Mass Effect

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re:

Příspěvek od scorpioo »

AJANTIS: Vyslali jsme do delfské věštírny posla, aby vyzvěděl, jaký máš počítač. Odpověď čekej se sklonkem milénia.
:-D soráč som v robote a ponáhlal som sa som to zabudol napísať.
Takže moje železo: procesor - AMD XP 1700+
ramka - 680 MB
grafika - GeeForce FX Tornado 5600--128MB 8-)
Ja viem žiadna sláva ale ako vravím STALKER mi isiel bez sekania a Oblivion mi ide tiez v pohode 8-)
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Ještě pár obrázků z poslední planety:
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Z grafického hlediska stojí za pozornost ještě ony "anonymní světy", které jsou skalnaté a nad barevnými skalami vychází slunce, popř. ještě něco padá z oblohy. Jenže když člověk uvidí 2-3, jako by viděl všechny - liší se pouze barvami, planeta je to stále stejná.
Obrázek
Ostatní prostředí (tedy drtivá většina hry) vizuálně připomíná spíš střílečky z konce 90. let. Jednoduché šedé chodby, popř. nekvalitní "bariérové" textury v exteriérech. Myslím, že je za tím částečně i ta snaha o "dospělost" - kdyby planety vypadaly jako Dantoine, asi by se nemohly "brát dostatečně vážně". A nebo slabý HW Xbox360? :think: Ilustrací budiž, že jsem za celou hru neudělal ani jeden screenshot, kterým bych tu příšernou grafickou nudu dokumentoval.

Souboje a animace jsou na tom o něco lépe, ale i tady je Mass Effect několik let pozadu a o interaktivním prostředí si může (až na pár beden) nechat zdát. I ty vychvalované obličeje mají sice slušnou mimiku, ale vypadají vcelku nepřirozeně a textury kůže působí jako by měly vyrážku, nebo se chtěly každou chvíli rozpadnout. Jestli jsem od Mass Effect někde čekal víc, tak právě po grafické stránce. A nezachrání to ani několik skvělých krátkých vizí:
Obrázek
(Pro rýpaly: hrál jsem v 1280*1024 s veškerým grafickým nastavením na maximum.)

EDIT: (11:39)
scorpico:
Oficiální minimiální HW požadavky jsou:
- Intel 2,4 GHz nebo AMD 2 GHz
- 1 GB RAM (XP), 2 GB RAM (Vista)
- grafická karta s podporou Shader Modelu 3.0 (NVIDIA GeForce 6800 nebo ATI X1300 XT)

Mass Effect není příliš náročné (s NWN2 se rovnat určité nemůže), ale tady vyloženě nesplňuješ minimální HW požadavky, tak nevím.
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 13.7.2008 12:43, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: Mass Effect

Příspěvek od scorpioo »

No NWN 2 som rozbehol tiez :) sem tam mi to sice seklo ale šlo to 8-) Je pravda, že som to hral len ten úvod ale aj tak ( som to len skúšal či mi to pôjde ). A inak na STALKEROVI tiež nespĺňam min. požiadavky a fachčí v pohode ikeď tam spĺňam aspoň tú ramku a grafiku čo je asi najdôležitejšie. No nič nevadí prežijem to aj bez Mass Effectu :cry:
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od sevencreature »

scorpioo píše:Takže moje železo: procesor - AMD XP 1700+
ramka - 680 MB
grafika - GeeForce FX Tornado 5600--128MB 8-)
Ja viem žiadna sláva ale ako vravím STALKER mi isiel bez sekania a Oblivion mi ide tiez v pohode 8-)
Na tomhle pravěkém nástroji ti šel STALKER bez sekání? Ono existuje v setupu nějaké speciální nastavení - menší než nulové detaily, vnutit DirectX 7 a rozlišení 320x240? :think: Nějak jsem ho tedy přehlédl :think:

EDIT: Protože jestli ti OPRAVDU STALKER, NWN2 a Oblivion jdou dobře, tak nevidím jediný důvod, proč by MA jít neměl.

Já bych se k takovému počítači bál i jen přiblížit s krabičkami od zmíněných her, natož médii samotnými, ale práh bolesti mají očividně různí lidé posazen různě :mgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: Re:

Příspěvek od scorpioo »

sevencreature píše:
scorpioo píše:Takže moje železo: procesor - AMD XP 1700+
ramka - 680 MB
grafika - GeeForce FX Tornado 5600--128MB 8-)
Ja viem žiadna sláva ale ako vravím STALKER mi isiel bez sekania a Oblivion mi ide tiez v pohode 8-)
Na tomhle pravěkém nástroji ti šel STALKER bez sekání? Ono existuje v setupu nějaké speciální nastavení - menší než nulové detaily, vnutit DirectX 7 a rozlišení 320x240? :think: Nějak jsem ho tedy přehlédl :think:

EDIT: Protože jestli ti OPRAVDU STALKER, NWN2 a Oblivion jdou dobře, tak nevidím jediný důvod, proč by MA jít neměl.

Já bych se k takovému počítači bál i jen přiblížit s krabičkami od zmíněných her, natož médii samotnými, ale práh bolesti mají očividně různí lidé posazen různě :mgreen:

HA-HA-HA
7c-už som čakal kedy sem niečo podobného nahodíš 8-) ( nič vzlom pravdaže ) Áno čuduj sa svete ale STALKER mi ide bez sekania, NWN 2 mi sem tam sekne a Oblivon v pohode tiez šlape.A tiež čuduj sa svete mi môj comp podporuje Direct x 9,0c 8-) Tos si prekvapený - čo. "Vieš kde je tajomstvo?" - velká virtuálna pamäť, tým myslím kol 2GB 8-) A kuvšetkému mi ide aj HellGate:London :-)
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od sevencreature »

scorpioo píše:"Vieš kde je tajomstvo?" - velká virtuálna pamäť, tým myslím kol 2GB 8-)
:lol:

Nicméně vtípky stranou - já jsem ti koneckonců odpověděl myslím dostatečně:
sevencreature píše:EDIT: Protože jestli ti OPRAVDU STALKER, NWN2 a Oblivion jdou dobře, tak nevidím jediný důvod, proč by MA jít neměl.
Zbytek byla "omáčka" spíše určena pro ostatní. Všechny tebou uvedené hry (kromě MA) jsem viděl hrát na rozmanitých konfiguracích PC a mám představu, jak se chovají (NWN2 se svého času cukala i na 8800 GT). Virtuální paměti můžeš mít třeba 4 TB, ale výkonnou grafickou kartu ti to bohužel nenahradí ;-)

Abych to rozebral - CPU - moc velký vliv nemá, v tohle směru jsi IMO relativně bezproblémů, RAM - máš málo (swapování, nestabilita, pomalé nahrávání) - ovšem na rychlost samotné hry by to nemělo mít významný vliv - když už půjde spustit (jen na ty nepříjemné věci "okolo"), GPU - to je ten problém (btw GeForce FX 5600 podporuje pouze DirectX 9.0a - ale to jen na okraj), nemůžeš od grafiky z roku 2003 (plus mínus) a navíc od proklínané generace FX čekat zázraky. To, že ti hry "jdou" jak píšeš bych připisoval placebo efektu a radikálnímu snížení kvality a efektů *pokrčení rameny* Neber to jako kritiku tebe (či tvého PC :-) ), spíš jako konstatování faktů. Jakákoliv "ušlá" grafická karta se dá v dnešní době pořídit za pár stovek (bazar) až tisíc (nová)...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

sevencreature: Zklamals mě. :-) Jako od grafikoidního guru jsem od tebe čekal nějaké vyjádření k Mass Effect grafice (videí i screenshotů určitě pár viděls), popřípadě k mému rýpnutí do Xbox 360, a ty zatím odbyls jen scorpioo. :-)
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: Re:

Příspěvek od scorpioo »

Nicméně vtípky stranou - já jsem ti koneckonců odpověděl myslím dostatečně:
sevencreature píše:EDIT: Protože jestli ti OPRAVDU STALKER, NWN2 a Oblivion jdou dobře, tak nevidím jediný důvod, proč by MA jít neměl.

7c napísal - "Abych to rozebral - CPU - moc velký vliv nemá, v tohle směru jsi IMO relativně bezproblémů, RAM - máš málo (swapování, nestabilita, pomalé nahrávání) - ovšem na rychlost samotné hry by to nemělo mít významný vliv - když už půjde spustit (jen na ty nepříjemné věci "okolo")," stýmto s tebou súhlasím 8-)
7c napísal - " (btw GeForce FX 5600 podporuje pouze DirectX 9.0a - ale to jen na okraj)," - chyba lávky podporuje mi aj 9,0c ak si inštaluješ Stalkera alebo v podstate hocijakú hru tak ti na začiatku vyhodí tabulku aký máš DirectX. Je tam vypísaná verzia 9,0c 8-)

Ja som to zobral aj športovo ako omáčku okolo.Apropo grafika je u hier druhoradá
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od drake127 »

sevencreature píše:
scorpioo píše:"Vieš kde je tajomstvo?" - velká virtuálna pamäť, tým myslím kol 2GB 8-)
:lol:
Já mám virtuální paměť vypnutou a jsem taky v pohodě.

scorpioo: Jaký máš nainstalovaný DirectX a jaký grafická karta podporuje jsou dvě rozdílné věci. Třeba já mám Direct X 10.1 a GeForce 8600M GT umí "jen" DirectX 10.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: Mass Effect

Příspěvek od scorpioo »

to darke : Aký máš stroj?
Takže ta si S.T.A.L.K.E.R. nehral :?: Tam musíš mať vyrtuálnu pamäť min. 1GB ti to ukazuje pri inštalácii
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect

Příspěvek od drake127 »

scorpioo píše:to darke : Aký máš stroj?
Intel Core 2 Duo T7300, 4 GB DDR2 RAM, GeForce 8600M GT 512 MB.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: Re:

Příspěvek od scorpioo »

drake127 píše:scorpioo: Jaký máš nainstalovaný DirectX a jaký grafická karta podporuje jsou dvě rozdílné věci. Třeba já mám Direct X 10.1 a GeForce 8600M GT umí "jen" DirectX 10.

Dobre dobre dobre - uznávam že som sa mýlil.
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od sevencreature »

scorpioo píše:Apropo grafika je u hier druhoradá
Já nemluvím o grafice z estetického hlediska, ale o grafice z výkonnostního. Nejnáročnější na současných hrách je grafická stránka - v podstatě o tom, jestli si hru zahraješ plynule nebo ne rozhoduje z 90% grafická karta.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: Mass Effect

Příspěvek od scorpioo »

Stýmto stebou súhlaím a ešte dodávam RAMka
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Re: Re:

Příspěvek od Illuminating »

sevencreature píše:
scorpioo píše:Apropo grafika je u hier druhoradá
Já nemluvím o grafice z estetického hlediska, ale o grafice z výkonnostního. Nejnáročnější na současných hrách je grafická stránka - v podstatě o tom, jestli si hru zahraješ plynule nebo ne rozhoduje z 90% grafická karta.
Jen bych chtěl dodat, že u Gothica 3 to tak neni. Tam dominuje RAM.
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“