Gothic 1, 2 + datadisk

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukas the Gothic
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 4.1.2007 17:38
Bydliště: Chladna blata

Gothic

Příspěvek od Lukas the Gothic »

Taky sem dohral jednicku v poho dvojku taky ale trojku mi uz pocitac nezvladne ma to pozadavky jak k****
Hraju si s ledovými dráčky.
Uživatelský avatar
Sniper
Sigilan
Příspěvky: 85
Registrován: 9.2.2006 9:22

Příspěvek od Sniper »

No je to spatne optimalizovany... proste spatna hra... zahraj si radsi oblivion...
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Příspěvek od raider »

Sniper: ako to chces este viac optimalizovat, ked to nie je rozdelene na bunky ako oblivion? Mne to celkom vyhovuje ... nemusim cakat na load zakazdym, ked idem do mesta\budovy\miestnosti.
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Owain
Sigilan
Příspěvky: 14
Registrován: 7.3.2007 13:10
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Owain »

Prvni dva dily Gothicu jsem dohral jako jedny z mala her. Skutecne brilantni RPG, ktere ma uzasnou atmosferu, vtahne cloveka do hry, je skvele jak okoli reaguje na vase ciny a jak se potom plne citite soucasti sveta. To je neco, co mi chybelo treba v Morrowindu (napada me proto, ze jsem s nim shodou okolnosti zacal hned po dohrani Gothicu 2). Vyborne pusobi take propojeni obou dilu, srdicko jen zaplesalo, kdyz jsem se dostal do oblasti kolonie a v Old campu nalezl stareho dobreho Miltena, nebo kdyz me jsem se setkal s Diegem a podobne je to u vsech znamych z prvniho dilu. K datadisku jsem se zatim nedostal a treti dil me tak nejak neoslovil. Uz to proste neni ono, navic se vsemi temi bugy a HW narocnosti je to o nervy :roll:
Obrázek
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Příspěvek od raider »

Owain píše:... a treti dil me tak nejak neoslovil. Uz to proste neni ono, navic se vsemi temi bugy a HW narocnosti je to o nervy :roll:
Niekde som čítal, že sa pripravuje megapatch zhruba o velkosti 1 GB :shock: Možno to zmení celý súbojový systém a pod a hra sa viac priblíži svojim predchodcom.
... dle všeho bude mít patch velikost celého 1 GB! ...
Bolo to písané až 2. apríla, takže to asi nie je vtip :-D /myslím ten 1 GB ... som zvedavý ako to stiahnem dialupom :roll: /.
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

raider píše:Bolo to písané až 2. apríla, takže to asi nie je vtip :-D /myslím ten 1 GB ... som zvedavý ako to stiahnem dialupom :roll: /.
Hehe. Trpezlivo :-D
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Heh, já tušil, že se u G3 vyplatí počkat (ve všech významech :-) ).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

sevencreature píše:Heh, já tušil, že se u G3 vyplatí počkat (ve všech významech :-) ).
No aj od RELOADED som dakde čital nieco v tom zmysle, že do crackovania sa pustia až keď bude vydaná normálne hratelná hra. :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Gothic 3 imho není úplně špatná hra: atmosféra, hlavně v Myrtaně, často překonává své předchůdce - ze všech fantasy her mi právě tohle připomnělo středověk nejvíc (ty hluboké hvozdy zaplněné poschovávanými rebely :-P ), soubojový systém je o třídu lepší než v předchozích dílech a soundtrack je jedním slovem výtečný.
Za největší problémy pak považuji neuvěřitelnou jednoduchost soubojů (předchozí díly se škodolibě smějí), s čímž souvisí, že už poměrně brzy můžete sami rozsekat třicet orků najednou (navíc neútočí dohromady, maximálně dva orkové z té hromady kolem vás seknou a ostatní se kryjí, i když by mohli útočit :roll: ), opět nulová AI, díky níž se dobývání měst mění v tragikomedii, postavy, které mají k uvěřitelným charakterům s vlastní duší asi stejně daleko jako hajzlpapír, ale hlavně hloupoučký hlavní příběh neobsahující zcela žádné dějové zvraty - prostě hledáte po celé zemi artefakty a při svém snažení se přikloníte buď k Beliarovi (orkové) nebo Innosovi (lidé).
Ano, aby se neřeklo, tak je tam i volba. :roll:

Gothic III je nádhernou ukázkou nového trendu, tj. volnost ve všem. Ovšem já bych od volnosti s radostí upustil, kdyby to znamenalo příběh a po všech stranách vypilovanou hru.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Příspěvek od raider »

G3 má vlastne 3 závery, nie 2. A práve koniec za Xardasa sa mi pozdáva najviac. Myslím, že príp. pokračovanie, alebo datadisk nadviaže práve na tento koniec.
Nie je to zlá hra, len po čase je dosť stereotypná. Hlavne v Myrtane je to ,,dojdi do mesta, získaj reputáciu a osloboď mesto /alebo vyhlaď tábor rebelov/,,.
Nordmar je zas na mňa trošku zložitý. Strašne zle sa tam orientujem a strácam sa. Najviac sa mi páčil Varant.
Asi som nepochopil toto :) :
Adieu píše:... soubojový systém je o třídu lepší než v předchozích dílech ... Za největší problémy pak považuji neuvěřitelnou jednoduchost soubojů (předchozí díly se škodolibě smějí)...
Trochu si tie vety odporujú.
Inak tento súbojový systém považujem nie o jednu, ale aspoň o dve triedy horší ako mali G1 a 2. Tam som sa musel snažiť a dávať pozor na nízkych leveloch /vykrývať údery, mať dostatočnú silu na zranenie protivníka atd/. V G3 som so základným mečom /Orcslayer/ vydržal asi do 45-50 levelu a silu som nezvyšoval /iba keď som získal bonus v arénach/. 3-4 skretov som zvládol hneď na 2.-3. levely ... stačí striedať rýchle a pomalé údery. Protivníci sú totiž féroví a nikdy nezaútočia pokiaľ s niekým bojujete. Ak máte šťastie a stojíte príliš blízko 2. protivníka, stane sa že zaútočí.
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

raider: Jsem si myslel, že mi to někdo předhodí. :lol: Tedy jinak - souboje samotné mi přišly zábavnější, protože nebylo potřeba nějak zaměřovat jeden cíl, ale mohls rozdávat rány na všechny strany a vůbec byly takové dynamičtější (a o to kurva jde, ne? :-) ) než v předchozích dílech.
Ale dokonalé rozhodně nebyly, viz to co jsem zmínil. ;-)
(předchozí díly se škodolibě smějí)
Tím jsem nechtěl naznačit, že by byly v GI,II souboje lepší, ale podstatně těžší a s Nocí havrana z nich až čišela škodolibost autorů :lol:
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

A Gothic 2 Gold (tj. včetně datadisku Night of the Raven) by měl vyjít u příštího Levelu 154 (vychází 4. července). A s ním GT Legends. Snad to bude platit i těsně před vydáním :-)
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

yenn píše:A Gothic 2 Gold (tj. včetně datadisku Night of the Raven) by měl vyjít u příštího Levelu 154 (vychází 4. července). A s ním GT Legends. Snad to bude platit i těsně před vydáním :-)
Přihodím to do té dnešní aktualizace. Btw hodil jsem o tom info i na RPGhry.cz. Ať má dave též co do aktuálky. :-)
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

Tak mám rozjetej Gothic I, Level- 36, (battle) Mág, chapter 5. Tahle hra má svojí atmosféru. Hraju ho už asi po padesátý :-).
Edit: level 26 né 36 :-).
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

SlipKnoT píše:Tak mám rozjetej Gothic I, Level- 36, (battle) Mág, chapter 5. Tahle hra má svojí atmosféru. Hraju ho už asi po padesátý :-).
Edit: level 26 né 36 :-).
Já hrála jen dvojku, ale na tu jedničku se stále chystám. Ona už vlasně vyšla s nějakým časákem a já na to zapomněla, abych si ji koupila. :doh: Jenže vzhledem k tomu, že mám plný harddisc, tak bych ji zatím neměla ani kam nahrát. Nicméně,až dohraji Neverwinter, tak se chystám dohrát Gothic 2- tam jsem se zasekla na bugu s drakama. Pořád ten čtvrtý nešel zabít a po té, co jsem to celkem zkoušela 2x v různém pořadí, se mi do toho na potřetí nějak nechtělo.
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“