Gothic 1, 2 + datadisk

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Příspěvek od raider »

Akurat som to vcera tiez dohral,ale uz som to zacal znova,lebo nejako nie som spokojny s konecnym levelom (36) na ktorom som skoncil ;-) .
1.Kuzlenie z run vyzaduje urcity kruh magie takze zoldniery asi nemozu kuzlit.
2.Lektvarmi si mozes zvysit atributy nad 100,ty si ich nepouzival? :shock:
3.Niektori aj napriek tomu ze su magovia,vrazaju body do obojrucnych zbrani,ak maju dostatok bodov.Ktory kruh si dosiahol? Teraz sa chystam hrat za maga.
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

raider píše:Akurat som to vcera tiez dohral,ale uz som to zacal znova,lebo nejako nie som spokojny s konecnym levelom (36) na ktorom som skoncil ;-) .
1.Kuzlenie z run vyzaduje urcity kruh magie takze zoldniery asi nemozu kuzlit.
2.Lektvarmi si mozes zvysit atributy nad 100,ty si ich nepouzival? :shock:
3.Niektori aj napriek tomu ze su magovia,vrazaju body do obojrucnych zbrani,ak maju dostatok bodov.Ktory kruh si dosiahol? Teraz sa chystam hrat za maga.
1) A co ti templáři?
2) Ale používal. Ovšem koukni se třebas sem: http://gothicz.net/index.php?document=ntem
3) 6. samozřejmě, jinak bych ani nemohl kouzlit Uriziel. Mmj. nekromantská róba je opravdu fešná. Hned jsem si na oslavu skočil vyyvraždit starý tábor (pěkné meče - Scarův a Gomezův 8-) ).

Mmj. ja končil tuším na lvl 33 nebo 34. Ale stejně už ta hra byla hrozně jednoduchá...
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Příspěvek od raider »

Jab:Templari nekuzlia-kuzlia guru.Inak tie statistiky som videl,preto som to rozohral este raz,nech sa im aspon priblizim :-D .Tentokrat vyskusam magiu.Skusim zozbierat co najviac xp a rozumne ich rozdelit,mozno dosiahnem podobnych vysledkov ako v tych statistikach.
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Mmj. manu jsem měl asi na 108. Neměl jsem jí jak dále zvyšovat (resp. trochu to šlo, ale až z lahviček na úplném konci, to jsem to radši šel dohrát).
100 many = 10 smrtelných vln Urizielu. A tolik jich za sebou nikdy nesesílám. Tak k čemu bych to potřeboval? V inventáři se mi beztak válely stovky lahviček s manou.
Síla dle mého názoru neovlivňuje zranění a obratnost AC. Slouží jen k tomu, aby mohl hráč používat lepší zbraně (Mmj. Uriziel chce sílu 30 :-) ).
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Příspěvek od raider »

Jab:Je pravda ze tej many vela netreba.Inak hral som za bojovnoka a skoncil som s manou 150 :-D .Ale zistil som ze sila PODSTATNE vplyva na sposobene zranenie.Skusal som zo zaciatku na vlkoch zbran ktora mala nizky damage.Zabil som ho asi na 3-4x ...potom som si zvysil silu o 20 a daval som ich dole na jednu supu tou istou zbranou.Ked som to hral 1x,tak som si myslel ze dolezita je technika a dbal som na to aby som sa cim skor stal majstrom a silu som zanedbaval.. mylil som sa..sice som rychlejsie svihal mecom,ale velmi male poskodenie som sposobil.

edit:Som zvedavy ako u teba skoncil Mud :-D -ten chlapik mi obcas poriadne brnkal na nervy.Ale nic zle som mu nespravil (namam to v povahe) aj ked niekedy k tomu vela nechybalo,aby sa mu stala nejaka ,,nestastna nahoda,,. :lol:
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

raider píše:edit:Som zvedavy ako u teba skoncil Mud :-D -ten chlapik mi obcas poriadne brnkal na nervy.Ale nic zle som mu nespravil (namam to v povahe) aj ked niekedy k tomu vela nechybalo,aby sa mu stala nejaka ,,nestastna nahoda,,. :lol:
Zabodnul jsem ho kousek za starým táborem. 8-)
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

raider píše:Jab:Templari nekuzlia-kuzlia guru.Inak tie statistiky som videl,preto som to rozohral este raz,nech sa im aspon priblizim :-D .Tentokrat vyskusam magiu.Skusim zozbierat co najviac xp a rozumne ich rozdelit,mozno dosiahnem podobnych vysledkov ako v tych statistikach.
Tak podle všeho mohou kouzlit i templáři. Ovšem nevím, do jakého kruhu (4.?). :-)
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Příspěvek od raider »

Jab píše: Zabodnul jsem ho kousek za starým táborem. 8-)
To bolo krute. :cry: Ale naozaj nepoznam vela ludi,pri ktorych sa Mud dozil stastneho konca ;-)

Mas samozrejme pravdu-kuzlit mozu aj templary.Ja som automaticky napisal ze templary nemozu,iba ich guru.Vtedy som myslel na npc postavy, nie na hraca :-?
Naposledy upravil(a) raider dne 10.3.2006 18:22, celkem upraveno 2 x.
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

1)Templáři můžou, ale jen do 4. lvl, žoldáci ne, ale stejně pak jdeš na mága - rozdíl hierarchií - Swamp má jen Novic-Templář a magii se můžeš učit od začátku, v Novym je to Bandita-Žoldák-Mág vody a kouzlíš až za mága ve starym Stín a pak buď mág ohně nebo strážce, tady si vybíráš a kouzlíš jen jako mág(překvapivě), ale pak stejně končíš v novym.
2)Lektvary - většinu najdeš až na konci v chrámu, ale pár ti jich dá Riordian, pár jich lze najít(ukrást z truhel). Pak ti ještě nějaký věci zvýšej nějakej stat, takže kdybys počkal až budeš mít 100 a pak to použil...
3)Rozdíl mezi mágem a bojovníkem je normálně v tom, jestli máš jen jednoručák a kouzla, nebo všechny zbraně. No a pak je 3. typ zvanej Powergamer, a ta mívá oboje. Např. když jsem hrál naposled, tak jsem měl všechny zbraně Mistr, všechny staty(obratnost, sílu a manu) přes 100, 4. kruh magie, akrobacii. Ale jsou i větší PG... Jinak ty osobní zbraně jsou fajn, Scarův meč - nej jednoručák. Leeova sekera taky fajn...
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
Uživatelský avatar
TeMper
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 10.3.2006 23:40

Příspěvek od TeMper »

K otázce vlivu síly a obratnosti na zranění - velikost těchto atributů je podstatná. Zranění způsobené v boji tváří v tvář se rovná součtu vaší síly a zranění, které dává zbraň. Při střelbě z luku či kuše se pak místo síly počítá obratnost. Stupeň mistrovství má vliv "pouze" na rychlost útoků, šanci na kritický zásah a, u zbraní pro boj zblízka, na kombo (ctrl + šipka dopředu). Ještě se mi povedlo vysledovat, že vysoká obratnost usnadňuje zasažení pohybujícího se cíle, není to ovšem potvrzené.

EDIT: Jen pro úplnost, od výše zmíněného součtu vlastnosti a síly zbraně je ještě třeba odečíst ochranu cíle proti danému typu útoku.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Tak Gothic II snad bude u příštího Score. 8-)
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Příspěvek od raider »

Zrovna som rozmyslal ze si objednam gothic2 gold. Uz som to mal aj v kosiku. Ale ked to ma vyjst v Score tak si radsej na to pockam ,aj ked to bude bez datadisku.
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

raider píše:Zrovna som rozmyslal ze si objednam gothic2 gold. Uz som to mal aj v kosiku. Ale ked to ma vyjst v Score tak si radsej na to pockam ,aj ked to bude bez datadisku.
Já na tom byl tak nějak podobně. Ovšem řekl jsem si, že když už mám v neděli ty narozeniny... :-D
Uživatelský avatar
Krokyn
Sigilan
Příspěvky: 205
Registrován: 29.9.2005 11:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokyn »

Tak jsem si taky pořídil Gothic2
Bohužel mám problém s hraním přes Daemon tools, hra napíše, že byla detekována virtuální mechanika a skončí.
Vyřešil někdo tenhle problém?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Krokyn: Nevyřešil - a po pravdě jsem se k hraní ještě nějak nedostal, takže jsem řešení odložil (zkoušel jsem pár cracků, ale nefungovaly, pár mini-images a taky nefungovaly).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“