TES III: Morrowind

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: TES III: Morrowind

Příspěvek od Carlos »

Já jsem si zvykl hrát Morrowind jen kvůli tomu, že se procházím krajinou. Většinou nedělám ani žádné questy, prostě se toulám. Je to asi to nejlepší, co mi může Morrowind nabídnout. Plavat přes moře, pátrat na jeho dně, prohlížet každou dostupnou hrobku a jeskyni, vyšplhat na každé pohoří, zdaleka se vyhýbat městům a spoléhat se jen na sebe je naprosto skvělý pocit a dovolím si tvrdit, že žádná jiná hra to nedokázala tak perfektně zprostředkovat.
Při takovém hraní se člověk musí naučit utíkat před nepřáteli, naučit se alchymii sám, vyžívat jen z toho, co kde najde. Pokud se PTmu nelíbilo hraní tak, jak to autoři chtěli, pak doporučuju můj způsob. Je to fakt supr.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: TES III: Morrowind

Příspěvek od valcik »

..práve kvôli tým potulkám po krajine ma láka obratná postava, vytrénovaná v boji s krátkym mečom a strelnými zbraňami; teda zlodej, alebo ranger. Herné prostredie je naozaj parádne, mestá majú zaujímavú architektúru (texturepacky to ešte umocňujú) a otvorená krajina je plná zaujímavých rastlinných a živočíšnych druhov. Hneď v úvode, po vylodení v Seyda Neen, som obdivoval práve tú scenériu a obdiv sa nestratil ani po hodinách hrania. Hehe, vždy keď som táboril vo voľnej prírode, pohĺadal som si najskôr suché a bezpečné miestečko pod mohutným hríbom, či kameňom. :-)

Myslím, že takúto rozľahlú hru treba vychutnávať malými dúškami, stačí polhodina, či hodina hry denne, vtedy prevládajú nové dojmy a neobjaví sa stereotyp.

V hre mi chýbala "doplnková" interakcia s postavami - ak sa napríklad niektorá postava zastavila medzi dverami, nedalo sa cez ne prejsť. Chýbal tu "pokyn", ktorým by ste mohli nešťastníka posunúť o pár krokov nabok. Pri strážach a bodyguardoch je to v poriadku, ak blokujú vchod pred nepovolaným hosťom; ale veľmi otravné je to napríklad v gilde, alebo v Telvanijských vežiach, kde vám "priateľské" NPC často blokujú prístup. (možno sa to dá cez konzolu, tú som ale nepoužíval)
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: TES III: Morrowind

Příspěvek od Carlos »

Na ta předpřiravená povolání se vykašli, jestliže už máš za sebou jedno dohrání, a připrav si vlastní.
Třeba pro hru, jakou jsem popsal výše je ideální: zbraň nablízko dle výběru, luky, alchymie, stealth, security, acrobacy, athletics, lehká zbroj (nebo ještě lépe žádná), ochranná magie, mysticism, armory (pokud se jako já budeš vyhýbat městům) a dál si něco vyber podle stylu.
Rasa pro tohle je ideální v podstatě jakákoli, ale já osobně jsem vybíral mezi Khajiitem, Argonianem a Imperialem, znamení hřebec (stalion tuším?).

Máš z toho něco mezi druidem a rangerem. Do měst chodíš jen krást výbavu, ne prodávat a jinak prohledáváš pustinu. Fakt doporučuju, je to sranda.

Kamarád se taky dobře pobavil tím, že hrál za Orka 'rasistu' - vraždil elfy na potkání, pěkně zákeřně a obíral je, taky pravidelně chlastal Cormyrskou brandy apod. (která je dost drahá) se staženými opileckými efekty to byla docela sranda (vyjma efektu opilosti to taky přidá absinth) a patřil snad do guildy Imperial Cultu (a jen do ní, protože je správné sloužit jedině boží vůli :-) ). Taky stojí za zkoušku si vymyslet takový RP ;-)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
jourada
Sigilan
Příspěvky: 20
Registrován: 1.1.2010 20:22

Re: TES III: Morrowind

Příspěvek od jourada »

Já jsem zase hrál za horolezce...Měl velkou speed a endurance, unarmored a hand to hand. Na každou horu na kterou jsem vylezl jsem položil nějaké boty a udělal screen. Bylo to krásně, k večeru vylézt z dobře zařízeného domu v Caldeře a vylézt si při západu slunce na hřeben a rozhlížet se...Taky když jsem vcházel a vycházel z domu tak jsem se převlíkal, přezouval a na noc jsem měl dokonce i pižamo.
!! BLACK METAL IST KRIEG !!
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: TES III: Morrowind

Příspěvek od scorpioo »

Ako čítam dakoho tu bavi hrať RP štýlom :-D Takže niesom jediný blázon.
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“