SHMUPS (Warblade, Tyrian, Xenon)

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

SHMUPS (Warblade, Tyrian, Xenon)

Příspěvek od sevencreature »

Předpokládám, že všichni znáte tyhle hry (no Xenon možná ne - přece jen bez DosBoxu už to asi moc nepošlape).

Nevíte o něčem podobném? Třeba na Tyrianu se mi nejvíc líbila možnost hraní ve dvou lidech.

Warblade je maso, ale nikdy jsem se nedokopal ke koupení plné verze (jo, to byly časy, když byla ještě za $5).

P.S. Pro ty, kteří náhodou neznají Warblade (to je možné?? :shock: ) tady je adresa - zkuste schválně trial verzi:
http://www.warblade.as/index.asp
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Xenon jsem kdysi dávno hrával a Tyrian taky, jsou to výborné arkády ale bohužel teď už moc podobných nevychází :-(
ale ten Warblade zkusím :-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

AlieN: Warblade je suprová hra. Je tam opravdu hodně věcí, které objevíš až v průběhu hraní (třeba jak získat hodně peněz), různé skryté bonusy, prostě jsou toho mraky.

Na koleji jsme to svého času hráli všichni jak o život. Ale demo má hodně nevýhod - třeba nemůžeš ukládat progress a bonusy :-(

Ale i tak je to nářez - nejlepší hra tohohle typu, kterou momentálně znám (proto jsem založil tenhle thread - zajímají mě tipy na hry tohohle typu - um, jak že se tomu říká? :wink:)

Btw zná někdo hru "Salamander"? Byla na automatech, taky dvě lodě, které proplouvaly levely - někdy zleva doprava, někdy zdola nahoru. Naprostá bomba, ale viděl jsem ji poprvé a naposled asi před 10 roky :-?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

ten Warblade je docela dobrý, jen mě štve že musím furt začínat znova :-( (kolik to má vlastně levelů, já to hrál jen chvilku a dostal jsem se do desátého?)

vzpoměl jsem si ještě na Tubular Worlds a když jsem o něm na netu něco hledal, tak jsem narazil na Jets n Guns - podle obrázků to vypadá dost dobře a jestli si dobře vzpomínám tak o něm kdysi dávno něco psali v Levelu
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Warblade mi nič nehovorí, ale pre mňa najlepšou hrou tohto typu zostane jednoznačne Raptor: Call of the shadows - úplna bomba - zabil som pri tom obrovské kvantum času. :-D
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

AlieN: Mám dojem, že 25 levelů v demu. Ale hraješ pořád dokola. Když víš co a jak (zkus kupovat Game Secrets :wink:)...

Ze začátku je to opravdu docela těžké, než se v tom naučíš chodit (stačí ale vydržet a je to pohoda - a těch možností...).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Koveras
Sigilan
Příspěvky: 1824
Registrován: 2.10.2005 19:03
Bydliště: Somewhere in Vault
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koveras »

Z uvedeného znám pouze Tyrian a možnost hraní ve dvou lidech byla tenkrát úžasná věc. Takže kdysi jsem se u toho dost vyblbl.
Ostatní mi vůbec nic neříká.
[img:02a03da0e2]http://koveras19.wz.cz/Neverwinter/NWN.jpg[/img:02a03da0e2]
Uživatelský avatar
Pan Bača
Lim-Lim
Příspěvky: 401
Registrován: 30.9.2005 7:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pan Bača »

jj.. Tyrian.... a hlavně ty nervy, když jednomu to na myši lítalo jak vzteklé a druhý na klávesnici se mohl zbláznit, že to pořád kupuje :D
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Nedávno jsem dostal na Tyrian docela chuť a musel si ho zahrát, ale někde ve třetí kapitole (ne levelu ;-) ) mě to už přestalo bavit - jinak je u toho ovšem výborná relaxace a odreagování.. 8-)

A Xenon byl svého času taky naprosto super :!: :twisted:

Jj - takový perfektní hry už dneska nikdo neudělá :cry:
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Tak co, hraje ještě někdo Warblade? Nová verze má docela solidně vylepšenou grafiku :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Příspěvek od DerAdler »

Slzy sa mi tlačia do očí... spomínam na staré časy, keď som hrával na Amige 600 pecky ako Project X, Apydia, Galaga... a nesmiem zabudnúť ani na R-Type :-) .
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

DerAdler: Warblade je právě Deluxe Galaga - od stejného autora, ovšem podrobená zajímavým, především grafickým změnám ;-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Příspěvek od DerAdler »

7c: Sťahujem... ;-) .


Paráááááááda !!!. Tak to je fakt super :-D .

Edit: Tak som si zohnal Full verziu... a strieľam a lietam a strieľam... 8-) .
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: SHMUPS (Warblade, Tyrian, Xenon)

Příspěvek od sevencreature »

Aaah, Tyrian je nativně widescreen hra :-P 640x400 ftw! Ta radost konečně hrát zase nějaký SHMUP v plném rozlišení :-P Vidím, že je načase, abych zapátral v minulosti trochu víc - 640x400 (případně 320x200) bylo očividně populární rozlišení 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: SHMUPS (Warblade, Tyrian, Xenon)

Příspěvek od Carlos »

sevencreature píše:... (no Xenon možná ne - přece jen bez DosBoxu už to asi moc nepošlape)...
Xenon na XP běží, někde je potřeba VDMSound. :think:
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“