Mass Effect

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect

Příspěvek od sevencreature »

Jestli to bude stejný humus jako Gears of War, a že se bohužel po tom, co jsem slyšel o výsledcích, začínám naopak "Games for Windows" značky (přes své očividně naivní optimistické představy) docela obávat.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatel
Sigilan
Příspěvky: 72
Registrován: 19.12.2005 9:49
Bydliště: Mezi židlí a klavesnicí

Re: Mass Effect

Příspěvek od Uživatel »

vskutku "kvalitni" clanek, jak je na tiscali zvykem ... ale co treba tohle ze stejnych stranek:
Tvůrci KOTOR2 a NWN2 hledají designéra pro konzolové RPG: že by pro Mass Effect 2?
_________________

sevencreature: co bylo na Gears pro Windows spatne? dostaly noveho bose, nejake nove MP rezimy, udejne to bylo i celkem odladene a ovladani se pry take jakz takz podarilo upravit pro mys + klavesnici
pokud jde o GfW, tak mam pocit, ze tam vychazi celkem slusne hry (napriklad BioShock, Company of Heroes, Crysis, Supreme Commander, Witcher, World in Conflict ... z tech ktere vyjdou, snad dopadne nejak dobre treba Fallout 3)
Obrázek
Uživatelský avatar
Gorganir
Sigilan
Příspěvky: 7
Registrován: 3.2.2008 18:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect

Příspěvek od Gorganir »

a nejakej emulator XBOXu na PC platformy neexistuje? XBOX si kupovat opravdu nehodlam, ale rad bych si MASS EFFECT zahral, pac sem myslel zil dycky v iluzi ze ho vydaji na PC a ne na konzoli :(
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect

Příspěvek od sevencreature »

Uživatel: No, ten Live je problém, zdá se. Nebýt něho, tak o koupi nějakých GfW her uvažuji :think: Takže spíš uvažuji o nějakém "upraveném" vydání (bez Live) "koupeném" na torrentu :roll:
Gorganir píše:a nejakej emulator XBOXu na PC platformy neexistuje?
Existuje. Ovšem MA je hra pro XBOX360, což je poněkud jiná konzole :wink:
Gorganir píše:XBOX360 si kupovat opravdu nehodlam, ale rad bych si MASS EFFECT zahral
V tom případě počkej, až bude vydán na PC, jinou možnost obávám se nemáš. Přiznávám, že představa emulace 360 na současných PC mě celkem pobavila :-D
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Gorganir
Sigilan
Příspěvky: 7
Registrován: 3.2.2008 18:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect

Příspěvek od Gorganir »

ja se o konzole nezajimam, takze nevim kdejaky oznaceni, pac mam pocitac, tak na co si kupovat konzoli :). je fakt ze sem ji jeden cas mel, kdysi pravekou segu ale o tom tendle topic neni.

no pobavilo te to? nevim proc :). nevim co ten XBOX360 umi (kdyz te to pobavilo, asi to bude mit dobry zaklad), ale slo asi o to, ze jsem se normalne zeptal, jestli je nejakej emulator, ze sem nevedel ze MASS EFFECT nebude na PC :) a ze se teprve bude muset cekat :). nejsem play console guru, tak nevim ;).
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Gorganir: Jde o to, že jsou současná PC na emulaxi XBOX 360 příliš slabá. Také se přiznávám, že mě ta představa dost pobavila.

Všiml sis vůbec, že na PC dnes každý sere? :-)
Uživatelský avatar
Gorganir
Sigilan
Příspěvky: 7
Registrován: 3.2.2008 18:18
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Gorganir »

Ajantis píše:Gorganir: Jde o to, že jsou současná PC na emulaxi XBOX 360 příliš slabá. Také se přiznávám, že mě ta představa dost pobavila.

Všiml sis vůbec, že na PC dnes každý sere? :-)
[[/quote]
ok tak ja se podivam co ma za vnitrek ten XBOX, kdyz si vzpomenu kdyz uvadeli prvni XBOX na trh, tak to nebylo zase tak hrozny ...

no prave ze sem si nevsiml, asi tim ze se pohybuju v oblasti pcckaru (znam jen par lidi co maj konzole. ale mass effect se mi prave docela libi jako hra, vypada to zajimave, ale prece jen nemam pc jen kvuli hram, ale kvuli praci a studiu, tak se mi nechce investovat do pc a pak jeste do konzoli :). ale asi sem z jineho kraje, kdyz jsem si nevsiml.
Uživatelský avatar
Twilight
Sigilan
Příspěvky: 56
Registrován: 21.11.2007 8:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect

Příspěvek od Twilight »

XBOX 360 ma vykon zhruba ako dnesne hi-endove PC :) A kedze emulator by musel VSETKO preratavat cez procesor, tak si na nejaky realny este dobrych par rokov pockame :D
Inak pri takychto hrach zacinam fakt realne uvazovat o xboxe. Upgrade PC sa uz absolutne neoplati, nie som milionar. Fakt sa mi nechce kazdy rok vrazit 5000 - 10000,- do PC, aby som mal priemerny pocitac :roll: Za par tisic by som mohol mat xbox (pouzivany fakt lacno), na ktorom by som proste hral a nestaral sa o nic... o sekanie, mrzuntie, padanie, patche a v najblizsej dobe hlavne ani o Vistu :roll: Ale to sme uz v inej teme :)
...you live, you learn...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Twilight: Mě odrazuje ta podstatně vyšší cena her. Obávám se, že to ve výsledku vyjde cenově zhruba nastejno. :-?
A zatím ještě většinu těch herních pecek dřív nebo později portují na PC, takže sice hrajeme konzolové hry, ale hrajeme. Až za 5 let hrát nebudeme, pořídím konzoli - pokud mi někdo daruje TV. :-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect

Příspěvek od sevencreature »

Twilight píše:XBOX 360 ma vykon zhruba ako dnesne hi-endove PC)
Ha, ha, ha. Pravěký bastl jako je 360 se ani ve snu na dnešní hi-endové PC nechytá. Nicméně je výkonnější než předchozí generace konzolí a ta dává počítačům slušně zabrat (viz emulace PS2) - problém je prostě v tom, že emulace je náročná, protože za prvé obvykle neznáš přesné parametry emulovaného zařízení a především hardware je odlišný (no, i když teoreticky u 360 by možná mohla fungovat virtualizace - nicméně bez spolupráce MS by virtual machine asi vytvořit nešla a silně pochybuji, že má MS něco takového v úmyslu).
Twilight píše:xbox (pouzivany fakt lacno), na ktorom by som proste hral a nestaral sa o nic... o sekanie, mrzuntie, padanie, patche
Ha, ha, ha. Vítej ve světě XBOXU360 - sekání, Red Ring of Death, patche na hry, placený obsah. Nicméně mít televizi, tak bych nejspíš Xbox360 docela koupil - rozhodně na něm jsou některé zajímavé hry (hlavně na XBL).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Twilight
Sigilan
Příspěvky: 56
Registrován: 21.11.2007 8:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect

Příspěvek od Twilight »

ajantis: To su presne tie dve veci ktore ma odradzovali :) Lenze "zhananie" hier na XBOX dnes uz neni ovela tazsie ako "zhananie" hier na PC :-D Ale tuto diskusiu sem tahat nechcem... len treba vediet spravnu znacku DVD a sposob napalovania a malo by to ist :)
No a TV... zistil som ze sa da zohnat (u nas zrejme len cez internet) specialny kablik ku xboxu, ktorym to ide zapojit na standardny monitor. XBOX dokonca ponukne potom na vyber niekolko roznych rozliseni. Idealne je mat widescreen monitor, ale da sa to aj bez toho :) Pozeral som na nejake testy a jeden obycajny LCD monitor sa obrazom vyrovnal drahej plazme TV :D Proste monitor je monitor, v hrach sa mu nejaka TV tak lahko nevyrovna :)
http://gear.ign.com/articles/703/703073p1.html
Proste cim viac na to pozeram, tym menej a menej negativ vidim v konzolach. Nerad zradzam PC, ale behom par rokov mi bude dobre akurat na hranie klasik... na novinky tu proste budu konzoly :(

7c... no dobre :oops:
hi-endove PC uz xbox KONECNE prekonali... ale trvalo to hodne dlho :) A cenovo je to kdesi uuuuuuplne inde :) XBOX nema ani tak vyhodu v lepsom HW, ale v perfektnej vyladenosti hier, kedze vyvojari vedia presne s cim pracuju.
A o par kritickych bugoch na xboxe som uz pocul... to je fakt. Ale vela toho neni a obvykle sa tomu da vyvarovat, ci to casom opravia. Lenze mna fakt desi to, ked v najblizsej dobe zacnu hromadne vychadzat nove Vista-only hry :(
Inak vzhladom na to ze Windows aj XBOX robi Microsoft si myslim, ze budu mat sakra dobre poriesene, aby to tak lahko emulovat neslo :)
...you live, you learn...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect

Příspěvek od sevencreature »

Twilight píše:hi-endove PC uz xbox KONECNE prekonali... ale trvalo to hodne dlho :)
Xbox360 se na hi-endová PC nikdy nechytal - co ostatně chceš od konzole, která v době vydání používala hw, který byl stěží hi-end v předchozí generaci PC :wink: Samozřejmě mluvím stupni technologie použitého hw - je jasné, že jednoúčelové primitivní zařízení bude mít vždy jednodušší práci.
Twilight píše:A o par kritickych bugoch na xboxe som uz pocul... to je fakt. Ale vela toho neni a obvykle sa tomu da vyvarovat, ci to casom opravia.
Závidím ti tvůj optimismus - mezi oblíbené featury Xbox360 patří přehřívání (a následné riziko poškození komponent) a hluk - dvě věci, na kterých se shodne asi úplně každý. Koneckonců, MS neprodloužil záruku jen tak pro nic za nic... Problémy s HW by byly asi ten hlavní důvod, proč bych měl z koupě trochu strach. No, snad je ta poslední generace trochu lepší než ty předchozí :think:

Hmm, ale s tím monitorem je to docela zajímavý tip :think: Jen teď nevím, jestli se někde prodává LCD s rozlišením 1280x720 :think: Hmm, ale pokud ano, tak bude asi dost levné :-P

Jinak ty hry nejsou až tak extrémně drahé - Mass Effect se pokud vím dá koupit za cca 1300,- Kč.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatel
Sigilan
Příspěvky: 72
Registrován: 19.12.2005 9:49
Bydliště: Mezi židlí a klavesnicí

Re: Mass Effect

Příspěvek od Uživatel »

sevencreature: Co je s Live za problem? Games for Windows Live neni u her pod znackou GfW povinny a vetsina ho snad vubec nepouziva, ty ktere ano jsou vetsinou Vista-only.

Kdyz vysel Xbox 360, tak byl HW vicemene na urovni tehdejsich high-endovych PC, v nekterych ohledech nad nimi a priznejme si, ze nekde i pod nimi. Pro srovnatelny vysledek s konzolemi je stale potreba dost vykonne PC za odpovidajici cenu.

RRoD? ano, bohuzel... Patche na konzolich vetsinou opravuji problemy s online hranim. Placeny obsah je casto ten stejny, ktery je placeny i na PC. Krom uz zminovaneho RRoD moc netusim, o jake zasekavani pises. Hluk? ano, proti jinym konzolim, proti PC uz moc ne...

Proc LCD prave s rozlisenim 1280x720? s tim se nedelaji dnes ani televize
Obrázek
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Twilight:
1) Kradu pouze hry, které se nedají legálně sehnat.
2) S tím zázračným kabelem bych si určitě nerozuměl. Zkoušel jsem 2 VGA boxy na propojení PS2 a monitoru a nepovedlo se mi rozejít ani jeden. S XBOX 360 by to nebylo lepší, jsem kopyto. :-)
Uživatel
Sigilan
Příspěvky: 72
Registrován: 19.12.2005 9:49
Bydliště: Mezi židlí a klavesnicí

Re: Mass Effect

Příspěvek od Uživatel »

Ajantis: tohle neni VGA box, podpora VGA je v tomhle pripade oficialni - jeden konec do konzole, druhy konec do monitoru, u PC by ses nad tim asi nepozastavoval
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“