Final Fantasy & iné japonské RPG

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Final Fantasy & iné japonské RPG

Příspěvek od CrowX »

Tak prihláste sa všetci, kto ste mali možnosť hrať nejaký diel zo série Final Fantasy a ak ste hrali viac tak napíšte svoj obľúbený.

Hral som väčšinu - od III - IX - keďže nemám PS2 tak k FFX som sa nedostal a FFXI je už MMORPG - takže nezáujem.

Môj naj diel je FFVIII - iný štýl ako v ostatných - povedal by som, že je tak viac európskejší - myslím, že to bol zámer Square, aj keď to nejak extra nevyšlo (čo sa týka predaja) - u mňa je to zároveň hra na prvom mieste môjho herného rebríčka. Obsahuje perfektný príbeh, výborných hlavných predstaviteľov, zaujímavý systém Guardian forces a kúziel - a v neposlednom rade úžasné FMV sekvencie.

a z iných jap. RPG - Grandia 2 - je tam zaujímavý bojový systém a celkom zaujímavý príbeh; Seiken Densetsu 3 - 6 postáv s každou iný začiatok a aj mierne iný príbeh, Chrono Cross a Knights of Xentar (odhliadnuc od erotického obsahu tak sa jednalo naozaj o dobrú RPG).
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

FF V, FF VI, FF VII (první dvě jsem ještě nedohrál). Chrono Trigger, Seiken 3 Densetsu.

Momentálně hraju FF VIII :-D (více méně - už jsem ji přenesl na druhý počítač a gamepad mám taky nainstalovaný :wink:).


Knight of Xentar jsem zkoušel hrát, ale nebavilo mě to.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Ragnarok Online :).

názov topicu je RPG a nie MMORPG 8-) CrowX
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Příspěvek od Nanaki »

Final Fantasy všechny, kromě XI a ten se mezi "normální" ani moc počítat nedá. Oblíbený díl je určitě VII a Tactics. Z ostatních na PS1 : Chrono Cross, Xenogears, Valkyrie Profile, Star Ocean II. Na PS2 : Xenosaga I a II, Shin Megami Tensei : Nocturne, SMT : Digital Devil Saga, Legend Of Legaia II.

EDIT : Jo, a taky Ragnarok Online, byť to není japonská hra... :-)
Uživatelský avatar
MickTheMage
Sigilan
Příspěvky: 63
Registrován: 1.10.2005 14:05
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MickTheMage »

ChronoTrigger, Secret of Mana, Seiken Densetsu 3 (a.k.a. Secret of Mana 2), Breath of Fire 1 a 2, FF V a FF VI, a uz neviem co vsetko, bolo toho strasne vela (vivat emulatory :) ).
Napr Breath of Fire 3 a 4 mam rozohrate (resp. mal som to, ale dosiel som o save :( ), cca niekde do polovice.

a FFIX mam len tusim prve CDcko :) a to som presiel, insert disc dva bohuzial ee

Xentar to je uz taka PC klasika :), a nesmiem zabudat na Princess Maker 2, i ked, RPG, ano aj :)
"I wanted to be a Teminator but they require you have an armored hyperalloy skeleton and mine's mostly recycled truck tires."
http://mickthemage.blogspot.com
http://www.kulturakriplu.net
Uživatelský avatar
Wiskas
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 29.9.2005 13:59
Bydliště: Sigil

Příspěvek od Wiskas »

Dohrál jsem FFVII, FFVIII, FFIX, Chrono Trigger/Cross.
A zrovna mám rozehráno Xenogears a Princess Maker 2, jestli se to dá považovat za RPG.

Nejlepší z toho je jednoznačně FFVII+AC, potom je FFVIII, Chrono Cross, FFIX a Chrono Trigger, i když Xenogears vypadá zatím (35 hodin) velice dobře a možná zaujme jedn z prvních míst.

Pro ty, kdo to hráli, k čemu se dá přirovnat FFVI :?: Jsou na to velice dobré ohlasy, tak uvažuju o tom že to zkusim.
Obrázek
Uživatelský avatar
Katt
Sigilan
Příspěvky: 55
Registrován: 7.10.2005 9:17
Bydliště: v hospode?!? tak prej ne :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katt »

7c:mas u me plus,ze si zalozil tohle tema : ))

Ja hrala temer vsechny FF,videla oba filmy FF,CT,CC a Pokemony : )
Sní androidi o ovečkách?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Katt: Tohle téma sice založil CrowX :wink:, ale díky :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Příspěvek od Nanaki »

Wiskas píše:Xenogears vypadá zatím (35 hodin) velice dobře a možná zaujme jedn z prvních míst.

Pro ty, kdo to hráli, k čemu se dá přirovnat FFVI :?: Jsou na to velice dobré ohlasy, tak uvažuju o tom že to zkusim.
Xenogears určitě hraj dál. Až se příběh trochu vyřeší, tak myslím budeš celkem koukat...

FFVI - já moc rád přirovnávání k jiným hrám rád nemám, prostě ji zkus a uvidíš, jestli je tak dobrá, jak se o ní mluví. (podle mě je)
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

FFVI - má najlepšiu grafiku zo starších dielov, hromadu hrateľných postáv na výber, Kefka - jeho debilný smiech :lol: , veľa questov a secretov - celkom iste sa pri tom nebudeš nudiť.

Katt - :naughty:
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

CrowX: nikde jsi nerikal, ze se nepocitaji mmorpg...jsou to rpg? jsou.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Necro: Název je FF a jiná japonská rpg - z toho tak nějak výplývá zaměření tohohle threadu, řekl bych :)

Jinak máš pravdu, rozhodně jsi chybu neudělal - rpg to je taky. Ale když už chceš diskutovat o MMORPG, tak spíš radši založ nový specifičtější thread :wink: - třeba Ragnarok Online, nebo MMORPG :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Jj tak som to myslel - MMORPG je predsa len trochu iná záležitosť ako klasické RPG. ;-)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Keira
Sigilan
Příspěvky: 62
Registrován: 7.10.2005 8:38
Bydliště: Thanedd

Příspěvek od Keira »

FF jsem hrála jeden díl a to ještě nevím kterej, protože si to nepamatuju a po zmiňovaném reinstallu Windows se už na mém disku nenachází... Momentálně mám ale rozehrané Tales of Phantasia a je to docela gut.
Who hath seen her wave her hand?
Or at the casement seen her stand?
Or is she known in all the land?
The lady of Shalott...
Uživatelský avatar
Katt
Sigilan
Příspěvky: 55
Registrován: 7.10.2005 9:17
Bydliště: v hospode?!? tak prej ne :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katt »

ups : ))

4 keira: Pokud se ti to libilo,tak to bylo FF VIII : ))
Sní androidi o ovečkách?
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“