Diablo 2 LoD

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2 LoD

Příspěvek od sevencreature »

Jab: Na DH se nějak nemůžu přihlásit, takže: dmg je cca 1k, Hell Baal pro tuhle postavu není problém. Tiger Strike je pro jiný build, tady je celkem k ničemu, Kicker je založený na CB.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2 LoD

Příspěvek od Jab »

sevencreature píše:Jab: Na DH se nějak nemůžu přihlásit, takže: dmg je cca 1k, Hell Baal pro tuhle postavu není problém. Tiger Strike je pro jiný build, tady je celkem k ničemu, Kicker je založený na CB.
CB je Cobra Strike? Ten maxuješ?

Aha tak Crushing Blow to asi bude spíš. :-)

Btw v zásadě jsem s pomocí někoho (Tordah) na českém fódu diabla vymyslel 3 pro mě zajímavé Assassinky (budu psát jen skilly, která hodlám - víceméně - maxovat).

Assassinka s dvěma claws:
Dragon Claw - 20
Claw Mastery - 20
Venom - 20
Shadow Master - 20
Weapon Block - 20

Assassinka s Claw (/zbraní) a štítem:
Tiger Strike - 20
Dragon Tail - 20
Claws of Thunder - 20
Phoenix Strike - 20
Claw Mastery - 20 / Shadow Master - 20 (podle toho, zda by používala ten Claw či ne)

Assassinka s Claw (/zbraní) a štítem a pastmi:
Tiger Strike - 20
Dragon Tail - 20
Fire Blast - 20
Lightning Sentry - 20
Death Sentry - 20
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2 LoD

Příspěvek od sevencreature »

Jab píše:Btw v zásadě jsem s pomocí někoho (Tordah) na českém fódu diabla vymyslel 3 pro mě zajímavé Assassinky (budu psát jen skilly, která hodlám - víceméně - maxovat).

Assassinka s dvěma claws:
Dragon Claw - 20
Claw Mastery - 20
Venom - 20
Shadow Master - 20
Weapon Block - 20
Tenhle by vcelku šel. Shadow Master je dle mě spíš na obtíž, ale to je každého věc :) Weapon Block na max je mimo PvP plýtvání bodů - návratnost od 12 je bídná. Claw Mastery je taky není nějak zvlášť důležitá.

Ad Lightning Sentry - bez synergií (alespoň jedna) a bez tuny +skillů nepočítej, že bude na Hell nějak efektivní - možná se hodí tak na některé imunní potvory :think:

Tiger Strike v kombinaci s Dragon Tail je taky věc minulosti - Dragon Tail je teď unikátní skill - unikátní v tom, že je neefektivní proti 2 imunitám ve hře - Physical a Fire - což je docela limitující, řekl bych.

Btw když chceš opravdu zábavný a opravdu brutální build, tak udělej max Tiger Strike a používej Ribcracker - a jako finisher normální útok :) Zbytek skillů dle uvážení (max Death Sentry, jak je zvykem).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2 LoD

Příspěvek od Jab »

sevencreature píše:Tenhle by vcelku šel. Shadow Master je dle mě spíš na obtíž, ale to je každého věc :) Weapon Block na max je mimo PvP plýtvání bodů - návratnost od 12 je bídná. Claw Mastery je taky není nějak zvlášť důležitá.
Jo, s tím Weapon Block máš pravdu (co místo toho, Tiger Strike? - byť se tedy pro dvě zbraně tolik nevyplatí...). Claw Mastery bych ale spíš nechal. Se dvěma zbraněmi podle mého smysl má.
sevencreature píše:Ad Lightning Sentry - bez synergií (alespoň jedna) a bez tuny +skillů nepočítej, že bude na Hell nějak efektivní - možná se hodí tak na některé imunní potvory :think:
Mám jí tam jen jako synergii pro Death Sentry.
sevencreature píše:Tiger Strike v kombinaci s Dragon Tail je taky věc minulosti - Dragon Tail je teď unikátní skill - unikátní v tom, že je neefektivní proti 2 imunitám ve hře - Physical a Fire - což je docela limitující, řekl bych.
A kvůli tomu je tam právě Claws of Thunder i se synergií. ;-) Btw PI monstra se s Dragon Tail dají mlátit. Anžto má Area Effect. Tzn. stačí se pustit to potvůrky vedle PI a fire damage se přenese i na ní.
sevencreature píše:Btw když chceš opravdu zábavný a opravdu brutální build, tak udělej max Tiger Strike a používej Ribcracker - a jako finisher normální útok :) Zbytek skillů dle uvážení (max Death Sentry, jak je zvykem).
To by vlastně pak byl ten třetí build, ne? Co pak místo Dragon Tail za skill?
Uživatelský avatar
Mort
Sigilan
Příspěvky: 50
Registrován: 29.4.2006 21:17

Re: Diablo 2 LoD

Příspěvek od Mort »

na 2 claws:

dragon talon max
tiger strike max
phoenix strike max

claws of thunder, podla moznosti
Dragon flight 1
Burst of Speed 10
mind blast 1
death sentry 1
fade 1
Naposledy upravil(a) Mort dne 26.8.2009 23:23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2 LoD

Příspěvek od Jab »

Mort: Všechny ty charge-up i finishing skilly, které tam máš, mají efekt jen na zbraň v levém slotu. Ty by mě zajímalo, na co by pak taková Assassinka měla ten druhý claw. ;-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2 LoD

Příspěvek od sevencreature »

Jab píše:Ty by mě zajímalo, na co by pak taková Assassinka měla ten druhý claw. ;-)
Blok, skilly, víc života, potenciálně větší FHR.

Osobně bych dual claw zkusil asi jen pro WW Assassin (mám jeden takový rozplánovaný build), Phoenix Striker je sice fajn, ale možná až moc náročný na koordinaci (a ne až tak efektivní, popravdě řečeno).
Jab píše:Jo, s tím Weapon Block máš pravdu (co místo toho, Tiger Strike? - byť se tedy pro dvě zbraně tolik nevyplatí...). Claw Mastery bych ale spíš nechal. Se dvěma zbraněmi podle mého smysl má.
No, asi to neuškodí, každopádně bych radši namaxoval DS :)
Jab píše:Mám jí tam jen jako synergii pro Death Sentry.
Death Sentry nepotřebuje synergii, popravdě (a namaxovaná LS ji tak jako tak nevytrhne). Ani Fire Blast ji moc významně nepomůže (+1 exploze DS za každé 3 body v Fire Blast - 5 CE stačí bohatě, když může být venku 5 pastí).

Jab píše:A kvůli tomu je tam právě Claws of Thunder i se synergií. ;-) Btw PI monstra se s Dragon Tail dají mlátit. Anžto má Area Effect. Tzn. stačí se pustit to potvůrky vedle PI a fire damage se přenese i na ní.
Problém je, když máš skupinu PI potvor... A zmínil jsem už, že Fire je asi nejrozšířenější imunita v Diablu 2? .-)
Jab píše:To by vlastně pak byl ten třetí build, ne? Co pak místo Dragon Tail za skill?
Co chceš, to je to kouzlo :)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2 LoD

Příspěvek od Jab »

Hmm, celkově se mi asi nejvíce líbí ten první build ze tří. Jen bych teda nahradil Weapon Block za Death Sentry (bez synergií teda).

P.S. Vůbec netuším, co je WW Assassin.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2 LoD

Příspěvek od sevencreature »

Death Sentry není možné si nezamilovat :-P Jinak Weapon Block je užitečný a čím víc, tím líp, jenom je prostě návratnost od určité hranice (včetně +skillů) hodně nízká, takže investovat se tam vyplatí jen když je to opravdu nutné (v PvP se 60% blok myslím (minimálně v některých buildech) používá). V PvE 50%+
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2 LoD

Příspěvek od Jab »

Já zase teď počítám, která z bojových postav (na blízko) by byla nejničivější. :mrgreen: Jen Amazonku s kopím jsem z toho vynechal (ale ta by pořadí asi ani s Fend a Impale neovlivnila - Resp. s impale by na dmg byla druhá nejlepší po Berserk Barbovi, ale je to tak neohrabaný skill, že jsem ji stejně vynechal).

Barbar suverénně vyhrává na zranění (Berserk + synergie a weapon mastery) a za ním pohodlně následuje Werewolf Druid (s Heart of Wolverine a Fury).

Rovněž tak Barbar vyhrává na rychlost běhu, tedy pokud by měl frenzy. Bez něj (s passive Increased speed) by byl druhý po Assassince (s Burst of Speed) a třetí je opět vlčko druid (s feral rage jako nabíjejícím skillem).

Co se týče rychlosti útoků, tak tady druid nemá konkurenci. Samotný skill werewolf přidává zdaleka nejvíce (byť ze začátku je přeměněný druid o dost pomalejší) a v kombinaci s fury je to opravdu rychlík. Hodí se tak ale obecně rychlá zbraň (nejlepší jsou asi sekery - s těmi druid umí). Kvůli té velké rychlosti běhání a zejména mlácení jsem asi tuhle postavu vždy nejvíce miloval. :-) Po něm následuje Assassinka (s BoS opět a příp. s dragon talon) a třetí je paladin s Fanatismem (a příp. zeal). Čtvrtý by byl zasenc Barbar s Frenzy (příp. asi i Whirlwind).

Co se týče životů, tak tady by jasně vedl Werebere (s Oak Sage a dokonce i bez něj). Werewolf s Oak Sage by byl asi druhý. S Heart of Wolveriny možná až třetí po Barbarovi s Battle Orders (holt se u barbara nejvíce násobí investice do vitality).

U Defense by teoreticky byl nejlepší Barbar (s Iron Skin, Concentration a Shout), nicméně povětšinou na tom asi bude lépe paladin s holy shieldem (+ defiance)

Mňo ale celkově mi z toho vychází nejlépe Barbar (což se ale dalo čekat). Je to univerzální bijec se spoustou prima skillů a vysokým počtem životů. Buď může jít cestou rychlosti (Frenzy atp. - ale to mi celkově přijde jako nejhorší varianta) nebo ohromné damage a problematické defense (Berserk se synergiema) či velmi vysoké defense a slušné damage (Concentration Barbar). Tak či tak Battle Orders asi budou dávat všichni. :-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2 LoD

Příspěvek od sevencreature »

Momentalně je asi nejsilnější a nejuniverzálnější melee postava Frenzy Barb. Titan WW (max STR a 2H Whirlwind je ovšem taky zábavný, ale WW je na nic v UT - Uber Tristramu). Jinak WW Assassin je Whirlwind Assassin.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2 LoD

Příspěvek od sevencreature »

Jinak Werewolf rychlost útoku významně neovlivní, Werebear je mám dojem i rychlejší. A sekery nikdy nebyly pro druidy nějak moc dobré. Obecně nejlepší pro PvE Werewolfa je Ribcracker a potom asi až grál - eth 3 sox Tomb Reaver (vhodný i pro pvp :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2 LoD

Příspěvek od Jab »

sevencreature píše:Momentalně je asi nejsilnější a nejuniverzálnější melee postava Frenzy Barb.
A nemohl bys to opřít o nějaké argumenty? :-) Já vůbec nepopírám, že je to rychlý zabiják. Ale také bude později hodně často umírat, anžto nebude mít dost skill pointů na maxování defenzivních skillů (až na obligátní Battle Orders).
sevencreature píše:Jinak Werewolf rychlost útoku významně neovlivní, Werebear je mám dojem i rychlejší. A sekery nikdy nebyly pro druidy nějak moc dobré. Obecně nejlepší pro PvE Werewolfa je Ribcracker a potom asi až grál - eth 3 sox Tomb Reaver (vhodný i pro pvp :-)
Ovlivní (na 20. úrovni má + 68 k rychlosti) a je určitě rychlejší než Werebear (s werewolfem a fury - jak tě tohle vůbec mohlo napadnout? :shock: ). Se sekyrami druid ale vždycky celkem uměl (/byl s nimi rychlý).
Přímo v boji jsem tu rychlost postav ale nepočítal (jen jsem srovnával skilly). Tedy až na toho fanatick zealota s fury a feral werewolfem (který mi přišel z těhle dvou rychlejší). Je ale možné, že Assassinka (s BoS A Dragon Talon), Barbar (s Frenzy) a Paladin (s fanatismem a zeal) budou v posledku rychlejší. Určitě závisí na zbrani (s takovou phase blade by na tom byl nejlépe ten Paladin, druhý je pak Barbar a až třetí Druid - alespoň dle kalkulátoru)...

P.S. Beru zpět to, že je zealot na základě mých zkušeností pomalejší než werewolf. Teď jsem jednoho oprášil a i se zbraní s "normal" rychlostí je jak blesk. :-)
Uživatelský avatar
Target
Sigilan
Příspěvky: 449
Registrován: 22.3.2006 12:43
Bydliště: Nová Role
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2 LoD

Příspěvek od Target »

Sice werewolf s fury je rychlej, ale zase se ti netrefí všech pět útoků ( aspoň já jsem stim měl problém - možná protože jsem zastával názor : Pryč s dexterity! ). A barbar s frenzy nemá konkuranci.

Ale diablo už jsem nehrál pár let, takže se klidně můžu mýlit.

Jen tak mimo řeč bych chtěl vzpomenout na mojí zkušenost s Fury ve 4. Aktu (HELL). V poslední lokaci jsem zapnul fury, udělal jsem první útok a najednou vidim, mám na sobě Iron Maiden. Pak se jenom modlit, aby se člověk netrefil :lol:
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2 LoD

Příspěvek od sevencreature »

Jab: Mrkni do kalkulátoru diablo2.de na rychlost útoků were-forem - Werebear zpravidla používá Maul, Normální útok, Fire Claws a Hunger (podle buildu). A taky se mrkni, jak Werewolf ovlivňuje rychlost Fury (přidává IAS, ne WIAS).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“