jako se chystá v The witcher, tedy dva druhy boje - jeden proti jednotlivcům a druhý proti skupinám. Tohle na mě totiž působí dost směšně. Ale už to k těm Gothicům tak ňák patří, pravda. :lol:
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Adieu píše:To mi právě přijde idiotské. Kdyby autoři namísto neexistující AI, která umožňuje takto nepřátele odlákávat, zakomponovali něco, jako se chystá v The witcher, tedy dva druhy boje - jeden proti jednotlivcům a druhý proti skupinám. Tohle na mě totiž působí dost směšně. Ale už to k těm Gothicům tak ňák patří, pravda. :lol:
To ale nefunguje u všech, ti chytřejší, tedy vlci a skřeti, bojují takřke vždy ve skupině (hmm, a dva různé způsoby boje mi přijdou jako hodně špatný nápad :-?)
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

A právě proto není šance např. skřety porazit (když pominu to, že odlákat jde jakýkoli protivník, jen někteří hůře). Jinak dva způsoby boje mi přijdou jako famózní nápad. :lol:
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Příspěvek od DerAdler »

Hmmm.... hru som dokončil niekoľkokrát a musím prehlásiť, že s technickými bugmi som sa nestretol (teda aspoň s takými, ktoré by som si s nenávistným vrčaním vryl do pamäte). Tobôž nie s takými, ktoré by mi znemožňovali ukončiť nejaký quest. Čo s a týka súbojového systému, nemám žiadne výhrady (mne osobne celkom sadol). Boj proti presile zo začiatku problematický naozaj je, ale v neskorších fázach je to pohodička ;-) .
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Tak. S rezervou jednoho dne jsem si uvědomil, že mám jeden starší save a dal Gothicovi II ještě další poslední šanci. Tentokrát jsem si dal pozor, abych v koloně nenamíchal žádný lektvar, anžto právě to bylo příčinou její další nefunkčnosti, a - DOHRÁL jsem to! :angel: A že už bylo na čase...

(btw kouzlo "Ohnivý déšť" nemá chybu :lol: )
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“