Gothic III

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
Hupr
Sigilan
Příspěvky: 150
Registrován: 6.8.2006 10:52
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Gothic III

Příspěvek od Hupr »

Hodně blbé na Gothic 3 je, že pro plynulý chod celé hry je potřeba asi 4GB ram, přičemž já mám jen 2.
Ale jinak se už těším na G4(ale mám pocit, že už ho bude dělat Ubisoft a ne PB) a na PDB což je krycí název pro novou hru od PB.

Jab: Zas tak špatná není celý ten dojem kazí fakt hodně bugů a podobných věcí.

Yenn: No jo to mě nenapadlo sám nejsem předplatitel takže sorry. A fakt to tam je napsané?
Uživatelský avatar
durana
Sigilan
Příspěvky: 281
Registrován: 28.4.2006 20:08
Bydliště: Earth:/Europe/ Slovakia/Martin
Kontaktovat uživatele:

Re: Gothic III

Příspěvek od durana »

Ja sa chystám kupovať nové PC ktoré tú ramku splňovať bude. Ale zas gothic séria ma vôbec neoslovila. Akože tá hra sa mi graficky páčila, tiež sa mi páčilo jej ovládanie, ale nemôžem sa zbavit pocitu že dej a prostredie vymýšľali úchylný sadisti a programovali to asi pre ešte úchylnejších a sadistickejších ľudí. Mňa osobne pri hrách dosť štve prístup: Však to vydáme a potom to už nejak doladíme.
And if that Mocking Bird don’t sing and that ring don’t shine
I’ma break that birdie’s neck, I’ll go back to the Jeweler
Who sold it to ya
And make him eat every carat
Don’t fuck with dad.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Gothic III

Příspěvek od sevencreature »

Hupr píše:Jab: Zas tak špatná není
No, však Jab nepsal, že je "tak špatná", pouze, že není "nějak skvělá". To, že je na Level DVD není IMO nikterak překvapivé (pouze to, že tam už nebyl dávno). I když jsem tedy zvědav, kolik čtenářů si bude moci G3 zahrát v použitelných detailech a plynule :lol:

Hmm, ještě jsem ani pořádně nerozehrál G2, takže hádám, že si asi nechám na G3 zajít chuť (nemluvě o tom, že na něj nemám stejně PC).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Hupr píše:A fakt to tam je napsané?
Ano. Chceš to oskenovat? ;-)
sevencreature píše:I když jsem tedy zvědav, kolik čtenářů si bude moci G3 zahrát v použitelných detailech a plynule :lol:
Jj, docela trefná poznámka.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Hupr
Sigilan
Příspěvky: 150
Registrován: 6.8.2006 10:52
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Gothic III

Příspěvek od Hupr »

Yenn: Fakt ne díky se přesvědčím zítra.
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Re: Gothic III

Příspěvek od Illuminating »

Hupr píše:Hodně blbé na Gothic 3 je, že pro plynulý chod celé hry je potřeba asi 4GB ram, přičemž já mám jen 2.
Ale jinak se už těším na G4(ale mám pocit, že už ho bude dělat Ubisoft a ne PB) a na PDB což je krycí název pro novou hru od PB.

Jab: Zas tak špatná není celý ten dojem kazí fakt hodně bugů a podobných věcí.

Yenn: No jo to mě nenapadlo sám nejsem předplatitel takže sorry. A fakt to tam je napsané?
Nový RPG od Piraní nemá krycí název PDB, ale RPB. ;-)

A Gothic 4 nebude dělat Ubisoft, ale Spellbound (Tvůrci oldschool RPG Realms of Arkania) ;-)
Uživatelský avatar
Hupr
Sigilan
Příspěvky: 150
Registrován: 6.8.2006 10:52
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Gothic III

Příspěvek od Hupr »

No jo mám blbé informace omlouvám se
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Re: Gothic III

Příspěvek od Vanda »

Tak sice nemám dohranou ještě dvojku, ale když Gothic 3 vydal Level za akční cenu 199 kč, no nekupte to.:-) Akorát na své mašince si ho, myslím, nezahraju. :evil: Zase kupovat nový hardware....
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Re: Gothic III

Příspěvek od DerAdler »

Mám dotaz ohľadom inkriminovaných "divočákov". Začal som hrať G3 a splnil som jeden s úvodných questov pre rebelov "Agresivní divočáci" kde som zabil 4 kusy celkovo bez problémov. Chcem sa spýtať, či toto bola nejaká light verzia kancov a neskôr narazím na tie, čo zabijú postavu aj na vysokej urovni na 3-4 úderi, alebo tento problém už odstránili patche?
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Re: Gothic III

Příspěvek od Illuminating »

Nějakej patch jim snížil AI. Ale problém nikdy nebyl v jejich síle, ale v tom, že když se nějakej divočák trefil, tak jsi se z toho útoku už nedostal.
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Re: Gothic III

Příspěvek od DerAdler »

Nejaké rany som od nich inkasoval, ale nejaké kombá to rozhodne neboli. To mi skôr v tomto smere pripadajú nepríjemnejší mrchožrouti.
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Nedávno jsem G3 dohrál a největší problémy jsem měl skutečně asi s vlky a podobnou havětí. Bylo dosti frustrující že postavu která bez větších problémů vymlátila celé orčí ležení, či okupované město kde se pohybovali po zuby ozbrojení elitní válečníci a žoldáci, nakonec někde v lese během pár sekund ukousali 2 obyčejní vlci. Posléze jsem zjistil že jistá smrt nastává ve chvíli kdy vlka, smrťáka, číhače či jinou havěť zaženete k překážce díky níž už nemá kam couvat. V tu chvíli bylo úplně jedno jestli jsem použil normální útok nebo 'sekundární' - potvora chytla amok a bylo vymalováno.
Naproti tomu přesně opačná situace nastávala s lidmi/orky. V místnosti bylo kolem 15i orků - začal jsem bojovat s jedním, dostal ho ke stěně a on neudělal vůbec nic. A zbylých 14 tam stálo a uctivě čekalo až to s ním skončím a pak teprve začali útočit.
Při osvobozování Cape Dun jsem si připadal jako úředník v bance. Po vymlácení první hordy nepřátel kolem arény ke mě přiběhli vždy tak 2 - 3 nepřátelé a další přijduvší regulérně stáli dobrých 20 metrů dál a zase čekali až 'odbavím' současné zákazníky. Jedinou větší hrozbou tak byli kouzelníci. Stačili 2 a byl to velký problém. Postava vydržela vždy tak maximálně 3 zásahy ať už ledovím kopím či ohnivou koulí.
Takže co se bojů týče - otřes. Prostředí a zvukový doprovod - to už je o poznání lepší stránka hry. Jasné noci v lesích Myrtany či Nordmaru - to byla radost pohledět. Menší radost už byla v Nordmaru někoho najít. Třeba takové určení místa jako ''daleko na severu'' ve skutečnosti znamenalo ne zas tak daleko východo východo severně :eh: :wall:
Pomoc v návodu vyhledávám u her skutečně jen v krajní nouzi - zde to byla skoro běžná záležitost. To že se dvě postavy do té doby nehnuvší se ze svých domovů po zadání úkolu vypaří a info o přibližném místě pohybu se navíc dozvím pouze o jedné z nich, to byla jen jedna z mnoha 'veselých' záležitostí. Další kapitolou jsou pak haldy npc které mají dojít z bodu A do bodu B - ovšem zaseknou se nebo zmizí po cestě v bodě X.
Takže krom vysokých HW nároků jsou k hraní této hry kladeny také velmi vysoké nároky na příčetnost a trpělivost hráčovu.
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: Gothic III

Příspěvek od Adolfik »

Frosty
A hrál si to s Community patchema (případně s CZ fix modem)?
Co jsem četl, tak všechny chybky jsou opravený (myslím i v rozhovorech) a teď už se to jenom tweakuje. Někde na youtube jsem viděl video s nějakým Community patchem, kde vojáci přímo utočily a ne jak ty říkáš, že si byl uprostřed kruhu a pak setnutí dalšího orka: "Další pán na holení prosím"

koukni sem

Kód: Vybrat vše

http://www.gothicz.net/index.php?sekce=gothic3&document=optimalizace
Naposledy upravil(a) Adolfik dne 27.10.2008 14:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: Gothic III

Příspěvek od scorpioo »

No asi porozmýšľam, že si to už aj zahrám :think:
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: Gothic III

Příspěvek od scorpioo »

No tak datadisk ze zase zabugovaný až až.Som zvedavý kolký oficiálny a kolký komunitný patch do dá zasa doporiadku. :roll:

Kód: Vybrat vše

http://games.tiscali.cz/news/news.asp?id=30490&r=top
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“