Nejoblíbenější RPG

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět

Moje nejoblíbenější RPG je...

Baldur's Gate
65
38%
Fallout
17
10%
Gothic
6
4%
Icewind Dale
8
5%
The Elder Scrolls
6
4%
Neverwinter Nights
6
4%
Star Wars: Knights of the Old Republic
1
1%
Planescape: Torment
35
20%
Ultima
2
1%
Wizardry
1
1%
Jina hra z poslednich cca 6ti let... (Fable, Arx Fatalis atd.)
2
1%
Final Fantasy
10
6%
Final Fantasy
8
5%
Might & Magic
4
2%
 
Celkem hlasů: 171

Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bhaall »

Baldurek suveréně(kvůli němu mě málem vykopli ze školy)
Icewindek
Planescape

IMHO BI nikdy nebude překonáno...věčný mír jeho duši :cry:
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
Teron
Sigilan
Příspěvky: 17
Registrován: 16.7.2007 13:37
Bydliště: hledám
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teron »

U mě vede Arcanum, potom Baldur, pak Gothic, pak Fallout, pak Planscape, pak KotOR 1+2, pak WoW, pak Dink Smallwood, pak Diablo 1+2, pak GTA SA, pak Revenant, pak Ultima, pak Cardhalia, pak ShadowFlare, pak Čertom, a pak už si na moc nevzpomínám, ale určitě nějaké staré pařby jako Dungeon Master, Dark Wood, nebo Riders of Rohan
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

Teron: GTA SA přeci nepatří mezi RPG.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Mecker píše:Teron: GTA SA přeci nepatří mezi RPG.
Hmm... já bych ho tam i zařadil. Ten systém co si pamatuji byl relativně propracovaný, taky tam byly questy atd. Je to samozřejmě stále akční hra, ale některé principy (moderních) RPG tam byly dost výrazné.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

MCZ píše:
Mecker píše:Teron: GTA SA přeci nepatří mezi RPG.
Hmm... já bych ho tam i zařadil. Ten systém co si pamatuji byl relativně propracovaný, taky tam byly questy atd. Je to samozřejmě stále akční hra, ale některé principy (moderních) RPG tam byly dost výrazné.
Já bych to tam neřadil:) RPGčka obecně mám velmi rád, ale GTA SA se mi vůbec nelíbilo:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Vallun: :-D nicméně to, co jsi řekl, snad za pádný argument nepovažuješ ;-).

Mě se (tedy na to, jaký to byl neskutečný hype) GTA SA líbilo velmi, a to především ty části, kdy jsem neplnil žádné úkoly a jen tak se proháněl na motorce krajinou (btw opravdu smekám nad optimalizací - tak rozsáhlý svět na jeden loading, to se moc často nevydí); ideální odpočinková hra.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

no, obecně nee, pro sebe ano:)

původní GTAčko se mi naopak mooc líbilo, krást auta a prodávat je...na nějaké úkoly jsem docela kašlal:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

Tak jestli berete gta sa jako RPG tak v tom případě je RPG i need for speed underground. Samozřejmě že gta sa neni RPG :-).
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

SlipKnoT píše:Tak jestli berete gta sa jako RPG tak v tom případě je RPG i need for speed underground. Samozřejmě že gta sa neni RPG :-).
Argumenty přeplněný příspěvek...
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

MCZ píše:
SlipKnoT píše:Tak jestli berete gta sa jako RPG tak v tom případě je RPG i need for speed underground. Samozřejmě že gta sa neni RPG :-).
Argumenty přeplněný příspěvek...
To je jen vyjádření názoru se kterým se plně ztotožňuji :-)
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

MCZ píše:
SlipKnoT píše:Tak jestli berete gta sa jako RPG tak v tom případě je RPG i need for speed underground. Samozřejmě že gta sa neni RPG :-).
Argumenty přeplněný příspěvek...
Tak ale to je fakt dost precedentní zařazovat hru mezi RPG jen pro RPG prvky. To už by člověk fakt mohl říct, že windowsovská Hearts jsou ad absurdum taky RPG, protože tam protihráči mají jméno, registruje se high-score a člověk může před monitorem vyjadřovat poker-facy o 106 ;-)

GTA má nosné těžiště v akci a RPG prvkz tam pouze jsou. BG je RPG a taky jsou v něm do jisté míry mohou být akční prvky - bez pauzy projíždět souboje. Lze pak snad říct, že je to akční hra?

Každopádně tohle je vždycky dost subjektivní diskuze, takže v rámci subjektivity ji omezím na vyjádření názoru a šlus ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

No jo, já jsem zase ten špatný :twisted: .

Samozřejmě nechci pasovat SA po bok her jako BG, PST apod., jen jsem chtěl poukázat na to, že těch styčných ploch je tu nečekaně hodně (rozsáhlost a snaha o živý svět, nemálo měnících se statistik, úkoly atd...) a abych si na závěr trochu rýpnul - ačkoli stále akční hra, je to mnohem více RPG než některé hry za RPG se považující.

A šlus :-D .
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

MCZ: Ale kuš, každý přece ví (lasičky ftw), že mnohem lepší RPG než GTA je Warcraft 3. Nemluvě o Command & Conquer od RA2 výše. Hmm, ale je fakt, že NFS je nejspíš taky RPG (vžum, vžůůům) :wink:

Hmm, tyhle nové žánry jsou důkazem neutuchající snahy tvůrců her o nové, neotřelé a originální náměty - RPG strategie, RPG auta (vžůůůům), RPG fps, RPG - eh - RPG. Jsem zvědavý, až se objeví RPG operační systémy - na přístup do nastavení tisku potřebujete level 10, získejte trochu zkušeností defragmentováním disku :mrgreen: Dialog se "správcem obrazovky" hned nabude zajímavých nuancí, podle toho, jestli je uživatel dobrého nebo zlého přesvědčení (hmm, hrozby vždycky zabíraly...).

P.S. Letní vedra mě otravují, takže se chci odreagovat i v podobně bezvýznamné "debatě" :mrgreen:

P.P.S. Jinak docela souhlasím - GTA SA bych taky nejspíš označil za (zvrhlé - ve smyslu herního purismu) RPG. A jsme u toho, že RPG je hodně široký pojem, IMO nevymezující až tak dobře jediný žánr her.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

sevencreature píše:Hmm, tyhle nové žánry jsou důkazem neutuchající snahy tvůrců her o nové, neotřelé a originální náměty - RPG strategie, RPG auta (vžůůůům), RPG fps, RPG - eh - RPG. Jsem zvědavý, až se objeví RPG operační systémy - na přístup do nastavení tisku potřebujete level 10, získejte trochu zkušeností defragmentováním disku :mrgreen: Dialog se "správcem obrazovky" hned nabude zajímavých nuancí, podle toho, jestli je uživatel dobrého nebo zlého přesvědčení (hmm, hrozby vždycky zabíraly...).
ROFL :-P
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

sevencreature píše:MCZ: Ale kuš, každý přece ví (lasičky ftw), že mnohem lepší RPG než GTA je Warcraft 3. Nemluvě o Command & Conquer od RA2 výše. Hmm, ale je fakt, že NFS je nejspíš taky RPG (vžum, vžůůům) :wink:

Hmm, tyhle nové žánry jsou důkazem neutuchající snahy tvůrců her o nové, neotřelé a originální náměty - RPG strategie, RPG auta (vžůůůům), RPG fps, RPG - eh - RPG. Jsem zvědavý, až se objeví RPG operační systémy - na přístup do nastavení tisku potřebujete level 10, získejte trochu zkušeností defragmentováním disku :mrgreen: Dialog se "správcem obrazovky" hned nabude zajímavých nuancí, podle toho, jestli je uživatel dobrého nebo zlého přesvědčení (hmm, hrozby vždycky zabíraly...).

P.S. Letní vedra mě otravují, takže se chci odreagovat i v podobně bezvýznamné "debatě" :mrgreen:

P.P.S. Jinak docela souhlasím - GTA SA bych taky nejspíš označil za (zvrhlé - ve smyslu herního purismu) RPG. A jsme u toho, že RPG je hodně široký pojem, IMO nevymezující až tak dobře jediný žánr her.

:lol: :lol: :lol: Tak tohle mě celý dostalo. :-D A Doom 3 je taky RPG protože Když dostanete novou zbraň tak jste zabijákovatější ( smrtonostnější :-)).
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“