Disgaea

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Disgaea

Příspěvek od sevencreature »

Obligátní - hráli jste, jak se vám líbí? :wink:

Konkrétně Afternoon of Darkness je zatím výborná - až geniální hra (jediné výhrady bych měl ke grafice, která je místy poněkud slabší - textury mi přijdou "vyblité").

Hour of Darkness (originální hra na PS2) byla ve evropském vydání bohužel bez japonského audia (AFAIK), což je IMO vážný handicap (anglický dabing je sice nejspíš docela kvalitní, ale na mě působil při těch pár testovacích posleších jako pěst na oko :-? ). Obzvlášť Prinnies :wink:

Pro ty, co o hře nikdy neslyšeli - strategické RPG (poslední generace, řekl bych), které do zatuchlých vod (no, vzhledem k minimálnímu počtu SRPG je to trochu přehánění :wink:) přineslo tolik potřebnou změnu a originalitu.

Příběh a podání jsou taktéž vynikající - sice ne zrovna originální, ale IMO vynikajícím způsobem provedená sbírka všech klasických klišé (a parodií na klišé) a stereotypních postav - prostě paráda. Plus odkazy na všechno možné. Kdybych měl narychlo z klobouku vytáhnout nějaké přirovnání, tak třeba mix Excel Sagy a Kyou Kara Maou (jen určité prvky samozřejmě).

Ohýbání pravidel a zneužívání všech možných kliček nikdy nebylo tak zábavné (a autory vyloženě podporované).

A pak tu jsou samozřejmě Prinnies:

Obrázek

http://www.penny-arcade.com/images/2006/20060903.jpg
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Můžu se zeptat, jak to vypadá s kategorizací a vývojem postav (pokud by tedy tenhle prvek sám o sobě nebyl spoilerem)?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Máš klasicky "dějové" postavy - se kterým začínáš a další se k tobě přidají v průběhu a potom postavy, které můžeš vytvořit sám (tzv. generické postavy). Krása Disgaey je v tom, že ty hlavní "dějové" postavy nemusíš v podstatě vůbec používat - a taky je to jedna z her, kde jsou (mohou být) generické postavy nejsilnější ze všech.

Dějové mají pevně danou třídu (povolání), která se de facto (až na pár výjimek) nemění.

U generických je možné si ji vybrat, případně měnit (transmigrace postavy - změní se na cílové povolání, přičemž mu zůstávají naučené dovednosti v závislosti na mnoha parametrech a okolnostech, které nebudu do detailů rozebírat). Každé povolání má 5 "levelů" (které mají postupně vyšší základní vlastnosti, schopnosti se zbraněmi a další parametry) - resp. po dosažení určitého levelu v určitém povolání se "odemkne" vyšší level toho povolání a můžeš do něho s jakoukoliv postavou (která splňuje požadavky pro transmigraci) eventuálně transmigrovat). Jsou tu základní povolání (dostupná hned na začátku hry) a potom speciální povolání, která se odemykají tím, že máš mezi postavami různá povolání a jejich kombinace na určitých levelech (např. pro odemknutí povolání "knight" je nutné mít povolání "warrior" a "mage" každé na levelu 10 např. - tj. musíš mít v "družině" jednoho mága a jednoho bojovníka na levelech 10).

U postavy máš v podstatě level, vlastnosti, dovednosti ve zbraních (a z nich vycházející speciální skilly se zbraněmi, využívající SP - ekvivalent many).

Heh, úplně jsem zapomněl na jednu důležitou (a zábavnou vlastnost) - házení. Můžeš zvedat přátele a nepřátele a házet je po mapě (zvedat mohou pouze humanoidi, ne monstra) - plus z toho vyplývající některé další záležitosti, které nebudu rozvádět :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Dík, to je vyčerpávající. Vypadá to docela zajímavě, i když důraz na dějové charaktery mi sedí víc (i když to omezuje volnost při vývoji). :-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hamster: Tak to jsem možná špatně podal - tady většina věcí záleží na tobě, resp. tvém přístupu. Klidně můžeš používat převážně (nebo jen) dějové postavy - není tam v podstatě žádný handicap. Zmínil jsem to pouze na okraj. Já třeba používám kombinaci 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

sevencreature píše:Máš klasicky "dějové" postavy - se kterým začínáš a další se k tobě přidají v průběhu a potom postavy, které můžeš vytvořit sám (tzv. generické postavy).
Mám dotaz - označerní generický jsi použil sám, nebo se to používá běžně? Přiznám se, že mi to trošku rve uši, protože generická psotava je trošku (trošku víc) nehumální termín:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

vallun: normálka.

wiki
google - 86 200 nálezů
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Vallun: Těžko říct - u některých věcí, kde neznám (nebo mě zrovna nenapadně) žádný používaný český termín mám sklon prostě použít anglický :-?

Ale to už je trochu OT 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Ok, je to Ot, tak už mlčím:)

ale stejně to v češtiěn zní hrozně:)

EDIT: abych to vysvětlil generický = druhově určený. Použít to o "lidech" je ošklivé, dokonce ani otroci nebyli druhově určitelní...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

To chcem :) vyzera to skoro ako dragoon riders ci tak nejak , co som hraval na PSku

OT: 7c: Takuto nejaku "chorobu z povolania" mam aj ja :lol: Tiez to takto nejako doplnam z anglictiny, alebo cestiny :oops:

Mno, idem to zhanat, diky za radu do hry
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Disgaea

Příspěvek od Hamster »

Tak tohle je fakt peklo. Mám v Disgaea DS odehráno něco přes padesát hodin a jsem ve čtvrté kapitole, protože se neustále motám mezi item worldem a dark assembly a "optimalizuji" svou družinu, což je problém, jelikož se stále vynořuje něco nového a prokousávám se dále v IW a promotionech. docela zásek...
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“