Jade Empire

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jade Empire

Příspěvek od Jab »

1) Btw dual-processor se tam opravdu píše a opravdu to je na 4,2 ghz.
2) Společníci v Jade Empire jsou naprostí tupci. Daleko užitečnější jsou v režimu podpory. Je to až frustrující vidět, jak po vás jde 7 nepřátel a váš parťák je zaražený o sloup. :-(
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Jade Empire

Příspěvek od sevencreature »

Jab píše:1) Btw dual-processor se tam opravdu píše a opravdu to je na 4,2 ghz
Zajímavé, nevím o žádném procesoru standardně taktovaném na 4,2 Ghz :think: Není to náhodou jeden z těch "je to dvoujádro, voe, a 2 x 2,1 Ghz se přece musí rovnat 4,2 Ghz, voe" procesorů? :mrgreen:

No, v KotORu taky nebyla "AI" družiníků zrovna z nejlepších...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jade Empire

Příspěvek od Jab »

sevencreature píše:Zajímavé, nevím o žádném procesoru standardně taktovaném na 4,2 Ghz :think: Není to náhodou jeden z těch "je to dvoujádro, voe, a 2 x 2,1 Ghz se přece musí rovnat 4,2 Ghz, voe" procesorů? :mrgreen:
Píše se to v BIOSu, woe. Btw pokud bys někdy nedej bože chtěl pracovat v zákaznické podpoře nějaké počítačové firmy, tak mi dej vědět její název. Abych se jí mohl vyhnout. Aneb "to je vozová hradba, tomu ty nerozumíš." :-P
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Jade Empire

Příspěvek od sevencreature »

Ok, solidní přetaktování :-P

A jinak se ti teda Jade Empire s odstupem líbí? Ve srovnání s KotORem?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jade Empire

Příspěvek od Jab »

sevencreature píše:A jinak se ti teda Jade Empire s odstupem líbí? Ve srovnání s KotORem?
KotOru je to hromsky podobné. Hra je to velmi zábavná. V podstatě nemá slabá místa. Především lokace jsou nádherné a rozmanité (od sféry nebeských démonů po temné lesy).
Vadí mi trochu souboje. Doteď jsem se nenaučil harmonická komba. Umím je nastartovat, ale dokončovací údery (v silné i normální verzi) jaksi kombo nedokončují. Též mě štve, že jsem byl nucen vrazit spoustu bodů do stylů, které nakonec budu muset opustit pro styly lepší. Nicméně oproti KotOR jsou souboje samozřejmě zábavnější. Zajímavé je, že Bossové v podstatě nejsou problém. Ale kupa jejich minionů dá pořádně zabrat. Hlavně pokud jsou ozbrojeni (často jsem nucen tyhle souboje loadovat).
Společníci jsou jinak v boji opravdu k ničemu. Ovšem v režimu podpory už se celkem šiknou.
Děj je hodně prima. Mám ho už bohužel do značné míry prospoilovaný ale i tak je to velká detektivka. Rozhodně si s KotOR v ničem nezadá.
No a taky nemám moc problém s penězi. Zatím jsem si v podstatě mohl koupit co jsem chtěl. A to mám baťůžek plný krystalů k prodeji.
Celkově mi to přijde jako vydařené spojení RPG a akce. Zdráhám se použít termín diablovka. Ovšem jen kvůli promyšlenému ději a zajímavým rozhovorům. Jináč by to docela sedělo.

P.S. A taky by nejlepší zbraň ve hře nemusela být mušketa. :-?
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jade Empire

Příspěvek od Jab »

P.S. Tak dobrá zpráva, počítač je 2,2ghz. :-)
http://pc.itek.cz/procesory-amd/565451- ... -Athlon-64
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Jade Empire

Příspěvek od sevencreature »

Ok :-)

A jak to je s češtinou ve hře? Volitelná (pokud možno na externím CD) nebo natvrdo ve hře? Hmm, letmo jsem nakoukl do diskuse na Xzone a nabyl jsem dojmu, že je tam natvrdo. No nic, kdo počká, ten se dočká... CD Projek je pro mě bohužel synonymum mrzačení her. Jen se děsím toho, že Zaklínače budu nejspíš muset koupit v češtině, protože anglická verze je/bude nejspíš ještě horší. No, snad na překladu z polštiny do češtiny - navíc s přihlédnutím k faktu, že Zaklínače zná/četl v ČR snad každý - nemůže nic zkazit ani CD Projekt (i když, nepodceňuji je :mrgreen:).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jade Empire

Příspěvek od Jab »

7c: Je tam pouze překlad titulků (a ty se dají tuším vypnout). Občas jim vypadne nějaké slovíčko, ale celkově je to překlad slušný. Český dabing ve hře naštěstí není.

P.S. Divoký Kvítek je snad to nejlepší NPC, s jakým jsem kdy hrál. :-)
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jade Empire

Příspěvek od Jab »

Tak dohráno. Příběh mě mile překvapil, je našlapaný až do konce. Byť za Closed Fist by to mohla být i větší sranda.
Ale tedy ten "neutrální" konec (vyhnutí se závěrečnému souboji) byl opravdu úžasný. Až takový čínský. :-)
Velmi mile mě to překvapilo. Stejně tak i celkem hezké epilogy postav.
Postavy většinou super, lokace nádherné, hudba pěkná a souboje zábavné. Co víc si přát... - 9/10. :applause:
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Jade Empire

Příspěvek od Carlos »

Na jakou jsi hrál obtížnost? Já většinu hry na střední, ale při soubojích v aréně (poslední dva, tuším) jsem musel chtě nechtě snižovat.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jade Empire

Příspěvek od Jab »

Carlos píše:Na jakou jsi hrál obtížnost? Já většinu hry na střední, ale při soubojích v aréně (poslední dva, tuším) jsem musel chtě nechtě snižovat.
Obdobně jsem na tom byl já. V aréně jsem též snižoval na poslední souboj, ale to jsem si myslel, že budu bojovat opravdu se všemi předchozími soupeři. Kdybych věděl, že je jich jen pár, tak to asi zvládnu. Pak jsem ještě snižoval při souboji se třemi vlastními kopiemi. Ale jinak snad vše na střední.
Jo a taky jsem občas snižoval obtížnost minihry (docela fajn btw - Tyrian v RPG hře se moc často nevidí :-) )

Investoval bych ty body asi teď trochu jinak. Paralyzace jako podpůrná technika je fajn, ale to původní zpomalení naprosto stačilo. Naštěstí jsem se nenechal zlákat a nepoužíval tu ultimátní pušku. Měl jsem long sword (na konci ten Demon sword + 50% dmg).
Celkově jsem používal útoky beze zbraně jen na duchy. Jinak musím říci, že zbraně byly vždy o dost platnější. Hlavně kvůli vyšší dmg. Nejlepší bojová technika za "dobráky" (tedy železná dlaň) množstvím udělené dmg zrovna nepřekvapovala. Stejná slabota jako můj původní Thousand Cuts. :-?
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Jade Empire

Příspěvek od Carlos »

Já osobně jsem měl nejraději ty dva meče, které získáš po souboji v aréně s tou ženskou - zbraň podle mého gusta, navíc dostatečně brutálního vzhledu
Z holoručních technik se mi nejvíce líbila ta ve spolupráci s pekařem-ochlastou. Vizuálně přitažlivý mi přišel také skákající tygr (nebo tak nějak).
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Jade Empire

Příspěvek od Carlos »

Tak jsem se, vybuzen Jabovým dokončením hry, donutil k novému rozehrání, začínám s holí a tygřím stylem. Dále bych chtěl přejít na ony dva meče a pořádně si je vylepšit. A hlavně se soustředit na boj v démoních podobách, jen tak pro legraci.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Jade Empire

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, z jakého materiálu je vaše krabička Jade Empire? A co všechno balení obsahuje?

Ptám se proto, že je mi divné, že se tu nad balením JE ještě nikdo nerozplýval :think: Nejhezčí balení hry, co jsem za poslední rok koupil. A díky kompaktní velikosti si nezadá s dalšími mými oblíbenci.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jade Empire

Příspěvek od Jab »

sevencreature píše:Hmm, z jakého materiálu je vaše krabička Jade Empire? A co všechno balení obsahuje?
Papírová a v ní vysunovací DVD obal. Obsahuje DVD, soundtrack, manuál a velký plakát.

P.S. Mně se nelíbí, že je ta krabice ve své většině modrá. :mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“