Mass Effect

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect

Příspěvek od sevencreature »

Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: Mass Effect

Příspěvek od scorpioo »

MASS EFECT verzia pre PC dostáva dosť vysoké hodnotenia a vraj je vo veľa ohľadoch lepšia ako XBOX 360 verzia.Bioware splnil to čo sľúbyl ako mnoho krát.
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect

Příspěvek od MCZ »

scorpioo: že se recenzenti pod vlivem hype předhánějí v udělování co nejvyšších hodnocení podle mě o skutečné kvalitě hry vůbec nevypovídá.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect

Příspěvek od sevencreature »

V Eurogameru dostala stejné hodnocení jako Xbox360 verze a obsah recenze mě popravdě řečeno spíš odradil - resp. naplnil moje očekávání (nebo spíš obavy). Prostě další hra od Bioware podle zajeté šablony, kterou nasadili snad už při výrobě NWN a zatím to vypadá, že od ní upustit jen tak nehodlají.

Alespoň ty boje jsou podle všeho lepší než v Jade Empire - prostě už je to stará dobrá střílečka :mrgreen:

Teď jen čekat, jak se "pochlapí" Obsidian s jejich plánovaným "špionážním" RPG :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

V Levelu 10/10 od Dobrovského :mrgreen:
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect

Příspěvek od MCZ »

yenn: něco ve smyslu "filosofické vyprávění (...) nevídané herní možnosti (...) BioShock a KOTOR byly v podstatě jen akčními hrami" ? ;-)
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

MCZ: Obě hry v recenzi zmiňuje, ale nehaní je. Ostatně Dobrovský udělil 10/10 i BioShocku.

„Podobně jako BioShock propagoval temné stránky utopistické společnosti, následně diktátorství anebo škodlivot špatně využitých genetických objevů, upozorňuje Mass Effect na taková zásadní společenská támata, jako je rasismus, kolonizace, vojenská diktatura anebo slabé stránky vládního systému orientovaného na centrální rozhodování.“

„Mimoto hra (KotOR) nabídla řadu systémů, jejichž rozpacovanou verzi nalezname v Mass Effect.“
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

yenn píše:MCZ: Obě hry v recenzi zmiňuje, ale nehaní je. Ostatně Dobrovský udělil 10/10 i BioShocku.
BG2 též udělil hodně přes 90% a o pár měsíců později už se o ní vyjadřoval úplně jinak. Adaptabilita jeho názorů je značná.
Dobrovský píše:odobně jako BioShock propagoval temné stránky utopistické společnosti, následně diktátorství anebo škodlivot špatně využitých genetických objevů, upozorňuje Mass Effect na taková zásadní společenská támata, jako je rasismus, kolonizace, vojenská diktatura anebo slabé stránky vládního systému orientovaného na centrální rozhodování.
Nejsou náhodou autorovým intelektuálním vrcholem Dobrodružství Kačera Donalda? :-|

MCZ: Krásné shrnutí. :mrgreen:
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 5.6.2008 16:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: Mass Effect

Příspěvek od scorpioo »

Recenzie od Levelu ma vôbec nezaujímaju! Sú dosť zaujaté. Napríklad na Blade & Sword dávali tie najväčšie hodnotenia s tým, že D2 konečne prekonané a o nejaký čas to bolo zase pri DS1 :mrgreen:
Recenzie z Levelu netreba brať ani na úvažok.
To je holt môj názor.
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Tak se přiznejte, kdo už si předobjednal PC verzi Mass Effect, aby získal ten "exkluzivní plechový box,který prozáří vaši sbírku her"? Já tedy ano :oops:, ale především kvůli té krabičce! :-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect

Příspěvek od sevencreature »

Krabička hezká, ústřední postava na krabičce ovšem ošklivá, cena zatím na zajíce v pytli docela vysoká, takže se asi nezúčastním. Být na krabičce alternativní inkarnace Sheparda, neváhám (kvůli té krabičce, samozřejmě - Jade Empire mě v tomhle směru docela rozmlsalo :-) ).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect

Příspěvek od MCZ »

Jak je ta krabička velká? (při srovnání s DVD obalem)
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

sevencreature píše:Krabička hezká, ústřední postava na krabičce ovšem ošklivá...
Mně ani ta krabička nepřijde zvlášť hezká, o tlamě na ní nemluvě; vůbec všechny obličeje v Mass Effect vypadají "tak nějak divně". :-?
Ale mezi současnými ošklivými plastovými krabičkami je tahle jednookým králem. No a Mass Effect jsem si stejně chtěl koupit (potřeboval jsem se zbavit těch kreditů na Xzone :-)), tak beru, dokud jsou - jinde tu krabičku nenabízí a nemám informace, jestli to není množstevně omezeno.
Uživatelský avatar
Hupr
Sigilan
Příspěvky: 150
Registrován: 6.8.2006 10:52
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Mass Effect

Příspěvek od Hupr »

Mám to doma a hraju to střídavě z WoWem ale zdá se mi to nebo ten hlavní předdefinovaný hrdina vypadá jako Lincoln Burrows z Prison Breaku a Ashley Williams jako Angelina Jolie ? Jinak hra je perfektní, nejvíc se mi líbí styl zaměřování, to sem ještě u žádného RPG aspoň co si pamatuju neviděl. Hra celkově výborná.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“