Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět

Který z hratelných klanů máte nejraději?

Brujah
5
7%
Gangrel
4
5%
Malkavian
26
34%
Nosferatu
6
8%
Toreador
9
12%
Tremere
17
22%
Ventrue
9
12%
 
Celkem hlasů: 76

Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od Adolfik »

no hrál sem nejdříve s češtinou a pak myslím s neoficálním patchem 6.6 a nějakejch extra zmeň jsem si nevšiml, kromě zmíněné obtížnosti a jedné zbraně navíc (myslím že brokovnice, co střílí zápalné střely)
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Zkus hrát plíživým stylem, tam jsou změny asi nejmarkantnější. Ale říkám - obtížnosti zámků a počítačů, také alternativní cesty k cílům misí. Plynulost soubojů zblízka atd. Je toho víc, ale povětšinou si toho vyloženě všimnou jen lidi, co to mají prochozené. Běžný hráč nikoli, což je myslím si důvod, proč si autoři patche mohou směle blahopřát.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od MCZ »

Adolfik píše:a dokonce fyzika pádu těl je nějak lepší (při zásahu odlítnou dozadu a rozplácnou se o zeď, ale ve hře se mě vždycky sesunou na zem )
No víš, za "fyziku" platí právě ta situace ze hry.
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od Adolfik »

Plíživým stylem sem hrál poprvé za Tremery, pak Ventrue a pak jsem pařil za Toreadora, abych si vychutnal bullet-time.
Zkoušel někdo hrát za Nosferatu? Mám pocit, že to musí být nuda

jinak doufám, že se dožiju nějakého pokračování
tahle hra mi silně zajela pod kůži
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Nedožiješ, Troika už neexistuje. Vampire: The Masquerade je samozřejmě značka ke koupi, ale dá se předpokládat, že hry v podobném duchu se už nedočkáš.

Hrál jsem za Nosferatu. Není to nuda, naopak je hraní nejodlišnější od všech ostatních. Právě při hraní za Nosferatu si parádně najdeš všechny ty alternativní cestičky (s patřičnou zkušenostní odměnou), zlámeš nejvíce vazů a vůbec - budeš za největší krysu v okolí. Je to zajímavé hraní, ale chce to mít trochu rychlejší počítač - sice není pravda, že Nosferatu se musí převážně pohybovat kanály, protože se bez problému skryjí i v ulicích, ale jsou místa, kde to není možné (a loadingy kanálů jsou neuvěřitelně otravné; otravnější je snad už jen orientace v kanálech).

Nosferatu mají podle mého názoru nejjednodušší průběh hrou, ale nejtěžší bosse - nicméně věc názoru. Pro mě osobně bylo nepříjemně obtížné třískat bosse chladnými zbraněmi, někdo naopak tvrdí, že je to jednodušší (opět to může ovlivnit bug, protože na některých gr. kartách podržíš trochu déle chůzi vpřed a postava běží notnou chvíli třeba do zdi, přestože ty už chůzi nedržíš - takže s chladnými zbraněmi nemůžeš uhýbat ani pořádně mířit).
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od scorpioo »

Dnes som si nainštaloval Bloodlines a neviem sa rozhodnúť za ktorý klan - rád hrám za postavy rouge-like čiže podvodníci, zlodeji ktorý sa dokážu vykecať s každej šlamastiky. Ktorí klan yb ste mi odporučili?
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
Zero
Sigilan
Příspěvky: 152
Registrován: 24.3.2009 18:11

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od Zero »

Pokud chceš někoho na kecání, tak nejspíše Toreador.
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od scorpioo »

Díky a čo klan Gangrel, tý su dobrý skôr na aké hranie?
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Každý klan se dá dost dobře upravit pro tvoje hraní, musíš mít ale představu a té se držet.
1) stáhni si neoficiální patche z odkazu který jsem tu kdysi dával (pokud tedy netrváš na češtině)
2) mysli na to, že pokud patche použiješ (a i na několika místech v původní verzi) jsou místa kam se zkrátka nedostaneš nikdy, pokud nebude postava orientovaná na ten který skill (chybí ti skill na počítače, tak si to probojuj; atd.)
3) měj na paměti, že nejlépe jsou zkušenostně hodnoceny alternativní cesty, vyhledávej je s každou postavou

Jinak vyloženě plíživá hra je samozřejmě za Nosferatu, ale odpadnou některé dialogy, jelikož se k nim pořádně nedostaneš. Nevěř popisu, Nosferatu se nemusí proplížit celou hru kanálem, měj ale vždy zaplé plížení a vyhýbej se světlu, často ukládej (kvůli porušení maškarády).
Dobře skloubit stealth a speak hraní je možné za Malkaviany, které já osobně doporučuju pro první hraní. Nicméně angličtina je náročnější.
Gangrelové jsou univerzální bojovníci, dá se říci, že v ničem nejsou excelentní, pokud se budeš držet jejich cesty. Něco uplíží, něco umlátí a dost toho ustřílí. Naopak nejsou obecně příliš dobří na kecání (paradoxně Brujah díky jednoznačnému bojovému zaměření nemá tolik problémů 'uživit' patřičné skilly) a ani na vylamování zámků - ve všem jsou zkrátka průměrní.

Pravidla hry si však v drtivé většině určíš sám, tak na to mysli a vybírej podle sympatií. Já osobně doporučuji Malky.

Jinak, pokud budeš hrát základní hru (popř. dodáš jen češtinu), nedávej do plížení víc než jeden (max. dva) body. Uplížíš tak úplně všechno.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od scorpioo »

Ok díky za náročné vysvetlenie :applause:
Budem hrať asi za Toreadorov a nebudem hrať určite základnú hru dnes som si stiahol najnovši, teda lepšie povedané posledný fanpatch a idem to hrať s tým.
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od Carlos »

Za Toreadory jsem nikdy nevydržel hrát dlouho, byli mi příliš nesympatičtí. Teoreticky by ses měl dočkat relativně dost speciálních odpovědí. Ale když Toreador, tak žena. Pro muže tam nejsou téměř žádné možnosti pro svádění, které je jejich hlavní devizou.

Ještě jsem ti zapomněl říct, že podobného efektu bys dosáhl za Ventrue klan - ti jsou tedy spíš na přesvědčování (a zároveň dominaci, což působí stejně) a navíc mají lepší předpoklady k vydělání peněz.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od scorpioo »

Mne boli tiež nesympatiský ale som si zohnal Clanbook Toreador a som si ich zamiloval 8-) Ja viem nedá sa velmi porovnávať PC hra zo stolným RPG ale základy sú tie isté.
A Venture sú zase mne nesympatický - nemám rád aristokraciu 8-)
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

No, ona má právě hra docela pěkný prvek, že ty vůbec aristokratem být nemusíš (jen tolik, co je genetická výbava Ventrue, tzn. bacha na krysy a homelessáky).
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od scorpioo »

Viem ak sa napijem ako Venture krvy z holesákov a krys tak budem zvracať (alebo niečo podobné) no uvidím, či ma to chytí za srdce a tesáky za Torreadory a ak nie tak to bude Venture alebo Gangrel
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: Vampire: the Masquerade - Bloodlines

Příspěvek od Adolfik »

Za toreadory to je docelá velká zábava, když máš namaxovanej skill na zpomalení času. :-D
Jinak rád jsem hrál za klan soustředěnej na magii. Některé spelly jsou dost efektivní
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“