Caesar, Pharaoh, Zeus, Emperor

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Caesar, Pharaoh, Zeus, Emperor

Příspěvek od MCZ »

Tak tohle všechno je jedna velká rodina (byť tvůrčí studio se po Pharaohovi změnilo), s tím, že Caesar se dočkal tří dílů a Pharaoh jednoho datadisku (pak ještě přišlo volné pokračování jménem Children of Nile, ale to do série nepočítám, navíc ta 3D grafika :-? ).

Pokud nepočítám krátký test prvního Caesara a demo na Zeuse, tak pořádně jsem hrál pouze Pharaoh. Ale bavil jsem se u toho královsky (nebo lépe řečeno faraónsky ;-) ), lépe než třeba u slavného SimCity 2000.

Co vy? Hráli jste některou z těchto her?
Uživatelský avatar
CeBrk
Lim-Lim
Příspěvky: 136
Registrován: 29.9.2005 15:39

Příspěvek od CeBrk »

To jsem rád, že tu někdo zmínil tuto vynikající sérii budovatelských strategií. Teda, né že bych na ně byl nějakým odborníkem. Naopak. Hrál jsem pouze Pharaa (Pharaoha?) a šlo, podle mého názoru, o velice návykovou a zábavnou pařbu. Kromě vypiplané strategické části hry, což je samozřejmostí, mě Pharaoh uchvátil i rozkošnou roztomilostí. Pouho pouhé pozorování, jak město samo prosperuje a "žije", je zážitek sám o sobě. Mezi klady patří i ergonomie, přehlednost, hudba a zvuky. Prostě paráda.
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Ahh, Ceasar, jedna z mojich najoblubenjsich hier, skvela hratelnost, uzasne. Bavilo ma to tak, ze v jednom z miest sa mi podarilo dosiahnut populacie 20000. :-D
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

CeBrk - pravda, zezačátku byla hra (alespoň Pharaoh) docela obtížné (hlavně když se člověk rovnou pustil do volné hry se všemi odemknutými stavbami, viz můj případ ;-) ), ale jakmile se člověk naučil principy, zjistil jaká surovina k čemu je, jak zavést tu obchodní stezku a že světle šedý kámen není to samé co ještě světlejší kámen, začala to být opravdu paráda (a skutečně návyková, to máš pravdu). Vzkvétalo jedno město za druhým a člověk se toho nemohl nabažit :-P . Právě že pozorovování vyspělého města v Pharaohovi je mnohem zábavnější, než právě v SC.

Arthalion: 20000? To je na ty poměry skutečně dobrý, já měl maximum v Pharaoh snad 15000, ale ruku do ohně za to nedám 8-) .
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

MCZ píše:Arthalion: 20000? To je na ty poměry skutečně dobrý, já měl maximum v Pharaoh snad 15000, ale ruku do ohně za to nedám 8-) .
Robil som to mesto velmi dlho. Problemom v nom bolo len, ze okraj mesta bol dost chudobny a uz ani jedla sa tam vela nedostavalo.
Uz si nepamatam, co to bolo za mesto (nazov oblasti), ale pretekala tadial rieka. Mal som plne rozvinuty obchod sso vsetkymi okolnymi mestami a predaval som hlavne zbrane. Nebolo potom problem mat mat priblizne 150000 dinarov. ;-)
Uživatelský avatar
Kajoz
Sigilan
Příspěvky: 83
Registrován: 29.9.2005 22:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kajoz »

Kdysi jsem hrál Caesara I, ale budovatelksé strategie mě už tenkrát nebavily, takže mě to vůbec nechytlo.
You must gather your party before venturing forth
Uživatelský avatar
Anthrax
Sigilan
Příspěvky: 476
Registrován: 29.9.2005 17:13
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anthrax »

Hrál jsem pár minut Caesara3, demo na Dia a
CeBrk píše:Pharaa (Pharaoha?)
Pharaona ;-) i s Cleopatrou
Úplně dokonalá hra, byl jsem u ní celé dny.
Si senor ! la revolucion
Si senor !, si senor, somos la revolucion
Tu enemigo es el patron
Si senor !, si senor, somos la revolucion
Viva la revolucion
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Ja som skúšal Caesara ale nejako ma to nechytilo - budovateľské stratégie ma nikdy nezaujímali - Sim City som nikdy neprišiel na chuť - hm i keď Railoroad Tycoon Deluxe som prešiel až do konca. 8-)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Arthalion píše:Robil som to mesto velmi dlho. Problemom v nom bolo len, ze okraj mesta bol dost chudobny a uz ani jedla sa tam vela nedostavalo.
Skoro ako v reále v Ríši Rímskej :twisted:

Vo faraonovi bolo toto, vyriešené lepšie (myslím tie sýpky aj zber úrody).
Uživatelský avatar
Koveras
Sigilan
Příspěvky: 1824
Registrován: 2.10.2005 19:03
Bydliště: Somewhere in Vault
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koveras »

Hrál jsem a skoro i dohrál Pharaa. Stavění monumentů sice zdlouhavé, ale zábavné, pokud je spoustu času. Jednu zvláštní misi jsem hrál i 17 hodin.
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Predpokladám, že stavanie pyramídy pre Chufeva ;-) tá mi tiež zabrala trochu času. A ešte lepšie je stavanie vlastnej pyr. v poslednej misii. Tá je mohutnejšia, ako Chufevova 8-)

Celkovo sa mi viac páčilo zberanie úrody vo Pharaovi, kde úroda dozrela 1-2x do roka. v Caesarovi sa obnovovali farmy na obilie zhruba za 1,5 mesiaca, čo je trochu nelogické a sú potom problémy s dopravou na vzdialené miesta :roll:
Uživatelský avatar
Koveras
Sigilan
Příspěvky: 1824
Registrován: 2.10.2005 19:03
Bydliště: Somewhere in Vault
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koveras »

Nuke: To je možné. Jich tam bylo víc. Chufevova a pak ještě sluneční pyramida + menší klasická parymida. Bylo to pár misí před stavěním obelisků a sfing.
Uživatelský avatar
Taita
Sigilan
Příspěvky: 33
Registrován: 1.11.2005 18:45
Bydliště: Elementálna sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Taita »

Ja som hral Pharaona a Caesara3. Neviem si pomôcť ale najviac sa mi páčilo produkovanie rôznych vecí (nábytok, zbrane, plátno, olivy) a ich následné predávanie. Schválne som si budoval viac skladíšť až som dosiahol extremne veľký počet surovín... Raz som mal na 3/4 mapy len skladište plné plátnom :lol: .

Tiež je zaujímavou súčasťou hry plánovanie mesta a hlavne cesty, aby potom rôzny ľudia chodili presne tam, kam chcete.

Strávil som síce pri týchto hrách mnoho času, ale nikdy som ich nedohral, lebo po čase sa začnú misie opakovať (sú si podobné). V Pharaonovy to bolo po určitej dobe už len o tom, ako sa čakalo na postavenie pyramídy, obelisku, sfingy...
"Practice makes perfect. Nobody is perfect. So, why to practice?"
Uživatelský avatar
Koveras
Sigilan
Příspěvky: 1824
Registrován: 2.10.2005 19:03
Bydliště: Somewhere in Vault
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koveras »

Taita píše:V Pharaonovy to bolo po určitej dobe už len o tom, ako sa čakalo na postavenie pyramídy, obelisku, sfingy...
No to byly jedny z těch hustších misí, ale ty co přišly po tom, byly docela kruté. Úkoly typu mít 20 velkostatků, jen těžko a s odřenýma ušima se to dařilo, bo systém zásobování to málokdy stíhal a je to jen o náhodě, kdy a kam dojde zásobovač.
[img:02a03da0e2]http://koveras19.wz.cz/Neverwinter/NWN.jpg[/img:02a03da0e2]
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Tiež si myslím. Navyše vo Pharaovi bola zhruba o 400 % lepšie premyslená sieť dodávok surovín aj skladovania. Nehovoriac o zbere úrody, ale toto som tu už prepieral dakde vyššie.
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“