Dragon Age: Origins

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Thanes
Sigilan
Příspěvky: 101
Registrován: 20.3.2006 15:58
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Dragon Age: Origins

Příspěvek od Thanes »

Už je to skoro tady? Co říkáte na informace o nástupci BG? Imo vypadá perfektně... Jasně je tu velký hype, ale i podle prvních recenzí je to bomba ;)

Viz http://www.dragonage-cz.cz/ pro více infa ;)
Barsian
Sigilan
Příspěvky: 50
Registrován: 11.1.2008 15:14

Re: Dragon Age Origins

Příspěvek od Barsian »

Na Istrocone som mal moznost zahrat si chvilu tuto hru a mozem povedat, ze to je solidny nastupca Baldur´s Gate a fanusikovia starych dobrych RPGciek sa urcite maju na co tesit...
BioWare opat spravili poriadny kus prace, a kym v predoslych hrach vzdy cerpali z uz vytvorenych realii, teraz si spravili svoj vlastny svet a ten sa im podaril na vybornu... Dragon Age je hra, ktoru stoji za to hrat, a pre fanusikov rpg to je povinnost
Uživatelský avatar
DelMann2
Sigilan
Příspěvky: 43
Registrován: 3.2.2009 17:08

Re: Dragon Age Origins

Příspěvek od DelMann2 »

Těším se,

Jako jedna z mála her u mě vzbouzí před svým vydáním pozornost :)
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Dragon Age Origins

Příspěvek od Carlos »

Barsian: Tvoje prohlášení není nepodobné všem těm oslavným řečem před vydáním Fallout 3, přesto zatím neztrácím optimisum a těším se rovněž!
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Barsian
Sigilan
Příspěvky: 50
Registrován: 11.1.2008 15:14

Re: Dragon Age Origins

Příspěvek od Barsian »

Carlos píše:Barsian: Tvoje prohlášení není nepodobné všem těm oslavným řečem před vydáním Fallout 3, přesto zatím neztrácím optimisum a těším se rovněž!
je to mozne, ja som len pisal co som videl a mal si moznost vyskusat
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Na facebooku mi vyskočila zpráva, že v Levelu tomu dali 9/10. Komentář ve smyslu, že DA:O obsahuje více méně jen staré principy, ale dopiloval je k dokonalosti. Jsem zvědavý, recenzce z Levelu či Score mě u tak očekáváné hry příliš nezajímají (viz. recenzování Falloutu 3).
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Recenze DA:O v LEVELu je plná obecných řečí o dospělosti, nejednoznačnosti a propracovanosti jako recenze na Mass Effect, odpovědí na mnohé pro mne zásadní otázky o hře samé (jestli je tam imbecilní dialogový systém použitý v ME, jestli v rozhovorech a cutscénách napodobuje špatné filmy jako ME, jestli je tam obávané prokecávací kolečko...) jsem se v ní ale nedobral. Ani na anglickém webu jsem příliš recenzí nenalezl. Novou grafickou kartu kvůli tomu každopádně zatím kupovat nebudu. :-)
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Možná by to chtělo najít si někde screenshoty s dialogem. Hádám, že touhle dobou jich budou po netu stovky.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Vypadá to, že alespoň ve volbě dialogových možností se DA:O vrací ke stylu BG, ač jsem nenašel jedinou možnost delší než jednu větu nebo 10 slov (což vlastně odpovídá tomu návratu :-)).
Slash_luke
Sigilan
Příspěvky: 7
Registrován: 27.1.2008 15:41

Re: Dragon Age: Origins

Příspěvek od Slash_luke »

Ajantis: dialogový systém je stejný jako v BG, s Mass Effectem nemá hra jako taková nic moc společného, protože se začala vyvíjet ještě před Mass Effectem a navíc jej dělá úplně jiný tým (který předtím dělal na Baldur´s Gate a Neverwinter Nights 1 ).
Máš ještě nějaké otázky, na které bys chtěl slyšet (číst) odpověď, ještě před vydáním hry?

jinak btw: jakou máš grafickou kartu?
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Slash_luke: Děkuji. Mé jediné informace zatím pocházejí z recenze v LEVELu, v níž se píše, že "[o]dmítnutí linie Dobro/Zlo a důraz na filmovost scén a rozhovorů Dragon Age jasně napojují na nejlepší RPG posledních let" (čímž je myšlen Mass Effect). A obrázky, které jsem viděl, skutečně tou lacinou filmovostí zavání.

Grafickou kartu mám GF 8800 GTS s 320 MB paměti. Žádný test HW nároků jsem neviděl, ale hodlám hrát s přinejmenším středně vysokým nastavením vizuálních voleb a alespoň v rozlišení 1024*768, takže tu oficiálně "doporučenou" 8800GTS 512 MB chápu jako minimum (v NWN2 jsem si ani neškrtl). Jelikož kromě počítače ale nemám na DA:O momentálně ani čas, mohu v klidu vyčkat dalších recenzí a videorecenzí.
Slash_luke
Sigilan
Příspěvky: 7
Registrován: 27.1.2008 15:41

Re: Dragon Age: Origins

Příspěvek od Slash_luke »

Ajantis: s tou lacinou filmovostí ti nepomůžu, protože mě osobně se příběh Mass Effectu celkem líbil (proto si taky koupím 2.díl), i když šlo spíše o interaktivní sci-fi film s RPG prvky (co taky čekat od portu z konzolí..v případě Dragon Age to naštěstí je naopak), než o RPG hru..nicméně mě zabavil.
Co se týče tvé grafiky, tak ta je pro Dragon Age plně dostačující .. akorát ji trochu brzí ta malá paměť. Zajímal by mě ještě tvůj procesor a RAM, ale pokud máš dvoujádro na aspoň 2Ghz a 2GB RAM, tak si na střední detaily zahraješ v pohodě i v 1280x1024.
Pro srovnání uvedu, že na konfiguraci s 2,6 Ghz procesorem, 3GB RAM a nVidii GeForce 8800 GT 512MB jede Dragon Age: Origins na maximální detaily a vyhlazování v rozlišení 1600x1200.

Pokud budeš opravdu chtít hrát v tak nízkém rozlišení jako je 1024x768, tak se svou grafickou kartou můžeš uvažovat klidně i o max.detailech..Dragon Age není ani zdaleka hra náročná na HW, však taky nemá žádnou next-gen grafiku a engine se vylaďoval pěkných pár let.
Uživatelský avatar
solxiger
Sigilan
Příspěvky: 70
Registrován: 30.7.2007 14:55
Bydliště: Ryhopský Les

Re: Dragon Age: Origins

Příspěvek od solxiger »

Jednojadro 3500+
7800GS
2 GB RAM
1024x786
AA = 0
Ostatné naplno, je to optimalizované 100% lepšie ako Divinity2.
Som mág , nevie niekto kde nájsť učiteľa napr na Krvavú Mágiu?
Ktorá vlastnosť ovplyvňuje Lock pick? Zlodejka ešte nepostúpila o lvl, tak neviem ako to tam má usporiadané.

Dragon Age Origins Update 1.01

Kód: Vybrat vše

   

   1.
      - fixed potential corruption of character statistics
   2.
      - fixed portrait appearance sliders when importing a character from the downloadable Character Creator
   3.
      - fixed import for preset face settings from the downloadable Character Creator
   4.
      - made Easy difficulty easier
   5.
      - slightly increased attack, defense, and damage scores for all party members at Normal difficulty
   6.
      - fixed video issues when running on a very wide screen display, including ATI Eyefinity displays 
Už sa ľudia sťažujú, že to je ťažké??
O:
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Dragon Age: Origins

Příspěvek od Idaho »

Já hraju na c2d 1,83ghz
2gb ram
Geforce 8400G 256mb
1200x800
na nejnižší detaili a běhá to skvěle
Sekalo se mi to jen u ohnišť v Rudoskalí, ale i tak to bylo hratatelny

Co vím, tak učit tě může vždycky společník. Krvavýho mága, najdeš v přízemí hradu v Rudoskalí ve vězení
Zámky, no buď lstivost, nebo obratnost. Ta zlodějka z hospodský rvačky? Ta odemkne bezproblému snad všechno na pár lvl dopředu ;)
Uživatelský avatar
HiHi789
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 13.3.2009 23:27
Bydliště: Nepovím a nepovím.

Re: Dragon Age: Origins

Příspěvek od HiHi789 »

Na zámky lstivost.
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“