Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od Bodkin »

Příběh bych hodnotil jako lepší cca nad falloutem. To značí, rozhodně tě to nevodí kolem, ale Torment to zase není.

Doba hraní je docela dlouhá, o dost delší než např. Fallout 2.

Postup je svižný a někdy rozvleklý, má to svá silná i slabá místa. Ale tak rozvleklé jako BG 2 to není.

Boje jsou tahové, i když tak trochu zvláště, na nízké obtížnosti jsou navrch jen taková kulisi. V tomto byl fallout o něco/dost lepší.
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

MCZ: Já bych ještě doplnil, že hra má vynikající atmosféru (zejména Tarrant mi hodně připomněl Anglii) a dobře promyšlené questy - můžeš si to zahrát několikrát a budeš se divit, kolik questů jsi nemohl splnit, protože jsi byl mág nebo naopak nebo úplně jinak. Mě osobně to bavilo o dost víc než Fallout (i boje), akorát jsem měl problémy s některými nepříliš dobře řešenými věcmi (většina se tady řeší - společníci, odemykání, atd.).
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re:

Příspěvek od Hamster »

Carlos píše:7akorát jsem měl problémy s některými nepříliš dobře řešenými věcmi (většina se tady řeší - společníci, odemykání, atd.).
[[/quote]
Jj, je fakt, že ve hře je několik neintuitivních, či na první pohled nezřejmých funkcí, na které by bez pomoci člověk potřeboval manuál. :mrgreen:

MCZ: Zahraj si a uvidíš jak ti to příjde. Příběh je zábavný, ale srovnání s Tormentem je trochu ošemetné, jelikož Arcanum je méně lineární. Souboje odsuzuji méně, než třeba Saruman, ale přesto je zřejmé, že to je dost slabá stránka hry. Tam jde spíše o atmosféru, questy, svět a jeho historii/vývoj - v tom hra skutečně válí.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

MCZ: Jen bych tedy asi ještě měl pro upřesnění dodat, že to, že se mi moc nelíbí boje v Arcanu, nic nemění na tom, že jsou stále lepší než ty v Infinity hrách. ;-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od sevencreature »

Hamster: V čem jsou konkrétně lepší než boje v BG2? :think: A to, že jsou jednodušší nepovažuji za výhodu (to jen na okraj).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od Hamster »

DnD je tragický systém sám o sobě a pro počítačovou hru to platí dvojnásob. Navíc to bourá i zpracování, protože to, že pravým myšidlem klinkneš na nejbližšího nepřítele a pak sedíš a čučíš, jak si navzájem ubírají hitpointy, fakt v rámci RPG nepovažuji za příliš strhující.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od MCZ »

Tahle hra mě bude asi stát trochu trpělivosti...

Ok, rozlišení pouze 800x600, mám LCD monitor, k tomu WS. Četl jsem sice, že se to pár lidí pokoušelo hacknout do vyšších rozlišení, ale prý to nebylo použitelné a dělalo to problémy, takže se s tímhle budu muset smířit. Větší problém však mám s "absencí" alt tab... Při RPG se mi ty slovníky občas fakt hodí a to, že se hře při takové operaci rozhodí grafika, neshledávám zrovna příjemným. (Co s tím alt-tabem Troika měli? V Bloodlines to fungovalo blbě, tady v podstatě vůbec... jinde je to obvykle samozřejmost :-) ). Možná, kdyby tu hru šlo spustit v okně... anebo ve virtual PC? hmm :think:...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od sevencreature »

MCZ: Pořád můžeš zkusit D3DWindower: http://rapidshare.com/files/72847117/D3 ... h.rar.html
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od MCZ »

7c: díky, to se ještě bude hodit. Chtělo to trochu pohrát si s nastavením, ale nějak se ta hra nakonec rozjela.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od Jab »

http://www.shsforums.net/index.php?showtopic=33528&hl=
Zdeť se dají najít neoficiální patche na Arcanum, které vedle jiného zlepšují i animace postav (snad, konečně...).
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od Hamster »

Wow, tak to je hodně zajímavé. Měl bych si najít čas na další kampaň...

Jab: Jinak nevím, jak pozorně jsi to četl, ale animace ne, že by byly zlepšeny (pokud ti příjdou hnusné, tak nejspíš budou i s patchem), ale jsou tam aktivovány ty animace, které jsou v současné verzi nahrazeny zrcadlovým zobrazením druhé strany (např, že zbraň je bez patche vždy v ruce blíže hráči atp.).
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od scorpioo »

No tak práve som sa pustil do tohoto RPG skvostu.Hrám to asi jeden deň zatial, ale musím povedať, že ma táto hra hneď dostala (raz darmo Trojka vedeli robiť RPG hry) Najviac sa mi páči aké sú tam možnosti RolePlay vyžitia.
Nejaké rady na začiatok premňa máte.Chcel by som hrať za zlodeja - kecálka.
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od scorpioo »

A ešte mám jednu otázku : existujú v tejto hre nejaké obmedzenia čo sa týka možnostia používania zbraní?
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od scorpioo »

Núpil som si jednu schému, naučil som sa ju a ako teraz zistím čo potrebujem aby som to mohol zhotoviť.
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od Adolfik »

Opravdu nevím jestli ta hra je tak užasná, jak si všichni myslí. Spoustu lidí (i tady na foru koukám viz. předchozí příspěvky) to taky nechytlo
Přesně hráli to do toho místa, kde jste měli prohlédnout druhé sídlo nějakých trpaslíku a v téhle chvíli jsem tu hru pokaždé skončil a to jsem ji rozehrával alespoň 10x
Buďto jsem skončil na tom ostrově pro vězně (Ostrov zoufalství myslím) nebo něco mezi tím.
Holt asi to nesedne každému. Stejně jako mi nesedlo Wizardry VIII.
...
možná to zkusím ještě o prázkách se slibem, že to budu hrát min. týden :)
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“