Morrowind vs. Oblivion

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

čo je lepšie?

Morrowind + Datadisky
20
83%
Oblivion + Datadisky
4
17%
 
Celkem hlasů: 24

Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Morrowind vs. Oblivion

Příspěvek od Jab »

Ralen: Příběh by byl přinejmenším dost dobrý, pokud by se jej podařilo lépe podat. Což značí větší množství informací hráči a lepší zakomponování "vedlejších" informací do hry. Já ty knihy (atp.) v Morrowindu povětšinou četl a pak už to bylo i příběhově fajn.
Nicméně nelze zapírat, že samotné zadávání úkolů i v rámci hlavní linie je osekané až na kost. Udělej tohle, dones tohle a vše v pár řádcích. Pokud by to byl skutečně celý příběh, tak by jej délkou nešlo porovnat ani s jedním dialogem například v PST.
Naštěstí pokud se skutečně zajímáš, tak do celého děje i světa můžeš proniknout daleko lépe. Nicméně už tak jde o "volitelné" dodatky pro náročnější hráče (například právě formou knih). A pro ty nenáročné je zde to, co hra nabízí od základních zadavatelů questů...
Ralen
Sigilan
Příspěvky: 32
Registrován: 22.5.2008 22:06

Re: Morrowind vs. Oblivion

Příspěvek od Ralen »

A neni to takhle lepší? Kdo si chce jen zabít záporňáka, tak ať se ničim nezduržuje, a koho zajmá víc, tak ať si to trochu nastuduje (ostatně na většinu těch důležitějších knih hráč bezproblému narazí při plnění úkolů hlavní linie). Určitou "fádnost" úkolů samozřejmě nepopírám, ale úkoly jsou jen částí celku.
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Re: Morrowind vs. Oblivion

Příspěvek od Bhaall »

Hlasoval sem pro Oblivion, ten sem vydržel hrát alespoň do půlky. Vážně mě flustruje dlouho pobíhat po "prázdných" krajinách...
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Re: Morrowind vs. Oblivion

Příspěvek od Zakat »

Nejsem úplně rozhodnutý...zdá se mi, že Oblivion má lepší mody (ale je pravda že jsem už dlouho modscénu Morrowindu nesledoval) - takové OOO, potažmo Francesco, dělají z Oblivionu velmi slušnou hru. Na druhou stranu Morrowind je dobře hratelný i bez modů.

Takže vezmeme Vanillu:
V čem má Morrowind oproti Oblivionu výrazně navrch je atmosféra. Graficky vede Oblivion, i prostředí je mě bližší, na druhou stranu Morrowind a jeho sopečná krajina má taky hodně do sebe, což ovlivňuje právě báječnou atmosféru Morru. Hlavní questy stojí u obou za starou belu :D Vedlejšáky se mě víc líbili u Oblivionu, díky Dark Brotherhood :twisted:
Víc času jsem hrál ale Oblivion, nějak se mě v něm líp "blbne", žije, potuluje. Nechybí v něm kůň, možnost vlastnit dům atp. Což jde ale s pomocí pluginů i v Morrowindu.

Nevím. Chybí mě v hlasování možnost "Neumím se rozhodnout", popřípadě "Oba jsou stejně kvalitní/nekvalitní". No, uvidím až si zahraju Morrowind znovu...
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Frco
Sigilan
Příspěvky: 139
Registrován: 21.10.2005 21:20
Bydliště: BA Petrzka
Kontaktovat uživatele:

Re: Morrowind vs. Oblivion

Příspěvek od Frco »

Zakat: Chcel by som tiez rozbehat Morrowind, len sa bojim, aby ma to chytilo, kedze doteraz som "uznaval" za RPG len tie co bezali na infinity engine. Plus diablo a Dungeon siege, ale to uz bola len akcia.
Pocul som, ze Morrowind sa da hrat strasne dlho. Kolko to je strasne dlho? Pol roka kym splnim vsetky bocne questy?
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Frco píše:Pocul som, ze Morrowind sa da hrat strasne dlho. Kolko to je strasne dlho? Pol roka kym splnim vsetky bocne questy?
Mně to zabralo asi 300 hodin. Nevím, jestli byly úplně všechny, ale skoro snad i ano.
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Re: Morrowind vs. Oblivion

Příspěvek od Zakat »

Frco píše:Zakat: Chcel by som tiez rozbehat Morrowind, len sa bojim, aby ma to chytilo, kedze doteraz som "uznaval" za RPG len tie co bezali na infinity engine. Plus diablo a Dungeon siege, ale to uz bola len akcia.
Těžko říct, TES hry jsou vcelku specifické svou volností a otevřeností herního světa a ne každému to sedí. Infinity hry také považuji za to nejlepší z RPG, ale jako člověk, který vyrostl na Daggerfallu jsem se na Morrowind těšil velmi. Zklamaný jsem nebyl, ale je hodně věcí, které mě tam vadí - stejně jako v Oblivionu. Hold musíš vyzkoušet...nejlepší začátek je se co nejdřív připsat k nějakému cechu, než začít bloudit po světě a plnit "obyčejné" questy, to hodně lidí od hry odradilo. Každopádně Morrowind GOTY není nijak drahé, kolem 250 Kč / 300Sk, pokud ji nemáš.

A horší jak Dungeon Siege to imo není :mrgreen:
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: Morrowind vs. Oblivion

Příspěvek od scorpioo »

No ja som tiež začínal s infinity RPG, moje úplne prvé RPG bolo IWD 2 :-) a musím povedať, že Morrowind ma chytil a držal hrozne dlho holt ale nedohral som ho bo sa mi dostalo do rúk Gothic 2
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: Morrowind vs. Oblivion

Příspěvek od Rudax »

Morrowind je mnohem lepší než Oblivion !!!
Uživatelský avatar
Red
Sigilan
Příspěvky: 63
Registrován: 16.5.2006 13:21

Re: Morrowind vs. Oblivion

Příspěvek od Red »

Zakat píše:
Frco píše:Zakat: Chcel by som tiez rozbehat Morrowind, len sa bojim, aby ma to chytilo, kedze doteraz som "uznaval" za RPG len tie co bezali na infinity engine. Plus diablo a Dungeon siege, ale to uz bola len akcia.
Těžko říct, TES hry jsou vcelku specifické svou volností a otevřeností herního světa a ne každému to sedí. Infinity hry také považuji za to nejlepší z RPG, ale jako člověk, který vyrostl na Daggerfallu jsem se na Morrowind těšil velmi. Zklamaný jsem nebyl, ale je hodně věcí, které mě tam vadí - stejně jako v Oblivionu. Hold musíš vyzkoušet...nejlepší začátek je se co nejdřív připsat k nějakému cechu, než začít bloudit po světě a plnit "obyčejné" questy, to hodně lidí od hry odradilo. Každopádně Morrowind GOTY není nijak drahé, kolem 250 Kč / 300Sk, pokud ji nemáš.

A horší jak Dungeon Siege to imo není :mrgreen:
Jj mě tenhle typ RPG vůbec nebavil, i když musím uznat že ta volnost pohybu a atmosféra některých lokací se může líbit. Sem zahrál Morrowind a Oblivion jsem ani nezkoušel. Na druhou stranu v tom chyba asi není , protože jsem sérii IW taky nedohrál, přestala mě bavit tak v první čtvrtině, hrozný stereotyp.

Baldurs Gate 1 a 2 je u mě absolutní vrchol, si dám po dohrání vždycky rok oddech abych trochu pozapoměl na jednotlivé úkoly a je to krása.

Planescape Torment je další masterpiece, na druhou stranu se dá hrát jen když člověk nemá starosti, aby se do toho příběhu a dialogů správně zažral a nehrál to jako hru na oddych. Ideální to bylo když jsem byl ještě na gymnáziu a žádný shony, strašně rád bych to zase zahrál ale na to musí být správný čas. Možná po diplomce a přijetí na magistra nebo vyhození ze školy :think: S BG takový problém nemám.
Ať žije BG a PT!
Uživatelský avatar
anticlovek
Sigilan
Příspěvky: 23
Registrován: 12.8.2009 2:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Morrowind vs. Oblivion

Příspěvek od anticlovek »

tisíciprocentně Oblivion (ne nehodnotím podle grafiky... prostě mě Morrowind neoslovil a Oblivion jo ;))
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Zcela drtivě Morrowind. Už jen tím, že byl tak nějak svůj, kdežto v Oblivionu bylo na mě až moc grafických narážek na tehdy aktuální filmy (jen na Pána Prstenů jich tam bylo požehnaně). Taky tím, že Morrowind byl sám o sobě vynikající hrou a byl příjemně hratelný i bez plug-inů, o Oblivionu to prostě říct nemůžu.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Morrowind vs. Oblivion

Příspěvek od PostTrauma »

Oblivion jsem nehrál, ale jestli je podle někoho Morrowind lepší, tak to musí být už hodně špatné : )

Ne že bych měl něco proti herní myšlence, ale to provedení je naprosto katastrofální. Víc nedodělanou hru jsem snad ještě nehrál. Očarovávání předmětů je vymyšlené tak, že si člověk půlku možností nemá jak navolit. O tom, kolikrát jsem propadl podlahou, ani nemá cenu se zmiňovat. Celá hra pak byla v tahu. Tak nějak nechápu, jak s tímhle mohli vyjít na herní trh a nebýt rozcupováni hráči a konkurencí. Doufám, že jsem nehrál nějakou Betu, ale pochybuji o tom : )

Ale abych jenom nekritizoval, systém vylepšování postavy se mi líbil, stejně jako volnost pohybu (i když občas byl svět moc velký). Rasy byly poněkud zvláštní, ale čert to ber, je mi fuk, jestli to je půl-elf nebo půl-lev.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Barsian
Sigilan
Příspěvky: 50
Registrován: 11.1.2008 15:14

Re: Morrowind vs. Oblivion

Příspěvek od Barsian »

nuz skor by som povedal, ze si bud pri komplexnosti a moznostiach, ktore Morrowind ponuka skoncil niekde uplne na zaciatku alebo si naozaj hral nejaku uplne prvotnu beta verziu....
ja som ho dohral niekolkokrat a pad pod texturu som nezazil ani raz (v original hre... s neoficialnymi pluginami to je ine), enchanting a tvorba kuziel funguje tiez v pohode... akurat mozno system je trochu blby, ze clovek aby nieco ocaroval, musi to kuzlo vediet... co je pre class poctiveho warriora dost problem...
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Morrowind vs. Oblivion

Příspěvek od PostTrauma »

Největší drahokam (a byl jediný ve hře) měl kapacitu asi 4000 a některá očarování potřebovala třeba 10000, takže si člověk mohl přičarovat tak akorát +10 fire damage nebo něco podobného.

Přijde mi divné, že by existovala nějaká vydaná beta verze, ale možné je, že jsi měl verzi novější nebo patchovanou. Každopádně já jsem propadával docela často (obzvlášť na některých místec). Ale pořád to nejsou jen tyhle dvě věci, akorát je to pět let, co jsem to hrál, tak si další nepamatuju : )

Btw jsem to dohrál (myslím že s cheaty).
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“