Mass Effect

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect

Příspěvek od sevencreature »

Uživatel píše:sevencreature: Co je s Live za problem? Games for Windows Live neni u her pod znackou GfW povinny a vetsina ho snad vubec nepouziva, ty ktere ano jsou vetsinou Vista-only.
No, pokud vím, tak třeba pro Gears musíš mít Live účet a všechno se řeší přes Live. Bohužel tuhle praxi bude mít (podle mých informací) i dost dalších her :-?
Uživatel píše:Kdyz vysel Xbox 360, tak byl HW vicemene na urovni tehdejsich high-endovych PC, v nekterych ohledech nad nimi a priznejme si, ze nekde i pod nimi.
Jak může být na úrovni hi-endu, když používá technologii předchozí generace? :think: Hi-end je opravdový hi-end, to nejlepší, co můžeš v PC mít :wink:
Uživatel píše:Krom uz zminovaneho RRoD moc netusim, o jake zasekavani pises. Hluk? ano, proti jinym konzolim, proti PC uz moc ne...
Sekání ve hrách (viz třeba ten Mass Effect) :-?

Hluk? No, nevím jak zrovna tvoje PC nebo "běžná" PC, ale pokud skládám PC já, tak je pro mě hluk (tj. jeho absence) jedna z hlavních priorit. A mít nehlučné PC není problém.
Uživatel píše:Proc LCD prave s rozlisenim 1280x720? s tim se nedelaji dnes ani televize
No, protože to je nejvyšší rozlišení Xbox360? :think: Pokud nemluvíme o upscale na 1080p - ale nevidím důvod, proč upscale používat - kvalitnější obraz nezískáš... No a 1280x720 proto, že u LCD jsou nenativní rozlišení ne moc hezká.

Hmm, když teď o tom uvažuji, tak jsem nějak ztratil zájem - kdo by chtěl hrát hry v tak nízkém rozlišení? :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatel
Sigilan
Příspěvky: 72
Registrován: 19.12.2005 9:49
Bydliště: Mezi židlí a klavesnicí

Re: Mass Effect

Příspěvek od Uživatel »

sevencreature píše:No, pokud vím, tak třeba pro Gears musíš mít Live účet a všechno se řeší přes Live. Bohužel tuhle praxi bude mít (podle mých informací) i dost dalších her :-?
Myslim si, ze v tomhle pripade mas nepresne informace.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Ga ... ows_titles - jsou tam oznacene Games for Windows - Live hry
Ale je fakt, ze PC Live je na tom asi hur nez ten konzolovy, ktery je hodne v pohode.
Jak může být na úrovni hi-endu, když používá technologii předchozí generace? :think: Hi-end je opravdový hi-end, to nejlepší, co můžeš v PC mít :wink:
Technologie predchozi generace? tim myslis co presne? Myslim si, ze v dobe vydani a jeste nejakou dobu po nem byl Xbox 360 technologicky na urovni PC, al klidne me oprav.
Sekání ve hrách (viz třeba ten Mass Effect) :-?
Problemy s framerate ... no vetsinou nic dramatickeho (a to ani v Mass Effect) a problem spis konkretnich titulu ... jine bezi na 60fps a vypadaji lepe (CoD4)
Hluk? No, nevím jak zrovna tvoje PC nebo "běžná" PC, ale pokud skládám PC já, tak je pro mě hluk (tj. jeho absence) jedna z hlavních priorit. A mít nehlučné PC není problém.
Vetsinou je to problem financni, ale jestli si umis postavit kvalitni, tiche a levne PC, tak bud rad, ze jsi rad.
Uživatel píše:No, protože to je nejvyšší rozlišení Xbox360? :think: Pokud nemluvíme o upscale na 1080p - ale nevidím důvod, proč upscale používat - kvalitnější obraz nezískáš... No a 1280x720 proto, že u LCD jsou nenativní rozlišení ne moc hezká.
Hmm, když teď o tom uvažuji, tak jsem nějak ztratil zájem - kdo by chtěl hrát hry v tak nízkém rozlišení? :think:
Ty ten duvod asi nevidis, ale lide, kteri ho pouzivaji se shoduji, ze to v 1080p vypada lepe.
Jinak bezne televize se dnes delaji WXGA, ale jestli mas nejakou smecku monitor, tak verim, ze by to v jinem nez nativnim rozliseni vypadalo spatne.
(jinak cast her je renderovana 1080p, ale moc jich neni, takze to je vedlejsi)
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect

Příspěvek od sevencreature »

Uživatel píše:Ale je fakt, ze PC Live je na tom asi hur nez ten konzolovy, ktery je hodne v pohode.
Jj, to každopádně je, řekl bych. Ale pro PC hráče otrava.
Uživatel píše:Technologie predchozi generace? tim myslis co presne? Myslim si, ze v dobe vydani a jeste nejakou dobu po nem byl Xbox 360 technologicky na urovni PC, al klidne me oprav.
Jj, máš pravdu, moje chyba.
Uživatel píše:Problemy s framerate ... no vetsinou nic dramatickeho (a to ani v Mass Effect) a problem spis konkretnich titulu ... jine bezi na 60fps a vypadaji lepe (CoD4)
No, třeba konkrétně CoD4 je renderované v nižším rozlišení než je 720p a je upscalováno na 720p - tj. nižší rozlišení ale plynulejší hra (popravdě řečeno, kdybych si měl vybrat, tak volím naprosto stejně). Tím jsem chtěl ukázat, že i konzole mají své problémy a některé hry (hlavně ty nové a náročné) tam nemusí běhat bezproblémově.
Uživatel píše:Ty ten duvod asi nevidis, ale lide, kteri ho pouzivaji se shoduji, ze to v 1080p vypada lepe.
No, popravdě na 1080p HDTV bude upscale IMO vypadat lépe - za předpokladu, že bude v software (nebo Xbox HW) proveden lépe než na samotné TV. Nicméně upscale je vždycky upscale - z vody víno neuvaříš - tím chci říct, když tam ten detail není, tak ho prostě z ničeho nevyčaruješ. Prostě jde o to zvětšit obraz s pokud možno co nejnižší ztrátou kvality, aby vypadal na TV s vyšším rozlišením než je hra taky dobře.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatel
Sigilan
Příspěvky: 72
Registrován: 19.12.2005 9:49
Bydliště: Mezi židlí a klavesnicí

Re: Mass Effect

Příspěvek od Uživatel »

sevencreature píše:No, třeba konkrétně CoD4 je renderované v nižším rozlišení než je 720p a je upscalováno na 720p - tj. nižší rozlišení ale plynulejší hra (popravdě řečeno, kdybych si měl vybrat, tak volím naprosto stejně). Tím jsem chtěl ukázat, že i konzole mají své problémy a některé hry (hlavně ty nové a náročné) tam nemusí běhat bezproblémově.
Tak to vidis ... a jak vypada CoD4 skvele :)
(nevim sice, jestli je too oficialne potvrzene, ale pocitaci pixelu se vetsinou nepletou)
No, popravdě na 1080p HDTV bude upscale IMO vypadat lépe - za předpokladu, že bude v software (nebo Xbox HW) proveden lépe než na samotné TV. Nicméně upscale je vždycky upscale - z vody víno neuvaříš - tím chci říct, když tam ten detail není, tak ho prostě z ničeho nevyčaruješ. Prostě jde o to zvětšit obraz s pokud možno co nejnižší ztrátou kvality, aby vypadal na TV s vyšším rozlišením než je hra taky dobře.
Detaily neudelas, to nikdo neceka, ale jina vec je, ze to vypada skoro az prekvapive dobre...
Pamatuju se, kdyz byl Xbox 360 jeste novinka, jak bylo spousta lidi nadsena z PDZ a PGR3 a pritom se pozdeji ukazalo, ze to byl upscale z nejakych 640p resp. 600p.
U PS3 je celkem zajimave reseni, kdy se pouziva rozliseni 960x1080, ktere se horizontalne roztahne na 1920x1080, je to elegantni a clovek to prakticky pozna.
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect

Příspěvek od sevencreature »

Co se CoD4 týče: http://www.tomshardware.co.uk/forum/248 ... phics-xbox

Ale jinak IMO není grafika až tak zásadní pro to, aby se člověk dobře bavil. Výhoda konzolí je někde jinde, než v grafice a vzhledu hry - měla by být IMO hlavně v zábavě (koneckondů, nic jiného se na konzolích dělat nedá, než se bavit, ne? :wink:).

I když je asi fakt, že grafika na PC bude lepší než na konzolích už z toho důvodu, že teď žijeme ve světě LCD, na nich vypadá obraz nejlépe v nativním rozlišení a když máš 24" a větší LCD, tak prostě "musíš" hrát v 1920x1200 a vyšším rozlišení - navíc 8800 GT (a ATi ekvivalent) se prodávají prakticky zadarmo. Na druhou stranu, pokud má někdo staré PC a nechce upgradovat, tak pro něj nějaká konzole může být lepší volba - nevýhoda je ta, že kvalitní TV může být dražší než nové PC včetně monitoru.

Uff, ale zpět k tématu :-)

Jak je tedy Mass Effect dlouhý? A jak se ti líbil konec? Pokukd možno ve srovnání s KotOR I a II (hádám, že jestli je MA něčemu podobný, tak KotORům).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatel
Sigilan
Příspěvky: 72
Registrován: 19.12.2005 9:49
Bydliště: Mezi židlí a klavesnicí

Re: Mass Effect

Příspěvek od Uživatel »

sevencreature píše:Co se CoD4 týče: http://www.tomshardware.co.uk/forum/248 ... phics-xbox

Ale jinak IMO není grafika až tak zásadní pro to, aby se člověk dobře bavil. Výhoda konzolí je někde jinde, než v grafice a vzhledu hry - měla by být IMO hlavně v zábavě (koneckondů, nic jiného se na konzolích dělat nedá, než se bavit, ne? :wink:).

I když je asi fakt, že grafika na PC bude lepší než na konzolích už z toho důvodu, že teď žijeme ve světě LCD, na nich vypadá obraz nejlépe v nativním rozlišení a když máš 24" a větší LCD, tak prostě "musíš" hrát v 1920x1200 a vyšším rozlišení - navíc 8800 GT (a ATi ekvivalent) se prodávají prakticky zadarmo. Na druhou stranu, pokud má někdo staré PC a nechce upgradovat, tak pro něj nějaká konzole může být lepší volba - nevýhoda je ta, že kvalitní TV může být dražší než nové PC včetně monitoru.
v 1920x1200 se v novych hrach vetsina grafik nechyta a pokud ano, tak se to projevi na detailech a framerate.
Xbox 360 vysel koncem roku 2005, 8800 vysla koncem roku 2006 a jeste nejakou dobu stala vic nez cela konzole. Jestli je pro tebe 8800 zadarmo, tak to si radeji koupim par her.
Cast lidi to resi pripojenim konzole k monitoru ... ostatne vetsina displeju ma dnes snad dva vstupy, takze se deli s PC. Osobne preferuju pohodli pred rozlisenim, takze jsem monitor po nejake dobe zavrhl.
Kazdopadne myslenka byla, ze Mass Effect vypada hur nez CoD4, ktery navic bezi s dobrym framerate (a to same lze rict jeste o par dalsich kouscich)
Jak je tedy Mass Effect dlouhý? A jak se ti líbil konec? Pokukd možno ve srovnání s KotOR I a II (hádám, že jestli je MA něčemu podobný, tak KotORům).
Delku ME jsem tu uz zminoval, Mass Effect je urcite kratsi nez KotOR, obe hry obcas herni dobu natahuji, ale da se to prezit.
Konec ... prisel mi docela dobry, i kdyz :) ...konec KotOR je mozna jedna ze slabsich casti tehle skvele hry a konec v KotOR II snad bez komentare, takze ME z toho vychazi celkem dobre, ale je dobre zminit, ze mam zkusenosti jen s kladnymi konci v obou hrach, protoze hrat za gaunery me nebavi.
Co vim z doslechu, tak konec v ME ma nekolik variant, ty se od sebe nelisi tak dramaticky jako v KotOR, nektere snad jen v "drobnostech", ale vliv ma snad i zpusob, jakym clovek hru prosel ... fakt nevim.
Pro mou lvl 50 postavu byl posledni boss hodne jednoduchy a i v dialozich se uz trochu projevovaly me uber-statistiky.
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect

Příspěvek od sevencreature »

8800GT vyšla koncem roku 2007 a stojí cca 5000 Kč. Já nesrovnávám historii, ale současnost. Hry v (nízkém) rozlišení a (nízké) kvalitě, v jaké je zpracovává Xbox360, zvládne každé solidní herní PC...

Mně se na konzolích líbí tak "konzolovitost" - spustíš, máš tam hezké menu, vybereš hru, hraješ. Plus zábavné provázání ovládání (gamepady se mi celkem líbí - i když třeba myš a klávesnice je IMO pro fps (o strategiích nemluvě) mnohem lepší volba, na druhou stranu, nevidím důvod hrát na konzolích fps a strategie).

Xbox360 se mi docela líbí visuálním provedením menu a nabídek a ovladač vypadá taky hezky. A pár her bych si na něm docela rád zahrál (třeba Rez HD, Mass Effect, nějaké SHMUPs a BioShock - kupodivu - na PC mě totiž moc nenadchnul, přišel mi takový konzolovitý :-) ).

Odrazuje mě na něm to, že většina her (zdá se mi) jsou fps či hry, které budou dříve či později na PC (kde vypadají lépe, hrají se lépe, jsou levnější, jsou pro ně mraky modů a jsou plynulejší). Proto bych uvažoval spíš o PS3 (i když, co se PS3 týče, na tu jsou roky času, až se na ní objeví nějaké hry, které by stály za zahrání :lol: ) - už kvůli BD (hry a filmy). Nicméně, jak už jsem víckrát zmínil - nemám TV a neplánuju v brzké době její koupi - hlavní důvod, proč se všem konzolím chtě nechtě vyhýbám :-? :evil:

EDIT: Počkat, takže na Xbox360 vypadá CoD4 lépe než Mass Effect? :shock: Podle screenshotů mi přišel MA jako dost hezká hra... :think:

EDIT2: A proč mi do háje zmizela čtvrtina příspěvku? :evil: :roll:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatel
Sigilan
Příspěvky: 72
Registrován: 19.12.2005 9:49
Bydliště: Mezi židlí a klavesnicí

Re: Mass Effect

Příspěvek od Uživatel »

sevencreature: Je to o vkusu ... jedna z prvnich her, ktere jsem mel na Xbox 360 bylo Halo2 z puvodniho Xboxu, dost jsem s tim valcil, ale tam jsem se s tim ovladanim nejak naucil a od te doby celkem v klidu ... nebudu psat, ze je to stejne presne, protoze podle me neni, ale kdyz si muzu vybrat, tak hraju i fps radeji na konzoli.

S tou televizi ... jak jsem psal, nekdo to pripojuje na monitor, vypada to dobre a je to spolecna investice i do PC.
SHMUPs posledni leta uz nejak moc nevychazi, PS3 tolik nesleduju, tak je to tam mozna lepsi, ale na Xbox 360 me napada jen pripravovana Ikaruga HD, nedavna puvodni Omega Five (neni to nic pro HC hrace, ale jinak dobra zabava) a par mene vyraznych predelavek.

Ja nerikam, ze je Mass Effect oskliva hra, BioWare sice se screeny dost caruji, ale hlavne ty dialogy jsou skvele a misty vypada opravdu pusobive, hlavne kdyz si clovek uvedomi, ze tam snad nejsou prakticky zadne FMV. Proste mam pocit, ze celkove jsou treba CoD4, Gears of War, Uncharted nebo BioShock hezci.
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect

Příspěvek od sevencreature »

No, uvidíme, jak bude vypadat na PC :-P Přiznávám, že se docela těším (tak mírně). Jen mám nepříjemný pocit, že ten upgrade asi bude potřeba :anxious:

Každopádně hůř než na Xboxu360 snad MA vypadat nemůže :mrgreen: Protože jinak hráči EA nejspíš ukamenují (a to už má takovou pověst otloukánka :wink: - i když musím přiznat, že až na jejich blbé logo s hlasem dítěte (no, už jsem ho dost dlouho neslyšel) - vážně zvrácené, soudě podle her, které jsem hrál a dětem ve školce bych je asi hrát nedával - mi EA v poslední době přijde docela ok).

No, každopádně to vypadá, že tohle léto bude náročné - má vyjít Starcraft 2 a teď Mass Effect... No... Eh, alespoň že to má být až po zkouškovém, což? :wink:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect

Příspěvek od Jab »

Btw včera (tuším) byla definitivně oznámena PC verze (přímo na stránkách Mass Effect) a už má i vlastní sekci na fóru.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect

Příspěvek od sevencreature »

Jj, tenhle týden to bylo venku. Doufám, že proběhne pořádný betatest. Naštěstí je snad Unreal Engine 3 poněkud stabilnější než ten bazmek-engine, na kterém běžely KotORy :mrgreen:

Takže, hlasování - za koho plánujete, že budete hrát?

Za Mazzy aka Bastillu aka Jun'ko Zane aka Fall-from-Grace aka Jayden? Nebo za nýmanda? Hmm... Těžká otázka... (Že by? :mrgreen:). Mám pocit, že (obzvlášť po tom, co jsem viděl screenshoty) si MA za mužskou postavu asi nezahraju - no, škoda, ale co se dá dělat 8-) I když, třeba se zadaří a možnosti nastavení postavy budou lepší než v Oblivionu :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect

Příspěvek od Jab »

sevencreature píše:Jj, tenhle týden to bylo venku. Doufám, že proběhne pořádný betatest.
Do značné míry už proběhl. Od toho máme konzolové hráče. :mrgreen:
sevencreature píše:Takže, hlasování - za koho plánujete, že budete hrát?
Láká mě spíše to povolání hackerské či kouzelnické. Pohlaví ještě nevím. Ale dle hlasu by to byla samozřejmě jasná volba.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect

Příspěvek od sevencreature »

Jab: Ad betatest - no, KotORy byly také nejdřív na Xboxu... A jak to dopadlo... :anxious: Udělat mizerný port není vůbec žádný problém (tímto zdravím CAPCOM a jeho PC porty).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

hrej.cz informuje o zmírnění přísnosti kontroly legálnosti kopie PC verze Mass Effect. Já se o to až do dneška příliš nezajímal, ale tedy žasnu, kam až dospěla šikana platících zákazníků.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Jab »

Ajantis píše:hrej.cz informuje o zmírnění přísnosti kontroly legálnosti kopie PC verze Mass Effect. Já se o to až do dneška příliš nezajímal, ale tedy žasnu, kam až dospěla šikana platících zákazníků.
V české verzi prý nebude. Alespoň říkal Gremlin. :-)
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“