The Witcher

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher

Příspěvek od Geralt »

Tak jsem rozjel Zaklínače s modem Full Combat Rebalance, který od základů překopává soubojový systém, a musím říct, že je to úplně nový zážitek, který prohlubuje dojem ze hry. Tohle je ta pravá zaklínačská obtížnost. Obyčejného člověka Geralt zabije dvěma ranami zaklínačským mečem. Jenže stačí trochu nepozornosti a totéž se může přihodit snadno i jemu. Zvlášť když je protivníků víc, protože dostávají ďábelské bonusy při útocích do zad i z boků. Přesně v duchu, že i tomu nejlepšímu šermíři jsou jeho triky a finesy k ničemu, když ho vezme kmán zezadu na vidle. Nechat se byť jen na okamžik obklíčit, se rovná faktické smrti. A že nepřátelé skutečně útočí koordinovaně. Nezbývá než bojovat pěkně po zaklínačsku: výpad, sek, úhyb a pirueta, výpad...
Na rozdíl od lidí jsou nestvůry z houževnatějšího těsta. Lektvary a vylepšovací oleje jsou prakticky nezbytností. Zůstat staticky na místě a pouze se soustředit na správné odklikání útočné sekvence k úspěchu nevede, protože takový ghúl mezitím dvakrát máchne drápy a s Geraltem je ámen. Bez neustálého pohybu, úniků a výpadů to nejde.

Obtížnost tím stoupá dost dramaticky, protože každá utržená rána je cítit. Na druhou stranu souboje jsou dynamičtější, akčnější, kratší a vůbec víc realistické. Zatímco v originálním Zaklínači jsem měl i na Hard dojem, že Geralt před nestvůrou stojí a buší do ní mečem jak do boxovacího pytle, až jí dojdou hit pointy, s FCR souboje připomínají mnohem víc knižní předlohu. Jedním slovem paráda, i když nic pro oddechové hraní po víkendech.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Na druhou stranu, vzhledem k loadingům, to musí být celkem otrava, ne?
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher

Příspěvek od Geralt »

Nijak zvlášť. Rozšířená edice se jednak už načítá docela svižně, druhak při střední obtížnosti zase tak často neumírám, abych každý druhý souboj musel loadovat. V Podhradí jsem měl pouze dva záseky: Bestii a pak elfy, kteří mají s sebou dva záludné lučištníky. Jinak je to opravdu o tom se přizpůsobit novému způsobu boje: nevrhat se bezhlavě proti více silným nepřátelům, nenechat se obklíčit, být neustále v pohybu, měnit bojové styly a používat elixíry. Dřív mi přišlo, že v soubojích stačilo jen klikat ve správný čas a občas trochu ustoupit a bylo to. Teď se sejdou dva ghúlové naráz a už je z toho pořádná tancovačka.
Uživatelský avatar
Zero
Sigilan
Příspěvky: 152
Registrován: 24.3.2009 18:11

Re: The Witcher

Příspěvek od Zero »

Kde by se ten mód dal sehnat? Já vím, že si to můžu vygooglit, ale přecejenom odzkoušený link by byl lepší. :-)
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher

Příspěvek od Geralt »

Full Combat Rebalance
Obsáhlé informace k modu

Nevím ovšem, jak bude FCR fungovat pod plně lokalizovanou českou edicí. Se změnou soubojových parametrů totiž došlo také k úpravě talentů, takže je to otázka. Jelikož mám koupenou zahr. verzi Zaklínače (vyšla levněji než česká), tak jsem to nemusel řešit a FCR mi běží zcela hladce.
Uživatelský avatar
Cammaris
Sigilan
Příspěvky: 433
Registrován: 30.9.2005 12:57
Bydliště: Brdská vrchovina
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher

Příspěvek od Cammaris »

Jak se těšíte na The Witcher II ? Sledujete co je nového?
Měl by vyjít příští rok na jaře ( reálně spíš na podzim ...jak znám vývojáře her), ale už je možnost si ho předobjednat .
Trailer1
Trailer2

Jestli se mi podaří splašit nejaké lepší železo tak se asi těšit začnu. ;-)
Uživatelský avatar
Erina
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 26.2.2007 12:57

Re: The Witcher

Příspěvek od Erina »

tak Zaklinac 2 je za dvermi, uz se tesim, jak zas Geraltovi provetram faldy :)
Uživatelský avatar
Cammaris
Sigilan
Příspěvky: 433
Registrován: 30.9.2005 12:57
Bydliště: Brdská vrchovina
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher

Příspěvek od Cammaris »

Tak do třetice všeho dobrého a sága se pomalu uzavírá. Doufejme, že rozuzlení bude klasa :arrow: trailer
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“