Final Fantasy & iné japonské RPG

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Final Fantasy & iné japonské RPG

Příspěvek od Hamster »

Naprostý šok jsem právě zažil, když jsem se konečně rozhodl rozehrát Der Langrisser. Jak může kdokoliv s alespoň náznakem příčetnosti prohnat japonskou hru slovníkem a prohlašovat to za anglický překlad?? To je pro mě něco naprosto nepochopitelného. Nevěřil bych, že mě něco takového tak vezme, ale... :roll:

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

No nic, vybrečel jsem se, tak jdu zkusit ten druhý...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Final Fantasy & iné japonské RPG

Příspěvek od sevencreature »

:-D
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Red
Sigilan
Příspěvky: 63
Registrován: 16.5.2006 13:21

Re: Final Fantasy & iné japonské RPG

Příspěvek od Red »

Jelikož nemám PS a na emulaci si netroufám tak jsem jen vyzkoušel FFVII který je obecně uznávaný jako povedený díl. Vytknul bych hlavně věci po technické stránce, mě vadí když nemůžu savovat všude a načítat teprve po restartu hry, na grafické pojetí (nikoliv na grafiku) jsem si musel dlouho zvykat a měl jsem taky technické problémy. Jinak mě překvapila tragičnost a obskurnost. V některejch pasážích mi bylo do breku
Zobrazit spoiler
Hlavně Aeris, to byla pro mě taková Deionarra Final Fantasy, potom ty vzpomínky :-(
(já jsem hodně přecitlivělej :-? ), jinde jsem se zase nemohl vzpamatovat z obskurnosti některých postav a některých situací. Například když se do družiny přidá kočičák na nějakým mechanickým králikovi nebo když na mě poprvé zaútočila "perníková" chaloupka :-D
Jo a taky mi vadilo že na mě někdo zaútočí i když ho nevidím dříve než v battle módu.
Ale celkově to je parádní hra a určitě patří do zlatého fondu, aspoň u mě.
Ať žije BG a PT!
Uživatelský avatar
LaughingMan
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 9.9.2008 18:35
Bydliště: Midgar sektor 7
Kontaktovat uživatele:

Re: Final Fantasy & iné japonské RPG

Příspěvek od LaughingMan »

Red píše:Jelikož nemám PS a na emulaci si netroufám
Podle mého chyba, není to tak složité a kvůli lepší hudbě a díky filtrům i o něco hezčímu 2D pozadí se to podle mě vyplatí hrát spíš přes něj a taky bys mohl savovat všude (i když samozřejmě zážitku z PS se to nevyrovná).
Red píše:jinde jsem se zase nemohl vzpamatovat z obskurnosti některých postav a některých situací. Například když se do družiny přidá kočičák na nějakým mechanickým králikovi nebo když na mě poprvé zaútočila "perníková" chaloupka :-D
Ta kočka byla ale přece také robot :-).
If you need some fun some good stereo gum Radio #1
Obrázek
Uživatelský avatar
HiHi789
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 13.3.2009 23:27
Bydliště: Nepovím a nepovím.

Re: Final Fantasy & iné japonské RPG

Příspěvek od HiHi789 »

Hráli jste někdo FF1? Měl bych pár naléhavých otázek. :)
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Re: Final Fantasy & iné japonské RPG

Příspěvek od Nanaki »

Už je to dlouho, ale snad si vzpomenu.
Uživatelský avatar
HiHi789
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 13.3.2009 23:27
Bydliště: Nepovím a nepovím.

Re: Final Fantasy & iné japonské RPG

Příspěvek od HiHi789 »

Takže: 1) Jak je to s tím vylepšením hrdinů na třeba rytíře?
2) Nějak jsem se zasekl. Mám 2 krystaly, žlutý a červený, a nemůžu se dostat na kontinenty se zbývajícíma dvěma. Objeví se cesta poté, co vykostím ty 4 tuhé bossáky v Earthgift Shrine? Abych nedostal jen nějaké vybavení. Jinak má psp verzi.
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Re: Final Fantasy & iné japonské RPG

Příspěvek od Nanaki »

1) Příběhové, nedá se minout.
2) Potřebuješ najít Levistone. Pro začátek, běž do Crescent lake, na loď a pluj do přístavu na severu. Pak do Cavern of Ice.
Uživatelský avatar
HiHi789
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 13.3.2009 23:27
Bydliště: Nepovím a nepovím.

Re: Final Fantasy & iné japonské RPG

Příspěvek od HiHi789 »

Jej. Těch Ice Cavern jsem si nevšiml. Myslel jsem, že už to tam mám prozkoumané.
Uživatelský avatar
suichi
Sigilan
Příspěvky: 1
Registrován: 11.8.2009 16:53

Re: Final Fantasy & iné japonské RPG

Příspěvek od suichi »

hello,
vie mi niekto poradiť s hrou Valkyrie profile?Som v nejakej zrucanine na začiatku,valkyrie s princeznou a rytirom zabili tri prišerky a je tam zavreta brana v prvom vchode.Ako ju otvoriť?Dik.
FF sa mi pačili aj keď nepoznam všetky(IV.,V,VI,VII).Moja naj hra:"Legend of dragoon".Mam ešte prejdene Legend of Mana,zač. Beyon the beyond a myslim,že Breath of fire3,ale ta sa mi zasekla :(
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Re: Final Fantasy & iné japonské RPG

Příspěvek od Nanaki »

Tuším, že potřebuješ klíč (Iron-Barred Key), měl by se nacházet někde poblíž v pytli.
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Re: Final Fantasy & iné japonské RPG

Příspěvek od DerAdler »

Chcel by som poprosiť niekoho so sigilanov o pomoc... PSX už vypovedala službu a moja zbierka JRPG ma začína čím ďalej tým viac lákať... skúšal som emulátory na PC (konkrétne pSX a ePSXe). Hry sa mi podarí rozbehnúť, ale grafika akoby bola len v software režime. Pritom na nete som videl obrázky, kde sú použité nejaké grafické plug-iny. Vie mi niekto poradiť konkrétne grafické plug-iny a ich konfiguráciu? Vďaka.
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Final Fantasy & iné japonské RPG

Příspěvek od sevencreature »

Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Re: Final Fantasy & iné japonské RPG

Příspěvek od DerAdler »

7c: thx :)
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“