The Witcher

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher

Příspěvek od Zakat »

Mě naopak velmi potěšil. Savy sice zabírají hodně místa, ale alespoň jsem nemusel do různých pozic ukládat manuálně.
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher

Příspěvek od Bhaall »

Na já různé pozice nikdy nepoužívám, takže pro mě je to velký mínus...pokaždé když to zapnu musím mazat 30 pozic :wall:
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Nejmoudřejším řešením je smazat z disku celého Zaklínače, řekl bych.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher

Příspěvek od Bhaall »

Eh? Že by zahořklost? Zaklínač je povedená hra...jedno z mála posledních RPGček, který stojí za koupi...
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Obávám se, že na tyhle nekritické ale objektivní fráse již nemám ani chuť zašprýmovat... Jo, určitě to tedy bude ta zahořklost, koneckonců kdo by se cítil dobře, když vám utrhne ruku prase.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Erina
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 26.2.2007 12:57

Re: The Witcher

Příspěvek od Erina »

Tak jsem Zaklinace dohrala a mam z ni rozporuplne pocity.
Docela mne stvalo to omezeni baglu, ze jsem nemohla sbirat zbrane z padlych nepratel, kostky jsem prestala hrat, protoze kdyz ma clovek par cmrdliku a jeste prohraje, tak to docela nastve. V pozdejsich fazich hry, kdyz uz jsou penize ku prdu, tak jsem jich mela spoustu, koncila jsem asi s 20k v baglu. Na stranu druhou docela slusny pribeh, ovlivnovany Geraltovymi rozhodnutimi. Vetsinou jsem se pri hrani bavila, coz znamena, ze klady hry prevladaji nad zapory. Suma sumarum, asi si ho zahraju znovu, a to znaci, ze ta hra neni zas az tak spatna a prachy za ni nepovazuju za vyhozeny, coz napr. o Falloutu3 rict nemohu. Tam to jsou jednoznacne vyhozeny penize.

Edit: koukla jsem se trosku dopredu a kdosi tam napsal, ze Zaklinac na Oblivion nema. Ja si naopak myslim, ze Oblivion nema na Zaklinace. V Oblivionu jsem uhrala jen hlavni linii a letelo to z disku, zatimco Zaklinace si na nem ponecham a budu hrat znovu. A tentokrat se budu snazit splnit i vsechny vedlejsi kvestiky, par mi jich uteklo.
Ralen
Sigilan
Příspěvky: 32
Registrován: 22.5.2008 22:06

Re: The Witcher

Příspěvek od Ralen »

Erina píše:V Oblivionu jsem uhrala jen hlavni linii...
Jo to bude tim ;-) , i když Záklínače jsem nehrál takže to nemůžu posoudit, ale určitě můžu posoudit, že hodnotit Oblivion na základě hlavní linie je naprosto zcestný hodnocení.
Zaklínače bych si určitě rád zahrál, je na seznamu, ale kdy se dostane na řadu to je ve hvězdách... :-?
Uživatelský avatar
Erina
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 26.2.2007 12:57

Re: The Witcher

Příspěvek od Erina »

Ralen píše:
Jo to bude tim ;-) , i když Záklínače jsem nehrál takže to nemůžu posoudit, ale určitě můžu posoudit, že hodnotit Oblivion na základě hlavní linie je naprosto zcestný hodnocení.
Zaklínače bych si určitě rád zahrál, je na seznamu, ale kdy se dostane na řadu to je ve hvězdách... :-?
Jesli to nebude tim, ze mne Oblivion naprosto nezuaujal, takze jsem se ani nesnazila hrat ho dal. :think:
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Erina: Oblivion je tak či tak jen velice slabý odvar Morrowindu. Už to tu někdo psal - prostředí mi bylo sice taky bližší, ale jinak to stálo za příslovečnou starou belu. Obzvlášť, když si dal někdo práci, dostal se na vysoký level a pak naprosto běžně potkával démonické potvory, které ,úžasně' kontrastily s romantickou, klidnou a krásnou fantasy krajinkou. Chtělo by to, aby nějaký pořádný tvůrce her zaměstnal grafiky z Bethesdy. Ale to asi patří do jiného tématu :-) Jinak Zaklínač se mi líbil co do příběhu a subquestů, ucházející byly i dialogy a bavil mě soubojový systém, ale jinak nic moc. Prvotní nadšení opadlo na začátku konce (resp. na začátku 3. třetiny) a nějak nemám žádnou motivaci rozehrát to znovu - hře prostě ublížily Fableovské mantinely. Kdyby byla pojatá víc sandboxově a měla šírší herní náplň, byl bych mnohem spokojenější. Nicméně v zástupu současných her byl a je Zaklínač, podle mého, hodně silný nadprůměr.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Erina
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 26.2.2007 12:57

Re: The Witcher

Příspěvek od Erina »

Carlos: co se tyce hodnoceni Morrowindu a Oblivionu, naprosto s tebou souhlasim. Co se Zaklinace tyce, muhu souhlasit jen s tim, ze v dnesni dobe je to silny nadprumer :).
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: The Witcher

Příspěvek od Adolfik »

jak je to s těma verzema hry?
rád bych samozřejmě zahrál necenzurovanou hru.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: The Witcher

Příspěvek od valcik »

Adolfik,
ak myslíš verzie Zaklínača, zásadný je patch 1.3 - ten opravuje veľa vážnych chýb a okrem toho upravuje aj engine hry. Vďaka tomu sú funkcie LOAD a SAVE oveľa rýchlejšie. Cenzúra tam nie je, verziu 1.3 som si odohral a postavy používali toľko vulgarizmov, až hanba! :- ))

Novšie verzie nepoznám, snáď sa vyjadria aj ďalší.

Ešte krátko k hre: Zaklínač ma najviac bavil pri najťažšej obtiažnosti, so zapnutým pohľadom "cez rameno". Vďaka vysokej obtiažnosti dostane hra správny náboj; Geralt sa musí na každý náročnejší súboj pripraviť popredu a bez elixírov si veru neporadí. Kamera "cez rameno" je veľmi dynamická, mňa to úplne vtiahlo do deja. Súboje sú zblízka naozaj parádne, najmä finálne údery, keď Geralt zasadzuje bezmocným protivníkom posledný coup de grace.

..a sountrack je fantastický - kto má originálku, istotne potvrdí. Často si ho pustím ako podmaz ku hrám, ktoré nemajú vlastnú hudbu.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher

Příspěvek od Carlos »

Přátelé, má smysl používat jiné zbraně, než stříbrný meč a Geraltův železák?
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: The Witcher

Příspěvek od valcik »

Nuž, myslím, že ostatné zbrane sa príliš využiť nedajú. Geralt vďaka svojmu tréningu narába s mečmi veľmi efektívne - sú v jeho rukách rýchlejšie a aj účinnejšie, než iné zbrane. Neskôr, keď získa pár unikátnych mečov pri plnení úloh, sa tento rozdiel ešte znásobí. Napriek tomu, niekedy som pre spestrenie hry vytiahol sekeru pri záverečnom údere, keď už protivník ležal omráčený na zemi.

Hm, všetky tie sekery, palcáty a dýky som zbieral iba preto, aby som ich mohol hneď po príchode do mesta predávať; najmä pri veľkých sekerách sa takto dá zarobiť slušná hrsť zlaťákov. :- )
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher

Příspěvek od Geralt »

Po letech se sešla příznivá konstelace okolností, takže i já se konečně dostal k Zaklínači.

Je těžké se nepustit do srovnání s knihami, ale nebylo by to úplně fair. Knižního zaklínače dělají zaklínačem Sapkowského poutavé líčení, správná směs syrovosti, vulgarit a humoru, násilí, dialogů a Geraltova filosofování. To žádná hra nemůže při nejlepší vůli zachytit. Pravda, tvůrci občas zkoušeli propašovat do hry některé knižní situace či přímo celé úryvky dialogů, ale na mě to působilo spíš kontraproduktivně (zrovna takový Magistr byl až přílišná nápodoba slovutného Profesora). Nicméně, Zaklínač je pro mě o možnosti ocitnout se v Geraltově kůži: o putování nebezpečnou krajinou, lovení všelijakých nebezpečných potvor a spektakulárním pobíjení lidských parchantů. Příběh přitom není špatný. Přinejmenším v začátcích určitě ne: třeba takové Podhradí je úžasně pojaté a nasadilo laťku hodně vysoko. Bahnice mají zase moc krásnou atmosféru a hodně připomínají Dol Blathana.

Jakkoliv mě velice příjemně potěšila délka příběhu, jsem trošku zklamán, že i při nejvyšší obtížnost nemá Geralt s protivníky žádné větší potíže. Dost jsem se těšil, že konečně nastane ta správná zaklínačská řež, kdy bez elixírů se smrt stává otázkou vteřin. Jenže ani hard nepředstavuje žádnou velkou výzvu, kdy by člověk musel promýšlet načasování a výběr lektvarů. Popravdě řečeno, většinou to šlo to hladce i bez nich a jediný skok jsem postřehl při kostkách, kdy mi přišlo, že to těm mizerům najednou padá až ďábelsky dobře...Zvažuju, že ještě vyzkouším nějaký z modů jako Full Combat Rebalance, v němž se prý umírá (oboustranně) i po pár ranách.

Malým zklamáním je i nejednoznačnost a stručnost závěru. Z té lepší stránky: Alvinovo tajemství má hodně do sebe a přinutilo mě se hlouběji zamyslet nad všemi útržky a konspiračními indiciemi, které se objevily v průběhu hry. To vše pak staví celý příběh (a závěr) do mnohem lepšího světla. Oproti tomu je zase škoda, že třeba takový Geraltův románek s Triss/Shani se v konci nijak výrazně neprojeví. Herně sice o nic nejde, ale příběhově to má svoji váhu a bylo by fajn spatřit alespoň náznak, jaká budoucnost Geralta čeká.
Krom toho si nemohu úplně pomoct, ale někdy jsem měl pocit, že jako by autoři nevyužili úplně všech linek, které se v příběhu nabízely. Například jsem si dal práci, abych udržel Berengara naživu v souboji proti Javedovi v naději, že pak bude následovat nějaká rozmluva se zaklínačem a uzavře jeho příběh... ale ani ťuk. Očividně měl prostě hrdinsky padnout a napravit svá selhání. Pak by také bylo zajímavé zkusit poodkrýt více z tajemství Lóže čarodějek a Triss Ranuncul... jsou to drobnosti, ale právě ty (jako v Alvinově osudu), dodávají příběhu náboj.

Edit posledního odstavce po zamyšlení nad Alvinem.

A nakonec vítěz kategorie Hláška hry:
"Požádal jsem o pomoc s básní mistra Marigolda, ale ten teď nemá čas, neboť prý musí chvíli pletichařit..."
-Adam z Bahnic, IV. kapitola
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“