Mass Effect

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect

Příspěvek od sevencreature »

Zkus si zahrát Gothic 3 na 8600 a pomalejších grafikách... :wink: Nicméně 2 GB jsou v dnešní době rozumné minimum (a vlastně i 4 GB se dají i na 32bit systému snést).

Ajantis: No, nejsem nějaký grafikoidní guru :lol: Videa a screenshoty jsem viděl, ale nějak zvlášť mě nezaujaly *pokrčení rameny* Příšerné Xboxové ovládání bylo přece už v KotORech (resp. jeho části - menu a podobně) :-)

Jak jsem psal - počkám si, až bude MA za 200,- Kč, pak o něm možná budu uvažovat.

Momenálně se z her pouze vlažně zajímám o Mirror's Edge (hlavně jsem spíš zvědavý, jak se vyvrbí, než že bych nějak toužil si ho zahrát), žádná další mě v blízké době moc neláká (Resident Evil 5 je daleko, Diablo 3 taktéž a StarCraft 2 je samozřejmá koupě - tj. ani nestojí za to ho zmiňovat :mrgreen: ).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect

Příspěvek od Jab »

sevencreature píše:Jak jsem psal - počkám si, až bude MA za 200,- Kč, pak o něm možná budu uvažovat.
No, určitě bude hezké mít co hrát i v důchodu. EA jsou totiž vždy celí žhaví do snižování cen. :-)
sareth
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 8.6.2008 18:28

Re: Mass Effect

Příspěvek od sareth »

Mám problém so spustením hry: keď ju spustím tak sa mi zobrazí len čierna obrazovaka a presýpacie hodiny a takto to ostane. V čom môže byť problém?

Podľa mňa je problém v grafike - predtým som mal Geforce 6600GT a išlo mi to v pohode spustiť aj hrať na low detailoch.
Teraz mám ATI Radeon 3650 512MB a hra mi nejde. Skúšal som aj nové drivery ale nepomohlo to.
(ešte skúsim ten patch čo je na cdprojekt.cz)
Naposledy upravil(a) sareth dne 2.2.2009 15:22, celkem upraveno 1 x.
sareth
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 8.6.2008 18:28

Re: Mass Effect

Příspěvek od sareth »

nemá niekto nejakú radu???
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect

Příspěvek od Razfallow »

Zkoušel jsi spustit hru jako administrátor? Klikni pravým tlačítkem na MassEffect.exe ve složce Mass Effect/Binaries a zvol Spustit jako... a zaškrtni položku Následující uživatel.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
sareth
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 8.6.2008 18:28

Re: Mass Effect

Příspěvek od sareth »

nepomohlo...to väčšinou pomôže na Vistách, ale ja mám XP
sareth
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 8.6.2008 18:28

Re: Mass Effect

Příspěvek od sareth »

stiahol som aj patch na cdprojekt.cz a nejde mi to stale.
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect

Příspěvek od Razfallow »

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect

Příspěvek od Carlos »

Prozatím jsem splnil všechny subquesty, právě jsem dokončil Virmir. Senzační hra, vadí mi jen klonovitost planet a exterirérů a rovněž vozítko Mako coby pinballová kulička. Hodně se mi líbí, že charktery rychle levelují (zatím mám level 49), většina schopností za mechanická povolání je využitelná a praktická, naproti tomu z psychotroniků stojí za to jen Wrex, Liařiny schopnosti jsou sice vyšší, ale většinu už v praxi nepoužijete. Soubojový systém nemá chybu a baví mě, akorát bych při zadání příkazů nechtěl pořád držet mezerník. Dialogy a prozatím i příběh vynikající, chválím časové rozložení - zezačátku je čas na questy a pak se můžete věnovat příběhu. Namluvení nemá chybu. Těším se, až to rozjedu za ženské pohlaví (to bude asi moje první hra za ženu vůbec). Uvidíme, jak se to dál vyvine, nicméně po Albionu imho asi nejlepší vesmírné RPG (ono jich asi ani o moc víc není, hrál jsem nějaká staroškolní, ale nic moc nebo jsem na dnešní dobu nepřekousl grafiku - B.A.T. 1 a 2 patří mezi vyjímky).

EDIT: Právě jsem hru dokončil. Musím říct, že závěrečné boje (a to včetně bosse) byly na mě příliš snadné, jinak ale vyjma výše zmíněného nemám, co bych hře vytkl. Perfektní zakončení v ještě mnohem lepším stylu než většina hollywoodských filmů. U dvou zásadnějších voleb (na konci Virmiru a před posledním soubojem) jsem se skutečně pozastavil nad volbami a dlouho váhal. Mimochodem mě potěšilo, že admirála Hacketta mluvil Lance Henriksen (hrál např. v Živém terči nebo Aliens vs. Predator), bohužel mluví vždy skrze vysílačku a nedalo se to poznat :lol: Těším se na druhý díl. Jdu to rozehrát za ženu :mrgreen:

EDIT2: Na druhou stranu jsem se podíval na video k E3 ke druhému dílu a už se tak úplně netěším, silně to připomíná Fallout 3 video. Hlavně výjoři rozplývající se nad systémem ustřelování končetin ,,with heavy weapons"... Děsivé. Nezbývá, než důvěřovat Bioware, že to nezvořou!
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Teď bych potřeboval trochu pomoct. Vlastním originální hru od CD Projektu, hrál jsem ji v češtině prve i s přídavkem Bring Down the Sky, ale vzhledem k tomu, že tento přídavek obsahuje i zmršený 1.01 patch, stáhl jsem tedy (ze stránek CD Projektu) 1.02 patch, avšak celá hra je v angličtině. S češtinou jsem byl spokojen a tak chci mít hru česky, nevíte někdo, co se podělalo?
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Můj problém vyřešen. Pokud bude někomu jinému haprovat jazyková verze hry, tak v adresáři "CD\DVD:\Data\" se nachází soubor 'czech.rar', ten stačí rozbalit do adresáře s hrou. Při instalaci Bring Down the Sky i patche 1.02 už se nainstaluje správný jazyk (pokud jste stahovali soubory z CD Projektu; instalace jiných snad ani není možná kvůli rozdílu v protipirátské ochraně).
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: Mass Effect

Příspěvek od Adolfik »

tak hraju tuhle gamesu next-gen éry a docela mě to chytlo. Je to hlavně tím, že RPG se střelnými zbraněmi je strašně málo (také důvod proč miluju Bloodlines))

Hra mi jede většinou plynule, ale při bojích je FPS asi 15-20. Nevíte někdo o nějakých tweacích na starší sestavu?
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect

Příspěvek od Carlos »

Tweaky asi ani nevyšly. V každém případě vypni bloom effect a zrnění, trochu to helpne a při bojích v exteriérech zejména.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: Mass Effect

Příspěvek od Adolfik »

jo podařilo se mi v config ini pomocí jendoho návodu něco nastavit a jede to trochu plynuleji
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect

Příspěvek od Carlos »

Tak se nestyd a podel se.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“