Final Fantasy & iné japonské RPG

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Wiskas
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 29.9.2005 13:59
Bydliště: Sigil

Příspěvek od Wiskas »

Na PS2 emulátor je, jen zatím není dokončen. Ale v tomhle roce udělali obrovské pokroky jak v kompatibilitě tak v rychlosti, takže třeba FFX je označena jako playable (ale ve verzi 0.9.2, která ještě nevyšla), a když máš dvoujádrový procesor tak i v docela slušné rychlosti.
Více tady.

Nanaki: Není to o něm nikde přímo řečené, podle hry je jak jistě víš ubohá oběť Hojovych experimentů s Mako energií/buňkami Jenovy, ale na mě vždycky působil upírkským dojmem a navíc jak bys definoval upíra jinak, než že je kůl :-D
DoC ještě nemám, koliduje mi s Juuni Kokki (závislost na anime je strašná věc), ale snad bude DD.
Obrázek
Uživatelský avatar
Wiskas
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 29.9.2005 13:59
Bydliště: Sigil

Příspěvek od Wiskas »

DoC dohrán. Musim říct že zcela nechápu průměrné hodnocení kolem 60%. Po hratelnostní stránce je to docela generická střílečka, ale s dobrým RPG systémem a vylepšováním zbraní a bavil mě víc než první dva díly Onimushi (podobný žánr, průměrné hodnocení 84%). Ovšem to vyvažuje velice dobrý příběh a naprosto perfektní hlavní hrdina a navíc z mého oblíbeného světa FFVII. Co víc si přát. Nevýhodou pro někoho ovšem může být povinná znalost hry, s vysvětlováním se moc neobtěžuje, což je jen dobře. Samozřejmě tady jsou i trademarkovaná Squareovská videa v kvalitě AC, kterými opět dokazují, že jsou špičkou v oboru.
Pár výtek by se taky našlo - FMV by mohlo být víc, na disku je ještě celých 500 MB místa; soundtrack sice sedí ke hře, ale nijak zvlášť nevyniká a z nepochopitelných důvodů v něm nejsou žádné remixy z FFVII; mohli se místo střílení více zaměřit na Vincentovy pohybové schopnosti, něco na styl Prince of Persia a taky mohli projevit víc originality, jenže to se dá říct skoro o všech hrách. Shrnutí - není to hra roku, ale za minimalně jedno dohrání to určitě stojí.

a btw už v úterý vychází americká verze Xenosagy III. PCčkárům je to asi ukradené, ale konzolisti se určitě nemůžou dočkat. Hloupý koncentrák :-( Do příštího pondělka to určitě nestihnu dohrát
Obrázek
Uživatelský avatar
LORD celadrius
Sigilan
Příspěvky: 153
Registrován: 31.5.2006 17:28
Bydliště: Sedmé nebe
Kontaktovat uživatele:

Otázka

Příspěvek od LORD celadrius »

Můžu se zeptat?Používá tady někdo program pcsx 2?Mělo by jít přes něj hrát final fantasy x na compu.Potřeboval bych poradit jak se s tim programem zachází.
Neodkládej na zítra co můžeš odložit na pozítří.
Uživatelský avatar
Wiskas
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 29.9.2005 13:59
Bydliště: Sigil

Příspěvek od Wiskas »

V jakém smyslu "zachází"? Nainstaluješ pcsx2, seženeš BIOS (jediná legální cesta je z vlastní ps2, nakonfiguruješ pluginy a dáš Run CD.
Ovšem musím tě upozornit, že pcsx2 a emulace obecně je hodně náročná na procesor, takže slušné rychlosti dosáhneš pouze na silných CPU, nejlépe dvoujádrových.
Obrázek
Uživatelský avatar
LORD celadrius
Sigilan
Příspěvky: 153
Registrován: 31.5.2006 17:28
Bydliště: Sedmé nebe
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LORD celadrius »

Potřebuju se zeptat.V Final fantasy x-2 na speciální povolání potřebuju nějakou spešl...to do čeho se dávaj...?
Neodkládej na zítra co můžeš odložit na pozítří.
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Příspěvek od Nanaki »

Na speciální povolání potřebujes "projet" všechna povolání, která máš v Garment Gripu (snad je to správně, už je to doba).

Tzn : když máš v GG WM, BM, F a T, tak v zápasu musíš být aspoň jednou jako každé povolání.

Btw : není ve hře tutorial ?
Uživatelský avatar
LORD celadrius
Sigilan
Příspěvky: 153
Registrován: 31.5.2006 17:28
Bydliště: Sedmé nebe
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LORD celadrius »

Určitě je,ale to chceš po mně moc,abych tomu rozumněl.
Neodkládej na zítra co můžeš odložit na pozítří.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

V LEVELáckém tématu o Final Fantasy jsem se dočetl, že "Mnoho hráčů také připisuje Final Fantasy VI nejkvalitnější soundtrack, jaký kdy videohra měla."
Tedy jsem si ho stáhl - po pouhých 5 hodinách (je to přes 100 několikaminutových skladeb) si tak silné tvrzení říct pochopitelně netroufnu, ale špičkový soundtrack je to rozhodně. 8-)

A koupil jsem si Final Fantasy X, tak jsem na ni zvědav, v pořadníku je dosti vysoko. Ovšem začínám mít zlé tušení, kterému pracovně říkám "syndrom MGS". :-)
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Ajantis píše:V LEVELáckém tématu o Final Fantasy jsem se dočetl, že "Mnoho hráčů také připisuje Final Fantasy VI nejkvalitnější soundtrack, jaký kdy videohra měla."
Chm, tak to se mi zdá jako klasická fandovská přemrštěnost... :-?
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Příspěvek od Nanaki »

No, mnoho hráčů považuje za nejlepší nejen hudbu, ale celou hru, hlavně po stránce příběhu. Osobně to moc nechápu, zrovna příběh se mi u VI moc nelíbil, ale co už, každý má nějaký názor.

Syndrom MGS ? To je nějaká divná nemoc ? X byla první FF na PS2, takže je často hodnocení v tomhle ovlivněno, stejně jako u VII. IMHO není nejlepší, ale zase ne ani nejhorší. Příběh decentní, hratelnost dobrá, vydrž skvělá, pokud rád plníš nepovinné questy, je jich tu celkem dost.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Nanaki: Hmm, mohl bys upravit svůj podpis, aby tam buď byl obrázek vidět, nebo ho odstranil?

Jinak ohledně VI to možná bude tou dobou - přece jenom, nějaký důvod, proč se všichni na FF VII tak těšili tu být musel... Na druhou stranu, VI má podle mě nejlepší intro ze všech FF co jsem viděl :think:

Ajantis: Mnooo, já jsem nakonec odolal koupi MGS 2 (přiznávám, že především kvůli tomu, že PC port je podle ohlasů naprosté zvěrstvo, ani tak ne kvůli ohlasům, že je to spíš film než hra :-) ). FF X by mě lákala čistě kvůli dabingu (je to ta první namluvená FF, doufám?).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Příspěvek od Nanaki »

OK? odstraněno...

VI je taková rozporu plná...

SPOILER





První část (World of Order) je příběhově zajímavá, to se musí opravdu nechat. Problém je ale v části druhé (World of Ruin), která se skládá vlastně jen z posbírání party namletí Kefky. Dost škoda, začínalo to pěkně, ale tohle byl celkem děs.



END OF SPOILER

FFX opravdu je první namluvená FF a musím říct, že dobře. Když ovšem pomineme "smací" scénu Tiduse a Yuny... :-D Jen nás může trochu uklidnit, že japonská verze téhle scény je ještě horší.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Nanaki píše:Jen nás může trochu uklidnit, že japonská verze téhle scény je ještě horší.
Eh? Vážně? Mohl bys hodit nějaké odkazy na porovnáni?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Nanaki píše:SPOILER
Jj, tak s timhle dost souhlasim... :-(
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Příspěvek od Nanaki »

sevencreature píše: Eh? Vážně? Mohl bys hodit nějaké odkazy na porovnáni?
http://www.youtube.com/watch?v=BU8-e-C4Uy0 - ANG
http://www.youtube.com/watch?v=XBHIgh3MEJU - JAP
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“