Arx Fatalis

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, tak jsem začal Arx hrát... Zajímavé. Atmosferické, zábavné :-P

Jen se mi zdá divné, že to celkem trhá na max detaily v 1024x768 (je pravda, že na pozadí mám spuštěných dost věcí, mimo jiné Azureus, a disk se nezastaví, ale i tak).

Vypadá to, že peněz jsou mraky, inventář miniaturní.

Hmm, nevíte, co je to za kouzlo - Rhaa Vitae - runy jsem koupil v Arx u obchodnice téměř na začátku hry a je nějaké divné - nepotřebuje žádnou manu, vydrží snad neomezeně dlouho a všechny to zabije :shock: :shock: :think:

A nejdivnější je to, že vůbec není napsané v knize (teda ne, že bych tušil, jak zapisování do knihy funguje - když najdu nové runy, tak experimentuju a když se povede nějaké kouzlo, tak se do knihy zapíše automaticky (zařadí se do odpovídajícího levelu). Btw nenašel jsem ho ani v manuálu :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

sevencreature píše:Hmm, tak jsem začal Arx hrát... Zajímavé. Atmosferické, zábavné :-P
Ano 8-)
sevencreature píše:Jen se mi zdá divné, že to celkem trhá na max detaily v 1024x768 (je pravda, že na pozadí mám spuštěných dost věcí, mimo jiné Azureus, a disk se nezastaví, ale i tak).
hmm... mě to jelo plynule a to nemám zrovna top počítač a paměti mám jen 256MB :think:
sevencreature píše:Hmm, nevíte, co je to za kouzlo - Rhaa Vitae - runy jsem koupil v Arx u obchodnice téměř na začátku hry a je nějaké divné - nepotřebuje žádnou manu, vydrží snad neomezeně dlouho a všechny to zabije :shock: :shock: :think:

A nejdivnější je to, že vůbec není napsané v knize (teda ne, že bych tušil, jak zapisování do knihy funguje - když najdu nové runy, tak experimentuju a když se povede nějaké kouzlo, tak se do knihy zapíše automaticky (zařadí se do odpovídajícího levelu). Btw nenašel jsem ho ani v manuálu :think:
To je myslím kouzlo Ublížení, je docela dost silné. To že není v manuálu je normální, takových kouzel je víc.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, no není to vyloženě špatná hra, ale není to ani dobrá hra.

Nulová obtížnost - přebytek peněz i vybavení hned od začátku hry. Nenarazil jsem na žádný obtížný souboj. Ještě se mi nestalo, že by bylo v RPG možné zabít prakticky kohokoliv při prvním setkání.

Nevyužité mapy - jednoduché, malé, nic tam není.

Grafika je docela dost slabá - což mi vůbec nevadí, ale jde o to, že to nepochopitelně trhá - zajímavé, netušil jsem, že Arx Fatalis je náročnější než Bloodlines (které mi šly na max v pohodě).

Zbytečně moc zbytečných kouzel.

Když ji srovnám třeba s Dungeon Masterem 2, tak ten vychází vítězně snad ve všech kategoriích, které mě napadnou - včetně (především) grafiky...

Začínám mít dojem, že hry se nevyvíjí, ale degenerují...

Ehm, jasně, že bych ji nemusel srovnávat zrovna s DM2, ale trochu mi ho to připomnělo.

P.S. Ale jinak každému doporučuji - jak jsem psal - zajímavé, atmosferické, zábavné. Navíc moc dungeonů zrovna nevychází.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Příspěvek od DerAdler »

Poslabší pokus nadviazať na famóznu Ultimu Underworld. Ach jaj takéto spomienky mi vháňajú slzy do očí . To bol priam úžasný zážitok. Skoda, že sa zámer nevydaril na 100 percent. Ale aj tak vďaka za ďaľší klaustrofobický dungeon.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

7c: DM jsem nehrál, pročež nemohu srovnávat, ale věci, které já na Arx Fatalis považuji za nejlepší a klíčové, vůbec nezmínils. A to atmosféru, "logické rebusy" a vůbec plno zajímavých nápadů - neříkám, že originálních, ale v porovnání s tím, co jinak dnes vychází za RPG... Ať už systém kouzlení, přípravu jídel, nebo hodně dobré questy.

Jinak grafika je excelentní, přesně taková, jaká mi vyhovuje - atmosferická, kouzelná, krásná. Ovšem špatně optimalizovaná.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis: Já jsem zmínil, že atmosféra je prima :-P

K té přípravě jídel - poněkud mi uniká smysl... Nevšiml jsem si nějakých problémů s hladověním (indikátor tam asi není, hádám). Jídla jsou mraky a nejlepší způsob, jak uvolnit místo v inventáři je ho sníst. Já ho obvykle prodával.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

7c: Stejně jako Ajantis nemůžu srovnávat s DM, ale hodně se mi to líbilo. Kvůli atmosféře,systému kouzlení, soubojům (obtížnost mi přišla ok, kouzlení ze začátku není nejsnazší a chladné zbraně jsem nepoužíval), používáním předmětů (vůroba jídla, zbraní...), atd.
Uživatelský avatar
Calis
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 1.8.2006 18:43
Bydliště: Márnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Calis »

Rozhodně hra která dokáže vtáhnout svou atmosférou ta je v téhle hře prostě tak skvělá že už jen kvůli ní stojí za to se ponořit a zapařit ;-)
Hledět příliš do minulosti znamená nehnout se z místa, zabývat se budoucností znamená žít v nejistotě.Přítomnost je to oč tu kráčí a je třeba si vychutnat každý okamžik.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Arx Fatalis bude jako plná hra u Levelu 153. Vychází tento pátek (8. 6.). Spolu s ním se na DVD objeví ještě plné verze Scraplandu, Atlantis 4 a Transport Giant Gold.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

yenn píše:Arx Fatalis bude jako plná hra u Levelu 153. Vychází tento pátek (8. 6.). Spolu s ním se na DVD objeví ještě plné verze Scraplandu, Atlantis 4 a Transport Giant Gold.
Kvůli tomu Arx Fatalis to hodím do novinek na web. Ať sakra někde vyjdou ty Wizardry VIII v angličitně, arx fatalis mám už dávno. :-(
Jirka
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 20.12.2007 15:14

Save

Příspěvek od Jirka »

Mohl by mi někdo na E-mail poslat save. Ale aby tam byly všechny runy.

Mám E-mail jirkaolszar@seznam.cz


Díky
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Arx Fatalis

Příspěvek od sevencreature »

Jirka: Proč, smím-li se zeptat? :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Jirka
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 20.12.2007 15:14

Re: Arx Fatalis

Příspěvek od Jirka »

Re : Sevencreature

Víš že se můžeš zeptat

No Tak víš mě by udělalo radost kdybych viděl všechna ta kouzla 8-) A já se procházím všude a nemůžu najít žádnou runu.
A nebo by to zrovna nemusel být save ale stačil by editor inventáře tam bych si ty runy nejak dal. jestli máš save ze všema runama nebo editor inventáře prosím pošleš ?? 8-) Budu moc rád. ;-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Arx Fatalis

Příspěvek od sevencreature »

No, nemám, jen mě to zajímalo... AF jsem pořád ještě nedohrál (naposledy jsem byl pokud si vzpomínám u nějakých kamenných golemů, když jsem hru odinstalovával). Možná se někdy donutím ji dokončit.... Možná.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Jirka
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 20.12.2007 15:14

Re: Arx Fatalis

Příspěvek od Jirka »

Aha u těch golemů sem taky skončil tam sem totiž všechny zabil a pak tam byla nějaká velká příšera a ta mě zabila.
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“