Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět

Který z hratelných klanů máte nejraději?

Brujah
5
7%
Gangrel
4
5%
Malkavian
26
34%
Nosferatu
6
8%
Toreador
9
12%
Tremere
17
22%
Ventrue
9
12%
 
Celkem hlasů: 76

Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Rudax »

Carlos píše:Rudax: Zkus ty videa nastříhat, tohle je hrozně dlouhé a nudné... Zkus třeba Sony Vegas nebo jiný video editor. Třeba ten loading tam vůbec nemusel být a celkově to mohlo být kratší ;-)
Tady můžeš vidět něco sestříhaného:

(all watch in high quality)
tady

--------------

tady
ukázka boje - s katanou

----------
Zobrazit spoiler
taky jsem zveřejnil video jak jsem prošel: Ocean House
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Rudax: No vidíš, hnedle je to lepší, akorát do toho boje s katanou přidej nějakou hudbu (něco ve stylu Iron Maiden by možná sedlo) ;-) Mimochodem, ty si vylepšuješ výhradně bojové statistiky, že jo? Jinak si neumím představit, že by do tebe sekali takovým způsobem a ubrali ti tak málo.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Rudax »

Carlos píše:Mimochodem, ty si vylepšuješ výhradně bojové statistiky, že jo? Jinak si neumím představit, že by do tebe sekali takovým způsobem a ubrali ti tak málo.
Jasně:

přehled vlastností, dovedností

inventory
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od MCZ »

Mně v Bloodlines trochu vadil ten systém, resp. přespočet položek. Prostě nemá cenu dávat seduction až úplně nahoru, protože to ve hře beztak nenajde ani jedno využití, podobně Haggle atd. Na konci se člověk bez těch bojových dovedností stejně neobejde (zvláště Bratrstvo je docela drsné).

Být těch vlastností i bodů méně (a žádné příručky!), tak je dle mého mnohem lepší.

EDIT: Rudax - ty vraždíš obyčejné lidi? (viz to jedno video)

On to asi fakt někdo hraje jako obyčejnou FPS/TPS :shock: .
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od Rudax »

MCZ:

No máš pravdu že svádění a přemlouvání se nemusí příliš zvyšovat.
Ale tyto shopnosti jsou celkem potřeba - např: k svádění dívek v barech - pití krve, někdy potřebuješ získat peníze abys mohl splnit nějaký úkol - podplatit danou osobu - takže abys ušetřil ( peníze se v Bloodlines těžko získávají - ale velice lehce utrácí ) - tak se dá ten dotyčný přemluvit... .

Nebo např: Jeanette in the Asylum
Zobrazit spoiler
dá se přemluvit tak aby se obě její osobnosti usmířily - je za to ohodně více zkušenostních bodů
------------

Já v V. - Bloodlines odstraňuji všechny co můžu -( tak aby mi nebyla ubrána lidskost.)
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

MCZ píše:Být těch vlastností i bodů méně (a žádné příručky!), tak je dle mého mnohem lepší.
Zpočátku je bodů tak akorát, později bohužel zbytečně mnoho.

Též mě mrzí, že kromě bojových vlastností se v závěru snad žádné jiné nevyužijí.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od MCZ »

Mně těch bodů přišlo tak akorát - zpočátku jsem měl naopak problém, protože sem nebyl schopný nic vypáčit atd. a tak postoupit v nějakém úkolu. Vadí mi hlavně ty příručky - dávat computers nad tři body je zbytečnost. Pokud tam totiž člověk ty těžce šetřené body zainvestuje, zjistí, že čtvrtý by mu pak přidal Bertram a pátý příručka. Zadarmo...

Nebo třeba to přesvědčování. Dotáhnout jej na desítku stojí opravdu mnoho a proč? Abych pak během celé hry (možná) překecal jedinou postavu (kterou by bylo snadnější prostě umlátit)? Podobně seduction - jedinkrát jsem jej využil v úkolu (on je tenhle skill taky dobrý snad jen vůči lidem), jinak pouze pro svedení ženských v baru - je to fajn, ale krev si můžu opatřit jaksi i jinak... Ne, koncepce systému je dobrá, ale zpracování otřesné.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

MCZ: Třeba svádění je celkově považováno za využitelné jen pro ženy, alespoň podle stránek věnovaných VtM:B. Muži z něho nemají žádný zajímavý profit, kdežto pro ženy je to podle všeho zdroj peněz a informací (za Malkavianku i několika vtipů; ale nevím za ženskou postavu jsem nehrál). Horší mi přišlo, že některá rasa má přístup ke speciálním odpovědím v rozhovorech už jen díky tomu, kým je (tak např. Ventrue nemusí mít ani bod v ukecávání a stejně se mu podaří zachránit Terezu i Jeanette). Téměř zbytečná vlastnost je dle mého plížení - 2 body jsou maximum (dobře, pro opravdové nemotory 3), ale běžný hráč se proplíží hrou i s jedním (až na vyjímky). Nejvyváženější mi, co se bodů týká, přišli Nosferatu - investice bodů u nich jsou celkem logické a neměl jsem problémy s tím, že bych jich měl málo nebo naopak přemíru. Hodně málo jsem jich měl u Ventrue, u kterého jsem pěstoval všechno možné, protože vyjma keců dostával pořád (lidově řečeno) na prdel. Velkou nepříjemnost jsem zažil u Gangrela a Brujaha - na konci druhé třetiny hry jsem měl málo bodů na zvedání bojových vlastností, ale přišlo mi zbytečné cpát do jakýchkoli jiných, a tak jsem vylepšoval až těsně před koncem (čímž se vytratila RPG stránka hry a já z ní udělal sadistické orgie).
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od MCZ »

Carlos: mně se právě za Toreadorku podařilo svést toho tlustého strážného před galerií (a získat tak klíče); za Tremere jsem ho tuším nějak ukecal - ale že by to ten úkol nějak usnadnilo - když alternativní řešení je prostě v garážích odstranit to prkno, přelézt přes na druhou stranu a projít zadními dveřmi - to sotva :-?.

Jinak jednu holku v Azylu se mi právě podařilo svést s nějakými dvěma body seduction (nevím, jestli hrál roli klan nebo ženské pohlaví), kdežto za toho Tremere to nešlo snad ani s pěti... By mě fakt zajímalo, proč tvůrci různým klanům nepřidělili rovnou do určitých kategorií nějaké bonusy do začátku a udělali to takhle netransparentně.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

MCZ: Svádění má i finanční potenciál - ten zbohatlík v Santa Monice ti dá celkem zajímavý obnos, to jsem viděl u kamaráda. Ale v každém případě platí, že pro chlapy nemá praktické využití.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Arnika
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 9.1.2007 19:25
Bydliště: Doma :)

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od Arnika »

Nejsem si jistá, jestli to patří přímo sem, ale potřebovala bych se poradit s jedním problémem, na který jsem narazila. Když po splnění úkolu Večeře po italsku přinesu sarkofág k princi a promluvím s ním, místo toho, aby se dál pokračovalo v příběhu hry, mi princ ten úkol o nalezení sarkofágu zadá znovu (tj. zase mě pošle do Hollywoodu za tím baronem, nebo kdo byl). Nevíte někdo, jestli by se to dalo nějak napravit? Jestli se dá sehnat nějaký patch na to nebo něco podobného?
Obrázek Kliknete na mého (budoucího) dráčka?
tomik
Sigilan
Příspěvky: 18
Registrován: 16.1.2008 18:48

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od tomik »

Odkud tu hru máš a jakou verzi vlastníš ? Pakliže máš hru ze score, nebo zakoupenou jako origošku http://xzone.cz/nahledgame.php3?idg=1227 , tak by tě ten problém neměl potkat.

Add: Poslední neoficialní patch se dá stáhnout npř odsud http://www.bloodlines.cz/
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od MCZ »

Arnika: Nebo odsud (tuším, že ten odkaz sem kdysi hodil Carlos): http://www.patches-scrolls.de/vampire_bloodlines.php. Plus potřebuješ i ofic. 1.2 patch (pokud nemáš).

Je silně nedoporučeno ten neoficiální kombinovat s češtinou.
tomik
Sigilan
Příspěvky: 18
Registrován: 16.1.2008 18:48

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od tomik »

Já češtinu na to použil, a jediné s čím jsem měl následně problémy byly některé nefuknční klávesy, které jsem musel následně v možnostech aktivovat.
Uživatelský avatar
Arnika
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 9.1.2007 19:25
Bydliště: Doma :)

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od Arnika »

Děkuji moc za ty odkazy, zkusím se na to podívat (teda spíš k přinutím brášku, aby se mi na to mrknul :P ).

A co se té hry týče, tak to mám záložní kopii verze 1.2 s aplikovanou češtinou.
Obrázek Kliknete na mého (budoucího) dráčka?
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“