Gothic 1, 2 + datadisk

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Bhaall píše:
sevencreature píše:...byl ze začátku trochu těžší, ale ke konci byl zase lehký...
Není to takto obdobně u většíny RPG? ;-)
Mluvím tu o extrému - co jsem viděl kamaráda, co hrál G2 s mágem, tak mi konec hry připomínal procházku růžovým sadem - "Jůůů, drak!" "Blam, blam", drak umře, "Jůůů, další drak!" a tak dál.

Osobně nemám rád, když jsou RPG ke konci moc jednoduchá...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

No s tím datadiskem je těžká celá hra. Autoři právě vyslyšeli volání fanoušků a vše pořádně stížili. Čímž se třebas pro mě stal G2 prakticky nehratelným...
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

Prosím nevýte někdo, jak si nacheatovat lektvar vyléčení pátračské nemoci ( tak tomu říkám já)? Pyrokar mi ho nejspíš kvůli bugu neprodá, a teď ho zrovna potřebuju. Moc mi na tom záleží takže prosím rychle.

BTW: Ptal jsem se na gothicz fóru, ale tam na to nějak nereagují :-? .
EDIT: Jde o Gothic 2.
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Příspěvek od DerAdler »

Tak som sa pustil do Gothic 2 Gold. Je pravda, že obtiažnosť sa zvýšila spolu s nákladmi na zvyšovanie skillov (za level dostanete 10 "dovednostných" bodov a na vyšších urovniach už dáte napr. za 1 bod sily 5 týchto bodov). Túto zmenu som privítal, pretože Vás núti špecializovať sa na určité oblasti a v boji využívať viac taktiku. Ďalej mám pociť, že povolania sú viac vybalancované (kamarát hrá za žoldáka, ja za mága a musím sa priznať, že aj na vyšších leveloch to nie je žiadna slasť). Mýtus o mágovi, ktorý po ťažkých začiatkoch prechádza zvyšok hry s prstom v pr... ehm... v nose, padá. Zatiaľ som len v 4. kapitole (čo je približne polovica hry), takže sa to možno ešte zmení. Uvidíme. Svet je prepracovanejší, staré lokácie prerobené, questy idú viac do hĺbky... Ak k tomu prirátam nové kúsky výzbroje a novú lokáciu, výsledok je viac než uspokojujúci. Toľko zatiaľ moje dojmy. Priebežne podám hlásenie.
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
ooooooo
Sigilan
Příspěvky: 1
Registrován: 12.3.2008 16:19

Pro ty, kdo hráli Gothic 2

Příspěvek od ooooooo »

Prosím, potřeboval bych poradit:
Hraji G 2 za mága, jsem na konci, tak si to chci pořádně "užít". Chci si vytvořit kouzelnou runu "Wave of Death" a potřebuji na ní surovinu - Černá perla ("Black Pearl"). Vím, že jednu má Luthero ve vyšší čtvrti v Khorinisu, ale tu už jsem na něco použil. Nevíte někdo, kde bych mohl najít druhou perlu?

Díky moc za radu
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Re: Gothic 1, 2 + datadisk

Příspěvek od Illuminating »

Myslim, že jí má ten mág, kterej se modlí u svatyně cestou ke klášteru. ;-)
Jestli ne, tak by ji měl mít ještě ten mág, kterej Ti za novice zadal úkol s rozdělováním klobás.
Danča
Sigilan
Příspěvky: 64
Registrován: 11.3.2007 9:29

Re: Gothic 1, 2 + datadisk

Příspěvek od Danča »

Ahoj začala jsem hrát G. Mám pár dotazů.Dostane po dosažení úrovně člověk body, které může rozdělit dle uváření? JDosáhla jsem úrovně (první) a nic se nestalo. 2. dotaz- jak se zbavit Muda nebo jak se jmenuje? Řeknu ztrať se a on, že mám blbou náladu je se mnou dál :-(
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Re: Gothic 1, 2 + datadisk

Příspěvek od Bodkin »

Za každý dosáhnutý lvl dostaneš 10 bodů, které můžeš převést - ať už do zvýšení síly/obratnosti nebo zlepšení nějakého druhu meče/luku - ale jen tím, že najdeš učitele, který tě v dotyčné věci potrénuje. Dá se říct, že ty body jsou platidlem učitelům za vylepšování. Například Diego ti zvedne sílu nebo dexterity.

Muda se jde zbavit snadno - nožem pod žebra. Další možnost - stejně tak drastická, leč s menšími nároky na svědomí, je ho zavést k nějakému těžkému monstru a tam ho nechat sežrat. :anxious:
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Re: Gothic 1, 2 + datadisk

Příspěvek od Illuminating »

sevencreature píše:Carlos: Já mám verzi 1.32, ale díky za odkaz - díky němu jsem zkusil znova zapátrat (po čase) na netu a zjistil jsem, že už je konečně crack na tu moji verzi venku :-P Heh, ale že ten Gothic nevypadá zas tak hezky, jak jsem si ho pamatoval :-)

Jinak jestli máš CD, tak není divné, že ti to nenaběhne - já jsem při instalaci musel několikrát vyndávat CD, protože se odmítaly nadetekovat (nj, moje mechanika už má nejlepší roky za sebou - resp. asi 3 roky), ale tohle bych sváděl spíš na média (a to jsem z nich Gothic 2 instaloval jen jednou).
Jen taková malá otázka: Takže ho teda nakonec potěch měsících nebo letech cos ho koupil konečně zahraješ? :-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Gothic 1, 2 + datadisk

Příspěvek od sevencreature »

Asi ano. Časem...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Krokyn
Sigilan
Příspěvky: 205
Registrován: 29.9.2005 11:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Gothic 1, 2 + datadisk

Příspěvek od Krokyn »

Nemáte potuchy, jak funguje odolnost vůči zbraním, resp. jak se odečítá od zranění? Mám zbraň se zraněním 30, ale lurkerovi z hráze v Novém táboře neseberu ani bodík, ale lukem se zraněním cca 25 ano (lurker má odolnost 50 na zbraně a jen 15 na šípy - Gothic 1) Char: Síla 35 - jednoruční 5%, obratnost 25 - luk 0%.
Ve dvojce jsem tohle řešit nějak nemusel, tam to vždy, i když třeba hodně málo, něco sebralo.
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Re: Gothic 1, 2 + datadisk

Příspěvek od DerAdler »

Njn... s lurkerom v novom tábore som mal ten istý problém. Ide zrejme o nejaký bug - mečom som ho ani neškrabol, tak som ho rozstrieľam lukom. A tuším, že mi to robilo len v českej verzií eXtra klasika, v eng. originály som na podobný problém nenarazil.
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
Krokyn
Sigilan
Příspěvky: 205
Registrován: 29.9.2005 11:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Gothic 1, 2 + datadisk

Příspěvek od Krokyn »

Dík, to bude ono. Taky mne to napadlo. Na druhou stranu jsem tuhle verzi rád, u dvojky mi louho trvalo, než jsem si k originálu stáhnul funkční nocd. Tahle verze jede samo o sobě bez CD, takže tenhle bug mi tolik nevadí. Zatím mne jednička baví víc než dvojka.
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Re: Gothic 1, 2 + datadisk

Příspěvek od DerAdler »

Ešte sa môže vyskytnúť jeden bug, ktorý Ťa bude stáť veľa nervov. Rebríky v baniach... :-x .
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: Gothic 1, 2 + datadisk

Příspěvek od Adolfik »

Pamatuju si jak bylo s rozjížděním Gothica 2 a datadisku strašnej problém a to i s originálkou. To už jsem si radši sehnal něco z warezu...jenomže tam mi zase mizeli po čase texty z dialogů a další a další bugy... :evil:
Pak jsem si jendoho dne koupil Level časák o PC hrách kvůli zprávám z Falloutu 3 a k tomu na dvd byl přiložený Gothic 2 +datadisk. Asi mě nejvíc dostalo, že když jsem ho samostatně přepálil na jiné dvd, tak hra mi funguje bez nějakého bugového cracku. :shock:
...ale to bývá se všemi hrami přiložených ke game-časákům :applause:
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“