Mass Effect 2

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect 2

Příspěvek od AlieN »

Tohle mi teď v jedné diskuzi napsal jeden fanoušek ME: "Bioware si prostě zpracovalo KotOR tak jak ho chtělo podle sebe a vytvořilo ME, aby neměli svázaný ruce SW světem a LucasArts."
Myslím že je to dosti výstižné.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Totéž odpovídali před vydáním druhého dílu, když jim žurnalisté vytýkali v podstatě totéž, co ty. Rovněž si myslím, že je to mimořádně výstižné.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Landor
Šifrovač
Příspěvky: 554
Registrován: 27.9.2005 10:38
Bydliště: Astral Plane

Re: Mass Effect 2

Příspěvek od Landor »

Heej, myslím, že to vůbec není špatná hra. Chce si to zkusit.

Trochu sem se toho zakčnění od jedničky obával, ale není to zatím vůbec špatné...
Ono ani ta jednička není nějaké velké rpgčko. Inventář tu sice není a ty rpg prvky jsou dost odlehčené,
nadruhou stranu hra má celkem spád, pořád se něco děje...
dá se tu nacházet / vyvíjet spoustu nových zbraní, štítů, upgradu do lodi,
různé jiné vybavení, na planetách se těží suroviny, které jsou pro to potřeba.
Jezdí se s lodičkou pěkně, dokupuje se palivo, sondy... Je to celkem zábavné.
Určitě lepší, než ty původní nudné projížďky s vozítkem na "prázdných" planetách.
Taky tu teď není hned veškeré vybavení pod nosem,
schopnosti používat určité typy zbraní se získávají postupně.
Jak si kdo svůj tým obrní tak silný ho pak má, trošku té taktiky je tady taky...

Obtížnost hry mi zatím připadá trochu větší.
Peníze tady najdou uplatnění, což mi v prvním díle připadaly skoro nanic.
Nově najímaní členové posádky ze začátku působí trochu nemastně a trochu přijdou spíš jako odpadlíci,
ale člověk si na ně rychle zvykne.

Tady to srovnávání se světem KOTORu to až tak moc neberu, to už můžete srovnávat rozdíly
sci-fi a fantasy rpg tím, že se liší akorát tak, že místo mečíků jsou tam pistolky a místo magie
nějaká biotika, nebo něco podobného... :roll:

A která hra je dneska velice originální, to nemá s hratelností co dočinění,
to jsou už spíše intelektuální debaty. :mrgreen:

Když to srovnám s klasičtějším novodobým rpg jako Dragon age, tak je to trochu jako nebe a dudy no.. :-)
Vypadá to spíš jako kecací střílečka, ale hře to nějak neublížilo, taky nějaký prostor na to rozhodování tu je taky...
Rozhovory s družinou nejsou až tak obsáhlé a ukecané. Dragon age mě bavilo asi více,
nadruhou stranu po grafické stránce je me2 mnohem lepší. :whistle:
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Mám dotaz ohledně importování postavy z prvního dílu. Právě jsem si objednal dvojku, rozehrávám tedy znovu jedničku. Konkrétně mě zajímá co všechno import ovlivní? Mám tušení, že to rozhodně bude rozhodnutí z konce jedničky, ale zajímají mě také statistiky, zbraně, karma (nebo jak to nazvat) atd.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Re: Mass Effect 2

Příspěvek od DerAdler »

Priebeh dvojky ovplyvňuje rozhodnutie z konca jednotky, ďalej ktoré postavy prežili/neprežili a dostaneš nejaký finančný bonus do začiatku.... celkom presne si to už nepamätám, ale pri začiatku novej hry s importovanou postavou Ti ukáže taký malý sumár Tvojich rozhodnutí z jednotky...
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Díky.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: Mass Effect 2

Příspěvek od Adolfik »

tušíte jak je to s hw náročností? :-D
Uživatelský avatar
HiHi789
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 13.3.2009 23:27
Bydliště: Nepovím a nepovím.

Re: Mass Effect 2

Příspěvek od HiHi789 »

Zhruba stejná jako u prvního dílu. Rozjedou to i starší počitače. Vyšlo demo, tak to můžeš ošéfovat.
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: Mass Effect 2

Příspěvek od Adolfik »

no tak už to hraju, ale musím říct, že mé dojmy jsou rozporuplné... :-?
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

A podle všeho ještě budou. To ti garantuji. Poté, co jsem prošel nespočet fór, recenzí a podobných radostí, jsem dospěl k názoru, že se jedná o taktickou střílečku s lehčími RPG statiskami (tedy prakticky žádnými), ale s bohatým dialogovým systémem a vynikajícím příběhem, tak nevím. Co mě ale děsí spíš, je skutečnost, že budu většinu hry hledat parťáky.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Landor
Šifrovač
Příspěvky: 554
Registrován: 27.9.2005 10:38
Bydliště: Astral Plane

Re: Mass Effect 2

Příspěvek od Landor »

Carlos: Ono to hratelnostně zase tak špatné není... chce si to vyzkoušet. Třeba taková infiltrace collectorské lodi je celkem prima pasáž.
Ale doporučuju ke hraní postahovat všemožná DLC co k tomu vyšla a hrát to rovnou s nima. Na více než 1 dohrání to až taková zábava není.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Dnes mi to odeslali z Xzone, vyzvednu si to v pondělí, takže počítám, že další neděli podám vyčerpávající zprávu, vzhledem k tomu, že začnou prázdniny :-)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: Mass Effect 2

Příspěvek od Adolfik »

já jsem zhruba v polovině, tak dojmy můžu podat taky, jestli to teda někoho zajimá (s dojmy z jedničky jsem to krapec délkou přehnal).
Uživatelský avatar
HiHi789
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 13.3.2009 23:27
Bydliště: Nepovím a nepovím.

Re: Mass Effect 2

Příspěvek od HiHi789 »

Carlos: :wall: Chm. Jaká střílečka? Jaké rpg statistiky? RP v Mass Effect sice takový Planescape nepřekoná, ale se spoustou dalších si vytře prdel. :evil: ;-)
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Což pořád neměnění nic na tom, že je to už (a to si necucám z paty, ale z rozhovoru s tvůrci) taktická střílečka s o něco důraznějšími statistikami skillů, než je zvykem (což má podle mě jistou logiku, vždyť ze Sheparda byl na konci jedničky hodně solidní killer a takové peachoviny, jakože všechno zapomněl by tvůrcům nikdo nesežral). A samozřejmě silný příběh a především dialogy. Jedná se tedy o hybrida par excellence a já se těším, až ho prubnu.
Nechápej mě špatně, myslím si, že půjde stále o úžasnou hru. Nicméně je tu neoddiskutovatelný fakt, že statistiky a inventář už prostě nebudou hrát tak důležitou úlohu.

EDIT: Když hru rozehraju podruhé s už vymakaným charakterem (vyšší obtížnost a dodělání questů jest mou motivací), bude ME2 započítávat, co jsem udělal v druhé hře nebo v první? Osobně mi přijde logické, že z té aktuální tedy druhé, pokud načtu správný profil či save do importu, ne?
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“