Jade Empire

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Jab: Jestli na tu recenzi ale teď nemá výlučné právo Score. V podobných situacích se to tak obvykle řeší.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Ajantis píše:Jab: Jestli na tu recenzi ale teď nemá výlučné právo Score. V podobných situacích se to tak obvykle řeší.
Netuším, jak je tam tohle řešené. Nicméně o tvém výkladu dosti pochybuji. Ta rubrika "čtenář vrací úder" je prostě a jednoduše výběrem z hromady recenzí, které jsou jim zaslány. Autory neplatí (jen odměňují cenami - hrami). Zase bych to s tím právním stihomamem nepřeháněl.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Jab píše:Ta rubrika "čtenář vrací úder"...
Jak je to v tomto případě netuším, SCORE jsem nečetl roky a tu rubriku neznám. Ale soutěží, v nichž se někam zasílala recenze, už jsem pár viděl a v podmínkách bylo často uvedeno, že musí jít o recenzi dosud nepublikovanou a bude následně patřit tomu, kdo ji zveřejní.

Možná je to v tomto případě jinak, nevím (i když ty ceny tomu nenapovídají). Nejjednodušší bude přečíst si zadání té soutěže. A stihomam si nech laskavě od cesty.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Ajantis píše:
Jab píše:Ta rubrika "čtenář vrací úder"...
Jak je to v tomto případě netuším, SCORE jsem nečetl roky a tu rubriku neznám. Ale soutěží, v nichž se někam zasílala recenze, už jsem pár viděl a v podmínkách bylo často uvedeno, že musí jít o recenzi dosud nepublikovanou a bude následně patřit tomu, kdo ji zveřejní.

Možná je to v tomto případě jinak, nevím (i když ty ceny tomu nenapovídají). Nejjednodušší bude přečíst si zadání té soutěže. A stihomam si nech laskavě od cesty.
Hele sorry, ale na tohle já osobně dlabu. Pokud máš zájem, tak tyhle věci řeš po "právní stránce" sám. Já z toho dostávám vyrážku. Hledal jsem pravidla té soutěže a nenašel je. Též mě chytá křeč, když jen pomyslím, že bych se snažil kontaktovat vydavatele. Nechť si Carlos sám uváží, zda tu recenzi může u nás vydat. Byl bych ti opravdu moc a moc vděčný, kdybys mi napříště tyhle problémy nepředkládal a raději to řešil sám. Koneckonců jsi k tomu povolanější.

P.S. Netušil jsem, žes taková citlivka, aby tě urazilo slovní spojení "právní stihomam". Přidám to do seznamu zakázaných výrazů, k větě "Hledejte osmičky." ;-)
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Jednak bude ta recenze pozměněná, takže v podstatě se nejedná o tutéž a hlavně, nikde není zakázána citace pro nevýdělečné účely. To bychom pak museli např. u seminárních prací volat do vydavatelství každé knihy, kterou jsme užili jako zdroj... ;-)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Carlos píše:Jednak bude ta recenze pozměněná, takže v podstatě se nejedná o tutéž a hlavně, nikde není zakázána citace pro nevýdělečné účely. To bychom pak museli např. u seminárních prací volat do vydavatelství každé knihy, kterou jsme užili jako zdroj... ;-)
No, to jsou tedy argumenty. :-)
U každé práce máš uvádět zdroje. To není jen slušnost, ale i povinnost. Každá vědecká práce je obohacena poznámkovým aparátem a použitou literaturou.
Btw když ses té soutěže účastnil, bylo někde psáno (/řekl ti někdo), že ten článek nesmíš dále vydávat? Že nyní patří časopisu score?
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Jab píše:No, to jsou tedy argumenty. :-)
U každé práce máš uvádět zdroje. To není jen slušnost, ale i povinnost. Každá vědecká práce je obohacena poznámkovým aparátem a použitou literaturou.
Btw když ses té soutěže účastnil, bylo někde psáno (/řekl ti někdo), že ten článek nesmíš dále vydávat? Že nyní patří časopisu score?
Nic o tom, že bych nesměl tam nebylo. Jen mi Tukan poděkoval. Mimochodem, já neříkal, že se zdroje nemají uvádět, měl jsem na mysli, že bych musel kvůli každému zdroji telefonovat do vydavatelství a zeptat se, jestli jako zdroj své práce můžu užít jejich publikaci nebo publikaci někoho jiného, kdo je více nakloněn studentům . ;-) Po těch několika seminárkách, co jsem psal už jsem dokázal zapamatovat, že nejen zdroje, ale i citace se musejí uvádět - což je asi tak všechno, co jsem si z hodin odnesl. :-D
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Carlos: Tak je to OK. ;-)
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Carlos píše:Jednak bude ta recenze pozměněná, takže v podstatě se nejedná o tutéž a hlavně, nikde není zakázána citace pro nevýdělečné účely. To bychom pak museli např. u seminárních prací volat do vydavatelství každé knihy, kterou jsme užili jako zdroj... ;-)
Vůbec nevíš, o čem mluvíš. :anxious: Hlavně že mrkáš.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Tak mi to prosím vysvětli... Rád se poučím, může to hodit - chtěl bych v budoucnu dělat novináře...
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jade Empire

Příspěvek od Jab »

Zatím mám odehráno pár hodin. A musím říci, že takhle nějak jsem si KotOR 2, ...ehm Jade Empire, představoval.
Nejsem si úplně jist, ale hra asi stále stojí na dosluhujícím Aurora Engine. Nicméně stále vypadá docela dobře. Hlavně souboje jsou konečně zábavné. Byť mám zatím pocit, že stačí lítat ve vzduchu (a oddělovat tak soupeře) a ono už to nějak dopadne.
Je to pro mě opravdu taková náplast za KotOR 2. A de facto to i KotOR je. Až na real-time souboje je základní koncept naprosto stejný. De facto stejně vypadá i obrazovka light/dark u postavy (a celý systém rovněž funguje stejně) a při postupu na další úroveň je to takové renovované d20 z KotOR.

P.S. A jsem i rád, že na dual-core procesoru na nějakých 4,2 ghz a 2 giga RAMky to funguje vysoce svižně. Hlavně nahrávání lokací je záležitost sekundy. U některých her (zdravíme Gothic 3) bych měl i s takovou konfigurací trochu strach.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Jade Empire

Příspěvek od Carlos »

Nevím, jak jsi daleko konkrétně, ale třeba souboje v aréně se odehrávají výhradně ve vzduchu. Vyskočit - úder ze země - odkulit (a opakovat do zemdlení, dle tvých kvalit, soupeře nebo tvého). Škoda bojového systému, jak jsem psal v recenzi - chtělo by to něco ve stylu Tekkena (klidně bych výměnou oželel množství bojových stylů).
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jade Empire

Příspěvek od MCZ »

Jab píše:P.S. A jsem i rád, že na dual-core procesoru na nějakých 4,2 ghz a 2 giga RAMky to funguje vysoce svižně.
Trochu OT: Gothic má problém na 4,2 GHz procesoru? 4,2, resp. 2×4,2 je dle mého názoru celkem slušné dělo :think:...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Jade Empire

Příspěvek od sevencreature »

To by mě zajímalo, jaký procesor to Jab na 4,2 GHz přetaktoval :mrgreen: Nestéká vám náhodou i barva ze zdí? :mrgreen:

MCZ: Jinak samozřejmě procesor má na rychlost her prakticky zanedbatelný vliv - stačí, abys měl cokoliv lepšího než Pentium Dualcore (a hádám, že by stačil i stařičký Athlon 64 3000+, ale ten už se neprodává, takže uvádím Pentium DualCore, které stojí cca 1500 Kč jako ukázku lowendu) :-) Přetaktování na 4,2 GHz mi přijde (pokud je to vůbec možné) spíš kontraproduktivní - hry se nezrychlí (a už vůbec ne pravěké záležitosti jako Jade Empire), maximálně klesne stabilita.

P.S. Nj, taky si myslím, že jde o překlep z 2,4 na 4,2, ale pro případ, že ne, tak jsem si trochu zarýpal, no.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jade Empire

Příspěvek od Jab »

7c, MCZ: Netuším co to je. Je to bratrův počítač. Má to 4ghz nebo víc a mám pocit, že to má dva procesory. Pokud se vám nelíbí mé znalosti hardwaru, tak si škubněte pedálem. :-P
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“